Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Всичко за Samsung nx2000
Автор: enes_rs   
Дата:   13-06-15 19:53

Здравейте !Най сетне и аз да се впиша :)
Видях че няма много инфо за Samsung nx и реших че ще бъде полезна тема за мен и други с NX.От този форум прочетох разликите в дслр и безогледален апарат и реших такъв да си взема,но и аз до сега освен сапунерка не съм ползвал друго :) Апарата е задоволителен според мене за начинаещи.. правя без да искам добри снимки и малко обработка с цс6 стават прекрасни.Но и имам няколко въпроса.Снимам със 20-50мм какво е оптималното разстояние не можах да разбера понякога снимките стават много добри а понякога не?Снимам на ауто режим,примерно с този обектив и друг режим на снимане ще можели да изкара примерно пейзажни снимки или трябва да си взема друг обектив.Живея в Белгия и тука през седмица има битпазари и понякога съм намирал добри нещо на изгодна цена,например намерих преходник за от NX2000 към м42, но обектив още нямам какво трябва да знам за това м42.Аксесоари като сенник байонет,батериенгрип (незнам да ли така се нарича) има ли за този модел или зоомобективи какви други аксесоари има.Един от минусите на модела е че няма визьор но видях из нета че иам решение
http://ecx.images-amazon.com/images/I/41jrw8inHjL._SY300_.jpg
има ли стандарт или точно трябва на самсунг да си намеря.
Благодарение на форума успях и да ъбдейтна апарата,но това за обектива не можах да го разбера да ли може и него да ъбдейтна ?Другия минус е батерията освен с две батерия ако има друг начин ще се радвам ако споделите :)


Отговори на това съобщение
 Re: Всичко за Samsung nx2000
Автор: realnoncho   
Дата:   13-06-15 23:22

Няма оптимално разстояние. Има такова подходящо за конкретната снимка. Има достатъчно информация в интернет какви зуум NX обективи има, за аксесоарите - също. За визьор най-добре си обмисли следващото тяло да е с такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко за Samsung nx2000
Автор: enes_rs   
Дата:   13-06-15 23:39

защо друго тяло? Аз не мисля да се занимавам професионално. С този се кефя и мисля, че ми е достатъчен когато си купя един 16мм и 50-200мм :) и визьор. Другата седмица се двоумя да ли да не закупя 18-55мм понеже го намерих ефтения но каква ще е разликата с този който имам 20-50мм?

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко за Samsung nx2000
Автор: enes_rs   
Дата:   14-06-15 14:52

Колеги да ли е възможно съвместимост на обективи от нх1000 към нх2000

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко за Samsung nx2000
Автор: realnoncho   
Дата:   14-06-15 21:13

Всички обективи от NX системата стават на NX 2000.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко за Samsung nx2000
Автор: Don_Diego   
Дата:   14-06-15 22:06

Що си взимате подобни апарати въобще?! Да снимате на ауто и да разсмивате хората с такива въпроси... просто...

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко за Samsung nx2000
Автор: enes_rs   
Дата:   14-06-15 22:37

аз пък не разбирам някой хора като се научат малко защо почват да виждат другите по прости и да се правят на хора създали фотографията?И коети стана смешно, че искам да се науча на нещо ли? Ти като си взе за пръв път полупроф. на какъв режим снимаше на мануал ли ? Ама не е ли така?Четеш из нета препоръчват ти модел според възможностите и след като купиш излиза някакъв и ти убива мерака.Имах толкова и такъв купих,пак казвам няма да се занимавам професионално.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко за Samsung nx2000
Автор: Don_Diego   
Дата:   14-06-15 23:22

>Снимам на ауто режим,примерно с този обектив и друг режим на снимане ще можели да изкара примерно пейзажни снимки или трябва да си взема друг обектив

>например намерих преходник за от NX2000 към м42, но обектив още нямам какво трябва да знам за това м42

>Снимам със 20-50мм какво е оптималното разстояние

>Аксесоари като сенник байонет,батериенгрип (незнам да ли така се нарича) има ли за този модел или зоомобективи какви други аксесоари има

>Другия минус е батерията освен с две батерия ако има друг начин ще се радвам ако споделите

* * * * *

едва ли ще си правя труда да правя разбивка на смешните елементи и не, никакво профи не трябва да си, за да се посмее човек... половината от тези въпроси може да избегнеш с елементарен сърч за модела който имаш... вероятно с английския се оправяш

а на другата половина отговора се крие в книжки с АБ-то на фотографията, т.е. ти дори не си направил труда да отвориш някакъв елементарен "буквар" за фотография...

https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=TRAINING

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко за Samsung nx2000
Автор: enes_rs   
Дата:   15-06-15 00:08

Колега ако няма да спреш да се правиш на многознайко по-добре се изнасяй от темата ми не ми трябват мненията ти! Обяснение ли трябва да ти давам колко съм чел :) ? Четох около месец до късно от работа и чаках за отговори..[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко за Samsung nx2000
Автор: chrisnoch   
Дата:   15-06-15 05:28

С това отношение други мнения няма да получиш!

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко за Samsung nx2000
Автор: Pavlov   
Дата:   15-06-15 08:39

enes_rs, имаш възможност да блокираш многознайковците, които пишат глупости в темата ти. Използвай я.
М42 е резба, а не байонет. Има стари, сравнително евтини, и сравнително качествени такива обективи, които можеш да ползваш на тялото си с преходник. Ще трябва да снимаш на ръчен фокус, което, предполагам, няма да е голям проблем.
Проблемът с батерията - освен да си вземеш резервна, и да ги редуваш двете с оригиналната, не виждам по-добро решение.
За фокусните разстояния, които да ползваш - зависи от ситуацията. Снимай повече, разглеждай и обмисляй направените снимки, и ще се научиш бързо. Ползвай си засега обектива, който имаш, докато не разбереш какъв друг ти е нужен.
Това е засега. Успех, и на фокус [shtrak] .

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко за Samsung nx2000
Автор: enes_rs   
Дата:   15-06-15 10:39

Благодаря за отговора !Да знам, че е резба този преходник за м42 бях си го поръчал, но ми се обадиха, че е продаден след като го поръчах. Има много преходници в ибей и искам да си взема един , но ще изчакам за мнения и ако ми препоръчате един ще си го купя,тука в Белгия има магазини за техника, където ги продават малко използвани и със гаранция 6-8 месеца, този нх2000 ми струваше 150евро и беше със протектори още,ако ви интересува нещо старо или рядко и мислите че тука може да се намери ще потърся. В момента има 18-55 обектив със сенник за 40евро за самсунг понякога не знаят какво продават :)

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко за Samsung nx2000
Автор: enes_rs   
Дата:   18-06-15 22:37

ще може ли да ми кажете за портретни снимки лица хора и т.н. ако взема някой преходник и сменя модел на обектива няма ли да мина по тънко?

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко за Samsung nx2000
Автор: realnoncho   
Дата:   18-06-15 23:23

Samsung 45 1.8 се намира на прилична цена за снимки на хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко за Samsung nx2000
Автор: enes_rs   
Дата:   19-06-15 00:57

тоест да не се занимавам с преходници,а да събирам за този 45 1/8 между другото и други хора ми казаха че е много добър. Не можах да разбера каква е разиликата между 45мм 2д/3д и само 45мм

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко за Samsung nx2000
Автор: enes_rs   
Дата:   19-06-15 21:48

но пак се завъртам покрай тези преходници :) http://pentaxfanclub.com/forum/viewtopic.php?f=64&t=3995&start=20 ето тука има примерни снимки,преди да си взема обектив на самсунг най-вероятно ще си поиграя и с тези преходници на пентакс.Ако има по-добър вариант с преходник може да споделите

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко за Samsung nx2000
Автор: enes_rs   
Дата:   26-06-15 15:53

Поръчах си вече 2 преходника м42 и пентакс к. Избрах такива понеже има доста обективи тук за м42 и за пентакс.За м42 като избор какъв обектив трябва да търся за пейзаж и примерно над 200,300мм.Ако обектива е замърсен с прах струва ли си да го взема и да го изчистя според вас?

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко за Samsung nx2000
Автор: Pavlov   
Дата:   26-06-15 17:02

За пейзаж на М42 - намери си един Zenitar 16/2.8. Фишай е, но не пречи.
За дълъг - Zeiss 180/2.8 или 200/2.8 мисля, че са добри.
Ако можеш да разглобиш и почистиш един стар ръчнофокусен обектив - да, заслужава си. Или ако намериш майстор, който да го направи на приемлива цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко за Samsung nx2000
Автор: enes_rs   
Дата:   27-06-15 02:11

Благодаря за отговора ! Ще потърся в магазините.Днес имах възможността да снимам с канон 1200д като сравнение с моя нх2000 модела е с повече екстри и качество,но не знам защо ми се стори че е бавен.Със самсунг 2,3 секунди и си готов но със канон 1200д натискаш излиза обектива връща се назад и трае повчко..

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко за Samsung nx2000
Автор: enes_rs   
Дата:   27-06-15 02:14

а за разглобяването и обратното ще опитам.днес купх един обектив на канон еос 28-80мм за 20е и ще бъде за собственика с 1200д

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко за Samsung nx2000
Автор: realnoncho   
Дата:   27-06-15 09:00

Аз не разбирам защо ще се търсят точно стари обективи в незнайно състояние и съмнителни качества, при положение, че има NX с много добри качества на прилични цени. Предложеният зенитар например трудно може да се мери дори с малкия евтин автофокусен Самсунг 16 2.4. Като гледам включването с 1200д явно е на принципа каквото дойде за няколко десетки евро, в което няма лошо, стига да не е евтинията на всяка цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко за Samsung nx2000
Автор: Pavlov   
Дата:   27-06-15 09:57

Доколкото разбирам - това е идеята [smile] . Да се експериментира с разни стари стъкла. Явно колегата иска да се убеди от опит, че във фототехниката евтиното излиза скъпо.
Чета из ревютата, че Samsung 16/2.4 имал крива фокусна равнина, и това се вижда на снимките. А със Зенитара съм снимал, добър е, ии няма такива проблеми

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко за Samsung nx2000
Автор: enes_rs   
Дата:   27-06-15 11:10

Да точно това е идеята.Да се науча и да излезе по тънко. по евтиното излиза по скъпо не мисля, че се отнеса за работещите в чужбина за съжаление това се отнася за красивата ни родина :)
Писах че за напред ще си ги купя на самсунг 16мм и 50-200мм. Но нека да поевтинеят :) когато науча другите режими и всички подробности много ясно че ще трябва да се работи с нх обективи.С тези преходници на м42 аз знам че няма да стане кой знае какво, но опита ще е ценен.Между другото с пентакс преходника и такива обективи много добри снимки гледам че правят :)А какво мисли за канона който казах? подарък е на брат ми и той се запали след мен :) :) :) та ще имам време да си поиграя с него

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко за Samsung nx2000
Автор: blind_photographer   
Дата:   27-06-15 13:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко за Samsung nx2000
Автор: enes_rs   
Дата:   28-06-15 01:25

Чакай де :) още не съм почнал след като ми писне ще мина на нх или канон никон,но не разбрах защо на фиксиран предлагаш да мина

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »