Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 какво тяло да взема (Canon) - сватбена фотография
Автор: bigdarkmad   
Дата:   05-06-15 15:02

Здравейте,

Предпочитам Canon пред Nikon, така че би било добре да спестим дискусиите и споровете поне на тази тема.

Нямам никакъв опит със сватбената фотографция, но пък имам почти неограничен бюджет. Фотографията не ми е бизнес, а по - скоро хоби към момента. Но много ми се иска да започна да се занимавам професионално със сватбена фотография (след време разбира се).
Желанието ми към момента е да си взема добро тяло за сватбена фотография.
За обектив онзи ден четох една тема, и до колкото разбрах повечето сватбени фотографи се доверяват само на един обектив, който е около $1000-$1500. В момента съм в командировка, и не си спомням какъв точно беше обективът, но съм сигурен че ще се сетите за какво говоря.
Ще се постарая да намеря точния модел после.
Въпросът ми към момента е за тялото, както казах средствата не са проблем, какво тяло да си взема на Канон?

Съжалявам, ако въпросът ми звучи глупаво или некадърно зададен, просто в момента имам финансова възможност и желание да инвестирам и да започна да се уча.

Отговори на това съобщение
 Re: какво тяло да взема (Canon) - сватбена фотография
Автор: chefo1979   
Дата:   05-06-15 15:15

Ако бюджета е неограничен - две тела 5D mark III (или ако изчакаш да излезе 50.6МП 5Dsr - уж тоя месец ще е във продажба), стъклата да са Sigma 35/1,4 Art HSM; Sigma 50/1.4 Art HSM; Canon 85/1.2L II USM; Canon 135/2L USM или ако искаш зумове, то Canon 24-70/2.8L II USM и Canon 70-200/2.8L IS II USM и две-три светкавици Canon 600EX.

Ами май това ще да е като техника - оттам насетне мерак и много снимане... :)

Успех и всичко добро!

Отговори на това съобщение
 Re: какво тяло да взема (Canon) - сватбена фотография
Автор: boni   
Дата:   05-06-15 16:17

Моят съвет - ако искаш да си добър и успешен сватбен фотограф, първо стани добър фоторгаф. Сватбената фотография изисква да имаш умения в различни жанрове - портрет, репортаж, макро, нощна, движение, интериор и екстериор, а и пейзажна.
И нещо много важно - трябва да си комуникативен, да имаш богата обща култура, да умееш да общуваш и да предразполагаш хората.


Ако си се насочил към Canon и нямаш ограничения в бюджета, купи си EOS-1Dx . За второ тяло може 5дмк3
С един обектив няма да стане, освен стандартното варио 24-70/2.8, за което вероятно говориш, ще са ти нужни и комплект светлосилни обективи.

Но пак ще повторя, купувайки тези апарати и обективи няма да станеш сватбен фотограф, а собственик на апарати и обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: какво тяло да взема (Canon) - сватбена фотография
Автор: bigdarkmad   
Дата:   05-06-15 16:31

"И нещо много важно - трябва да си комуникативен, да имаш богата обща култура, да умееш да общуваш и да предразполагаш хората. " - без да се приема като самохвалство, но точно с това се справям много добре, затова и се насочвам към бизнеси, където се изисква да комуникираш с хората(някои хора имат талант, други не, за мен е изключително лесно да предразположа някой).

Сегашния ми бизнез е много печеливш, но не толкова стабилен и дълготраен, затова искам докато е време, да започна с нещо ново и да имам време да се науча.

Имам Canon 550D, обаче снимам само за забавление с него. Няма да се напъвам да ставам сватбен фотограф, за година или две, по скоро идеята ми е малко по малко да почна да се уча. Но така и така сега имам парите, защо да не си закупя поне правилната техника.

Отговори на това съобщение
 Re: какво тяло да взема (Canon) - сватбена фотография
Автор: tishovsx   
Дата:   05-06-15 16:45

Еми с тези няколко поста, темата се изчерпа.
Успех, късмет, че ще ти трябва.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: какво тяло да взема (Canon) - сватбена фотография
Автор: J0R0   
Дата:   05-06-15 16:53

Защото правилната техника след година две вече може да е неправилна.
Технологиите се развиват бързо.
Почти никой не снима с апарата, с който е снимал преди две години.

Отговори на това съобщение
 Re: какво тяло да взема (Canon) - сватбена фотография
Автор: boni   
Дата:   05-06-15 16:56

Аз примерно снимам с Никон Д3с модел от 2009-та година и Сони А900 от 2009-та година. За сега не виждам какво може да ги смени чак толкова...Даже доста нови модели са по-зле..



Публикацията е редактирана (05-06-15 16:56)

Отговори на това съобщение
 Re: какво тяло да взема (Canon) - сватбена фотография
Автор: alext   
Дата:   05-06-15 17:02

Телата са консуматив и се сменят след време. В момента не е много подходящо за влагане на много пари в топ тялото. Очаква се да излезе до края на годината 5d Mark 4, а 5d Mark 3 е чудесно тяло, но в дългосрочен план е остаряло на 3 години е моделът вече. От друга страна е перфектно за второ тяло. 5ds също набира популярност, но си трябва много стабилен компютър, за да се оправиш с 50мпиксела тяло. В този ред на мисли се очкава и никон догодина на изнесат конкуретно тяло с такъв сензор, само че сони, което значи по- добра динамика и по- малко шум, а пък и D5 идва скоро. Изобщо, ако ще се дава сума за топ техника може да изчакаш малко. Вземи си едно 5d 3,на което да се учиш и да е резерва, пък след време основното тяло.

Обективите са по- важното в случая и според мен инвестирай в тях повече. Ввземи си варио, няколко твърди и реши какво ще сработи за теб, научи фокусните разстояния кое как изглежда и в какви условия се ползва. Така поставен въпросът няма еднозначен отговор, още повече, както се каза горе и да не е най- модерното тяло върши работа, ако се ползва както трябва.И да знаеш, че това е един от най- трудните жанрове, момнта не може да го повториш, ако изпуснеш, а пък да предразположиш хората срещу теб си е цяло изкуство и няма нищо общо с бизнеса [beer]



Публикацията е редактирана (05-06-15 20:55)

Отговори на това съобщение
 Re: какво тяло да взема (Canon) - сватбена фотография
Автор: boni   
Дата:   05-06-15 17:02

Не знам само защо разглеждаш сватбената фотография като някакъв бизнес:)

Отговори на това съобщение
 Re: какво тяло да взема (Canon) - сватбена фотография
Автор: quazimodo   
Дата:   05-06-15 17:31

Аз не разбирам от бизнес(у наше село му викаме работа), още по-малко от фотография, но това, което докарва приходи за покупка на папото не е ли бизнес/работа [smilie11] [smilie5] [beer]!?


Отговори на това съобщение
 Re: какво тяло да взема (Canon) - сватбена фотография
Автор: bigdarkmad   
Дата:   05-06-15 20:04

Благодаря за съветите, има няколко найстина пълноценни поста по темата и смятам да се ръководя от тях.
Колкото до другите, просто не може да разграничите бизнес от работа.
Бизнес е когато имаш хора, които работят за теб и няколко компании (инициативи), който развиваш.
Когато ходите да батчкате по строежите, това вече е работа. Когато отиваш да снимаш мероприятие пак е работа, но ако имаш студио за фотографски услуги или предлагаш услугите си, това вече е бизнес.

Много по трудно е да продадеш нещо, от колкото да накараш някой да се усмихне. И в двата случая се налага да го вкараш в зоната му на комфорт, така че ако не ви достига обща култура четете книги, примерно Алан Пиис и някоя друга на икономическа тематика (забравих автора). Аз съм ги чел преди 7-8 години, така че ми мина времето за това.



Публикацията е редактирана (05-06-15 20:06)

Отговори на това съобщение
 Re: какво тяло да взема (Canon) - сватбена фотография
Автор: misho   
Дата:   05-06-15 20:36

Един приятелски съвет, пийте си хапчетата редовно, полезно е за здравето[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: какво тяло да взема (Canon) - сватбена фотография
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   05-06-15 20:48

5дм3 остаряло ... някой иска ли да ми подари едно?

Отговори на това съобщение
 Re: какво тяло да взема (Canon) - сватбена фотография
Автор: fredito   
Дата:   05-06-15 22:12

bigdarkmad:
-Много ми е интересно регистриран си 2011
във форума,за това време би трябвало много неща
да са ти ясни,но ако не следиш темите,
запиши в Курс по-фотография!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: какво тяло да взема (Canon) - сватбена фотография
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-06-15 01:19

Никакъв късмет не му трябва,трябва му акъл,ама така като му гледам писаниците,не съм оптимист.Сори!

Отговори на това съобщение
 Re: какво тяло да взема (Canon) - сватбена фотография
Автор: Антивик   
Дата:   06-06-15 10:13

И аз се бях засилил да дам малко акъл, но те това тука:
"Бизнес е когато имаш хора, които работят за теб и няколко компании (инициативи), който развиваш.
Когато ходите да батчкате по строежите, това вече е работа. Когато отиваш да снимаш мероприятие пак е работа, но ако имаш студио за фотографски услуги или предлагаш услугите си, това вече е бизнес."

ме озаптиса. Нещо не мога да разбера, Бизнес - "Сватбена фотография" ли ще развивате или ще работите "Сватбена фотография"?
Ако ще е бизнес не ти трябва ни тела, ни обективи, ни салтанати създаваш си фирма и си намираш персонал/квалифицирания персонал ще си избере техниката[smilie3] / и клиенти, после може да присъединиш и други фирми.
Ако ще го работиш, те тогава вече ти трябва и оборудване, и учене, и до някъде талант и чар. Щото ще ме извиняваш, обаче понякога е много по-трудно да накараш човек да се отпусне, да се усмихне и да не се дзвери в обектива, все едно му вадиш зъб, от колкото да му продадеш нещо. Хеле ако е нещо де истински му трябва и сериозно е решил да го купува.
И не на последно място...някой по-горе го е споменал, бая отдавна си във сайта и форума, а нямаш никакви снимки, да се ориентират хората за нивото ти.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »