Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon 50mm f2.5 vs f1.4
Автор: Fifata   
Дата:   25-06-15 01:45

Здравейте колеги.
Понеже изчетох много форуми за мнения между компакт макро обектива и 1.4 канонския за портрети. Искам да предложа идея за някой колега от форума който е навит за тест.
Аз имам компакт макро, но искам да тествам 50-ка на 1.4 за портрети... Тя иска ли някой да ги разменим за 1 седмица примерно за тестове и снимки и после да си ги върнем пак.
Аз съм от Дупница, но не ми пречи да дойда и до София или градовете около Дупница.
За предложения пишете тук или на тел. 0898368631 Филип.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 50mm f2.5 vs f1.4
Автор: axlastro   
Дата:   25-06-15 11:22

Защо просто не си вземеш 50 1.4 под наем от павильона за Събота и Неделя - така ще може да ги сравниш и двата.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 50mm f2.5 vs f1.4
Автор: Fifata   
Дата:   25-06-15 14:59

Не съм от София, а като го взема примерно в петък и съм се разходил до София и после в понеделник трябва пак да отида до София, само за да върна обектива. За това и пуснах темата тук, ако някой колега иска да ги разменим за 1 седмица примерно. Ако някой иска да тества този 50мм на 2.5 де и така ще е по удобно или поне според мен де.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 50mm f2.5 vs f1.4
Автор: sirkhann   
Дата:   25-06-15 15:42

Различни обективи са. Общо едва ли имат, освен фокусното разстояние. Всичко зависи за какво ти трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 50mm f2.5 vs f1.4
Автор: Fifata   
Дата:   25-06-15 15:49

Аз знам, че са много различни обективи. С моята 50-ка на 2.5 снимам главно портрети и съм страшно доволен честно казано, но ми се искаше да пробвам и този на 1.4.. На 1.8 пробвах този, но грам не ми хареса.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 50mm f2.5 vs f1.4
Автор: realnoncho   
Дата:   26-06-15 09:20

50 1.4 на 2.5 вече е с доста добро качество на изображението, макрото има по-добър микроконтраст. Заради USM мотора и липсата на макро 50 1.4 е по-бърз като фокус. Бокето на 1.4 също е по-приятно.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 50mm f2.5 vs f1.4
Автор: Fifata   
Дата:   26-06-15 17:51

Че имат разлики имат, аз не казвам друго. Просто давам идеята, ако някой има желание да ги разменим за няколко дни да тестваме и това е.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »