Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Някои тествал и е обектив Обектив Canon EF 50mm f/1.8 STM
Автор: rossen76   
Дата:   30-05-15 21:17

Някои тествал ли е обектив Обектив Canon EF 50mm f/1.8 STM
имате ли реални впечетления спрямо канон 50 мм 1, 8 , които имам в момента.Този обектив 50 мм ю1, 8 втора версия , много често фокуса бяга , дали са оправили този проблем при новия? Заслаужава ли си абгреида ?

Отговори на това съобщение
 Re: Някои тествал и е обектив Обектив Canon EF 50mm f/1.8 STM
Автор: rossen76   
Дата:   30-05-15 21:23

Canon обяви своята STM обектив EF 50 милиметра F1.8, която използва стъпков мотор за по-тиха и по-чувствително автофокусиране в сравнение с предшественика си "Mark II". Той също така разполага с 7-блейд кръгова апертура и минимално фокусно разстояние от 35 см - и двете подобрения спрямо Mark II. Този компактен и петдесет е само 39мм дълъг и тежи сто и шейсет грама, разполага с метална стойка, и подкрепя незадължителен интегрирана качулка, както и 49мм филтри.

Обективът ще бъде на разположение късно, през май на цена от $ 129,99.

Съобщение за медиите:

Canon пуска на EF 50mm F / 1.8 STM - за пръкват портрети и красиво фоново размазване

Лондон, Великобритания, 11 май 2015 - Canon днес представи на EF 50мм F / 1.8 STM, нов твърд обектив, който ви позволява да заснемате изображения с предмети, които изскачат от сцената, или да създадете въздействащи с прекрасни фоново размазване. Наследник на изключително популярна EF 50мм F / 1.8 II, и идеална втори обектив за всеки, който иска да вземе своя фотография към следващото ниво, на EF 50 мм F / 1.8 STM превъзхожда портретни снимки, слабо осветление фотография, както и добавяне на изкуството ръба на предмети от бита и настройки, благодарение на своята широка F / 1.8 максимална бленда и 50мм фокусно разстояние.

The EF 50 mm F / 1.8 STM сега разполага с подобрен дизайн, супер покритие спектри обектив на Canon, а блендата 7-острие и STM технология за гладко, близо мълчи фокусиране. Компактен, лек и достъпен, за EF 50мм F / 1.8 STM е добре дошло допълнение към всеки комплект чанта за хора, които искат да се създаде по-въздействащо образност.

Запознайте творчески портрети и слабо осветление фотография
Това е лесно да улови превъзходни портрети, или смели, артистични снимки и филми с новия обектив - широкия F / 1.8 максимална бленда осигурява прецизен контрол върху дълбочината на рязкост. Тя дава творческа свобода да определят точно фокусиране върху обекта си и нека останалата част от сместа конструкция в гладка размазване - веднага като ви позволява да се привлече вниманието на зрителя към конкретна област. Допълнително, в отвора позволява повече светлина в обектива, така че може спокойно да се стреля по-тъмни условия.

Като твърд обектив, фиксираната 50mm фокусното разстояние осигурява висококачествени резултати, с повишена видима рязкост и контраст. При свързване с APS-C EOS DSLR, обективът е идеален за портретни снимки, като ви помага да заснемете идеалния главата и рамото състава. То също е полезно всеки ден "стандарт" обектив за огледално-рефлексни фотоапарати пълни рамка и е чудесно да снимате разнообразна гама от теми, с естествена гледна точка и перспектива.

Обективът също осигурява минимално фокусно разстояние от само 0,35 m, което ви позволява да получите дори по-близо до предмети и да се постигне по-голяма степен на увеличение, докато отворът на 7-острие осигурява красиви размазване и извън фокус акценти. Осигуряване на повишено качество на изображението в сравнение с предшественика си, обективът разполага Super Spectra покритие на Canon, която свежда до минимум вътрешните отражения, както и отблясъците и обостряне.

Перфектното допълнение към всеки комплект чанта
Обективът е с компактен и лек дизайн, с тегло само 160гр, и лесно се плъзга в чантата си, добавяйки, много малко за общото тегло на комплекта. Нови външни комплименти дизайн на обектива на потребителите, така и от среден клас EOS огледално-рефлексни фотоапарати на Canon, докато новата метал монтиране осигурява по-стабилна връзка с органите на камерата. Освен това, обективът е ръчно фокусиране пръстен ви дава допълнителна свобода да се контролира прецизно зоната на фокус във вашите снимки и филми.

EF 50мм F / 1.8 STM основни предимства:

Фантастичен обектив за портрети
Бързо, почти безшумен фокусиране
Голяма изпълнител в условия на слаба осветеност
Super-остър качество на изображението
Compact "минаване навсякъде" дизайн

Отговори на това съобщение
 Re: Някои тествал и е обектив Обектив Canon EF 50mm f/1.8 STM
Автор: piknik   
Дата:   30-05-15 21:46

Още го няма на пазара:

https://www.photopavilion.bg/?page=catalog&catalog=17&product=14680&show=additional


П.С. А и чудеса не могат да се очакват.
Както казва Марк Твен:
"Всъщност публиката има привилегията да очаква каквото си иска."



Публикацията е редактирана (30-05-15 21:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Някои тествал и е обектив Обектив Canon EF 50mm f/1.8 STM
Автор: aldygreen   
Дата:   30-05-15 21:51

Още го няма на българския пазар. По белия свят го има от една седмица.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Някои тествал и е обектив Обектив Canon EF 50mm f/1.8 STM
Автор: rossen76   
Дата:   09-06-15 13:37

Видях че обектива го има вече в фотопавилиона да видим някои дали си го е купил да каже.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои тествал и е обектив Обектив Canon EF 50mm f/1.8 STM
Автор: red_storm   
Дата:   10-06-15 09:46

Вчера си го взех от Германия ;) днес ще тествам и довечера ще пиша какви са ми впечатленията [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Някои тествал и е обектив Обектив Canon EF 50mm f/1.8 STM
Автор: aldygreen   
Дата:   10-06-15 13:19

Цената в Германия не е по-ниска от цената тук. Освен ако живееш в Германия. Иначе не си струва.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Някои тествал и е обектив Обектив Canon EF 50mm f/1.8 STM
Автор: red_storm   
Дата:   11-06-15 17:31

..да , взех го от Германия, защото за сега живея тук. [smilie3]
Иначе на мен ми хареса обектива, остротата е добре, фокуса е добър, при опит с видео се справя много добре (имам в предвид, че фокуса е почти безшумен, мотора върти плавно, няма проблем с фокуса при по-ниска осветеност).
Според мен съотношението цена-качество е доста добро ;) [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои тествал и е обектив Обектив Canon EF 50mm f/1.8 STM
Автор: rossen76   
Дата:   29-06-15 17:24

Аз вече го купих обектива , оказва се че доста често измества фокусната точка особенно когато има контрастен обект примерно букет фокуса се забожда в букета. На бленда 2 не е никак остър може би по скоро към 2, 5 на горе започва да се усеща острота ...

Отговори на това съобщение
 Re: Някои тествал и е обектив Обектив Canon EF 50mm f/1.8 STM
Автор: GNikolov   
Дата:   29-06-15 17:51

демек като стария?

Отговори на това съобщение
 Re: Някои тествал и е обектив Обектив Canon EF 50mm f/1.8 STM
Автор: Mogila   
Дата:   29-06-15 18:06

Странно, мненията в немските форуми са, че фокусира много точно и сигурно.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои тествал и е обектив Обектив Canon EF 50mm f/1.8 STM
Автор: Pavlov   
Дата:   29-06-15 18:08

Де мек, де твърд - също като стария [smilie5] .

Отговори на това съобщение
 Re: Някои тествал и е обектив Обектив Canon EF 50mm f/1.8 STM
Автор: 2metraninja   
Дата:   30-06-15 12:32

Пробвах го обектива в магазина - отлично се държеше на 6д. Имал съм 2 от предишните 50/1.8 МК2 и определено на новия са му оправили фокуса. И доста по- солидно е усещането като го държа.
Стандартен тест с префокусиране между 1 метър и 2-3 метра, мога да кажа че фокуса беше мигновен и точен в 9 от 10 опита на ф1.8 на добра осветеност навън през деня, което е много добре според мен. Трябва да кажа, че предишните ми 50/1.8 съм ги ползвал на 300Д, 30Д и 5Д, т.е. нямам равна база за сравнение.

За острота, цветопредаване и т.н. не мога да кажа още - трябва да прегледам по- подробно снимките на компютър.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои тествал и е обектив Обектив Canon EF 50mm f/1.8 STM
Автор: axlastro   
Дата:   01-07-15 11:12

Моето впешатление на 100D е, че старата 50 1.4 е много по-добре оптически на 1.8 и фокусира малко по-точно. Новата 50 1.8 е точна до 3-4 метра. На 10-15 метра си дава фронт фокус доста често, но на близо кове. Малко е бавничък дори за СТМ. Фокусира много близо, което е предимство. Бокето е по-добре от на стария но все така нервозно.
Канон все още нямат наистина читава 50-ка на нормална цена.



Публикацията е редактирана (01-07-15 11:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Някои тествал и е обектив Обектив Canon EF 50mm f/1.8 STM
Автор: Kalimas   
Дата:   07-07-15 17:45

Имайте едно на ум за STM моторите - ако някой иска да си играе с евтините макро пръстени (тези без чип), няма как да стане, защото STM са изцяло електрически мотори и не фоакусират без ток. При стария 50/1,8 това си остава като опция.


Отговори на това съобщение
 Re: Някои тествал и е обектив Обектив Canon EF 50mm f/1.8 STM
Автор: muzicantini   
Дата:   07-07-15 23:36

И аз си поиграх в магазина. Изработката е добра, фокусът е ок, не съм правил подробни тестове, но добре се справи в тъмния Павилион. Остротата на 1.8 е по-добра от стария, по-малко аберации, като добавим седемте ламела, може да се каже, че е добро решение за малко пари. Особено втора ръка като тръгне.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои тествал и е обектив Обектив Canon EF 50mm f/1.8 STM
Автор: rossen76   
Дата:   27-08-15 19:03

аз вече понаправих малко реални снимки мога да ги кача тук ако някои ми каже как става

Отговори на това съобщение
 Re: Някои тествал и е обектив Обектив Canon EF 50mm f/1.8 STM
Автор: rossen76   
Дата:   27-08-15 19:14

http://rossen76.snimka.bg/other/swatba-22.877461.35939817
линк в снимка бг на две снимки правени с канон 50 мм 1, 8 стм

Отговори на това съобщение
 Re: Някои тествал и е обектив Обектив Canon EF 50mm f/1.8 STM
Автор: rossen76   
Дата:   28-08-15 20:35

НАБлюденията са ми следните , до бленда 3, 2 доста маже , след 3, 2 бленда вече може да снима .На силно слънце не се държи добре , ако с епостави на автоматично стават много тъмни снимките трябва ръчни настройки

Отговори на това съобщение
 Re: Някои тествал и е обектив Обектив Canon EF 50mm f/1.8 STM
Автор: Nikel   
Дата:   29-08-15 22:48

Добро е обективчето, на 5Д Мк3 автофокуса рядко се лъже и остротата още на 1,8 е прилична. Определено по-добър от стария 50/1,8 II. Мисля че това обективче сериозно конкурира дори Канон 50/1,4 като качество на изображението.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои тествал и е обектив Обектив Canon EF 50mm f/1.8 STM
Автор: rossen76   
Дата:   16-09-15 13:56

Моите последни тестове с обектива показаха следното .
50 мм 1,8 стм - фокуса е много по точен от обектив 50 мм 1, 8 версия 2 .
На моето тяло се установи отклонение в фокуса като ми дава бек фокус и се наложи да исползвал функцията за калиброване .
Въпреки това когато преглеждам снимките виждам липса на рязкост , и детаилност , кояти виждах в снимките на 50 мм 2 рата версия . Може и д ане съм попаднал на добра броика ...
Взех един обектив 55- 250 стм и фокус аи детаила е доста по добър ...

Отговори на това съобщение
 Re: Някои тествал и е обектив Обектив Canon EF 50mm f/1.8 STM
Автор: rossen76   
Дата:   16-09-15 14:06

http://rossen76.snimka.bg/business/svatba-2015-g.879641.36033695
линк с снимки имс стреликичка на дяснои за разглеждане .
скороста , на затвора е 250 , ф 3,5 .

Отговори на това съобщение
 Re: Някои тествал и е обектив Обектив Canon EF 50mm f/1.8 STM
Автор: rossen76   
Дата:   31-01-17 18:48

Впечетление...CANON 1.8 STM E със подобрен автофокус , и само това ...
Лещите са по лоши , според мене въпреки че ги дават оптически същите.
При снимане остротата е по слаба от старата петдесятка.Сравних снимки , Старият изкарва много по остри снимки и повече детайл в изображението.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои тествал и е обектив Обектив Canon EF 50mm f/1.8 STM
Автор: kvakioh   
Дата:   31-01-17 18:58

50mm и Канон винаги е била болна точка. Освен ако не е Сигма 50/1.4 Арт, там нещата се подобриха.
Пробвах 3 бройки различни 50/1.8 СТМ...Единствено може би Сигма 50/2.8 макро примерно на безкрайност е по-зле...малко. Като цяло може да се замени преспокойно с 40 стм, Тамрон 60/2 макро, Сигма 70/2.8 и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои тествал и е обектив Обектив Canon EF 50mm f/1.8 STM
Автор: lamerko   
Дата:   31-01-17 19:04

Възможно е да имаш някакви отклонения във фокуса - добре е за сравнението да снимаш в лайв вю. Моите впечатления - единствената 50ка на 1.8, която всъщност има автофокус - останалите толкова капризи и брак, че...

За оптиката - може да се каже, че са на едно ниво, освен може би на 1.8, където STM има някакви предимства - по-добре е коригирана за хроматичните, осезаемо по-добро боке и една идея по-остър по периферията.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »