Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Рестарт или връщане на фабрични настройки на Tamron AF 18-200mm F/3.5-6.3
Автор: Didka   
Дата:   08-07-15 10:15

Здравейте, може ли някой да ми каже как мога да върна фабричните настройки на обектив Tamron AF 18-200mm F/3.5-6.3?
От миналата година имам проблем с обектива - правя няколко снимки и излиза надпис - Communication between the camera and lens is fautly. Clean lens contacts.
Бях го занесла на поправка, смениха му лентовия кабел и се оправи, но ето, че една година по-късно пак се появи този проблем.
Лентовият кабел сега е ок, казаха ми да върна фабрични (заводски) настройки на обектива, но не знам как става.[smilie2]
Ще се радвам някой да помогне.[beer]

Много, много благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Рестарт или връщане на фабрични настройки на Tamron AF 18-200mm F/3.5-6.3
Автор: jigsaw   
Дата:   08-07-15 10:39

Ако можеше да се връщат такива настройки на обектива, щяха да са го направили, а не теб да карат. Вероятно имат предвид да върнеш дифолт настройките на тялото. В менюто на тялото има такава опция. Аз обаче силно се съмнявам това да реши проблема. Според съобщението за грешка, проблема е в контактните пластини между тялото и обектива, ще ги видиш отпред на байонета(там където се слага обектива). Ако са износени и от време на време губи контакт...не мисля че има просто решение на проблема. Всъщност написаното от мен по-горе, отлично го знаят в сервиза и това което са Ви казали да направите, по-скоро има смисъла на "прехвърляне на топката" към Вас, защото знаят че няма да решат проблема.



Публикацията е редактирана (08-07-15 10:53)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »