Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Питане за aliexpress
Автор: вальо   
Дата:   25-06-15 22:26

Имам намерение да си купя някой фотоаксесоари от aliexpress
Гледам, че акцептират дебитни карти от типа Маестро, каквите се издават в нашите банки.

Интересува ме:
1. когато купуваш от един доставчик неща от различни обяви,но на един път, начисляват ли се за транспортни разходи за всяка обява или транспортният разход е само от една обява?
2. на някои обяви с безлатна доставка (Free Shipping) като спедитор е посочен China Post Registered Air Mail.
Как ще ми доставят - до офис или до адрес?
3. Има ли нещо осбено, с което да се съобразя при поръчката, за да не бъда неприятно изненадан?


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: Hman   
Дата:   25-06-15 22:52

1. Приготви се да чакаш между месец и два.
2. Пишеш на продавача и той ти калкулира колко е общо пратката. При желание от твоя страна може да ти ги прати с различна от описаната в обявата куриерска услуга по бърза и по скъпа респективно.
3. До вас носят покана за пощенска пратка от Бг пощи или от митницата(по лошия вариант). И отиваш да си вземеш пратката. Рядко ако пратката е малка ти я носи пощаджията.
4. Винаги, даже и от продавачи с много продажби и добър рейтинг може да бъдеш изненадан.


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: ivjordan   
Дата:   25-06-15 23:15

Понякога не пристигат нещата. Имаш някакъв срок (май 30 дни) да отвориш диспут и ти връщат парите, но ти връщат малко по-малко, някакви такси има. После може и да пристигне пратката и си на печалба, но може и да не пристигне. Това през тяхната система за разплащане.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: Nimi   
Дата:   25-06-15 23:16

Чакането е различно. Последните ми няколко поръчки дойда за около седмица.
Наложи се обжалвам една от пратките и след подходящия снимков материал нямаше проблеми с връщането на сумата.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: lamerko   
Дата:   26-06-15 00:39

Лично аз не бих ползвал Aliexpress, поради две причини: на първо място се мъчат да наложат някаква си своя пеймънт система и по тази причина начините за плащане включват кредитни карти (не бих си дал номерата на картите в китайски сайт), но НЕ включват PayPal. Още на тази стъпка ме губят. За втория параграф - голяма част от тъговците работят с DHL за Европа, което си е трън в задника. Няма да дойде по-бързо, но за сметка на това DHL репортват реалната стойност в митницата - всичко над $30 влиза в митницата и започваш да се занимаваш с едни полу-идиоти, а при късмет - и с пълни идиоти. Да не говорим, че пакетите остават блокирани в София - не се разнасят преди да се освободят. И отново да не говорим, че тази мизерна компания, която преди години фалира в САЩ, сега е на път да фалира и в Европа - премахнаха си офисите в редица градове като например в Шумен. А това е свързано с допълнително "нещастия" за клетия клиент...

Много от търговците в Aliexpress търгуват и в Ebay - бих погледнал преди всичко там дали го няма джаджите на относитено същите цени.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: da.fo   
Дата:   26-06-15 02:11

Срока на доставка е различен ... зависи колко поръчки имат и кога ще тръгне кораба. Чакал съм и месец и половина , получавал съм и за 10 дена [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: вальо   
Дата:   26-06-15 07:41

lamerko написа:

всичко над $30 влиза в митницата

възможно е тогава при всеки отделен търговец да поръчам до 30$.
тогава ще ходи ли в митниците?


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: da.fo   
Дата:   26-06-15 08:07

Не, може да поръчаш няколко различни пратки по 29,90$ и се разминаваш. Преди събираха тук по 1,50лв.(за всяка пратка) от пощата но сега казаха , че и тази сума ще се начислява над 30$.


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: ararat   
Дата:   26-06-15 09:27

Не са 30$, а 30 лева:

Облагане на поръчки извън Европейския Съюз
Ако поръчваме като физическо лице, дължим следните налози:

За поръчка на стойност до 30 лв не дължим нито ДДС, нито мито.
Ако поръчката ни е на стойност между 30 лв и 150 евро, дължим само ДДС;
Ако поръчката ни е на стойност над 150 евро дължим ДДС и мито;

Стойност на поръчката:
За целите на облагането, стойността на поръчката включва както цената на продукта, така и таксата за доставка до България, а също и застраховката, ако има направена такава. С две думи, гледа се тотала и върху него се изчисляват всички данъци и мита. Дори поръчката да е изпратена като подарък, се определя пазарната и стойност и така се изчисляват дължимите суми.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: virosh   
Дата:   26-06-15 09:54

Това с митниците си е малко и до късмет. Миналата година поръчах малко електроника от Щатите и си пристигна в пощата без да се налага да ходя до митницата при положение че стойността бе около 180-200 долара и бе обявена върху самия пакет. Предният път когато поръчвах една картина от Devintart ми я спряха.[smilie5]

Иначе от Ali Express съм поръчвал предимно дрешки и бижута за жената. Не е имало проблеми досега. Пратките пристигат в рамките на месец-два, и има 60 дни "защита на купувача" която може да бъде разширена ако поради някаква причина пратката се забави и не пристигне в рамките на това време. Имай предвид е купувача всъщност си получава парите чак след като отбележиш че си получил стоката и не си повдигнал диспут.

От там като се купува нещо трябва хубаво да се оглеждат снимките и ако се съмняваш да поискаш от продавача да ти прати нови, реални снимки на стоката която продава.

Иначе в момента съм поръчал един софтбокс за speedlights какъвто по нашите магазини няма (дълбок и със закрепване като чадър), а в Amazon варианта на Westcott е майка си и баща си като цена...

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: kokotoo   
Дата:   26-06-15 10:09

като намеря артикула цъкам на orders да видя къде по колко маймуни са на клона и после отзивите. Последната пратка дойде за 20 дена [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: lamerko   
Дата:   26-06-15 12:27

melkor: от САЩ в 99% от случаите пратките минават през USPS (амрриканските пощи), като в България разноса е ба българските пощи. Често може да се разминеш, особено ако проадвача не е маркирал реалната стойност или пощенския служител се е направил на разсеян и не е репортнал пратката. При DHL обаче изискват заради застраховката всичко да се обявява на пълната стойност и те ВИНАГИ репортват пратките.

За сумите - преди беше 30 долара ИЛИ евро максимума, но май наистина след това го направиха в лева. По принцип за ЕС изискването е до 60 евро до колкото помня, но всяка държава си слага свой лимит под максимума. И понеже нашите са кожодери...

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: virosh   
Дата:   26-06-15 12:57

@lamerko, избягвам DHL. Като поръчвам от Ali Exrpress ползвам нормалните пощи тъй като доставката излиза безплатна.
DHL ползвах преди време когато с колегите правихме поръчки от Sports Direct, тъй като доставяха до врата, имаха застраховка и като си разделим доставката не излизаше чак толкова скъпо.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: lamerko   
Дата:   26-06-15 13:54

За по-скъпите неща нямаш избор - DHL е и като "безплатна" опция, и като EMS (Практически и двете са, само дето едното е платено).

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: israeliBG   
Дата:   12-11-16 11:22


Здравейте,
вече няколко години пазарувам от Aliexpress и наскоро попаднах на приложение, което се инсталира в браузера и Ви връща процент от парите инвестирани за поръчки.
Приложението се казва AliBonus :)
Можете да се регистрирате посредством този линк :
https://alibonus.com/?u=185595

В Aliexpress това приложение ви дава 10% Кэшбэк. Ето и инструкции за активацията му.

Инсталирайте приложението през линка и влезте в личния си кабинет, като се регистрирате.
Излиза банер на приложението горе в дясно на екрана, който трябва да Активирате всеки път, щом извършвате поръчка.
Като влезнете, се активира горе дясно зелен прозорец, натискате после ПОЛУЧИ КЕШБЕК, прехвърляте се към сайта и от кошницата или вече направен ордер-незаплатен все още чак Тогава плащате. Желателно е по време на самата покупка, да се изключи антивирусната програма, тъй като понякога блокирва добавката и няма да Ви отчете бонуса.
Отчитане на направена поръчка се отразява на следващ ден. Събраните парички могат да се прехвърлят или да служат за заплащане на нови поръчки.

Надявам се, че съм Ви бил от полза и че това ще Ви спестил някой друг $

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: e-mil   
Дата:   12-11-16 12:42

втор: israeliBG
Дата: 12-11-16 11:22
Приложението се казва AliBonus :)
Можете да се регистрирате посредством този линк :
https://alibonus.com/?u=185595


Това "u=185595" след адреса какво означава? Че ще получиш още отстъпка срещу зарибяване на нови шарани ли?

AliBonus се появи тази година и веднага предложи 10%, което е много странно за нова услуга, която още не е натрупала клиентела. Има няколко по-стари приложения, които не дават толкова голям процент. И още през лятото бързо натрупа отрицателни отзиви.
Преобладаващото мнение в руския Интернет е негативно. На по-активните клиенти приложението отчита само около 1/3 от поръчките. И то евтините. Ако пазаруваш нещо за 4-5 долара ще отчете... първите десетина поръчки. Ако пазаруваш за 150 най-вероятно няма.
Съпортът им работи зле - често не отговарят на въпросите.

Съветът е: инсталирайте плъгин, който ще ви даде 7-8 реални процента, вместо 10 измислени!

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: smilen_k   
Дата:   12-11-16 14:03

Винаги съм бил по-доволен от Алиекспрес отколкото от ибей.Изхарчил съм там над 5000$ и НИКОГА не съм имал проблем.Поръчвал съм над 20 телефона и само един е ходил на митница,но не е толкова страшно[smilie18] .По големи поръчки,задължително се изпращат безплатно с DHL,и задължително отиват на митницата,но аз съм им направил пълномошно и те се оправят,взимат 12 лева да ти освободят пратката и не се занимаваш с глупости,но аз карам търговците да ми разделят пратката на по малки пакети и да я пуснат с Китайските пощи,пак е безплатно но 90% не отиват в митницата.Всички стоки са застраховани от Алиекспрес и ако има проблем ти изпращат повторно стоката или ти връщат парите,всичките.Не съм имал случай в който да не ми върнат парите ако няма проблем.Относно притесненията за картите,може да бъдете абсолютно спокойни.Преди да се трансформира Алиекспрес беше Алибаба,втория в света концерн за електронна търговия,собственост на Yahoo,и е нормално да не плащат тлъсти комисионни на Пейпал.Поръчвал съм и доста неща от ибей,и много тъпо ми стана като няколко пъти като имаше проблем с дребни неща на ниска стойност ми казваха да ги върна в Китай на доставчика за моя сметка а те тогава ще ми върнат парите,това е апсурдно,в Алиекспрес такива глупости няма.Но там има други уловки,много трябва да се внимава с параметрите на електрониката и да се чете между редовете.[smilie18] [smilie18] [smilie18] Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: lamerko   
Дата:   12-11-16 14:20

Мдам... само дето в Aliexpress от 3 стоки 2 са менте. И е трудно да си намериш нещо оригинално там. Самия им шеф си казва в интервю, че нямало нищо лошо в ментетата... То наистина ментета има навсякъде, но там те се толерират през самата платформа и става наистина трудно разпознаванете. Например цъфва някакъв търговец, който предлага някакви телефони, след 20 дена има диамантчета за рейтинг... след 2 месеца - виене по коментарите, как шараните налапали по рейтинг и цена. Явно рейтинга там може да се купува. Друг е въпроса, когато се купуват китайски стоки менте, обявени като такива. Но добрите китайки изделия си имат лоши китайски ментета там - да се знае. Затова и пазарувам от по-малки, но сигурни в това отношение като gearbest, където принципа е различен и там такива ментета не се допускат.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: slyn4ogled   
Дата:   12-11-16 19:20

Сега остава да чуем мнение и от масата "продавачи" в тукашния форум, дето препродават стоки от Али-то на многократно завишени цени...
И разбира се, всичко е мега-хипер оригинално ... според тях де...



Публикацията е редактирана (12-11-16 19:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: vkk1   
Дата:   12-11-16 22:21

това алиекспрес за мене е най-долнопробното сборище на боклуци, нещо като Илиянци, само че последно качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: samurai2   
Дата:   12-11-16 22:27

Автор: vkk1 [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: jingov   
Дата:   14-11-16 09:19

lamerko - Алиекспрес предпочита плащане през Пей Пал , някои неща са по истински от оригиналните продавани тук или няма по истински от тях, например бат. за лаптоп, която по принцип си е китайска и не може да бъде намерена никъде другаде освен -пак там .
В Али са коректни / досега , спрямо мен поне / връщали са суми над 200лв, за неправилно изпратено или неработещо нещо/ екран за телефон, без обяснения/ , само снимка или кратък клип .
Трябва да се гледа, чете , а не да се взима на аба .
Имах случай - счупвам си дисплея на навигацията, ония ми пращат таблица, по която да установя кой от всичките разновидности е моят, накрая пристигна дисплеят и проработи , все едно не е бил счупван и до ден днешен си бачка. Тук ми препоръчаха да дам нови 200лв, всъщност платих само 65 лв с доставката от ДиЕйчЕл.
Много изписах, но алито не бива да го подценяваме, работят предлагат , отговарят на въпросите, любезни са, има и кофти стоки има и висококачествени стоки.
Добре е винаги да се гледа и аналогичната стока в Ибея, може да я има и там, без да се чака много.
За геарбест може да се каже същото .


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: lamerko   
Дата:   14-11-16 11:06

jingov: аз пък не съм виждал търговец в Алиекспрес, който да приема PayPal като начин на плащане. Може д аима, не знам, но просто аз не съм попадал на такъв. Отделно в Q&A са дадени 10-на пеймънт метода, но Пейпал липсва сред тях. И да, има по-скъпи от Пейпал. Колкото за качествените стоки - има ги, но никога не знаеш дали не са ментета. За връщането на пари - вярно е, връщат, но често не цялата сума. Може дори да поискат да пратиш дефектната стока обратно (за твоя сметка) или да ти върнат частично пари, като те сметнат колко биха били пътните. Не е съвсем коректно. Сега ако не дойде директно или е потрошено - друг въпрос. При gearbest-а принципа е друг - там търгуват самите производители и не се допускат ментета. Ако вземеш нещо, което е добило име, то имаш гаранция, че е оригинал. Естествено поради спецификата на региона, брандовете са ограничени до регионалните производители или подизпълнители и по принцип предлаганете е доста по-бедно от други подобни сайтове. Но не напразно прохождащите брандове като Xiaomi промотират флагманите си точно там :)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: nimi   
Дата:   14-11-16 11:38

Какъв PayPal ви гони в Али-то? Имат си техен AliPay който не взима комисионни.
За какъв чеп ми е при проблем да се занимавам с PayPal като междинна станция?

Пък това, че връщали само част от парите ме развесели. Явно не сте успели да си защитите диспута добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: Moonchild   
Дата:   14-11-16 13:06

lamerko, в двете ти мнения прочетох толкова абсурди, че ми става ясно, че говориш за неща, с които НИКАК не си запознат :)

"Лично аз не бих ползвал Aliexpress, поради две причини: на първо място се мъчат да наложат някаква си своя пеймънт система и по тази причина начините за плащане включват кредитни карти (не бих си дал номерата на картите в китайски сайт), но НЕ включват PayPal."

Естествено, при сайт с милиони транзакции дневно не ти ли звучи логично да не ползват Paypal, за да не им раздават комисионни ?

"За втория параграф - голяма част от тъговците работят с DHL за Европа, което си е трън в задника."

АБСОЛЮТНО невярно. 2% от търговците в Aliexpress работят с DHL.

"аз пък не съм виждал търговец в Алиекспрес, който да приема PayPal като начин на плащане"

Естествено - плащаш през и на платформата, не на търговеца. Не си виждал, защото не търговеца избира през какво ще му плащаш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: krist   
Дата:   14-11-16 14:12

Има някои (може би малък брой) търговци, с които доставката с DHL минава през UK и у нас ти носят стоката на вратата, не се занимаваш с митници и подобни.


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: samurai2   
Дата:   14-11-16 14:33

При мен каквото и да пазарувам все до вратата ми го носят от пощата.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: ludiakolio   
Дата:   14-11-16 15:56

smilen_k[smilie24]
Относно плащането препоръчвам виртуална карта(само кодове) за плащане онлайн.Всяка банка прави такива.



Публикацията е редактирана (14-11-16 15:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: lamerko   
Дата:   14-11-16 16:13

Мдам... не съм запознат, понеже не желая да изпозлвам всякакви пеймънт системи. Както и да е :)

Лично на мен като се наложи, използвам някаква странна дебитна карта, която се зарежда в реално време от банков акаунт (ЮК) и има онлайн интерфейс да включваш и изключваш разни фючъри. Ползвал съм я на няколко места, като за 9 месеца имам 3 опита за транзакции, за които не знам нищо :)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: imitev   
Дата:   14-11-16 17:06

Аз плащам с кредитна карта или през пейпал.

Досега може да се каже, че не съм имал проблеми.

Ако нещо не е било редовно са ми връщали парите.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: Nimi   
Дата:   15-11-16 11:32

@Moonchild много съм доволен от AliPay. Много здраво държат на купувачите.

Сумата стига до продавача след като потвърдя получаването на пратката. Имам някакви съмнения, че даже изчакват и сроковете за повдигане на диспут.

Имал съм няколко проблемни диспута в които продавачите се правиха на ударени и не искаха да връщат сумите но бяха много бързо приключени в моя полза след ескалирането им към Aliexpress.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: Алки   
Дата:   05-11-18 22:25

Здравейте,

В aliexpress.com , предстой нещо като техен черен петък на 11.11.2018.
Има ли някой, който си е купувам телефон от сайта, как стой въпроса с гаранцията-сервиз при повреда и как се разпознава читавия търговец?

Поздрави.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: lamerko   
Дата:   05-11-18 23:10

Каква гаранция? Погледни какви са цените, за да изпратиш пакет до Китай :)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: peter_m   
Дата:   06-11-18 08:17

Връщал съм до Китай. Светкавица Мейке за 100$, гръмна при снимане и изпуши на изгоряло. Дадох я на тукашен сервиз да я отворят - беше гръмнал елемент в платката зад лампата, в сервиза казаха че няма как да видят дори какъв е , а и наоколо е разтопил и пистите - ако може да поръчам само тази платка и ще ми я сменят. Казаха и че иначе сглобката и елементите са качествени, не "китайски".
Писах до китаеца, обясних му че най-евтино за всички е да ми пратят само тази платка, пратих снимки. Китаеца каза че не може само платката да ми пратят, да я върна цялата, те ще я пратят в завода производител. Пратих я в насипно състояние - разглобена - нещо, което дори не може да си помислите, че може да се случи тук.

Цената през бг пощи е 16 лв обикновена доставка или 27 лв за препоръчано (тракинг номер, следене, уж по-сигурно). Тук големия риск е, че ако сте отървали митото първия път - като ви върнат стоката пак може да я спрат :)

Какво стана - ами чаках месец, два ... писах си многократно с китаеца, не беше пристигнала ... по едно време пристигна, пратили я в сервиза, после пак много време никаква информация ... и един слънчев ден след 3 месеца получих чисто нова запечатана светкавица. [cool] Пак да кажа - пратих я отворена, в насипно състояние, без аксесоарите и ... Никой дори не си и помисли да ме обвини, че е гръмнала по моя вина, или че е разглобявана !!!

Дали това ще се случи в България ? ... реторичен въпрос



Публикацията е редактирана (06-11-18 08:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: bobyn   
Дата:   06-11-18 09:23

@Алки

"В aliexpress.com , предстой нещо като техен черен петък на 11.11.2018.
Има ли някой, който си е купувам телефон от сайта, как стой въпроса с гаранцията-сервиз при повреда и как се разпознава читавия търговец? "

По този и всякакви други "смартфонни" въпроси можеш да питаш тук: https://idroidbg.com/forum/



Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: lord_kik   
Дата:   06-11-18 09:57

Щом искате по тънката лайсна,забравяш за гарнцията,но ако искаш гаранция и всичко да е както трябва,ще се наложи да стимулираш местната икономика.Няма пълно щастие.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: ivjordan   
Дата:   06-11-18 10:05

Всичките си телефони съм купувал от там и никога не съм имал никакви проблеми. Но и не ми се е налагало да връщам за гаранция. Формално имат 1 гоина към търговеца, но разправията е голяма и колегата със светката я е описал.
Имай предвид, че на 11.11. промоциите са като българските - предварително надуват цените и уж ги промотират до нормалната. Най-много няколко долара да е "далаверата". Не си заслужава, защото тогава поръчките валят и се чака много за изпращане.
Иначе, търси търговец, който праща от европейски склад или има опция да прати през Англия с DHL или UPS. Така се избягва митото. Тези търговци обикновено си пишат на страницата на продукта "Безмитна доставка до ЕU с DHL".

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: iavorski   
Дата:   10-11-18 18:28

@alki

Не можеш да пратиш от БГ пощи към Китай устройство с батерия. Някой в друг форум беше пратил от Одрин.

Иначе за цените - днес си поръчах две три дреболийки на цени категорично под стандартните - следя ги от месеци :) Но иначе има и доста надути предварително цени.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: Argo   
Дата:   11-11-18 13:03

Вече няма евтини стоки, има евтини боклуци. Нищо ново и интересно не предлагат, едни и същи неща, а и цените са надули. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: marves   
Дата:   11-11-18 13:12

Проверих някои колони на Edifier и дронове на DJI
Цените са си същите като по другите "магазини", няма и един долар отстъпка [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: desmes   
Дата:   11-11-18 15:57

Има ли значение дали пратка от АЛИ , изпратена с DHL , е по-добре да се насочи до UK или направо до тук. Не е споменато, че е от UK склад , явно от Китай се праща.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: lord_kik   
Дата:   11-11-18 16:39

С DHL всичко минава митница

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: lamerko   
Дата:   11-11-18 16:49

С DHL ще си отровиш живота - това е най-некадърния и еврейски превозвач, когато става въпрос за освобождаване от митница!

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: Synthy   
Дата:   11-11-18 17:27

lamerko, да, защото спазват закона... Можеш все пак и сам да си освободиш стоката. Не е ядрена физика.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: lamerko   
Дата:   11-11-18 17:42

Спазват закона? Абе ти виждал ли си им малоумните условия, които нямат нищо общо със закона?!!

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   11-11-18 17:54

За съжаление съм работил с DHL месеци наред и където мога съветвам да не се използват услугите им.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: Synthy   
Дата:   11-11-18 18:30

Виждал съм ги, да. И съм работил с тях, както и с други логистични компании. И пак казвам: който не желае да се занимава с ДХЛ като митнически агент, да си освободи сам пратката. Отнема 2 часа от-до.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: marves   
Дата:   11-11-18 19:51

DHL ми треснаха транспортни разходи 200+ лева за пратка от Китай, която беше реално с безплатна доставка (по обява, по плащане през Paypal, по издадена фактура), но имало някакви разпоредби, че пратка с безплатна обявала нямало и били изчислили... А върху тази сума се начислява и мито... беше за фирмата и не се разправях.

От няколко месеца Митница изискват специален електронен подпис, ако си фирма и решиш сам да си освободиш пратка, не е по стария начин само с EORI регистрацията. Може би издаването е подобно, но не съм се занимавал, защото реално таксата за освобождаване директно от куриера ми излиза по-евтино и по-бързо.

Иначе сравнително безпроблемно е по "стандартната" поща, пристигайки през БГ пощи. Само че китайците не предоставят избор и пращат групажите си с какъвто куриер са решили.

А най-сигурно и лесно е, ако продавача предлага пратка от EU склад, малко по-скъпо излиза, но си сигурен, че няма да се занимаваш с митници и да чакаш месеци доставка.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: iavorski   
Дата:   11-11-18 20:29

Synthy, като физическо лице отнема 15 минути ако ходиш на място. Може и по-тънко но пък с още два дни закъснение. Упълномощавам ги по мейла и пратката пристига в пощенския клон по адрес. Отивам там, плащам дължимите мито и ддс плюс таксата на БГ пощи в клона и си вземам пратката.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: Synthy   
Дата:   11-11-18 21:23

15 минути ако е по пощата. За DHL и митницата не знаех, че е усложнена процедурата. Последно освобождавах преди може би година (не повече) и беше само с ЕОРИ за физическо лице и всичко отне 2 часа (от склада на ДХЛ през митницата и обратно в склада). Другата опция беше да упълномощя ДХЛ да ме представляват. Аз избрах сам да се оправям.



Публикацията е редактирана (11-11-18 21:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: hotsnail   
Дата:   11-11-18 21:36

Преди година или малко повече бях супер щастлив от посещението си нанвеслец. Знам, че не е привично да хвалим родната администрация, но се справиха блястфящо. 5-10 минути отне. Платих си и си тръгнах. Дори не разбрах имало ли е или не ЕОРИ

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: lamerko   
Дата:   11-11-18 22:36

За DHL и митниците е кошмар. Показателен е факта, че Български Пощи, които са все още в 19-ти век по някои показатели, успяха да реализират упростена процедура за освобождаване на пратки. Малко хора знаят, че за пратки със стойност до между 30 и 300 лева е възможно да се прескочи митниеската процедура и да се плати само дължимото ДДС, без да се категоризират нещата. Да, няма мито за стоки до 300 лева, НО... ако минат по съответната процедура. Не и ако доставчика е DHL. За стоки до 2000 лева (1000 евро), отново има упростена процедура - има дължимо ДДС и мито, но всичко ена базата на CN22/23 декларацията върху пакета. Освобождаването става за 5 мин. За съжаление, към момента само БП са покрили изискванията да оперират с тези декларации и по тази причина силно препоръчвам ако имате възможност - изберете доставчик, като крайния подизпълнител са именно БП.

Между другото знаете ли какво се случва, когато получите пакет през DHL, а китаеца е сложил "безплатна доставка" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: marves   
Дата:   11-11-18 22:41

Предполагам това, което описах преди 3-4 поста? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: lamerko   
Дата:   11-11-18 22:51

Хах - сега видях :)

Сега ме мързи, но утре може да напиша за една сага за една настолна игра (нещо като шах) от САЩ - дори ако имам късмет може да изровя документите с изисквания, цените и срокове на DHL :)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: Argo   
Дата:   11-11-18 23:16

Скоро пробвах да пратя по мейл документите в митницата на Веслец, за да не се разкарвам. Служителя от там поиска допълнително заверен от банката документ за плащането... Това значи да отидеш до клон на банката, да почакаш 1 час и да платиш 10лв за този документ! Цялата ми пратка струваше 15лв! Теглих им едни майни и им казах да си я заврат в... тоест да я върнат в Китай! Така че всеки път е различно. [smilie9] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: Synthy   
Дата:   12-11-18 08:39

На мен в митницата на Веслец са ми искали само разпечатка от пейпал или някой друг оператор, чрез който е платено (в краен случай от сайта, от който е купена стоката). Все още гоискат и работи, защото преди 5 дена колегата си освободи по този начин пратка от САЩ, само с разпечатка от пейпал.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: desmes   
Дата:   12-11-18 10:16

Доставяли ли са ви пратки извън EU с Холандските PostNL ? Дали създават по-малко дертове от DHL ?

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: lamerko   
Дата:   12-11-18 10:50

Да, няма проблем с тях. Китайците обикновенно ги използват за по-евтините дреболии, тук се доставят от БП.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: Becko   
Дата:   12-11-18 11:27

С Холандските PostNL и съответно с БП, обикновенно ми пристигат батериите.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: nimi   
Дата:   12-11-18 11:52

DHL на една безплатна доставка извадиха информация колко е платил изпращача и начислиха върху сумата ДДС.
То това да видиш безплатна доставка с DHL е изключение в Алиекспрес. Алибаба е друга бира.
Безплатно с DHL - от складове в Европа ако има такава опция.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: lamerko   
Дата:   12-11-18 12:49

Принципно се води таксата калкулирана в цената и ако можеха да видят реално колко е платено - нямаше да има подобни малоумни изпълнения от тяхна страна. По скоро вадят някакъв тарифен калкулатор и казват колко трябва да бъде по принцип, но те небутват тройно. Защото ти вече си си платил всичко, като дори си плащаш евентуално и мито върху цената за доставка, отделно ти начисляват такси, които не трябва и те облагат допълнително въху тези допълнителни такси. А загубеното време и разправията с идиоти няма как да изчилим колко струва...

Китайците пращат понякога с "безплатна" доставака през DHL разни малко по-скъпи неща - телефони, таблети и т.н., но напоследък май престанаха да ги използват в сайтовете, от които пазаря от време на време (gearbest, banggood)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: MoHaX   
Дата:   12-11-18 14:17

Поръчвал съм мултимедийна навигация за кола за 253 долара , като фрий шипинг беше обявено DHL, дойде ми на адрес без никакви такси, мита итн. Не знам дали има нещо общо но я заплатих с Белгийска карта, не с Българска.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: lamerko   
Дата:   12-11-18 16:18

По скоро китаеца на CN22 е декларирал някаква символична сума и те е оттървал...

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: fotomaniack   
Дата:   18-08-19 01:47

Виждам, че сте доста навътре в нещата с онлайн пазаруването от чужбина, затова ще се възползвам и аз да задам един въпрос. Наскоро разбрах за Аliexpress и това, че може да се извършват доставки до България директно от Китай. Идеята ми се вижда много добра и съм решил да взема един фотоапарат, защото е на много добра цена и даже с безплатна доставка до тук.
В тази връзка искам да питам - ако дойде повреден при доставката, дали продавачът в Aliexpress ще иска да ми го подмени? Другото, което не ми стана ясно от това ревю в firmsinfo е как седят нещата с митото. За по-скъпи стоки ще се плаща ли мито?
Като цяло да се доверя ли на Алиекспрес или да търся направо от магазини като eMAG или други такива...


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: Argo   
Дата:   18-08-19 07:39

Аliexpress е най-вече за евтини неща. С поръчки примерно над 50 долара, очаквай проблеми, мито, ддс... За фотоапарат изобщо забрави, камо ли пък някаква китайска марка...

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: studio-canko   
Дата:   18-08-19 10:26

Най-редовно пазарувам от там. До сега съм поръчвал какво ли не, както фотографски неща, така и мастила, хартий, последно ми пристигва колело :) което струва 700 лв. А тук е поне х2. Няма никакъв проблем.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »