Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Питане за aliexpress
Автор: вальо   
Дата:   25-06-15 22:26

Имам намерение да си купя някой фотоаксесоари от aliexpress
Гледам, че акцептират дебитни карти от типа Маестро, каквите се издават в нашите банки.

Интересува ме:
1. когато купуваш от един доставчик неща от различни обяви,но на един път, начисляват ли се за транспортни разходи за всяка обява или транспортният разход е само от една обява?
2. на някои обяви с безлатна доставка (Free Shipping) като спедитор е посочен China Post Registered Air Mail.
Как ще ми доставят - до офис или до адрес?
3. Има ли нещо осбено, с което да се съобразя при поръчката, за да не бъда неприятно изненадан?


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: Hman   
Дата:   25-06-15 22:52

1. Приготви се да чакаш между месец и два.
2. Пишеш на продавача и той ти калкулира колко е общо пратката. При желание от твоя страна може да ти ги прати с различна от описаната в обявата куриерска услуга по бърза и по скъпа респективно.
3. До вас носят покана за пощенска пратка от Бг пощи или от митницата(по лошия вариант). И отиваш да си вземеш пратката. Рядко ако пратката е малка ти я носи пощаджията.
4. Винаги, даже и от продавачи с много продажби и добър рейтинг може да бъдеш изненадан.


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: ivjordan   
Дата:   25-06-15 23:15

Понякога не пристигат нещата. Имаш някакъв срок (май 30 дни) да отвориш диспут и ти връщат парите, но ти връщат малко по-малко, някакви такси има. После може и да пристигне пратката и си на печалба, но може и да не пристигне. Това през тяхната система за разплащане.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: Nimi   
Дата:   25-06-15 23:16

Чакането е различно. Последните ми няколко поръчки дойда за около седмица.
Наложи се обжалвам една от пратките и след подходящия снимков материал нямаше проблеми с връщането на сумата.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: lamerko   
Дата:   26-06-15 00:39

Лично аз не бих ползвал Aliexpress, поради две причини: на първо място се мъчат да наложат някаква си своя пеймънт система и по тази причина начините за плащане включват кредитни карти (не бих си дал номерата на картите в китайски сайт), но НЕ включват PayPal. Още на тази стъпка ме губят. За втория параграф - голяма част от тъговците работят с DHL за Европа, което си е трън в задника. Няма да дойде по-бързо, но за сметка на това DHL репортват реалната стойност в митницата - всичко над $30 влиза в митницата и започваш да се занимаваш с едни полу-идиоти, а при късмет - и с пълни идиоти. Да не говорим, че пакетите остават блокирани в София - не се разнасят преди да се освободят. И отново да не говорим, че тази мизерна компания, която преди години фалира в САЩ, сега е на път да фалира и в Европа - премахнаха си офисите в редица градове като например в Шумен. А това е свързано с допълнително "нещастия" за клетия клиент...

Много от търговците в Aliexpress търгуват и в Ebay - бих погледнал преди всичко там дали го няма джаджите на относитено същите цени.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: da.fo   
Дата:   26-06-15 02:11

Срока на доставка е различен ... зависи колко поръчки имат и кога ще тръгне кораба. Чакал съм и месец и половина , получавал съм и за 10 дена [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: вальо   
Дата:   26-06-15 07:41

lamerko написа:

всичко над $30 влиза в митницата

възможно е тогава при всеки отделен търговец да поръчам до 30$.
тогава ще ходи ли в митниците?


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: da.fo   
Дата:   26-06-15 08:07

Не, може да поръчаш няколко различни пратки по 29,90$ и се разминаваш. Преди събираха тук по 1,50лв.(за всяка пратка) от пощата но сега казаха , че и тази сума ще се начислява над 30$.


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: ararat   
Дата:   26-06-15 09:27

Не са 30$, а 30 лева:

Облагане на поръчки извън Европейския Съюз
Ако поръчваме като физическо лице, дължим следните налози:

За поръчка на стойност до 30 лв не дължим нито ДДС, нито мито.
Ако поръчката ни е на стойност между 30 лв и 150 евро, дължим само ДДС;
Ако поръчката ни е на стойност над 150 евро дължим ДДС и мито;

Стойност на поръчката:
За целите на облагането, стойността на поръчката включва както цената на продукта, така и таксата за доставка до България, а също и застраховката, ако има направена такава. С две думи, гледа се тотала и върху него се изчисляват всички данъци и мита. Дори поръчката да е изпратена като подарък, се определя пазарната и стойност и така се изчисляват дължимите суми.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: virosh   
Дата:   26-06-15 09:54

Това с митниците си е малко и до късмет. Миналата година поръчах малко електроника от Щатите и си пристигна в пощата без да се налага да ходя до митницата при положение че стойността бе около 180-200 долара и бе обявена върху самия пакет. Предният път когато поръчвах една картина от Devintart ми я спряха.[smilie5]

Иначе от Ali Express съм поръчвал предимно дрешки и бижута за жената. Не е имало проблеми досега. Пратките пристигат в рамките на месец-два, и има 60 дни "защита на купувача" която може да бъде разширена ако поради някаква причина пратката се забави и не пристигне в рамките на това време. Имай предвид е купувача всъщност си получава парите чак след като отбележиш че си получил стоката и не си повдигнал диспут.

От там като се купува нещо трябва хубаво да се оглеждат снимките и ако се съмняваш да поискаш от продавача да ти прати нови, реални снимки на стоката която продава.

Иначе в момента съм поръчал един софтбокс за speedlights какъвто по нашите магазини няма (дълбок и със закрепване като чадър), а в Amazon варианта на Westcott е майка си и баща си като цена...

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: kokotoo   
Дата:   26-06-15 10:09

като намеря артикула цъкам на orders да видя къде по колко маймуни са на клона и после отзивите. Последната пратка дойде за 20 дена [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: lamerko   
Дата:   26-06-15 12:27

melkor: от САЩ в 99% от случаите пратките минават през USPS (амрриканските пощи), като в България разноса е ба българските пощи. Често може да се разминеш, особено ако проадвача не е маркирал реалната стойност или пощенския служител се е направил на разсеян и не е репортнал пратката. При DHL обаче изискват заради застраховката всичко да се обявява на пълната стойност и те ВИНАГИ репортват пратките.

За сумите - преди беше 30 долара ИЛИ евро максимума, но май наистина след това го направиха в лева. По принцип за ЕС изискването е до 60 евро до колкото помня, но всяка държава си слага свой лимит под максимума. И понеже нашите са кожодери...

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: virosh   
Дата:   26-06-15 12:57

@lamerko, избягвам DHL. Като поръчвам от Ali Exrpress ползвам нормалните пощи тъй като доставката излиза безплатна.
DHL ползвах преди време когато с колегите правихме поръчки от Sports Direct, тъй като доставяха до врата, имаха застраховка и като си разделим доставката не излизаше чак толкова скъпо.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: lamerko   
Дата:   26-06-15 13:54

За по-скъпите неща нямаш избор - DHL е и като "безплатна" опция, и като EMS (Практически и двете са, само дето едното е платено).

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: israeliBG   
Дата:   12-11-16 11:22


Здравейте,
вече няколко години пазарувам от Aliexpress и наскоро попаднах на приложение, което се инсталира в браузера и Ви връща процент от парите инвестирани за поръчки.
Приложението се казва AliBonus :)
Можете да се регистрирате посредством този линк :
https://alibonus.com/?u=185595

В Aliexpress това приложение ви дава 10% Кэшбэк. Ето и инструкции за активацията му.

Инсталирайте приложението през линка и влезте в личния си кабинет, като се регистрирате.
Излиза банер на приложението горе в дясно на екрана, който трябва да Активирате всеки път, щом извършвате поръчка.
Като влезнете, се активира горе дясно зелен прозорец, натискате после ПОЛУЧИ КЕШБЕК, прехвърляте се към сайта и от кошницата или вече направен ордер-незаплатен все още чак Тогава плащате. Желателно е по време на самата покупка, да се изключи антивирусната програма, тъй като понякога блокирва добавката и няма да Ви отчете бонуса.
Отчитане на направена поръчка се отразява на следващ ден. Събраните парички могат да се прехвърлят или да служат за заплащане на нови поръчки.

Надявам се, че съм Ви бил от полза и че това ще Ви спестил някой друг $

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: e-mil   
Дата:   12-11-16 12:42

втор: israeliBG
Дата: 12-11-16 11:22
Приложението се казва AliBonus :)
Можете да се регистрирате посредством този линк :
https://alibonus.com/?u=185595


Това "u=185595" след адреса какво означава? Че ще получиш още отстъпка срещу зарибяване на нови шарани ли?

AliBonus се появи тази година и веднага предложи 10%, което е много странно за нова услуга, която още не е натрупала клиентела. Има няколко по-стари приложения, които не дават толкова голям процент. И още през лятото бързо натрупа отрицателни отзиви.
Преобладаващото мнение в руския Интернет е негативно. На по-активните клиенти приложението отчита само около 1/3 от поръчките. И то евтините. Ако пазаруваш нещо за 4-5 долара ще отчете... първите десетина поръчки. Ако пазаруваш за 150 най-вероятно няма.
Съпортът им работи зле - често не отговарят на въпросите.

Съветът е: инсталирайте плъгин, който ще ви даде 7-8 реални процента, вместо 10 измислени!

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: smilen_k   
Дата:   12-11-16 14:03

Винаги съм бил по-доволен от Алиекспрес отколкото от ибей.Изхарчил съм там над 5000$ и НИКОГА не съм имал проблем.Поръчвал съм над 20 телефона и само един е ходил на митница,но не е толкова страшно[smilie18] .По големи поръчки,задължително се изпращат безплатно с DHL,и задължително отиват на митницата,но аз съм им направил пълномошно и те се оправят,взимат 12 лева да ти освободят пратката и не се занимаваш с глупости,но аз карам търговците да ми разделят пратката на по малки пакети и да я пуснат с Китайските пощи,пак е безплатно но 90% не отиват в митницата.Всички стоки са застраховани от Алиекспрес и ако има проблем ти изпращат повторно стоката или ти връщат парите,всичките.Не съм имал случай в който да не ми върнат парите ако няма проблем.Относно притесненията за картите,може да бъдете абсолютно спокойни.Преди да се трансформира Алиекспрес беше Алибаба,втория в света концерн за електронна търговия,собственост на Yahoo,и е нормално да не плащат тлъсти комисионни на Пейпал.Поръчвал съм и доста неща от ибей,и много тъпо ми стана като няколко пъти като имаше проблем с дребни неща на ниска стойност ми казваха да ги върна в Китай на доставчика за моя сметка а те тогава ще ми върнат парите,това е апсурдно,в Алиекспрес такива глупости няма.Но там има други уловки,много трябва да се внимава с параметрите на електрониката и да се чете между редовете.[smilie18] [smilie18] [smilie18] Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: lamerko   
Дата:   12-11-16 14:20

Мдам... само дето в Aliexpress от 3 стоки 2 са менте. И е трудно да си намериш нещо оригинално там. Самия им шеф си казва в интервю, че нямало нищо лошо в ментетата... То наистина ментета има навсякъде, но там те се толерират през самата платформа и става наистина трудно разпознаванете. Например цъфва някакъв търговец, който предлага някакви телефони, след 20 дена има диамантчета за рейтинг... след 2 месеца - виене по коментарите, как шараните налапали по рейтинг и цена. Явно рейтинга там може да се купува. Друг е въпроса, когато се купуват китайски стоки менте, обявени като такива. Но добрите китайки изделия си имат лоши китайски ментета там - да се знае. Затова и пазарувам от по-малки, но сигурни в това отношение като gearbest, където принципа е различен и там такива ментета не се допускат.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: slyn4ogled   
Дата:   12-11-16 19:20

Сега остава да чуем мнение и от масата "продавачи" в тукашния форум, дето препродават стоки от Али-то на многократно завишени цени...
И разбира се, всичко е мега-хипер оригинално ... според тях де...



Публикацията е редактирана (12-11-16 19:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: vkk1   
Дата:   12-11-16 22:21

това алиекспрес за мене е най-долнопробното сборище на боклуци, нещо като Илиянци, само че последно качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: samurai2   
Дата:   12-11-16 22:27

Автор: vkk1 [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: jingov   
Дата:   14-11-16 09:19

lamerko - Алиекспрес предпочита плащане през Пей Пал , някои неща са по истински от оригиналните продавани тук или няма по истински от тях, например бат. за лаптоп, която по принцип си е китайска и не може да бъде намерена никъде другаде освен -пак там .
В Али са коректни / досега , спрямо мен поне / връщали са суми над 200лв, за неправилно изпратено или неработещо нещо/ екран за телефон, без обяснения/ , само снимка или кратък клип .
Трябва да се гледа, чете , а не да се взима на аба .
Имах случай - счупвам си дисплея на навигацията, ония ми пращат таблица, по която да установя кой от всичките разновидности е моят, накрая пристигна дисплеят и проработи , все едно не е бил счупван и до ден днешен си бачка. Тук ми препоръчаха да дам нови 200лв, всъщност платих само 65 лв с доставката от ДиЕйчЕл.
Много изписах, но алито не бива да го подценяваме, работят предлагат , отговарят на въпросите, любезни са, има и кофти стоки има и висококачествени стоки.
Добре е винаги да се гледа и аналогичната стока в Ибея, може да я има и там, без да се чака много.
За геарбест може да се каже същото .


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: lamerko   
Дата:   14-11-16 11:06

jingov: аз пък не съм виждал търговец в Алиекспрес, който да приема PayPal като начин на плащане. Може д аима, не знам, но просто аз не съм попадал на такъв. Отделно в Q&A са дадени 10-на пеймънт метода, но Пейпал липсва сред тях. И да, има по-скъпи от Пейпал. Колкото за качествените стоки - има ги, но никога не знаеш дали не са ментета. За връщането на пари - вярно е, връщат, но често не цялата сума. Може дори да поискат да пратиш дефектната стока обратно (за твоя сметка) или да ти върнат частично пари, като те сметнат колко биха били пътните. Не е съвсем коректно. Сега ако не дойде директно или е потрошено - друг въпрос. При gearbest-а принципа е друг - там търгуват самите производители и не се допускат ментета. Ако вземеш нещо, което е добило име, то имаш гаранция, че е оригинал. Естествено поради спецификата на региона, брандовете са ограничени до регионалните производители или подизпълнители и по принцип предлаганете е доста по-бедно от други подобни сайтове. Но не напразно прохождащите брандове като Xiaomi промотират флагманите си точно там :)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: nimi   
Дата:   14-11-16 11:38

Какъв PayPal ви гони в Али-то? Имат си техен AliPay който не взима комисионни.
За какъв чеп ми е при проблем да се занимавам с PayPal като междинна станция?

Пък това, че връщали само част от парите ме развесели. Явно не сте успели да си защитите диспута добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: Moonchild   
Дата:   14-11-16 13:06

lamerko, в двете ти мнения прочетох толкова абсурди, че ми става ясно, че говориш за неща, с които НИКАК не си запознат :)

"Лично аз не бих ползвал Aliexpress, поради две причини: на първо място се мъчат да наложат някаква си своя пеймънт система и по тази причина начините за плащане включват кредитни карти (не бих си дал номерата на картите в китайски сайт), но НЕ включват PayPal."

Естествено, при сайт с милиони транзакции дневно не ти ли звучи логично да не ползват Paypal, за да не им раздават комисионни ?

"За втория параграф - голяма част от тъговците работят с DHL за Европа, което си е трън в задника."

АБСОЛЮТНО невярно. 2% от търговците в Aliexpress работят с DHL.

"аз пък не съм виждал търговец в Алиекспрес, който да приема PayPal като начин на плащане"

Естествено - плащаш през и на платформата, не на търговеца. Не си виждал, защото не търговеца избира през какво ще му плащаш :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »