Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Широк обектив за никон ФФ
Автор: Vladx   
Дата:   02-06-15 09:34

Здравейте! Търся бюджетен широк зуум обектив за никон. Тялото е D750. Ще се снимат пейзажи – дневни и нощни. Ще се снима предимно в природата.
Другото, което е добре е обектива да е лек и не особено голям!
На този етап не искам да инвестирам много в широки обективи, понеже по принцип нямам интерес да снимам на широко. А и обектива ще ми трябва за около 20 дни работа, не повече.
За сега съм се спрял на Токина 17-35 и Тампон 17-35
Търся мнение от хора, които са ги използвали на (никон) фулфрейм.
Може и вие да предложите нещо, за което се сетите, предвид нуждите ми. В момента и двата обектива ги няма в нашите магазини, а на мен ми трябва обектив не по-късно от 8-ми този месец. Така съм склонен да взема обектива и втора ръка!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Широк обектив за никон ФФ
Автор: io_bs   
Дата:   02-06-15 09:49

Токините по правило са големи и тежки, така че според мен този вариант трябва да отпадне. Най-лекият и малък подобен зуум е новиян никонски 18-35 - освен малък, го хвалят, че и предлага отлично качество на изображението.

Отговори на това съобщение
 Re: Широк обектив за никон ФФ
Автор: pmartinov   
Дата:   02-06-15 09:49

Nikkor 18-35G

Това е обектива от който имате нужда.

Отговори на това съобщение
 Re: Широк обектив за никон ФФ
Автор: Vladx   
Дата:   02-06-15 09:55

Благодаря за бързия отговор!
А някакво мнение от хора ползващи въпросния обектив на никон?
Лично аз дори не съм го и виждал.



Публикацията е редактирана (02-06-15 10:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Широк обектив за никон ФФ
Автор: krist   
Дата:   02-06-15 10:00

И аз съм за Никор 18-35G - лек, сравнително евтин, остър. Ползвам го на Д610 и съм доволен. Е, ако имаше нанопокритие и прахо- и влагозащита, щеше да бъде още по-добре, пък теглото едва ли щеше да се промени особено, но и така става.

Отговори на това съобщение
 Re: Широк обектив за никон ФФ
Автор: VladX   
Дата:   02-06-15 10:04

Ако обектква е G, то значи че би трябвашо да е прахо и влаго защитен. На баьонета имат едно гумено уплътнение, което се притиска между баьонета на обектива и тялото на апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Широк обектив за никон ФФ
Автор: krist   
Дата:   02-06-15 10:07

Може и да има, но само на байонета. По принцип в спецификациите му, мисля, че не пише да е защитен.

Отговори на това съобщение
 Re: Широк обектив за никон ФФ
Автор: pmartinov   
Дата:   02-06-15 10:08

Обектива е най-доброто като цена качество в средния клас .

Отговори на това съобщение
 Re: Широк обектив за никон ФФ
Автор: bombata151   
Дата:   02-06-15 10:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Широк обектив за никон ФФ
Автор: Vladx   
Дата:   02-06-15 13:30

Предвид колко ще използвам обектива, нямам намерение да го взимам от магазина. Ако някой има такъв за продаване нека ми пише. Ако не ще взема старата му версия, която не е G или нещо ръчнофокусно.

Отговори на това съобщение
 Re: Широк обектив за никон ФФ
Автор: alext   
Дата:   02-06-15 14:39

Ако ще търсиш ръчнофокусен погледни Samyang 14mm 2.8, не e зуум но дава много за цената си, особено нощем [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Широк обектив за никон ФФ
Автор: krist   
Дата:   02-06-15 18:59

Самянгът е много остър, но безумно крив, не може да слагаш филтри на резба (не знам дали има вариант и за филтри с държач), не е варио, и май е по-тежък.

Отговори на това съобщение
 Re: Широк обектив за никон ФФ
Автор: VladX   
Дата:   02-06-15 19:37

Преди малко пробвах самиянга. Много ми допадна като картинака. Хареса ми, но да не става да се слагат филтри на него. Бе става, но не и по лесния начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Широк обектив за никон ФФ
Автор: mishelle_m   
Дата:   02-06-15 21:18

Samyang 14/2.8 за пейзажи е отличен. Затваряш на f8-10, слагаш на безкрайност и се кефиш[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Широк обектив за никон ФФ
Автор: MarinY   
Дата:   02-06-15 22:03

Обяснете ми, за чий, при наличието на Nikkor 18-35G ще ползвам твърд, бърз Samyang затворен на 10? Без възможност да кадрирам чрез зума и с голяма вероятност, при пейзаж, да не мога да "напълня" кадъра с това, което искам и да се осланям на бъдещо кропване. Тези 14мм са голям ограничител на вида пейзаж, който може да се снима, а и голям проблем за снимки в планинска местност.
Тази градска легенда за широкия обектив, като пейзажен е ... градска легенда. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Широк обектив за никон ФФ
Автор: kvakioh   
Дата:   02-06-15 22:17

Ограничаващо е за 14-те мм на Самянга, основно ръчния фокус. И не толкова да ги наречем динамичните пейзажи, самото заснемане имам впредвид, че е по-бавно с него.
Зуум винаги е по-добре.
18-35 е добра идея, Сигма 20-40/2.8 и аз мога да потвърдя за добрите й качества по цялата дължина.

Отговори на това съобщение
 Re: Широк обектив за никон ФФ
Автор: VladX   
Дата:   02-06-15 23:09

На какви фф тела сте използвали въпросната сигма?
D обективите отпадат. Ме ми допаднаха на д750. Пробвах няколко днес.
Най добре е да взема един 18-35G чисто нов, но това фокусно разстояние не ми е приоритет.

Отговори на това съобщение
 Re: Широк обектив за никон ФФ
Автор: kvakioh   
Дата:   02-06-15 23:18

Не на най-новите със Сигмата, но бих я предоставил, ако става дума за София за проба. Все пак, марковото си е марково, 18-35 ще е може би по-добре.
Изпробван преди време на Д700, Д600.

Отговори на това съобщение
 Re: Широк обектив за никон ФФ
Автор: VladX   
Дата:   02-06-15 23:28

Май на там отиват нещата. Ще изчакам още няколко дена да видя какво ще се появи в базара и ако не се появи нещо, което би ми свършило работа, отивам да пзарувам в магазина.
Днес пробвах и 18-35G по добре се справя от останалите, които пробвах.

Отговори на това съобщение
 Re: Широк обектив за никон ФФ
Автор: PhotoBo   
Дата:   02-06-15 23:57

Не искам да се водя по принципа - "всеки хвали своето", но бях изправен пред същата дилема преди 2-3 месеца и то за същото тяло. Получих съвети всякакви и бях склонен (май) да дам шанс на въпросния Nikkor 18-35G, докато не отидох в един от нашенските магазини за личен тест. Първоначално всичко ми допадна с този обектив, докато не хванах новия твърд Nikkor 20/1.8G. При бърз тест и сравнение на фокуса, бързината и остротата на двата + цветоподаването (особено черното) си тръгнах от магазина с твърдия 20мм ф/1.8. Спечелих светлосила и острота, загубих варио и удобство. Всеки сам си решава според приоритетите, цените им са близки иначе. Но 20-ката втора ръка едва ли ще се намери, за това бих казал, че ако цената на варио-то е задоволителна сигурно той трябва да се вземе, при всички други случаи пак бих избрал твърдата 20-ка. Дано не съм разколебал личната ти преценка, просто вметвам всичко това, бидейки в тази ситуация. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Широк обектив за никон ФФ
Автор: MarinY   
Дата:   03-06-15 00:09

Предполагам, никой не оспорва по-доброто качество на един твърд обектив, спрямо варио. Всичко опира до какво ще се снима. Авторът иска за пейзаж, при което, поне от личният ми опит, за безкрайното многообразие от "пейзажи", вариото е задължително.

П.П. От 1* до 2** милиметра. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Широк обектив за никон ФФ
Автор: VladX   
Дата:   03-06-15 00:13

ФотоБо, днес пробвах и този обектив и наистана за малко да си тръгна с него от магазина бях на косъм. Скоро си купих Д750 и обективи, сега ако дам още 1300.... Не ми се исли....
Страшен обектив е. Много ми допадна. Ще изчакам още малко и нищо ако не се случи тази 20мм ще залипсва в магазина [shtrak]

Марин, мисля че 20мм ще са ок за пейзажи.



Публикацията е редактирана (03-06-15 00:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Широк обектив за никон ФФ
Автор: Simbon4o   
Дата:   03-06-15 08:34

Тамрон 15-30 2.8, защо изобщо гледате за друго [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Широк обектив за никон ФФ
Автор: kvakioh   
Дата:   03-06-15 09:38

Щото пак му били скъпи филтрите, изпъкнала ли е лещата е проклятие за масов брой хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Широк обектив за никон ФФ
Автор: krist   
Дата:   03-06-15 11:44

Тоя Тамрон, освен липсата на филтри, е цял килограм срещу само 400 г. за 18-35Г. Авторът в началото питаше за варио все пак, иначе 20-ката е добра опция - аз лично бих я предпочел стократно пред Самянга например заради теглото, филтрите, по-малкото кривене, по-голямата светлосила, автофокуса, мисля, че имаше и прахо-влаго-защита. На 20-ката и аз и се чудя, че искам разни заигравки с плитък фокус на широко да експериментирам, и ако не сменя скоро системата, бих си я купил като добавка към 18-35 за специални случаи. Две думи и за Токината 17-35 - тоя обектив ми беше приоритетен, когато избирах, заради малкото кривене и защитата от атмосферни влияния, но в ъглите не ми хареса дори на Ф8, а на Ф4 е тотално мазало - поне бройката, която тествах. Срещал съм мнения обаче, че било до бройка, та, ако ти се занимава - пробвай сам. ЕДИТ: Токината е с 82 мм филтри срещу 77 при Никорите, което не е за пренебрегване.



Публикацията е редактирана (03-06-15 11:48)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »