Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon 24-70 2.8 втора ръка - какво да гледам когато купувам
Автор: shagy   
Дата:   29-06-15 23:37

Здравейте. Насочил съм се към закупуването на първата версия на легендарния канон 24-70 2.8.
Четох из интернет обаче, че въпросният обектив има някакъв проблем, които се проявява при прекомерна употреба - нещо в него се разхлабвало и изображението ставало мазно. Някой имал ли е подобен проблем, да ми покаже как изглеждат евентуално снимки с него, да зная когато купувам такъв обектив втора ръка от базара от какво да се пазя.
Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 24-70 2.8 втора ръка - какво да гледам когато купувам
Автор: kvakioh   
Дата:   29-06-15 23:58

Не мога да дам снимки, но съм виждал два работни и доста ползвани- единия към 5Д мк1, другия към 1Ds mk3, наистина с времето има по-малко острота на изображението. Получава се между 50 и 70 мм на по-затворена бленда най-често.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 24-70 2.8 втора ръка - какво да гледам когато купувам
Автор: chrisnoch   
Дата:   30-06-15 05:51

Първата канонска версия на 24-70/2.8 изобщо не е легендарна. Втората е по-добре оптически, като изключим краищата на 70 мм, които са чувствително по-меки. Като се има предвид ужасно високата цена на тази Л-ка, Тамрон 24-70/2.8 е доста по-смислена алтернатива. Цената му е двойно по-ниска, а на всичкото отгоре има оптична стабилизация, каквато липсва и в двете канонски версии.
Сравнението на DxO Mark: ТУК
Подробни ревюта на Тамрона и втората канонска версия:
http://www.photozone.de/canon_eos_ff/741-tamron2470f28eosff

http://www.photozone.de/canon_eos_ff/773-canon2470f28mk2ff

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 24-70 2.8 втора ръка - какво да гледам когато купувам
Автор: localhost   
Дата:   30-06-15 09:06

По-добре си вземи 24-105 нов. С гаранция и ще е на същите пари най-вероятно.
Оптически е може би по-добър от първата версия на 24-70.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 24-70 2.8 втора ръка - какво да гледам когато купувам
Автор: BXMarkov   
Дата:   30-06-15 16:41

Първата версия на 24-70 си е легендарен обектив и 24-105 няма нищо общо с него. Можеш да се притесняваш единствено ако е падал или е удрян. Качеството му е безкомпромисно, ревютата са субективни и не дават реална представа. Пробвай някой лично и най-добре ще прецениш.

Ето една картинка от обектива:
Линка за голяма


https://farm1.staticflickr.com/285/19269911146_d960598cc3_o.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Canon 24-70 2.8 втора ръка - какво да гледам когато купувам
Автор: burningice   
Дата:   30-06-15 18:17

Канонското 24-70 2.8(първата версия) е много добро стъкло, но има недостатък - това че не стига до 200мм. За това е 70-200 /2,8 IS.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 24-70 2.8 втора ръка - какво да гледам когато купувам
Автор: chrisnoch   
Дата:   30-06-15 20:19

BXMarkov,

"Качеството му е безкомпромисно, ревютата са субективни и не дават реална представа."

Как не се сетих, че ти си обективен и само на теб може да се вярва?!
Аз все пак да постна едно "субективно" сравнение, основано на измервания, а не на голи приказки и преценки "на око":
ТУК . [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 24-70 2.8 втора ръка - какво да гледам когато купувам
Автор: kvakioh   
Дата:   30-06-15 20:25

DXO mark е най-странния и крив сайт за уж "показно" какво могат обективите. Ако беше толкова вярно, всички да изоставят Lightroom, Photoshop и останалите програми и да бичат с DXO Opitcs, но не би. Та така и за тестчетата им. Купили една-две машини за 50 бона и викат да си направят сайт да покажат, че могат и те тестове да въртят.
Питането не е за тестове на много обективи, а за точно конкретен, същият може и за 1000лв да се намери, никой не търси графики и цифри.Форумът е за лични мнения, не цитати от "велики" сайтове.



Публикацията е редактирана (30-06-15 20:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 24-70 2.8 втора ръка - какво да гледам когато купувам
Автор: shagy   
Дата:   30-06-15 21:02

Четох и за тамрона, но ме притеснява, че ако нещо не се разбере с тялото трябва да се носи да се калибрира допълнително. Имал съм такъв проблем със сигма и тамрон. При канон не съм чувал да има такива несъответствия (може и да съществуват, но аз не съм попадал).
Намерих из руски форуми, че вътре някакви лагерчета заминавали на канона след дълга употреба, получавало се луфт и от там влошаване на изображението. по начало стои масивен обектив, но явно че се амортизира и механиката вътре.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 24-70 2.8 втора ръка - какво да гледам когато купувам
Автор: kvakioh   
Дата:   30-06-15 21:08

Между USM ринга и средните лещи. Там става. Но както казах, не е масово, идва от прекалена употреба, амортизация му казвали.
Тамронът никак не е лош, всичко зависи от $$$.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 24-70 2.8 втора ръка - какво да гледам когато купувам
Автор: мара   
Дата:   30-06-15 21:47

начи аз съм проста и технически неграмотна, затова не гледам кво купувам, а от кого - начи човекът ако прави хубави снимки и ми е симпатичен - имаме сделка!
ако е евтино или скланя на бартер - още по-добре.
освен туй почти никогха нищо не купувам [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 24-70 2.8 втора ръка - какво да гледам когато купувам
Автор: kiten   
Дата:   30-06-15 22:19

втората употреба е все едно да си залюбиш жена, парясана и недолюбена! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 24-70 2.8 втора ръка - какво да гледам когато купувам
Автор: chrisnoch   
Дата:   30-06-15 23:30

kvakioh,

"Питането не е за тестове на много обективи, а за точно конкретен, същият може и за 1000лв да се намери, никой не търси графики и цифри.Форумът е за лични мнения, не цитати от "велики" сайтове."

Наивен коментар. Хората са измерили десетки обективи на най-различни производители по една и съща методика. Работят от години и мнението им тежи сред професионалистите. Обаче идва аматьорът kvakioh и започва да обяснява, че той лично нищо не е измерил, ама точно тия му били странни и криви, та затуй за нищо не стават. После простовато обяснява що е то амортизация (прекалена употреба) и как това не се случва масово. Явно е правил статистическо проучване точно по този въпрос! Философски връх в разсъжденията му е констатацията, че на никого не му трябват графики и цифри, защото за един обектив е достатъчно да се каже, че "никак не е лош, всичко зависи от $$$." Да се чудиш да се смееш ли, да плачеш ли ...



Публикацията е редактирана (30-06-15 23:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 24-70 2.8 втора ръка - какво да гледам когато купувам
Автор: kvakioh   
Дата:   30-06-15 23:54

Oффф, пак ли започна...
Лично аз съм виждал, отворени 24-70 два броя, с типичните износвания, казах го вече, които ти Ицка не си виждал дори физически като обективи. В момента посещавам точно курс и лекции за поправка на оптическа техника, далеч от твоите бледи БГ представи и далеч от всичко снимащо се в родината, за да се науча. Отделно, отворил съм над 10 Сигма обективи, Тамрон, както и няколко десетки стари ръчнофокусни обективи. Така че не ни се дуй тука, а замълчи! Определенията ти станаха твърде груби и недодялани, прекалено много хора "анализира", определи и нагруби. Стига! Прекален светец (оператор) и Богу не е драг!
И сайтът DXO mark е известен с масовите си грешки в сравнения, цифри и т.н, като не искаш да го видиш, твоя си работа.



Публикацията е редактирана (30-06-15 23:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 24-70 2.8 втора ръка - какво да гледам когато купувам
Автор: chrisnoch   
Дата:   01-07-15 00:38

Учи се, ква-ква, че дълъг път те чака!
Когато аз съм снимал с 24-70/2.8, ти сигурно си минавал прав под масата. През ръцете ми са минали четири или пет бройки, преди да ми писне окончателно от канонските дивотии и да сменя системата.
Наивно е да мериш всички според собствения си мижав опит. След време вероятно ще разбереш колко много не си знаел и как напразно си се хвърлял срещу хора с повече опит и знания от теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 24-70 2.8 втора ръка - какво да гледам когато купувам
Автор: kvakioh   
Дата:   01-07-15 00:40

Значи не си срещал с проблеми, това беше достатъчно.
Ти започна първи, като определи нещата, аз казах какво съм видял и разбрал.
Снимам от 11 годишен, на твойта маса скачах, не под нея.



Публикацията е редактирана (01-07-15 00:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 24-70 2.8 втора ръка - какво да гледам когато купувам
Автор: chrisnoch   
Дата:   01-07-15 00:52

Нищо не си разбрал. Смених 4-5 обектива именно защото НЕ бях доволен. После смених и системата. Сега ясно ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 24-70 2.8 втора ръка - какво да гледам когато купувам
Автор: kvakioh   
Дата:   01-07-15 00:54

С това, че не си бил доволен завинаги и мразиш Канонската техника с какво допринесе в темата на човека, който пита за точно определен обектив какви може да са му евентуалните проблеми и кусури, какво да гледа? Или направо както редовно си викаш- "СменИ всичко с друго..."
Ето и последното ми, лично и преживяно като мнение- обективът е достатъчно остър и добър като оптика и картина и при преглед на същия втора употреба да се провери на всички дължини и бленди как е като острота. Също така зуум ринга дали е стегнат.



Публикацията е редактирана (01-07-15 01:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 24-70 2.8 втора ръка - какво да гледам когато купувам
Автор: chrisnoch   
Дата:   01-07-15 01:33

Аз мнението си го написах още в третия пост, ама ти очевидно не си го прочел.
Нещо си се объркал за пореден път. Изобщо не мразя канонската техника (пише се с малко "к"), защото според мен е глупаво да се мрази някаква купчина от "желязо", стъкло и електроника.
Твърдиш, че "обективът е достатъчно остър"? За кое тяло? Каква резолюция на сензора може да "покрие" разрешаващата способност на това стъкло? На какви милиметри и бленди?
Както виждаш, "достатъчно остър" не означава нищо, колкото и лично да си го преживял!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 24-70 2.8 втора ръка - какво да гледам когато купувам
Автор: chrisnoch   
Дата:   01-07-15 01:43

shagy,
Възможно е да се наложи калибриране на Тамрона, но това не бива да те стряска. Услугата е безплатна до 1 месец след закупуването на обектива. След този срок цената е 24 лв. (ако гаранцията е в сила) или 60 лв. (ако гаранцията е изтекла).
Ето линк:
http://www.happy-foto.net/serviz

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »