Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Цветни гелове - откъде
Автор: axlastro   
Дата:   23-06-15 16:58

Здравейте, искам да си купя цветни гелове - ще се ползват на ръчни светкавици. В Павильона има две опции - едната е за 20 лв, но са много малко цветове, а другата е 55 лв на Rogue - там има всичко - гелове за конверсия и за специални ефекти, но и цената е по-висока. Въпроса е има ли откъде другаде да се поръчат у нас на нормална цена. Иначе намерих в ebay за около 20-30 лв с доставката прилични комплекти от по 20 броя филтри. Знам, че гелове се продават и на цели листове, но там цената не знам каква е, нито откъде да си ги намеря.

Отговори на това съобщение
 Re: Цветни гелове - откъде
Автор: Han_Solo   
Дата:   23-06-15 17:18

Истинските са скъпи... а можеш да ги намериш оттук: http://www.musicworld.bg/bg/c_1688/Color_Filters.html
продават на метър, ама целите ролки излизат цифра - това са вносители на професионално оборудване и за кино и телевизия

Отговори на това съобщение
 Re: Цветни гелове - откъде
Автор: dpfoto   
Дата:   23-06-15 17:24

Е 50лв. да не са много?

Отговори на това съобщение
 Re: Цветни гелове - откъде
Автор: axlastro   
Дата:   23-06-15 17:39

Не всички си изкарваме парите с това, да не са малко, но пък както се казва - кеф цена няма...

Тези стават ли?

Или евентуално тези в крайна сметка... - https://www.photopavilion.bg/?page=catalog&catalog=155&product=11869&show=additional#



Публикацията е редактирана (23-06-15 17:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Цветни гелове - откъде
Автор: dekov   
Дата:   23-06-15 20:04

Като чуя гелове, все си мисля за нещо за мазане, защото съм свикнал да им казвам фолио, даже и тук под думичката "гелове" ми излиза червена вълнообразна черта.
[smile] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Цветни гелове - откъде
Автор: axlastro   
Дата:   23-06-15 20:14

Ми така е модерно сега. Иначе нашата професия му викаме плака. Това на нещо по зъбите ли ти прилича :)

А какъв цвят да ползвам по принцип, за да докарам цвета на слънцето при залез (това на ръчна светкавица YN 560 III)



Публикацията е редактирана (23-06-15 20:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Цветни гелове - откъде
Автор: Han_Solo   
Дата:   23-06-15 22:26

axlastro написа:

> А какъв цвят да ползвам по принцип,
> за да докарам цвета на слънцето
> при залез (това на ръчна
> светкавица YN 560 III)
>

>
> Публикацията е редактирана (23-06-15
> 20:32)
---------------------------------------
По принцип.... по принцип зависи на каква цветна температура ще си настроиш апарата и какво друго осветление ще имаш на терен

Отговори на това съобщение
 Re: Цветни гелове - откъде
Автор: jivkojj   
Дата:   24-06-15 10:44

LEE едно време раздаваха такива мострени книжки, после се изхитриха и започнаха да ги продават за 10-тина евро. Към 300 цвята са и пасват идеално на светкавица - 40х90мм . Може да си поръчаш такава от ebay.


http://ecx.images-amazon.com/images/I/51uLHOThvXL._SY300_.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Цветни гелове - откъде
Автор: dpfoto   
Дата:   24-06-15 12:33

Имам такива гелове на LEE. За нищо не стават... Супер къси и тесни са. Чудиш се как да ги закачиш.... Не стават. Купи си комплект истински, и не се занимавай с тъпни.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Цветни гелове - откъде
Автор: DigitriX   
Дата:   27-06-15 19:20

https://www.bviphotovideo.com/public/index.php?page=catalog&productid=652

За тези пари мисля, че са доста добри. Ползвам ги на Nikon SB-28. Седят идеално. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Цветни гелове - откъде
Автор: axlastro   
Дата:   28-06-15 08:57

Благодаря!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »