Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Купуване на цифров фотоапарат
Автор: studiodia   
Дата:   25-06-15 15:52

Здравейте! Аз съм човек който се занимава с фотография непрофесионално, като се опитвам да създавам фото идеи.
Искам да надградя моята страст и хоби фотографията за това търся цифров фотоапарат от средния клас на цена от 100 до 300-400 лв, но същевременно търся цифров фотоапарат който да създава добри снимки при снимане и ХД резолюция на видео.
Спрял съм се на два типа модели цифрови фотоапарати:
www.technopolis.bg/bg/Cameras---compact/Camera-CANON-IXUS-155-BLACK/p/391110
http://www.technopolis.bg/bg/Cameras---compact/Camera-CANON-POWERSHOT-SX600HS-BK/p/391199
Спрял съм се на тази марка, но не знам кой от двата е с добро качество на работа, снимките и видеата.
Единият е с така наречената ССД матрица, а другият е с СМОС. СМОС матрицата е с ФУЛЛ ХД резолюция, а ССД матрицата е с стандартна ХД резолюция.
Прочетох информация за матриците в цифровите фотоапарати точно от вашия форум тук:
https://photo-forum.net/ebook/page2-2.htm

Ще бъде изключително полезно да ми обясните още свързано с двата типа матрици.
От оригиналният сайт на канон се информирах за двата модела цифрови фотоапарати:
http://www.canon.bg/for_home/product_finder/cameras/digital_camera/ixus/ixus_155/

http://www.canon.bg/for_home/product_finder/cameras/digital_camera/powershot/powershot_sx600_hs/


Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на цифров фотоапарат
Автор: Twingo   
Дата:   25-06-15 16:07

Добре дошъл във форума! :)
Първо, основната разлика между двата вида матрици е, че CCD вади повече шум в снимките, затова е по-добре CMOS. Резолюцията /мегапикселите/ не ги гледай - в този клас фотоапарати няма никакво значение. Дори по-малко са по-добре :) Основната характеристика на матриците е размера им - 1/2.3'', 1'', APS-C, full-frame и т.н. А full hd и hd са характеристики на видеото и нямат нищо общо със снимките :)

За тези пари може да се вземе нещо втора ръка с доста по-голяма матрица от тези, които си избрал /като sony nex 3,5, olympus e-pm1 или друго безогледално тяло с китов обектив/, като след време, ако се запалиш по ръчния фокус, може да си вземеш някой стар обектив с преходник почти за без пари. Иначе, може и дслр, но като цяло, за тези пари /отново втора ръка/ може да вземе например canon 1100d, nikon d3100, но трябва постоянно да проверяваш в базара, за да излезе нещо хубаво и на ниска цена.

А ако държиш апарата да е нов, това Fuji не е лош избор. Но лично аз бих търсил нещо втора ръка :)



Публикацията е редактирана (25-06-15 16:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на цифров фотоапарат
Автор: fraction   
Дата:   25-06-15 16:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на цифров фотоапарат
Автор: nositel   
Дата:   25-06-15 16:13

Twingo [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на цифров фотоапарат
Автор: quazimodo   
Дата:   25-06-15 16:50

A бе, вие хубаво вирите палци, ама човека иска и видео, та не го пращайте при най-елементарните ДСЛР на Канон и Никон.



Публикацията е редактирана (25-06-15 16:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на цифров фотоапарат
Автор: axlastro   
Дата:   25-06-15 17:09

Имаше в базара за тези пари EPM2 с китов, ако не се лъжа. Май имаше и никонска безогледалка, но не помня дали в базара или на витрината втора ръка в синтезиса. Все добри варианти, в сравнение с канонските сапунерки. Може и Самсунг NX3000 и китов 18-55 (не 20-50!). Варианти много и всичките са по-добре от сапунерка.

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на цифров фотоапарат
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   25-06-15 17:26

D3100 има доста читаво 1080p24 видео, не е като RED EPIC, но като минеш от телефон или сапунерка на това което снимаш с него разликата е огромна, особенно в затворени помещения. Канона също би имал видео.

Снимките му също са доста добри, дори и с китовия обектив (при условие че не принтираш голямо и ги гледаш основно на екран и си в що-годе правилен режим на снимане).

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на цифров фотоапарат
Автор: studiodia   
Дата:   26-06-15 00:52

Благодаря! Значи да взема с CMOS матрица.
По отношение на HD видеото знам, че няма нищо общо с снимките.
Извини ме за неточното изказване просто исках да попитам как стоят нещата с качеството на видеото?
Двата модела canon с тези мегапиксели съчетани с размери на матрицата ще ми свършат работа?
По отношение на цената доста съм ограничен с финансите и за това горе споменах около от 100 до 300-400.
За базар аз не съм почитател на интернет пазаруването,но още веднъж благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на цифров фотоапарат
Автор: ivjordan   
Дата:   26-06-15 01:22

Че то "Базара" не е интернет пазаруване. Разбираш се с човека, отиваш, виждаш стоката и си говорите, пробваш, обсъждаш. Съвсем лично си е, нищо "интернет" няма, освен че обявата е в нета.
Но всъщност, на теб наистина не ти трябва ДСЛР или безогледален.
Ако можеш, посети специализиран магазин за фототехника и там ще ти предложат нещо като за теб. В "Техно-нещо-си" продавачите нямат и най-бегла идея от това, което продават и съветите им са напълно безсмислени и смехотворни. Не те лъжат умишлено, просто не знаят и не разбират.
Преди два месеца ходих в един Техополис, не за мнение, а просто да пипна камерите и там продавачът ми наговори толкова глупости за единица време, че щях да почина от смях. Иначе, възрастен чичко, изглежда авторитетно, ама да не си отваря устата, че става смех.
Там примерно разбрах, че обектив 16-50 за Некс е по-широк от 16-50 за Фуджи, че на Некс-а могат да се слагат директно всички Канонски обективи (Никонски не можели, но не е ясно защо), а на Фуджи никакви различни обективи не можели да се слагат, щото им били по-различни матриците. Нямало проблем, че обективите нямат пръстен за бленда, щото Некс-а я управлявал отвътре (за Канонските обективи)...
Имаше и още, ама аз направо се изключих в един момент, че ми се счупи тъпомера.

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на цифров фотоапарат
Автор: da.fo   
Дата:   26-06-15 11:31

[smilie24] За някой модел на NEX + 16-50 [smilie21]Лек, удобен, голяма матрица и с възможност за ползване на различни марки обективи и т н.


Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на цифров фотоапарат
Автор: ZENON   
Дата:   26-06-15 11:36

Още един глас за НЕКС. Кеф ти видео, кеф ти снимки на добра цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на цифров фотоапарат
Автор: studiodia   
Дата:   26-06-15 15:22

В Плевен има магазин за фото техника на име photosynthesis, бях забравил да спомена и днес до като разглеждах сайта се спрях на този модел:
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280103000316.html

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на цифров фотоапарат
Автор: Twingo   
Дата:   26-06-15 16:16

В никакъв случай не взимай тоя никон. Няма да останеш доволен :)

Щом толкова държиш на нов апарат - olympus e-pm1 със сменяема оптика. Другия вариант е фуджито, което предложих по-горе, или canon s100 - много компактен, с cmos 1/1.7 матрица, raw, пръстен за зуума, full hd видео.. въобще, много приятно апаратче :)

Ето и картинка за размера на матриците - в случая 1/2.3 е никона от твоя линк, 1/1.7 е canon s100, 4/3 е oly e-pm1, а aps-c са нексовете :)

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на цифров фотоапарат
Автор: studiodia   
Дата:   26-06-15 16:27

Благодаря още веднъж за помощта!

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на цифров фотоапарат
Автор: fotopepi   
Дата:   26-06-15 17:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на цифров фотоапарат
Автор: studiodia   
Дата:   27-06-15 00:12

Какво ще кажете за този модел:
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/100104007039.html

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на цифров фотоапарат
Автор: ratsev   
Дата:   27-06-15 01:31

По-горе съфорумците отговориха на въпросите ти. За съжаление в този ценови диапазон няма нови апарати, които да си заслужават парите. Малките по размер сензори и огромните диапазони на варио обективите са предпоставка за слабо качество на изображението. Разликата дори с един 6-7 годишен модел DLSR/безогледален апарат е много голяма. Последното поколение телефони имат аналогично качество на картината - било то снимки или видео. Моят съвет е да се подготвиш технически още малко, да събереш още финанси и чак тогава да решиш, в какво ще ги инвестираш.

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на цифров фотоапарат
Автор: ilcoin   
Дата:   27-06-15 10:36

За тази сума можеш да си намериш истински фотоапарат (разбирай огледално-рефлексен/безогледален) и ще имаш много повече качество и творчески възможности. Всичко друго са заигравки и губене на време, до който извод ще стигнеш и сам рано или късно.

А дали ще е CMOS или CCD, мисля че на този етап няма никакво значение за теб. Далеч по-важно е какъв обектив ще използваш. А и Каноните от доста време са CMOS, така че изобщо не го мисли това ...

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на цифров фотоапарат
Автор: Mogila   
Дата:   27-06-15 11:07

Човек пуска тема, дават му се еднозначни отговори, той продължава да си знае неговото. Поредният случай[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на цифров фотоапарат
Автор: fallenfbsd   
Дата:   27-06-15 19:25

Ако те интересува с подобни характеристики може да се спазарим за Nikon P7700,пазен. Мисля,че съвпада с твоите изисквания,аз се чудя за up-grade...

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на цифров фотоапарат
Автор: MARLOV   
Дата:   28-06-15 11:19

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=57666


https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=56656


Категорично по-добро от всяка сапунерка!
...И не отказвай така категорично оферти от тукашния базар.
99% от продавачите са абсолютно коректни и аз от многото техника и аксесоари ,които съм купил от тук съм нямал никакви проблеми.За тези пари просто нищо хубаво НОВО не можеш намери.А и няма смисъл да даваш много пари при положение ,че не си съвсем наясно какво ти трябва .

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на цифров фотоапарат
Автор: jonkobg   
Дата:   28-06-15 12:15

То хубаво, ама като чета във форума какво е обслужването в някои от тия специализирани магазини...
В крайна сметка, ако човек знае какво търси, защо трябва да дава 449 лв. за FUJI XF1 в специализиран магазин (без да е в наличност даже), при условие че за 50 лв. по-малко го има наличен в техно-верига, при това без да е в промоция.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »