Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Браво на Ивайло Христов!
Автор: тьма   
Дата:   06-07-15 16:48

"Филмът “Каръци” на Ивайло Христов спечели “Златен Георги” на Московския филмов фестивал и донесе една от най-големите награди за българското кино."


http://bnt.bg/part-of-show/kara-tsite-koito-specheliha-akt-ora-t-rezhis-or-ivajlo-hristov



Така добре ли е? Надявам се, да не бъде отново изтрита и да можем тук да обсъдим филма, след като излезе по екраните. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Браво на Ивайло Христов!
Автор: chukov   
Дата:   06-07-15 17:15

Винаги е добре, когато тук, във форума, в който ни обединява фотографията, липсва политика [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Браво на Ивайло Христов!
Автор: тьма   
Дата:   06-07-15 18:02

ок, chukov , ще се опитам [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Браво на Ивайло Христов!
Автор: тьма   
Дата:   07-07-15 10:22

хайде бе, що не поздравявате човека, да не му завиждате [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Браво на Ивайло Христов!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   07-07-15 10:48

Да беше спечелил оскар, да го поздравим [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Браво на Ивайло Христов!
Автор: nyamago   
Дата:   07-07-15 13:35

Разбира се - нищо под Оскар не заслужава похвала! Ще чакаме случай [smilie6]

(Аз знам един български Оскар, но няма да го кажа, щото ще е спам в темата. Пък може да има и други и ще излезе, че нищо не знам [smilie8])

Отговори на това съобщение
 Re: Браво на Ивайло Христов!
Автор: Slivenski   
Дата:   07-07-15 13:39

И оскарите девалвираха доста последните десетина години... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Браво на Ивайло Христов!
Автор: тьма   
Дата:   07-07-15 14:06

Да си призная - никога не гледам филми, спечелили Оскар, след няколко проби - се отказах - по друг начин мислят ония зад океана - виж, ако е спечелил берлинската Мечка или от фестивала в Кан, Европейски филмови награди....и, разбира се, защо не престижния "Златен Георги"[cool]


политиката не е намесена, а нагласата душевна на европейци, американци, а защо не и азиатци - последните правят невероятно кино[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Браво на Ивайло Христов!
Автор: тьма   
Дата:   07-07-15 14:08

nyamago, кажи де[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Браво на Ивайло Христов!
Автор: nyamago   
Дата:   07-07-15 14:15

Всъщност, да уточня - българинът не е получил Оскар лично, а като (съществен) член в творческия екип на филм с 6 номинации и 2 Оскар-а.

Вие ще кажете кой е [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Браво на Ивайло Христов!
Автор: 2metraninja   
Дата:   07-07-15 14:22

Доста хора поздравиха автора в предишната (вече изтрита) тема, която беше постната и после си и продължи политизирана и пълна с гръмки фрази.

Да му е честито на човека и още повече бъдещи успехи.

А да не ти хареса нито един филм, който е получавал "Оскар" ми мирише на демагогия на мен. От толкова хиляди филма, чак пък нито един да не става за гледане...

Отговори на това съобщение
 Re: Браво на Ивайло Христов!
Автор: тьма   
Дата:   07-07-15 14:25

Написах, че не ги гледам, след като гледах няколко, се отказах, но не ми пречи да пробвам отново - ако някой ми препоръча нещо по така за душата


Отговори на това съобщение
 Re: Браво на Ивайло Христов!
Автор: uri64   
Дата:   07-07-15 14:49

Ловецът на елени от спечелилите в категория най-добър филм, а от подгласниците - Изгубени в превода [smilie24]



Публикацията е редактирана (07-07-15 14:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Браво на Ивайло Христов!
Автор: e-mil   
Дата:   07-07-15 14:52

Автор: тьма
Дата: 07-07-15 14:06
"... никога не гледам филми, спечелили Оскар... по друг начин мислят ония зад океана - виж, ако е спечелил берлинската Мечка или от фестивала в Кан, Европейски филмови награди...


Че какво не ти хареса в тазгодишния "Ида"? Няма да го гледаш, щото е спечелил Оскар, а е само номиниран за Сезар?
Да не говорим пък за "Любов", "Артистът", "Млякото на скръбта", "Животът е хубав", "Последният император", "Всичко за майка ми" и още един куп филми, които освен Оскар печелеха и Сезари, и Златни палми, и Златни мечки, и Давид на Донатело, и БАФТА, и т.н. Кое му е различното на мисленето, след като сума ти заглавия са печелили и от двете страни на океана?

Тоест казваш, че не ти харесват "Москва не вярва на сълзи", "Война и мир", "Дерсу Узала" и "Изпепелени от слънцето"? Щото са спечелили Оскар?
Мали-и-и... Всичко съм очаквал от теб, ама да не харесваш големите руски и съветски филми изобщо не очаквах. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Браво на Ивайло Христов!
Автор: uri64   
Дата:   07-07-15 14:56

пффф и тука ще го обърнете на персонални ЗАЯЖДАНИЯ
идеята не е да се спори или да се покаже друга гледна точка, а да се ухапе опонента...[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Браво на Ивайло Христов!
Автор: e-mil   
Дата:   07-07-15 15:02

Не се заяждам, бе! Просто се чудя: дали преди да коментираме кинофестивали изобщо се интересуваме от кинофестивали?

Отговори на това съобщение
 Re: Браво на Ивайло Христов!
Автор: тьма   
Дата:   07-07-15 15:21

Да, интересуваме се от европейските и азиатски кинофестивали - много от изброените филми съм гледала, именно защото са грабнали европейска награда.

Не мисля повече да се обяснявам - всеки е свободен да гледа и да харесва каквото иска, темата беше за Ивайло Христов[cool]

И мненията си може да изказвате, но не пречете и аз да имам свое - относно личните нападки, е-миле, често казано, вече ми писнА от много години, лично от твоите.


Ето, например, мога да споделя, че бях във възторг от филмите, които тази година бяха показани в Седмицата на китайското кино - някой да присъства?


Отговори на това съобщение
 Re: Браво на Ивайло Христов!
Автор: e-mil   
Дата:   07-07-15 15:43

Автор: тьма
Дата: 07-07-15 15:21
"много от изброените филми съм гледала, именно защото са грабнали европейска награда..."


Е, значи излиза, че ония отатък океана не мислят чак толкова различно, колкото твърдиш.

Автор: тьма
Дата: 07-07-15 15:21
"...относно личните нападки, е-миле, често казано, вече ми писнА от много години, лично от твоите.


Че къде видя лични нападки? Намекът за съветските филми ли? Първо, филмите които изброих са невероятно добри филми. Не са единствените добри съветски и руски, но в случая говорим за Оскари, затова ги споменах. И се почудих, кое му е различното на мисленето, след като в годините на най-голямата вражда кинаджиите в САЩ са оценили няколко добри съветски филма?

Второ, ти от години пропагандираш във форума любовта си към властта в Русия и СССР. Не към Русия и руската култура, а именно към руската и съветска власт. Да не ровя сега за цитати, но понякога го правиш по много недостоен начин.
Така че не виждам защо ти да можеш да говориш за своето съветофилство, а аз да не мога да говоря за твоето съветофилство? [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Браво на Ивайло Христов!
Автор: Slivenski   
Дата:   07-07-15 15:44

Аз от тазгодишните оскари харесах Уиплаш много.

Американски снайпер също не беше лош филм.

Но Бърдман нещо... май не ме накефи.

[smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Браво на Ивайло Христов!
Автор: тьма   
Дата:   07-07-15 15:56

Няма да превръщаме темата в диалог, е-миле - искам на лични да ми дадеш пример къде и как съм защитавала политическата власт в Русия и СССР.


Отговори на това съобщение
 Re: Браво на Ивайло Христов!
Автор: chrisnoch   
Дата:   07-07-15 18:24

Учуден съм, че твоята концепция за "тема" изключва диалога!
Темите не са ли своеобразна "кръгла маса"? Всеки има право да участва, но някои са по-активни от други.

Отговори на това съобщение
 Re: Браво на Ивайло Христов!
Автор: Slivenski   
Дата:   07-07-15 18:27

Абе, тия "диалози" май ги трият... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Браво на Ивайло Христов!
Автор: uri64   
Дата:   07-07-15 22:13

Slivenski написа:

> Аз от тазгодишните оскари харесах
> Уиплаш много.
>

На мен ми хареса заради готиния джаз и заради това, че беше история за барабанист. Ама чак пък Оскар...имаше безумно фантастични моменти...да се измъкваш претрепан от ударен от камион автомобил и куцукайки да тичаш да свириш...или пък някакъв куку преподавател да се държи така с музикантите...или пък да излезеш на такъв концерт и да направиш номер на барабаниста си та да се изложи и с това да провали целия концерт, оркестъра и самия теб...направо бяха прекалили.. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Браво на Ивайло Христов!
Автор: nikton1954   
Дата:   08-07-15 18:03

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ или противоречи на правилата на Фото Форум.

Отговори на това съобщение
 Re: Браво на Ивайло Христов!
Автор: nikton1954   
Дата:   08-07-15 18:28

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ или противоречи на правилата на Фото Форум.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »