Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Първи DSLR фотоапарат
Автор: Emanuilov   
Дата:   28-06-15 16:31

Здравейте, бих бил много благодарен ако някой помогне. Имам нужда от мнение относно бъдещия ми DSLR фотоапарат (тяло и обектив). Въпросът ми е какъв модел ще ми пасне най-добре? Няма да правя видео, само снимки. Искам да снимам природа и хора, като цяло имам нужда от "по-общ" обектив ако мога така да се изразя, например нещо от сорта на 18-140. Някои от вас ще кажат, че една турбосапунерка ще ми свърши работа, но не искам.Преди година ми дадоха много добри отзиви за Canon 60D, но сега започнах да се обръщам повече към Nikon. Не мога да пазарувам от България, тъй като съм на студентска бригада. Пробвах да кача 2 снимки но май няма такава опция и затова ви пращам страницата ми в Instagram. Снимките там са правени с телефона ми и пипнати с програмата.
https://instagram.com/vladimir95emanuilov/


Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR фотоапарат
Автор: kvakioh   
Дата:   28-06-15 16:35

D5300/5500+ 18-140 или 16-85
Д7100 и 16-85
Canon 60D+ 15-85

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR фотоапарат
Автор: Emanuilov   
Дата:   28-06-15 16:54

Благодаря за бързия отговор, но би ли ми обяснил защо и на 3-те DSLR ми препоръчваш до 85mm. Забравих да спомена и спортните събития.


Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR фотоапарат
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-06-15 16:58

Хубав отговор си получил. И аз бих гледал изброените варианти, достатъчни са за първи дслр. Ако парите не са проблем Д7ххх + 16-85 би бил моя избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR фотоапарат
Автор: GNikolov   
Дата:   28-06-15 17:01

Не си споменал сума. Аз предлагам 70Д. Ако идва скъп, kvakioh е дал добри варианти.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR фотоапарат
Автор: Pavlov   
Дата:   28-06-15 17:15

Вземи си 18-105 VR с най-евтиното никонско тяло, което намериш. Така или иначе ще го смениш, когато се ориентираш какво точно ти е нужно. Поне да не се набутваш излишно.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR фотоапарат
Автор: quazimodo   
Дата:   28-06-15 18:20

Щом е "първи" ДСЛР значи ще има и други. Та по-добре обективът да е 16-85 вместо 18-105. Тялото се сменя а добрият обектив остава, но 18-105 не е от тях. Щом иде реч и за спортни събития, като допълнение се купува един 70-300 и комплектът ще стигне за доста време. Когато/ако се стигне до строго-профилирано снимане и има излишни финанси, може да се мисли и за топ-обективи.


Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR фотоапарат
Автор: fallenfbsd   
Дата:   28-06-15 21:08

16-85 толкова ли е по-добър от другите 18-105 и 18-55?

не съм запознат пита, цената му е 1к близо в БГ

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR фотоапарат
Автор: viktorio009   
Дата:   28-06-15 21:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR фотоапарат
Автор: DX   
Дата:   28-06-15 21:43

Голям спорт ще падне със Сони безогледален, освен ако не е новия фул-фрейм [smilie3]
Иначе да не съм съвсем офф - прескочи Nikon 5-та серия, и макар да е първи дслр не се стискай и си вземи един Д7100. Може пък и да не го смениш скоро. За обективите - 16-85 си струва всяка стотинка, що се отнася до остро и хубаво изображение, добро цветоподаване, стабилизация, удобен обхват... За съжаление не е манна небесна и светлосилата му е най-неприятната част, а понякога тя е съществена. Аз съм за неговата алтернатива от Тамрон 17-50/2.8, да губиш малко милиметри, но имаш истински светлосилен всекиднвен обектив и в много случаи ще разбереш колко е полезно да имаш такъв. След време 70-200/2.8 и спорта е готов [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR фотоапарат
Автор: Emanuilov   
Дата:   28-06-15 22:53

Първоначално се бях насочил към 18-140mm но с коментарите си почти ме отказахте от него и имам въпрос. Защо сте толкова против него, няма ли да ми свърши перфектна работа с природата?

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR фотоапарат
Автор: kvakioh   
Дата:   28-06-15 22:57

Той е ако има повече кеш. Иначе е на едно ниво с 18-105.
Каквито пакети предлагат на местно ниво, това е. Явно в Америка/ Англия имат все повече 18-140.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR фотоапарат
Автор: quazimodo   
Дата:   29-06-15 05:05

Emanuilov написа:

> Първоначално се бях насочил към
> 18-140mm но с коментарите си почти ме
> отказахте от него и имам въпрос.
> Защо сте толкова против него, няма
> ли да ми свърши перфектна работа с
> природата?

За пейзаж може да ти свърши работа, но не и за животни, освен ако не се движат малко по-бързо от подгонен охлюв[smilie5]. И по принцип, колкото е по-голяма кратността/зумът на един обектив, толкова по-голям компромис се прави с всичко - скорост на фокусиране, картинка, тегло и др.


Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR фотоапарат
Автор: Mogila   
Дата:   29-06-15 08:49

Emanuilov, всеки препоръчва това, което е имал или има в момента.
Най-добре се ориентирай като пипнеш камерите в магазина.
За обективите чети някакви сайтове, където има много мнения на потребители. Тук малко хора са сравнявали въпросните обективи и само ще те подведат.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR фотоапарат
Автор: ivjordan   
Дата:   30-06-15 02:00

"Тялото се сменя а добрият обектив остава, но 18-105 не е от тях."

Това ще си го запиша в категория "Старо, но златно"

18-105 е най-добрият обектив на пазара в съотношение цена/качество от всички марки.
16-85 е маааалко по-добър, но струва два пъти повече, а 18-140 е на същото ниво, но много по-скъп.
Вече препоръчаният Тампон 17-50 е по-добър оптически, но двойно по-скъп и е хазард - повечето бройки имат проблем с фокуса, който е на практика неизлечим, не става с калибриране и настройване.

И четирите не стават за животни и спорт.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR фотоапарат
Автор: BOZO   
Дата:   30-06-15 02:13

D7100 и 16-85
Евентуално 18-70
И един 50мм/1.8D

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR фотоапарат
Автор: Emanuilov   
Дата:   01-07-15 07:43

Момчета, спрях се на Nikon D7100. текст 18-140mm + 55-300mm за 1450$. Какво мислите?

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR фотоапарат
Автор: Pavlov   
Дата:   01-07-15 09:06

Супер е. Взимай, и - [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR фотоапарат
Автор: Mogila   
Дата:   01-07-15 09:07

Е какво да мислим- сигурно е супер. Ти пипна ли го и поснима ли в магазина с него?

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR фотоапарат
Автор: quazimodo   
Дата:   01-07-15 09:24

ivjordan написа:

> ....
>
> 18-105 е най-добрият обектив на
> пазара в съотношение
> цена/качество от всички марки. ...

Аз пък ще предложа този бисер за виц на деня в "Телеграф" [smilie5] !

П.П. 18-105 е на нивото на канонския 18-55 и почти под нивото на никонския 18-55. Вервай ми, от 3 месеца си търся "истински" обектив за Фуджи-то и обърнах доста стъклария от по-достъпната[smilie21]!



Публикацията е редактирана (01-07-15 09:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR фотоапарат
Автор: mihajlov2   
Дата:   01-07-15 09:43

И аз имам и Фуджи (S5Pro), и мога да потвърдя, че 18-105 не е най-подходящият обектив за него. От преди една година, откакто се снабдих със Сигма 17-50/2.8, 10-20/3.5, а по-късно и 18-35/1.8, Фуджито направо се подмлади, а качеството на снимките от него е направо неузнаваемо по-добро.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR фотоапарат
Автор: jivkojj   
Дата:   01-07-15 10:12

ИмаХ и 16-85 и сега като служебен ползвам все още 18-105. Смея да твърдя, че 16-85 е класи отгоре и като острота и като стабилизация. Да не говорим за изработката. Заслужава си парите отгоре спрямо 18-105. Отделно, че тея 2мм в късия край са много по-полезни от 20-те мм в дъгия.

Аз в момента бих комбинирал 16-85 + 70-300. Ако не стигат парите, бих изчакал на първо време с дългото стъкло.

[beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »