Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Самуил
Автор: J0R0   
Дата:   09-06-15 09:38






Лично аз нямам проблем със светещите очи на паметника.
Проблемът е другаде, че колкото по-силно се вее патриотарското знаме, толкова повече се лумпенизира и изпростява народа.
Ще ги настигнем македонците, че и задминем дори.


В тоя дух, хайде една задачка за патриоти и родолюбци, интеуектоалци и колтуролошки - защо поредицата от владетели е - хан Пресиян І, княз Борис І, Владимир Расате, василевс Симеон Велики, цар Петър І...
император Калоян, деспот Слав?

? Самуил

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: daniel.de.marko   
Дата:   09-06-15 09:49

Одобрявам! Чакам други подобни паметници на български владетели да бъдат направени и поставени в различни градове! Жалко, че ще "угасят" светещите очи.

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: Slivenski   
Дата:   09-06-15 10:03

Аз не разбрах идеята в първия постинг... [smilie8] [smilie25]


Коментираме градацията на титлите на българските владетели и конкретно тази на Самуил ли?

Или самия паметник?

Или и двете?


[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: J0R0   
Дата:   09-06-15 10:06

Кой каквото може [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: Slivenski   
Дата:   09-06-15 10:10

Ами, за мен паметникът е поредната грозотия, не по-различна от статуята на София пред ЦУМ и Самарското знаме /някъде точно срещу този на Самуил/. Изобщо, в последните години се налага някакъв абсолютно кичозен буквализъм, който граничи с комикса. Смеем се на македонците, но ние сме същите. Дори ги надминаваме. А светещите очи са апотеоз на глупостта. Добре, че не му сложиха и джедайски меч в ръцете.

[smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: ninikolov   
Дата:   09-06-15 10:16

Знам само, че ако искаме нещо да се промени в живота и страната ни трябва като народ да престанем да гледаме на себе си като на жертви. Вчера "Време разделно" - най-добър филм, днес - паметник на владетеля, при който България престава да съществува. Факт, който сам по себе си не прави автоматично Самуил отрицателна фигура. Напротив. Но е време, крайно време да престанем да почитаме пораженията си и да започнем да почитаме победите си и то най вече духовните.
Та ние традиционно честваме смъртта на националните си герои, вместо рождението им.

Понякога се чудя с какво сме заслужили да живеем толкова добре.


П.П. Светещите очи са не просто кич, а връх в пошлостта. В Скопие си кИнат ризите от яд :)


Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: Vanquished   
Дата:   09-06-15 10:16

Като се изключат светещите очи, кое точно е кичозното? В средновековието царете са се кичили с всякакви лъскави неща, да му сложат едно расо ли само?

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: Slivenski   
Дата:   09-06-15 10:26

Кич не идва от "накичен". [smilie5]

Кичозно е, защото е твърде буквално и в същото време претенциозно. А за мен изкуството трябва да използва по-стилизирани образи. Естествено, всичко е субективно. На мен така ми изглежда. Може би не разбирам от изкуство или съм твърде консервативен.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: J0R0   
Дата:   09-06-15 10:27

По е лесно да вееш патриотарското знаме, отколкото да познаваш историята си и символите и

Дотук нямаме познал отговора на въпроса от първия пост :))

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: fraction   
Дата:   09-06-15 10:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: sauron69   
Дата:   09-06-15 10:39

Не знам, ама с тези светещи очи ми е доста зловещ. Прилича ми малко на моя адаш Саурон [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: Slivenski   
Дата:   09-06-15 10:42

Разбира се, че не е изключено короната на Самуил да прилича на тази унгарската. Особено ако са от един и същи период. Но историята е точна наука и в нея съществува един основен принцип – тя спира дотам, докъдето има извори. Останалото са предположения и догадки, а това вече не е история.

Например, всички тези възстановки на средновековни български крепости, които се правят последни години, нямат нищо общо с действителността, защото никой не знае как са изглеждали тези крепости. С някои изключения. Но това пак се прави, за да се храни именно този патриотарски напън да хвърлим прах в очите на хората и да ги отвлечем от всичко, което се случва ДНЕС. Но ще спра дотук, защото темата ще стане политическа.


[beer]



Публикацията е редактирана (09-06-15 10:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: lumixp   
Дата:   09-06-15 10:43

Както всички знаят след управлението на Цар Самуил Първата българска държава пада под византийско робство 1018г., може би Жоро пита дали въобще заслужава паметник този владетел, но следва да се вземе под внимание и обстоятелството, че за държавата е изтощена много от войните на предшествениците му, най-вече по времето на Цар Симеон...

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: J0R0   
Дата:   09-06-15 10:44

Не, не съм сигурен, но по свидетелства от онова време нашите царе тук са с едни по-други корони Боянска църква, Беренде, Лондонско четвероевангелие и т.н..
Но за титлите съм сигурен :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: CDman   
Дата:   09-06-15 10:46

Трябвало е да светят зениците [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: uri64   
Дата:   09-06-15 10:54

С тези очи е като върколак....ако успеят да докарат и едни синкави пламъци около жезъла ще е супер...наистина сме на път да ударим Скопие в земята...[cool][smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (09-06-15 10:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: kefalcho   
Дата:   09-06-15 10:56

ninikolov [smilie24], на същото мнение съм отдавна[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: solar   
Дата:   09-06-15 12:17

Какво ще каже Стефан Данаилов, като застане пред паметника на Самуил?
— Ти знаеш ли, че имаш страшни очи!


Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: fraction   
Дата:   09-06-15 12:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: ecobo   
Дата:   09-06-15 12:51

Актуалния дебат е за паметника на червената армия - там е истинския проблем, а това тук е просто отместване на темата в "правилната" посока.

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: fraction   
Дата:   09-06-15 12:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: axlastro   
Дата:   09-06-15 12:58

Какъв ти дебат - той просто трябва да се махне.

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: golded   
Дата:   09-06-15 13:03

fraction [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: Slivenski   
Дата:   09-06-15 13:03

Съгласен съм! Паметникът на Съветската армия трябва се махне, но постаментът му да се запази и статуята на Самуил да се качи там, по-нависоко. Така няма да я виждаме толкова добре и няма да дразни. А хем ще служи и за гръмоотвод... и очите му ще светят с безплатен ток.

[smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: GOSPODIN   
Дата:   09-06-15 13:04

Нищо не свети, а отразява околната светлина. Няма никакво вградено осветление. Явно апологетите на шестопръстия петохуйник и на статуи издялкани с един замах от питекантропи са доста в тази измъчена държава.

Харесва ли ви този хокеист подклекнал (пак е Самуил от "Самуилова крепост")



Както и дупките в ужасния образ вместо очи:



Или нашествениците от друга планета, а всъщност трябва да са създателите на България:



Копирам и мнението във ФБ на Жоро Пентаграм, което казва доста ясно "проблема":


"Значи, всичките нео софиянци и псевдо-интелектуалци които се изказаха за скулптурата на Самуил - нека първо си се върнат по селата и да си видят чугунените ръбати паметници на партизани със шмайзери които още им стоят по мегданите, след това ако не са ходили в Прага, Виена, Будапеща - да влязат в Google view и да разгледат скулптурите там дали не си приличат като стил с тази на нашия Самуил. А дали му светят очите и защо е намръщен - докато вижда че има такива цървули като вас, няма как да не е намръщен!"

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »