Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на безогледален фотоапарат
Автор: Christopher-SV   
Дата:   01-06-15 18:22

Здравейте, бих искал да си взема нещо от така наречените неогледни фотоапарати понеже не съм се занимавал с това професионално и искам да е удобен при транспорт, с който да снимам пеизажи и снимки в града и по рядко портретни снимки. Бихте ли ми дали предложения, защото до момента съм се спрял на:

1)Fujifilm X-E1 с обектив 18-55 ф2.8-4
2)Sony NEX-6 + обектив 16-50 OSS
Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледен фотоапарат
Автор: Don_Diego   
Дата:   01-06-15 18:38

Към което от двете да посегнеш няма да сбъркаш. Доказани безогледалки. ФуЖито е с по добър китак.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледен фотоапарат
Автор: kvakioh   
Дата:   01-06-15 18:48

От тези двата- Fuji.
Ако все пак се избере Некс-а, по-добре ще е да е 18-55 обектива. Лично виждане и изпробване на двете комбинации.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледен фотоапарат
Автор: Soncho   
Дата:   01-06-15 19:27

По една случайност ги имам и двата. Фуджито си е тухла в сравнение с некса и има ретро дизайн, некса е доста по-компактен, със съвременен дизайн.

Предимства на XE-1:
- по-добър китов обектив
- по лесна работа. На некса трябва да се рови менюто за някои неща за които на Фуджито има бутони
- по-добър JPEG

Предимства на NEX-6:
- доста по-компактен
- доста по-лек
- по-качествен и по-голям визьор(това което се вижда, не размерите)
- по-качествен и по-голям екран
- по-бърз (10к/с)
- тилт на екрана
- софтуера е по-изпипан
- по-добро видео
- повече екстри (wifi, apps, HDR...)
- обективи се намират по- лесно и са по-евтини
- FOCUS PEAKING! (с големи букви, защото е незаменим за ръчни обективи)
- AF Assist (полезно за ръчно фокусиране)
- панорамата работи по-добре
- IR и WiFi дистанционно
- по-евтин (поне за мен)
- стандартно hotshoe

Друго не се сещам, може и да съм изпуснал нещо

Като цяло фуджито е малко по-лесно за снимане и прави малко по-добри снимки като че ли, докато некса е по-компактен и МНОГО по-функционален. Аз предпочитам некса.



Публикацията е редактирана (01-06-15 19:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледен фотоапарат
Автор: kvakioh   
Дата:   01-06-15 19:42

Focus Peaking Има доста солидно подпомогнат и при Фуджи, даже при макро (това основно съм пробвал) например сравнен с Нексовият вариант е по-явно и бързодействащ. 60 срещу 30мм макро обективите съответно за Фуджи и Сони.
Софтуерът на Некса трябва да се качва като по-нова версия, Фуджито работи ок и с първоначалната. Нексът има повече екстри и по-добър визьор, при Фуджи нарочно не пускат и няма да пуснат ъпдейт за визьора, направо Х-Е2 се появи без забавяне (лаг) и елиминирани дребни кусури.
Малко по-добри и интуитивни контроли при Фуджито, като нещата трябва да се учат по упътване или с разбиране, при Некса по-скоро са като на големите апарати, с някои пропуски. Китовият на Фуджи може би е най-добрия китов 18-55 изобщо, сравнен дори с рефлексните големи апарати. Дългофокусният също.
Kато цени втора ръка, Нексът държи от доста време по-високите цени (сравненията са за Европа и все пак с някаква гаранция 3-6 месеца на апарат). По-високата цена на комплекта Фуджи идва от обектива най-вече.
Нексът има предимството на малко по-евтини и достъпни адаптори за ръчнофокусни, донякъде има и малко повече като варианти адаптори. ЗА Фуджи има достатъчно също, но по-яките (с контрол на бленда и контакти) и качествени трудно идват до БГ.
ЗА екстри като панорами, видео и чупещия екран Нексът ги има в предимство. Малко и по-солиден е като изработка.
Jpeg за Фуджи наистина е доста добър. Недостатък на Некса е в обективите донякъде, компенсира се с твърдите 20-35-50 и с ръчнофокусни аналози.
Удобство и класика при Некса срещу качество и модерност (макар и в ретро дизайн) за Фуджи.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледен фотоапарат
Автор: Soncho   
Дата:   01-06-15 20:06

Вярно че имало focus peaking и MF assist в новия фърмуер на Фуджи. Аз съм с оригиналния още.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат
Автор: Don_Diego   
Дата:   01-06-15 20:16

А бе... и двата са спечелили име сред безогледалките, вече са класики. Правилно се е насочил, просто да иде в някой магазин и да пипне как седят в ръцете му. Другото е мерене на мм кой го вади по голЕм. Макар че, некса трудно се намира в магазини, да не кажа хич...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат
Автор: tbby   
Дата:   02-06-15 09:20

Само да вметна, че на фуджито focus peaking-a е някакво извинение за тази функция.
Бяло е, не е много чувствително и по-скоро изглежда като emboss ефект във фотошоп.
Цвета не може да се променя.

Изобщо сравнен с други апарати тази фунцкия специално е много зле.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат
Автор: ZENON   
Дата:   02-06-15 09:39

Извинявам се за "спама", но Некс6 едва ли ще може да намери нов някъде. По-добре А6000 тяло и китак 18-55 от базара или нов, както реши.
Некс6 го имах и при цялата ми любов към него (защото много ме кефеше като визия и изработка) е доста зле в сравнвние с А6000 (който зех уж за проба).
Пък ако има пари за един 16-70/4 (но да го избере)... Перфектната комбинация за ежедневно снимане.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат
Автор: Soncho   
Дата:   02-06-15 16:45

И аз исках да сменя NEX-6 с A6000 но се отказах. Основната причина е че визьора е УЖАСЕН (0.7x, 1.44MP). Понеже имам също и Alpha 65 със същия перфектен визьор като NEX-6 (1.09x, 2.4MP) разликата е ОЧЕВАДНА! В прекия и преносния смисъл!



Публикацията е редактирана (02-06-15 16:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат
Автор: kvakioh   
Дата:   02-06-15 16:51

Некс 6- 580-600лв, Фуджито- 500-530лв. За лятото ще паднат още. Цените са от евро и/или паунд. Не предлагам, но следя цените.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат
Автор: marves   
Дата:   02-06-15 16:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат
Автор: Vanquished   
Дата:   02-06-15 17:26

Изборът зависи най-вече от това, какви обективи ще се използват после. За ръчно-фокусни - Некс, за евтини - Некс, ако се остава само с китака - Фуджи. Яки обективи на дебели цени - Фуджи. 2:2 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат
Автор: Soncho   
Дата:   02-06-15 18:16

kvakioh, къде ги намери тез' фуджита по 500лв да си купя един кашон? В eBay и Amazon няма под $615, което е около два пъти повече!
...същото за некса!

Vanquished, фуджито е за предпочитане САМО за нормални снимки и то само с китовия обектив! И то ако човек свикне с размерите и теглото! С некса мога да снимам с една ръка, за фуджито ми трябват две.
Нито видеото му може да се сравнява с некса, нито панорами, HDR, чупещия екран, визьора, други удобни джажджи...нито ръчните обективи.
Доста ограничен апарат бих казал. Аз моя скоро ще го продавам, че некса го бие отвсякъде!



Публикацията е редактирана (02-06-15 18:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат
Автор: Vanquished   
Дата:   02-06-15 18:27

Имал е предвид само тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат
Автор: kvakioh   
Дата:   02-06-15 20:43

Ще предпочета да си запазя източниците, може пък някоя бройка в базара да пусна до лятото, по-скоро не. Не съм по принцип търговец или нещо да печеля, каквото продавам вече съм ползвал и съм преценил, че не ми трябва.
САмо за тялото имам впредвид за 500-530лв. Както същото важи и за Некса само тяло. Моят личен Х-Е1 знам, че не бих го продал и за 400, защото преди време ми запецна бутона, сега е Ок, но не искам да пораждам някакви съмнения в бъдещия собственик, затова отива при някой познат.
ПРедимството на Фуджи е по-голямо, заради оптиките, макар че и за Некса ако човек си реши, може да изкара пари и да купи каквото е яко.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат
Автор: Vanquished   
Дата:   02-06-15 22:18

Soncho, въпрос на предпочитания, панорама и Фуджито има, ХДР е безсмислена за мен функция, виж, чупещият дисплей е полезен. А върховенството на Фуджи обективите даже не коментирам ;) Мен ме ограничава понякога единствено скоростта на авто фокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат
Автор: Soncho   
Дата:   03-06-15 02:18

Човека си пита за два конкретни модела в комплект с китовите обективи а вместо това му се отговаря че някъде имало за по 500лв, но май само тялото! Къде е помощта в този отговор?

Vanquished, че има панорама фуджито има, ама пробвай да направиш една! Ако не се движиш много точно, просто те прекъсва. Докато на сонито може даже да лъкатушиш малко и да я правиш с различна скорост и пак ще стане!



Публикацията е редактирана (03-06-15 03:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат
Автор: kvakioh   
Дата:   03-06-15 09:41

Говорим си, споделяме си. Авторът на темата никъде не е споменал за нови, втора ръка, откъде може и иска да купи, ограничения, лимит на пари, предназначения на камерите, развитие. Та затова се разшири темата. Аз си казах в първите мнения каквото съм усетил, разбрал, изпробвал и лично мнение, останалото са си приказки донякъде, които обогатяват цялата визия за двете възможности.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат
Автор: Simbon4o   
Дата:   03-06-15 09:54

Ако ръчният фокус не е проблем и харесваш такива обективи - сони. Също така и ако ще се снима някакво видео...
Ако се търси по-добрата система с аф обективи - фуджи.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат
Автор: mihajlov2   
Дата:   03-06-15 10:10

От Фуджито нямам преки впечатления /засега.../
За Сони - китовият обектив задължително трябва да е поне 18-55, а не 16-50. А по принцип със Сони /имам НЕКС 7/ предпочитам и използвам най-често трите Сигми - 19/2.8, 30/2.8 и 60/2.8.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат
Автор: Vanquished   
Дата:   03-06-15 10:11

Soncho , автоматичната панорама е последното нещо, което гледам в една камера. Всъщност даже не го и гледам :D

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »