Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 нов лаптоп
Автор: Славчо1989   
Дата:   29-06-15 03:39

Искам акъл за ново лаптопче, най-тежкото нещо, което ще ползвам е фотошопа.Бюджета ми е 1400лв +/- 100 лева.Ще се радвам на предложения.

Отговори на това съобщение
 Re: нов лаптоп
Автор: jingov   
Дата:   29-06-15 10:16

Примерни модели -Лаптоп ASUS X550JK-XO045D, Лаптоп Asus F555LB-DM020D ,
Лаптоп Acer E5-572G-72HA ,
Дел-малко по скъпи и с по ниска резолюция на екрана.
Като после добавяш рам и евентуално ССД на мястото на записвачката/тя става външна с кабелче/


Отговори на това съобщение
 Re: нов лаптоп
Автор: boubby   
Дата:   29-06-15 11:18

http://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad_B50_70-lenovo_ideapad_b50_70_80EW00L5BM

Отговори на това съобщение
 Re: нов лаптоп
Автор: jingov   
Дата:   29-06-15 11:23

boubby -този ще е печка с тази радеонка и двуядрен И7


Отговори на това съобщение
 Re: нов лаптоп
Автор: lamerko   
Дата:   29-06-15 11:38

Лично аз съм дистанциран от евтините модели на Леново - твърде много проблеми почнаха да дават. Но това си е лично мнение...

Иначе за лаптоп - гледай да е без излишни "екстри" като втора видео карта - тя няма да ти помогне за изчисленията, но ще надува цената. Обще взето гледай лаптопа да е в две направления - 8GB или повече RAM и по възможност SSD.

Бюджета ти е достатъчен за такава машинка, но имай предвид, че тези евтини модели идват с възможно най-скапаната матрица, покриваща не повече от 65-70% от sRGB. Има 15" модели с FullHD (или 1080 16х10), което за мен е безумие. Мъчил съм се да скалирам балансирано нещата, но не се получава нещо, за разлика от моя 11" таблет, който също има FullHD, но скалировката му е калибрирана от Dell и в повечето случаи не се усеща високата резолюция за сметка на интерфейса.

Отговори на това съобщение
 Re: нов лаптоп
Автор: boubby   
Дата:   29-06-15 11:42

Печка казваш, а[smilie5] Човека ще го ползва за обработка на снимки, така че няма да грее изобщо[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: нов лаптоп
Автор: chrisnoch   
Дата:   29-06-15 16:39

По принцип фотообработката с лаптоп е мъка!
Ако работата с фотошоп ти е приоритетна, търси S-IPS или S-PVA матрица. Ето малко инфо по въпроса:
http://www.retropcmania.com/2012/02/s-ips-or-s-pva.html

За съжаление такива матрици се влагат само в най-скъпите модели лаптопи - 1400 лв. едва ли ще стигнат за нов, та можеш да потърсиш "втора ръка". Цените са по-поносими, а някои фирми дават и гаранция. Ако машината не е с SSD, съветвам те да предвидиш бюджет и за тази "екстра", която ускорява работата много по-съществено от добавянето на RAM или следващото поколение процесор.
От много години купувам само втора ръка лаптопи от серията "ThinkPad" на IBM/Lenovo. Най-старият е Т43 - не ще да се предаде вече 10 години. Най-новият е X220 - "желязно" компактно решение с прилична IPS матрица, второ поколение i7 процесор, 8GB RAM и Intel HD Graphics 3000 видеокарта. Не съм го товарил с кой знае колко сложни фотошоп задачи, но с всичко се справя пъргаво и безшумно (т.е. НЕ грее!). Сравнително малкия дисплей (12,5") не ми е създавал никакви трудности, но аз по принцип предпочитам по-компактни машини.

Отговори на това съобщение
 Re: нов лаптоп
Автор: compur   
Дата:   29-06-15 18:47

Горе-долу в бюджета е това Lenovo ThinkPad E540

Отговори на това съобщение
 Re: нов лаптоп
Автор: victory13   
Дата:   29-06-15 19:15

Тази тема се пазех да не пиша, но ще се наложи...

Определете си главната цел на покупката, работна машина, или такава за обработка на снимки.
lamerko е посочил правилно по-горе, не ви трябва последен процесор или отделна видео-карта, ако се обработват снимки. За дисплея обаче не стоят така нещата. Не съм съгласен за скалирането, повечето програми вече са пригодени за високата резолюция [smilie24]

Ако е за работна машина бюджетът е предостатъчен, и предложенията по-горе стават... За обработка на снимки обаче ще е необходим дисплей, и още пари, за съжаление.

Успех!

ПП: Бях в драмата преди месец, и аз като chrisnoch не харесвам големите, и финиширах с 13,3" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: нов лаптоп
Автор: lamerko   
Дата:   29-06-15 19:20

Ами не знам - може аз да не вдялам от високата гъстота на пиксела, ама лично за мен става едно голямо мазало. Но всеки може да види из магазините как изглежда FullHD на 13/15" и да си реши :)

Колкото до обработката на снимките - въобще не смятам, че е уместно това да става на толкова малък дисплей, без значение от броя на пикселите. Просто в случая трябва един външен монитор, който разбира се не е от най-преносимите у-ва [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: нов лаптоп
Автор: victory13   
Дата:   29-06-15 19:26

Ами дори да не обработвате, само да гледате снимки, пак са необходими верни цветове...

Иначе външния монитор е наличен естествено [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: нов лаптоп
Автор: kalynsky   
Дата:   29-06-15 20:10

И аз бих препоръчал пичовете от retropcmania!!!
Разбират си от нещата,не гледат да ти пробутат нещо за да си вземат процентчето! Аз наскоро си взех от тях и съм супер доволен [cool]
Не разбирам много от тази техника ,но може би един Lenovo W700 .........е добър вариант за този бюджет! Дано да съм бил полезен [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: нов лаптоп
Автор: Han_Solo   
Дата:   29-06-15 21:46

Още един глас за ретроРСманията... взех оттам една машинка след като едно доста прилично НР взето ново от другаде сдаде багажа - я кабел към дисплея я нещо друго ...
А и братовчед ми който живее зад граница и си изкарва хляба като сисоп го видя каза махни я тая печка и си вземи от първите тинкпади на Леново или последните на IBM ... ами взех един Х61 таблет РС и вече 4-5 години се опитвам да му взема здравето, за сега държи гадината а и дисплейчето е добро [smilie8] а тъча доста помага при обработката на снимки...
CS6 работи безпроблемно
само посиках максимума рам и всичко се върза всичко на около 600+ лева

Отговори на това съобщение
 Re: нов лаптоп
Автор: realnoncho   
Дата:   29-06-15 22:36

Аз имам други впечатления от ретропц - опитват се да минават за много разбиращи, с единствено меродавно мнение за старите машини. Разискваше се доста в тази тема от хардуербг форума, аз не бих им се доверил.

Отговори на това съобщение
 Re: нов лаптоп
Автор: Han_Solo   
Дата:   29-06-15 23:38

Ретрото си имат и минусите, но са достатъчно откровени когато не се опитваш да се правиш на по-голям разбирач отколкото си [smilie8] поне от моя опит са най-малкото зло, а и там съм срещал достатъчно разбиране когато съм поставял адекватни въпроси.

Отговори на това съобщение
 Re: нов лаптоп
Автор: Славчо1989   
Дата:   29-06-15 23:41

Гледам има конфигурации примерно 24гб mssd дискове + 1 тб примерно.
Как се използват ефективно тези 24 гб и за какво точно служат ?

Отговори на това съобщение
 Re: нов лаптоп
Автор: lamerko   
Дата:   29-06-15 23:44

Хибридни дискове - на практика ссд-то е нещо като кеш на хдд-то :)

Отговори на това съобщение
 Re: нов лаптоп
Автор: BOZO   
Дата:   30-06-15 00:40

Намери си един хубав ТhinkPad, W или Т серията, втора употреба. И памет може да му добавиш, и SSD, и порт репликатор и нова батерия за тези пари.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »