Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chrisnoch   
Дата:   15-05-15 14:04

"Урок" - новият филм на Кристиан Грозева и Петър Вълчанов, тръгва от днес по кината. Гледах го на премиерата в сряда. Филмът е страхотен, без никакво преувеличение! Разказва въхновено човешка история, разбираема за всички, и държи в напрежение до последния кадър. Сценарият е блестящ, актьорите - удивителни. Кинематографичните решения на Крум Родригес може и да не блестят с особена екстравагантност, но са в пълно съзвучие с режисурата и сюжета и допринасят много за цялостното въздействие на филма.
Препоръчвам с две ръце! Дано намери повече зрители, защото го заслужава!

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: fraction   
Дата:   15-05-15 14:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: Vanquished   
Дата:   15-05-15 14:09

И на мен ми го похвали много приятел-актьор, ще се гледа.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: ZED   
Дата:   15-05-15 14:15

А дано! Дано няма пак рецитации и високопарни безмислени патоси!
Ще го гледам! :)[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chrisnoch   
Дата:   15-05-15 15:44

Филмът е лишен от всякакъв патос. Някои непрофесионални актьори се "дънят" в някои епизоди, но за щастие това не влияе върху цялостното въздействие.
ПРЕДИ да го гледате, НЕ трябва да имате предвид следните обстоятелства, но все пак ще ви "светна" ([smilie25]), защото СЛЕД като го гледате, ще го оцените още по-високо:
- Филмът е заснет с по-малко от 50'000 лева. Държавна подкрепа (субсидия от ИА "Национален филмов център") му е отказана на две сесии. Получи мижава подкрепа за разпространение в България.
- Никой от екипа не е получил възнаграждение за работата си. Да се надяваме, че приходите от разпространение ще поправят тази несправедливост!
- Досега филмът е спечелил повече от 10 важни международни награди, между които наградата за дебют в Сан Себастиан'2014 (много престижна!) и Варшава'2014. И двата фестивала са "А" категория - по-висока няма! В момента 30-ина фестивала се борят кой по-напред да "грабне" филма. Освен това филмът обра каймака от наградите на София филм фест'2015 (в международния конкурс), получи и Златна роза'2014 (от националния фестивал във Варна).
- Филмът е продаден за разпространение в 11 държави. Водят се преговори за още поне дузина.

През юли започват снимките на новия филм на Кристина и Петър. Сценарият е вдъхновен от историята на кантонера, който намери край железопътната линия куфар с милиони, предаде го в полицията и получи за награда ръчен часовник. Както и в случая с "Урок", сценарият не разказва биографията на реалния персонаж, а е художествена измислица. Главната роля е поверена на Стефан Денолюбов, който изпълнява епизодична роля в "Урок" и изпълнява главната мъжка роля в "Скок" - късометражният дебют на режисьорския тандем, който спечели голямата награда в Клермон-Феран - най-престижният фестивал за късометражно кино. Зад камерата отново ще застане Крум Родригес.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: boni   
Дата:   15-05-15 16:35

Браво! Задължително ще го гледам!

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: nyamago   
Дата:   15-05-15 17:10

Ще трябва да намеря някакво дигитално копие по мрежите или когато тръгне ДВД разпространение да си го изпиша - но винаги особено ме радват такива явления. Желая на екипа успехи и на зрителите - приятни вълнения от допира с истинско родно изкуство от световна класа [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: Emoxide   
Дата:   15-05-15 20:43

[smilie24]
Мерси за споделените впечатления и препоръки! Ще потърся вариант да го гледам и аз на кино.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: axlastro   
Дата:   15-05-15 21:16

В Неделя мисля да отида да го гледам в Одеон.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: ZED   
Дата:   17-05-15 10:58

Гледах го. Събитие не е!
Не съм очарован, особено след прочетеното за него и ми е странно защо е взел всички тези награди. Филма в никакъв случай не е лош, но далеч не най-доброто в нашето кино. През първата половина актьорската игра отново е осеяна с неправилни интонации и фалшиви настроения. Втората част на филма определено е по-добрата и тогава всъщност нещо започва да те замисля от сюжета.
В крайна сметка останах леко разочарован.



Публикацията е редактирана (17-05-15 10:59)

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: axlastro   
Дата:   17-05-15 21:43

И аз го гледах и ще трябва донякъде да се съглася с горния коментар. Все пак трябва да призная, че въпреки слабостите си, филма успяваше да ме държи в напрежение през втората половина, въпреки, че почти бях готов да си тръгна след първите 30-40 минути. Имаше доста хора в залата, но повечето сякаш бяха разочаровани. От гледна точка на режисура, операторска работа -там съм лаик, но сякаш беше ОК - интересни ъгли, динамика там където трябва, но като цяло доста недовършен и почти аматьорски като усещане, което предвид бюджета е напълно обяснимо. Пожелавам успех на създателите на филма.

П.П. chrisnoch - някаква идея с каква техника е снимано?

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-05-15 05:52

Сниман е с Arri Alexa и обективи Carl Zeiss Ultra Prime.
Питате как е възможно при този бюджет? По принцип не е възможно. Изключенията от принципа са малко и не са за всеки. Шансовете да попаднеш сред тях се увеличават, ако оператор е Крум Родригес, а режисьорите са спечелили голямата награда в Клермон-Феран с късометражния си дебют. Другите фактори са много ентусиазъм и самоотвержени приятели.
Този филм НЕ е за вас, ако:
- гледате предимно екшъни и трилъри, свалени от торенти;
- влизате в киносалона с пуканки и кола;
- предпочитате развлечението пред сериозното изкуство;
- имате самочувствието, че разбирате от кино, без да сте заснели нито един филм.
"Урок" е събитие. Най-малкото защото вече се разпространява в САЩ, Франция, Испания, Бразилия, Япония, Румъния, Македония, Албания, Гърция, Литва, Латвия, Полша, Унгария, Холандия и Швеция.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: localhost   
Дата:   18-05-15 06:04

Все си мисля, че филмите се правят за зрителите а то било за колегите. :)

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: axlastro   
Дата:   18-05-15 10:34

Истината е,че се събудих днес и все още мисля за филма. Рядка се случва филм да ме накара да се замисля. Успех на създателите на филма ! Иначе от актьорите - главната актриса имаше някои слаби моменти, както вече се каза в началото на филма. Този от заложната къща беше на много добро ниво, изобщо като цяло мъжката част от състава и малкото момиче също - много добра игра, това дете има бъдеще.
Питах за техниката, защото не ми изглеждаше като да е снимано с блекмеджик или канон като дълбочина, цветове, рисунък и качество на изображението. Предполагам леките движения на камерата в някои от статичните сцени са билипреднамерени. На мен ми идваха в повече в началото, но после свикнах. Кемпера пред къщата беше добра идея. Сюжетната линия с бащата малко издишаше на моменти, но накрая умрях от смях "никой не е к...ва"



Публикацията е редактирана (18-05-15 10:42)

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: Kalimas   
Дата:   18-05-15 11:26

Невероятен филм. Малко бавен и монотонен в началото, но такъв си е живота, докато не се скапе нещо. Имаше някой неща в сюжетната линия, които ми се видяха малко глупави, но пък тънкото показване на връзката м/у полиция и мафия изкърти. Добре е хванал мизерията в страната.

chrisnoch написа:

> Този филм НЕ е за вас, ако:
> - гледате предимно екшъни и
> трилъри, свалени от торенти;
> - влизате в киносалона с пуканки и
> кола;
> - предпочитате развлечението пред
> сериозното изкуство;
> - имате самочувствието, че
> разбирате от кино, без да сте
> заснели нито един филм.

Миии, не си ти този който ще реши кой да гледа филма, а такива изцепвания само гонят публиката.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: jivkojj   
Дата:   18-05-15 12:57

За жалост нямам възможност да изгледам филма. Видях трейлъра.

Обаче ми направи неприятното впечатление, че и тука са се повлияли от тая гадна тенденция напоследък - на статичните сцени нарочно да се люлее камерата. От чисто ежедневна човешка гледна точка, аз когато наблюдавам нещо, не си люлея така главата. Като одъртея, ако ме хване паркинсон - може. Добре, че още не им е дошло на акъла да имитират и мигане.


Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-05-15 12:57

localhost,
Нещо си се объркал! Филмите се правят за зрителите, но не непременно за всички зрители. От колегите - никакъв кяр! Гледаме ги безплатно и само кусури им търсим. [smilie5]

Kalimas,
Нямам никакво намерение да решавам кой да гледа този или онзи филм! Опитах се да подскажа, че "Урок" не е подходящ за всички зрители и предложих критерии (леко саркастични и без претенции за изчерпателност!), които биха могли (според МЕН!) да служат за ориентир на онези, които не са гледали филма.

axlastro,
Филмът е заснет изцяло от ръка. Удачно художествено решение, според мен!

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-05-15 13:01

jivkojj,
Елементарно, Уотсън! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: nyamago   
Дата:   18-05-15 13:43

Естествено, че филмите се правят за зрителите. Някои се опитват да са "за всички зрители", но нито е лесно, нито уместно. Повечето филми НЕ СЕ правят за ВСИЧКИ зрители, има си наука за сегментиране на публиката и всяка продукция си има целеви сегменти.

Аз не гледам филми, правени за други сегменти. Всъщност моят сегмент е толкова малък, че почти не срещам филми, правени за него - и това не е някаква 'елитарна' самозабрава, а просто личен недостатък.

Но възникналите разногласия около този филм само ми засилват желанието да го видя [smile]



Публикацията е редактирана (18-05-15 17:52)

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: MikeDimit   
Дата:   18-05-15 15:20

"- имате самочувствието, че разбирате от кино, без да сте заснели нито един филм"

Не, не е за мене този филм. И за Тодор Андрейков ( лека му пръст!) не би бил. И без попкорн...

Научете се поне да правите позитивна реклама, айде поне позитивен пиар, че дори нещо да е добро го опропастявате с хашлашки претенции!

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: nyamago   
Дата:   18-05-15 17:53

Ритай топката, а НЕ играча!

Коментирайте филма, а не хората, пишещи тук!

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chovecheto   
Дата:   19-05-15 00:02

Не се разпознах в профила на нещо като профан в киното, описан по-горе от chrisnoch, но и на мен филма не ми хареса. Това че, замисълът му е добър, че е сниман с малък бюджет и от ръка не е достатъчно за да нарека този филм качествен.
Незнам защо, но докато го гледах, през цялото време си мислех за филма,който гледах предишната седмица - Диви истории. Единственото общо между двата филма, е че и там става въпрос за хора, които в даден момент не издържат. Ирония, черен хумор, дори ужас... Филм пълен е емоции. Докато в "Урок" точно това ми липсваше. Главната героиня, игра театрално до момента в който реши, че ще обира банката. Най-силните и минути за мен бяха пред банковия клон. Мъжът и имаше проблясъци, но нищо впечатляващо. Съдържателят на заложната къща - добра игра, но тези роли традиционно се играят добре от българските актьори. Останалите, криво-ляво. Като цяло за мен филмът не е достатъчно въздействащ. И хич не ми харесва израза "Като за български филм, е много хубав".


Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: axlastro   
Дата:   19-05-15 00:45

Да си призная, български филм не съм гледал от поне 5 години. И бях решил да не гледам повече (от новите). Отидох най-вече от любопитство.
Както вече споменах аз и няколко други - актьорската игра можеше да е по-добра, особено на главната героиня. Снимането "от ръка" ако и да е интересен художествен похват, не работеше на места. Някои части от сюжета бяха леко глуповати. Според мен има много талантливи хора в България, на които умишлено не се дава сцена и възможност за изява. За да могат да изпъкват посредствените. Примери има доста - например нелошата анимация "Българ", сигурно има още много, за които не знам, защото доскоро не се интересувах - бях се отказал от "българското изкуство", но с голяма радост откривам, че съм бил в грешка - има какво да се види. Специално този филм, ако и да не е шедьовъра и повратната точка, описана от chrisnoch, ме накара да се замисля и да искам още българско кино, но не театър на лента а истинско кино.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: GOSPODIN   
Дата:   19-05-15 03:24

chrisnoch , трябва да се извиниш на всички за надменното и грандоманско изказване. Тук не е форум на 'Чистота-Титан", а все пак форум свързващ хора със сериозни наклонности и таланти в сферата на фотографията и даже киното.
Излиза, че тези, които гледаме екшъните на Тарантино сме втора ръка.
Много жалко, защото филмите не се снимат само за гилдията, а може би в БГ да е така - една шепа разбирачи са се възвисили и гледат отгоре, колко са жалки плебеите.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chrisnoch   
Дата:   19-05-15 05:03

GOSPODIN,
"Излиза, че тези, които гледаме екшъните на Тарантино сме втора ръка."
- Не знам на теб как "ти излиза" такава глупост! Нищо подобно не съм написал!

"Много жалко, защото филмите не се снимат само за гилдията, а може би в БГ да е така - една шепа разбирачи са се възвисили и гледат отгоре, колко са жалки плебеите."
- Някакви комплекси ли избиваш? Или бързаш да пишеш, преди да четеш?

MikeDimit,
Нахално, самонадеяно и изключително галфонско е да се опитваш да говориш от името на Тодор Андрейков! Лека му пръст! Страхотен човек и любим преподавател!

"Научете се поне да правите позитивна реклама, айде поне позитивен пиар, че дори нещо да е добро го опропастявате с хашлашки претенции!"
- Нямам намерение да правя нито реклама, нито пиар. Споделих впечатления. Толкова!

chovecheto,
"Урок" и "Диви истории" са много различни филми и сравняването им е крайно неуместно - най-паче по толкова елементарен начин! Ако наистина смяташ, че "главната героиня" (Маргита Гошева) играе "театрално", то не разбираш нищо от актьорска игра. Апропо, тя има вече две международни награди точно за тази роля! Ти колко имаш?

axlastro,
"Според мен има много талантливи хора в България, на които умишлено не се дава сцена и възможност за изява. За да могат да изпъкват посредствените. Примери има доста - например нелошата анимация "Българ" ..."
- Странно, че даваш за пример именно "Българ"! В какъв смисъл не му е дадена "сцена и възможност за изява"? Филмът беше широко разпространен - нещо съвсем необичайно за независима българска лента.

"Специално този филм, ако и да не е шедьовъра и повратната точка, описана от chrisnoch, ..."
- Много те моля да не ми приписваш неща, които НЕ съм написал!

Държа да подчертая, че тази тема е за "Урок", а не за моето мнение за филма!

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: GOSPODIN   
Дата:   19-05-15 05:15

chrisnoch, даже си и нагъл и не четеш, какво си написал: "...гледате предимно екшъни и трилъри, свалени от торенти"
Комлексарщината и параноята е при теб - не търпиш никаква критика, обиждаш и се държиш, като гамен. Домусчиев ряпа да яде...

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chovecheto   
Дата:   19-05-15 07:34

chrisnoch, явно четенето не ти е от най-силните страни. Не ги сравнявам, даже напротив. Написала съм какво е единственото общо.
Нямам нито една международна филмова награда.........[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (19-05-15 07:36)

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: kvakioh   
Дата:   19-05-15 09:14

Видях го филма, интересен е.
САмо едно не мога да разбера (и хиляди други)- има основен проблем в БГ киното, и това е звукът. От времената на черно-белите Бг филми има като че ли едно глъхнене, едно гъгнене, зъл запис на ниско ли, не го разбирам. Все диалозите са леко заглъхнали и тихи. На масов брой филми, поне 75-80% от нашето производство. Не разбирам видео, клипове, звук, но има проблем. И при този нов филм също от време на време.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chrisnoch   
Дата:   19-05-15 15:33

chovecheto,
Аз чета много внимателно! "Единственото общо" все пак е сравнение, макар и по неадекватно избран формален признак, който няма как да издържи сериозен анализ. След това разширяваш сравнителните си "критерии" с "Филм пълен е емоции. Докато в "Урок" точно това ми липсваше." В същия контекст е и скудоумната ти ремарка за театралността в актьорската игра на Маргита Гошева. За "капак" добавяш и друго "епохално прозрение": "Съдържателят на заложната къща - добра игра, но тези роли традиционно се играят добре от българските актьори." Вероятно трябва да разберем, че това постижение би било много по-впечатляващо в изпълнението на аржентински актьори? Дали не мериш "нашите" и "чуждите" с различен аршин?

GOSPODIN,
Гузен негонен бяга!
Хайде да ми посочиш поне един филм на Тарантино, който може да определи като "екшън" или "трилър"!

kvakioh,
Прав си - звукът е голям проблем в българското кино! Не опира само до немотия, но и до некадърност. Изключенията са малко - предимно филми, на които финалният мишунг е правен в чужбина.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: camelasign   
Дата:   19-05-15 15:47

Аз оня ден гледах "Слънчев удар" на Михалков...и не ми се развалят усещанията за какво е добро кино с какъвто и да е нов български филм. Взех че се пробвах преди 2-3 седмици с "Буферна зона"...е не, няма кино днес у нас. Отказах новото американско преди повече от 10 години, мисля че ще откажа и новото българско.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chovecheto   
Дата:   19-05-15 17:05

chrisnoch,казах аз за четенето, но ти си знаеш.....Какви аржентински актьори, какви глупости си навързал....
Отблъскващ е начина по който браниш филма. Както виждам има и доста други сбъркани хорица, по-нагоре в темата, които не са се прехласнали нито пред играта на Г-жата от филма, нито пред клатенето на камерата, нито пред лошото качество на звука.Не виждам защо при толкова много стойностни филми, трябва да твърдим че този е събитие в киното без да е????? Защото е български???


Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: axlastro   
Дата:   19-05-15 17:25

Ами той е написал, че е събитие в българското кино, за световното има да почакаме...

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: GOSPODIN   
Дата:   19-05-15 23:48

Според IMDb "Kill Bill" e определен само като екшън, а "Death Proof" като екшън и трилър. Посочих 2, стигат ли?

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: Murnau   
Дата:   20-05-15 00:08

по-добър ли е от Интерстелар?

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: georgioiv   
Дата:   20-05-15 05:47

Българското кино (за мен) приключи 90-те години. С микроскопични излючения. Мога да гледам още 50 пъти "Вилна зона" или "Васко да Гама от с.Рупча" и още двайсетина заглавия от преди, но не бих повторил никой от "съвременните бг филми" Що тогава е можело, пък сега е събитие такъв мижав (за мен) филм - не съм специалист, просто съм средно статистически зрител (с попкорн и кола).

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: shamelessEyes   
Дата:   20-05-15 14:01

и аз го гледах ...
През цялото време ме дразнеше нещо (в сценария), но си струваше :)))
Звукът е доста добър, актьорската игра е чудесна.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-05-15 15:38

camelasign,
"Слънчев удар" е рядка постсъветска боза, а самозабравилият се руски олигарх Никита Михалков отдавна не е този режисьор, който беше! Същото важи и за Георги Дюлгеров, чиято "лебедова песен" е безпомощно имитативно упражнение, недостойно дори за първа курсова работа в най-пропадналото киноучилище. Жалко!
Поставянето на всички български/американски филми под общия знаменател "българско/американско кино" е профанско опростенчество.

chovecheto,
"Аржентински актьори" е иронизация на твоите "български актьори" в контекста на "Диви истории". Глупостите си ги навързала ти, не аз!
Не защитавам филма, а моето мнение за него. Има разлика!
"Сбърканите хорица" са лаици с аматьорски критерии. Тяхното мнение (барабар с твоето) сигурно има някаква стойност в кварталната кръчма.
Написал съм ясно, че "Урок" е събитие в БЪЛГАРСКОТО кино. Със съвсем лека хипербола би могло да се каже, че е събитие и в европейското кино. Както е събитие от европейска (поне!) величина и обявената вчера в Кан награда "ScriptEast!" за "Нанук" - новият проект на Милко Лазаров. Ама ти откъде да ги знаеш тези неща?!

GOSPODIN,
Как мислиш, дали всичко в IMDB е вярно? Колкото е вярно всичко, написано в този форум, според мен!
Големите майстори като Тарантино отдавна не снимат чисто жанрово кино - то битува само в "В" и "С" филмите от сорта на "Анаконда 7", "Акули 8" и "Пирани 9".

Murnau,
Че какво му е доброто на "Интерстелар"? [smilie5]
Безкрайно дълга, неравна и наивна космическа приказка с рехава драматургия и мърляв финал.

gorbi,
То гледал ли си "Урок" или плямпаш напосоки?
Моите уважения към Едуард Захариев, Георги Мишев, Катя Паскалева, Наум Шопов и т.н., но "Вилна зона" вече не може да се гледа. И аз съм склонен да се отнасям с романтично великодушие към много филми (може би само защото са били някаква част от моята безвъзвратно отишла си младост [smilie6]), но истината е, че повечето "изчадия на 10-ата муза" остаряват бързо и потъват в небитието доста преди своите автори. Останалите минават в каталог "Класика" и продължават своя живот в програмата на някои телевизии, специализирани киносалони, кинолектории и ретроспективни фестивални програми. За щастие много от тях могат да се намерят и в Интернет.

Колко от вас са гледали шедьовърът на Сергей Айзенщайн "Броненосецът "Потьомкин""? А "Гражданинът Кейн" на Орсън Уелс? А "Крадци на велосипеди" на Виторио де Сика?

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chovecheto   
Дата:   20-05-15 16:03

Голямо пеняване пада. Успокой се малко.И тия дето не са го гледали ще ги откажеш. Незнам ние лаиците за къде сме, ама ти с тоя речник вземи се засрами. Много претенции, много обиди нахвърли, не носиш на критика, почвам да си мисля, че имаш нещо общо с филма и затова е тая страст.
И ще ме прощаващ, но за събитие в европейското кино ще трябва да почакаме още доста години.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-05-15 16:44

chovecheto,
Нещо си се объркала! Изобщо не се пенявя! Бавно, хладно и методично унищожавам плевели, които пречат на плезните растения. [smilie5]
Къде видя обиди в моите постове? Речникът ми е експресивен, но чак пък да се засрамя?! От какво?
Споко, нося на критика и нямам нищо общо с филма!
Пък ти си пиши глупостите - не ми пречиш! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: Idoru   
Дата:   20-05-15 16:46

Мислех да го пробвам, ама като гледам как му избива пяна на устата на тоз... се отказах

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: nyamago   
Дата:   20-05-15 17:00

Ще се повторя:

Ритайте топката, а не играча!

Всички ще се чувствате много по-добре ако пишехта само за качествата на филма (или отсъствието им), но в никакъв случай НЕ за качествата на другите пишещи в темата. Имате ли ум и воля да сдържате тоя балкански (неандерталски?) инстинкт?

Опитайте да не кажете нито дума за никой от писалите преди вас, а само и единствено за филма. Ще видите колко по-добре ще тръгне!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: Idoru   
Дата:   20-05-15 17:31

Тоест да разбирам, че ако някой ти рекламира паста за зъби (много добра) мажейки лайна по телевизора ти, ти ще я купиш без дори да се замислиш за рекламата й? Впечатляващо [beer]

Нямам желание да критикувам нещо с което не съм запознат, но не ми допадат похватите за рекламата му. Поне такова е моето мнение [shtrak]



Публикацията е редактирана (20-05-15 17:32)

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: emo99   
Дата:   20-05-15 17:42





Публикацията е редактирана (27-05-15 10:08)

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: nyamago   
Дата:   20-05-15 18:22

> Нямам желание да критикувам нещо с което не съм запознат, но не ми
> допадат похватите за рекламата му.

С други думи: "Няма да ритам топка, която не съм виждал, но ще продължвам да ритам играча, понеже не ми харесва фланелката му."

Типично! [smilie2]

За да съм веерен на апела си, няма да коментирам първата част на горния пост, в която изборът на метафора и речникът говорят много.

Приятно ритане!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: Murnau   
Дата:   20-05-15 19:05

Значи е по-добър.

Ще го гледам тия дни.
За мен най-доброто си остава Източни пиеси след 90те



Публикацията е редактирана (20-05-15 19:05)

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: Idoru   
Дата:   20-05-15 19:25

За да коментирам и аз - този форум е пълен с пръдльовци избиващи комплекси с нафукан речник или поне те си мислят, че е нафукан а реално е просто префърцунен. Не е като да е шокиращо откритие :)

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chrisnoch   
Дата:   21-05-15 17:31

Murnau,
Ако "Източни пиеси" ти е харесал, то "Урок" ще ти хареса още повече! Приятно гледане! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: GOSPODIN   
Дата:   21-05-15 20:35

chrisnoch , нещо форума да не си сбъркал? Отричаш всичко и всички - само ти си първа инстанция. Не се извини за обидите си, но аз искам да знам името ти. Как се казваш "велики"? Кажи на простолюдието , като си толкова врял и кипял, как ти е името и какво си направил за киното и изкуството. Не се крий , като мушморок, а бъди поне малко мъж.

Понеже си от "гилдията" и раздаваш правосъдие, не признаваш мнение противно на твоето и за теб Internet Movie Database не било повече от БГ фото-форума е добре всички да знаят с кой точно от БГ гениите си имат работа.

И съм почти сигурен, че изброените от теб с болдфейс филми съм ги гледал преди теб, както и филмите на умишлено унижавания и забравен режисьор Христо Христов , като "Камионът" например.

p.s. Аз съм Здравко Господинов, ако за теб има някакво значение.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: e-mil   
Дата:   21-05-15 20:56

Много е лесно да се сетиш кой е chrisnoch. Те режисьорите у нас не са чак толкова много. [smile]

А за IMDB и Тарантино е прав. Първата част на Kill Bill е определена само като екшън, но втората (и евентуалната трета) - като Action, Crime, Thriller. А те не се различават.

Не всичко в IMDB е вярно. Мой колега се опита да редактира информацията за себе си, последва обяснителна кореспонденция със сайта, в които доказваше, че е той и че знае най-добре какво е правил... накрая се отказа. Сега за него пише, че е бил в екипа на "Столичани в повече", макар да няма нищо общо с тях. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: GOSPODIN   
Дата:   21-05-15 21:04

e-mil , спора беше дали Тарантино е снимал стил екшън и трилър. Аз мисля, че е снимал няколко такива филма. Ползвах по-достъпната информация от IMDB, остава да го питаме самия Тарантино на лични.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: camelasign   
Дата:   21-05-15 21:11

Събитията в българското кино приключиха отдавна, както казаха по горе с епизодични изключения. И въпросът не е само до пари, а и до култура, уважение, поглед, мисъл каквато липсва...тези неща просто вече не са ценности. Руснаци и в съветско време и сега си остават хора културни. Ние сме затънали в чалга и простащина и измъкване няма.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: e-mil   
Дата:   21-05-15 21:32

Автор: GOSPODIN
Дата: 21-05-15 21:04
"e-mil , спора беше дали Тарантино е снимал стил екшън и трилър"


Доколкото виждам спорът е дали Тарантино снима чисто жанрово кино. Тоест екшън без елементи на трилър или трилър без екшън. Така че в случая е прав. Жанровете в IMDB се пишат надве-натри. Един редактор така, друг - иначе.
И наистина Тарантино трудно може да се определи със само един жанр. Аз например за "Kill Bill" освен екшън, криминален и трилър, бих добавил и уестърн. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: Murnau   
Дата:   21-05-15 23:53

гледах го, хареса ми
после ще пиша

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chovecheto   
Дата:   22-05-15 00:01

Много е лесно да се сетиш кой е chrisnoch. Те режисьорите у нас не са чак толкова много.
Сигурно затова и филмите ни са на това дередже :(


Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chrisnoch   
Дата:   23-05-15 04:28

chovecheto,
Че какво ни е дереджето на филмите?
Ти колко нови български филма си гледала в последните две години?

camelasign,
Нихилистичните глупотевини отдавна не са на мода, пък и нямат нищо общо с действителността. Свали си черните очила и се радвай на живота!

GOSPODIN,
Не ти дължа нито обяснение (по принцип), нито извинение (не съм те обидил)! Не отричм "всичко и всички", а споря с тези, с които не съм съгласен. Нещо против? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: Krasimira   
Дата:   23-05-15 15:08

Разлаяли сте кучетата гледам!
Има много различни мнения в темата, което я прави полезна и креативна. Има обаче и доста негативизъм от някои колеги, с което трябва да се преборим :)
Вярно е че българското кино е на едно ниво, на което си седи от десетилетия /има изключения!/. Почти всички нови български филми имат едни и същи недостатъци, които неясно защо не се преодоляват.
Ходя да гледам повечето нови български филми и от моя опит мога да кажа че основното, което мене ме дразни е онова театралничене на артистите, което прави репликите и вложения в тях смисъл да звучат фалшиво. Сега вероятно трябва да очаквам колегата chrisnoch да ме нападне, както е направил с останалите, но това е моето мнение на човек занимаващ се с определен вид изкуство и гледал 80% от новото българско кино. Нито един НАШ филм не ме е грабнал така, както повечето европейски продукции /независимо от бюджета им./. Имам още много да кажа, и ако темата се задържи с радост ще споделям.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: Murnau   
Дата:   23-05-15 16:11

Урок - българският Левиатан

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: GOSPODIN   
Дата:   23-05-15 22:19

Името, името анонимни! Дължиш обяснение на всички, които имат различно мнение с , които не спориш, а назидателно поучаваш и обиждаш. Подобно държание само доказва, че опростачването на нацията идва не е само от чалгаризацията, а и от т.н. творческа (уж) интелигенция.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: Frenchev   
Дата:   24-05-15 12:47

Да попитам - има ли начин филма да се гледа онлайн. Не живея в България в момента, а след всички коментари сега искам да го гледам на всяка цена.

Най-малкото защото работя върху сценария на първия си филм и всичко на тема кино ми е много интересно. Особено българско кино.

Няма ли къде да си платя и да го гледам онлайн?

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-05-15 13:30

GOSPODIN,
Изобщо не съм анонимен, ГОСПОДИН Здравко! Ако знаеш как се използва търсачката в този форум, много лесно ще откриеш името ми. Същата работа върши и чичко Гугъл, но се иска малко повече изобретателност.
Мисля, че имам право да поучавам, че дори и назидателно. Все пак това е мой избор, срещу който ти НЕ можеш да възразиш!
Никого не съм обидил! Може ли един-два примера, че да си "сверя часовника", ако нещо бъркам?
Не дължа никому нищо (!!!) - с изключение на онези два лева, които вчера заех от един колега. Днес ще му ги върна, споко! [smilie5]

Krasimira,
Забелязал съм, че много хора са склонни да съдят родното ни кино далеч по-строго, отколкото чуждото! Мрънкат, че българските актьори "театралничат", но безкритично зяпат турски и индийски сериали, американски бози с екшън звезди, които трудно говорят английски, както и всякаква друга плява, стига да не е местно производство. Предполагам, че този "двоен аршин" се дължи на комплекса им за малоценност, който подсъзнателно пренасят върху всичко българско. Пък и се страхуват, че ще звучат глупаво, ако кажат, че Джим Кери преиграва неистово, Мадона не е никаква актриса, Камерън Диас не изглежда отчайващо тъпа само когато мълчи ('щото отвори ли си устата, става страшно!), а Ричард Гиър играе една и съща роля във всичките си филми, но дори и тя не му се удава.
Смея да твърдя, че много български актьори са на световно равнище и заслужено получават награди на международни фестивали. Това мнение съм го чувал от устата на световно известни актьори, които са снимали във филми заедно с наши колеги.
Да напомня ли, че Мел Гибсън избра Христо Шопов и Христо Живков за ключови роли в "Страстите Христови", Захари Бахаров се снима в "Игра на тронове", Силвия Петкова участва в четири европейски филма за последните две години, Бойко Къстанов е звезда в Ирландия и Великобритания след главната роля в първия си английски сериал и т.н. и т.н. Има много други примери - удивително много за малка държава като България!



Публикацията е редактирана (25-05-15 04:06)

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: axlastro   
Дата:   24-05-15 13:54

Тук по-скоро става дума за женските роли. Съжалявам, но въпреки, че имаме прекрасни театрални актриси, в киното имаме проблем. Ако погледнем някои по-стари филми, там го няма този проблем. Защо е това - или се налага някакъв стереотип от актьорските школи или се вкарват "наши хора", особено от женски пол (гаджета, любовници).
На мен това НЕ МИ ХАРЕСВА. Ходя отскоро на различни постановкии танцови пърформанси и наблюдавам. Има прекрасни млади актьори и актриси, някои от тях вече избрали да работят и творят в чужбина. Повечетоот тях мяма и да ги видим в бг филми. За холивуд не ми се говори - там някои от най-прехвалените актьори са кръгла нула. За индийските не съм съгласен - имат някои много добри артисти. Въпроса е, че масовата култура е хммм, ами масова култура дали е в БГ или в САЩ все тая, разликата е в парите.

Моите уважения към г-н Ночев, но аз също имам право на мнение, макар и то да не е така подплатено от професионална квалификация.

Филма ми хареса, но не е някакъв неземен шедьовър. Не мисля, че щеше да спечели много от държавната субсидия. Понякога това, което те ограничава ти дава пространство в творчески план.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: Murnau   
Дата:   24-05-15 14:12

Понякога това, което те ограничава ти дава пространство в творчески план.



Често е така

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chovecheto   
Дата:   24-05-15 14:30

Кризата на средната възраст при някои мъже е много тежка......



Публикацията е редактирана (25-05-15 09:01)

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: Frenchev   
Дата:   24-05-15 16:06

Пак да попитам:

Има ли начин филма да се гледа онлайн. Не живея в България в момента, а след всички коментари сега искам да го гледам на всяка цена.

Най-малкото защото работя върху сценария на първия си филм и всичко на тема кино ми е много интересно. Особено българско кино.

Няма ли къде да си платя и да го гледам онлайн?

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chrisnoch   
Дата:   25-05-15 04:22

chovecheto,
А някоИ жени си остават неграмотни цял живот!

Frenchev,
Със сигурност ще има такава възможност, но ще трябва да изчакаш - филмът все още се разпространява в кината, а и все още върви по фестивали. Онлайн разпространението обикновено следва това в кината, а много фестивали изискват филмът да не е достъпен в Интернет преди фестивалните дати.

axlastro,
Съжалявам, но не разбрах какъв е проблемът с женските роли.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: axlastro   
Дата:   25-05-15 08:06

Преиграват, възприемат ролята като театрална, сякаш няма кой да им каже как да изиграят образа. По принцип с жените е по-трудно и при снимането - има една склонност към преекспониране на образа, преиграване. С мъжете има други проблеми, но като цяло е по-лесно да се контролират емоциите. Имаме разкошни актриси - познавам някои от тях, но във филмите не знам какво става. И като гледам не е от сега този маниер на игра.



Публикацията е редактирана (25-05-15 08:57)

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chovecheto   
Дата:   25-05-15 09:02

Поправих се [smilie3]
Ама за другото оправия няма, докато не мине.


Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: ZED   
Дата:   25-05-15 10:36

Да се зъбиш и лаеш не е най-добрият начин да защитиш и малкото останало хубаво в българското кино!!!

Основното което често куца според мен е режисурата на филмите. Има прекрасни сценарии, които се опорочават от режисьорите и част от актьорите. Не мога да допусна как един режисьор може да остави актьора да рецитира с фалшив тон нещо и това да трябва да ни харесва.
Искам да имаме много и хубави филми, готов съм да ги подкрепя, но някой да ми хвърля прах в очите и да ми разправя колко велик е подобен филм...
Интересно защо повечето хора, разбиращи от кино имат сериозни критики към българските филми, а ограничан кръг от родната киноиндустрия, се правят ча няма проблеми.

До chrisnoch - виждам че се чувстваш длъжен да отговориш на всеки, който има различно мнение от твоето без да казваш нищо съществено. Това говори за слабост и други вътрешни проблеми. Аз не желая да ме репликираш, запази за себе си острите думи този път :)

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: ejel   
Дата:   25-05-15 18:12

Ееех, утрепа забавлението с обръщенията от голямата камбанария...[smilie5]

Кой сега ще ни вкарва в правия път?!?

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: b-w_devil   
Дата:   25-05-15 23:07

Къф Тарантино, кфи 5 лева?!?
Кфо Меричко кино, ве?!?

Не ви ли е ясно, че след ФЕЛИНИ и ученикa КУСТУРИЦА -
- просто НЕМА никво кино вече...

Имаше едно време едно сдружение ЮНАЙТЕД АРТИСТС... ама де го сега...

Имало едно време едни филми - "СИНИЯТ ВОЙНИК", "СРЕДНОЩЕН КАУБОЙ", "ИМАЛО ЕДНО ВРЕМЕ НА ЗАПАД", "УЖИЛВАНЕТО"...

...Ама и те не можеха да седнат и на малкия пръст на "АМАРКОРД" и на другите филми на Федерико Фелини, въпреки че бяха страхотни...

https://www.youtube.com/watch?v=_xWS3h-apmk


http://gfbrobot.com/wp-content/uploads/2013/02/the-sting-by-bamdotorg11.jpeg





Публикацията е редактирана (25-05-15 23:11)

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: e-mil   
Дата:   25-05-15 23:42

Автор: b-w_devil
Дата: 25-05-15 23:07
"Кфо Меричко кино, ве?!?
Не ви ли е ясно, че след ФЕЛИНИ и ученикa КУСТУРИЦА -
- просто НЕМА никво кино вече... Имало едно време едни филми..."


На мен не ми е ясно. И сега има едни филми.
"Хотел "Будапеща" е много добър филм. Даже трябва пак да го гледам, щото един път не стига. И "Амели Пулен" беше страхотен филм. "Красив ум", "Момиче за милиони", "Голяма риба"...
А от 90-те: Форест Гъмп, Боен клуб, Редник Райън, Обичайните заподозрени, Непростимо (въобще Клинт Истуд стана голям режисьор, да му се ненадяваш на каубоя), Изкуплението Шоушенк, Леон, Мълчанието на агнетата... все филми след Фелини.

Тия приказки за "доброто старо време" ги приказва всяко поколение. Сегашните 20 годишни след 30 години ще казват същото за днешните филми. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: Murnau   
Дата:   25-05-15 23:52

Звягинцев сам по себе си е киносъбитие.

примерно

да не говорим за Ху Хсиао Хсиен или Такеши Китано. Или Ким ки Дук



Публикацията е редактирана (25-05-15 23:53)

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: Frenchev   
Дата:   26-05-15 00:33

e-mil изброи страхотни хубави филми - едни от любимите ми.

Бих добавил "Усещане за жена", "Списъка на Шиндлер", "Форест гъмп" и други.

И един съвсем нов филм, който много ми хареса - Супер непринуден, страхотна актьорска игра, много добра музика. Препоръчвам го на всички - Copenhagen

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chrisnoch   
Дата:   26-05-15 14:03

Много разбирачи, много нещо! [smilie5]
Хайде малко по-скромно, моля!
Дали разговаряте по същия начин с монтьора на автомобила си? Ако се правите на "много умни", дали той няма да ви тегли две-три майни, нищо че няма "висше"?!
Всички разбират от политика, спорт и изкуство. Аман!

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: MikeDimit   
Дата:   26-05-15 14:42

Свърших пуканките...:-(

Голяма излагация...

Тъкмо си въобразя, че определен типаж поведение е безвъзвратно заминал в миналото и те на - има ги още.

Ще потърся още попкорн.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: ZED   
Дата:   26-05-15 15:02

Автораааа /на темата/ - това, което си написал е МНОГО ВЯРНО и важи първо за теб!
Запомни го и не го забравяй!!! :)))[smilie24] [smilie24] [smilie24]



Публикацията е редактирана (26-05-15 15:03)

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: Vanquished   
Дата:   26-05-15 16:31

Зед, не, не важи.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chrisnoch   
Дата:   27-05-15 16:44

MikeDimit,
Спокойно, пич! Пуканките са в изобилие, нямаш грижи! Изкуството е кът!

ZED,
Благодаря за уточнението, не бях се сетил! [smilie5]
Ти си снимай циците и котките, пък за мен не бери грижа! Непосилен товар е за твоите крехки рамене.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: ZED   
Дата:   27-05-15 17:49

Имам и мечка. :)

Защо така с лошо? :)) Не е необходимо да сте толкова злобен към всеки дръзнал да не е на вашето мнение. Нали? :)))
Пожелавам ви все пак успех в това, с което се занимавате на колкото и години да сте. Дано сте млад, за да можете да превъзмогнете бързо неудовлетвореността си и мисълта че сте прав на всяка цена. Успех! [smilie7]



Публикацията е редактирана (27-05-15 17:53)

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: ejel   
Дата:   27-05-15 22:11

Return of the Монтьор - поредна серия[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: m.djorov   
Дата:   27-05-15 22:51

за мен е по-добър избор котки и цици, вместо войници с кози [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chrisnoch   
Дата:   28-05-15 13:07

m.djorov,
При "войниците с кози" има и цици, при това на Елена Петрова - за всекиго по нещо! [smilie5]
Е, котки няма, но пък има кучета.

ZED,
Мечката не се брои. [smilie5]
Неудовлетвореността (най-вече от собствените постижения!) е стимул за движение напред. Самодоволството е гаранция за застой.
Изобщо не мисля, че съм прав "на всяка цена"! Прав съм до доказване на противното. Нещо не виждам смислени аргументи срещу моите "тези", та продължавам да мисля, че съм прав. Моля някой да ме обори!

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: batsali   
Дата:   28-05-15 13:57

От зората на киното досега нещата вървят все нагоре. Лично на мене рядко ми е харесвал филм по-стар от 30-35 години, просот защото на фона на модерноо кино старото издиша в много отношения. Просто киното и фотографията са доста нови изкуства и се развиват и задобряват страшно бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: avela   
Дата:   28-05-15 14:11

Някой беше писал в началото, че българските актьори "по принцип играели такива роли добре", ако се отнася за Стефан Денолюбов, в грешка сте.
Аз го помня от "Рибарски свади" на Папазова, хем бях лапе, той да е бил на около 17, събра ми очите още тогава.
А че този персонаж, който играе е свръх разпространен и може да се изследва в подробности, как да споря.[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chrisnoch   
Дата:   07-07-15 17:56

"Урок" е сред десетте номинирани за наградата "LUX" на Европейския парламент. Победителите (на журито и на публиката) получават безплатен превод и субтитриране на всички европейски езици и субсидирано разпространение в ЕС.

Повече информация: ТУК .

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: Kalimas   
Дата:   07-07-15 18:13

Успех на екипа![smile] ( С тая криза в съседите и филм засягащ интересен аспект от банково-кредитната ситема. Може и да дръпне напред [smile] )



Публикацията е редактирана (07-07-15 18:14)

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   07-07-15 18:52

Щом не сте номинирани за Златен Гошко, къде сте тръгнали![smile]
Шегувам се, разбира се, късмет и успех с номинацията!

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: axlastro   
Дата:   07-07-15 20:59

Браво.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: тьма   
Дата:   08-07-15 19:45

fast_eyebrow [smilie6]

Как мога да гледам филма, има ли го в интернет, досега търсих, но нищо не открих, някой да помогне?



Публикацията е редактирана (08-07-15 19:56)

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: Stancho_25   
Дата:   08-07-15 20:35

В София може да се гледа все още на кино. Справка програмата на кината. [smilie3]

ПС: В Пловдив също.[smile]



Публикацията е редактирана (08-07-15 20:38)

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: тьма   
Дата:   08-07-15 21:40

А във Варна [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: Stancho_25   
Дата:   08-07-15 21:56

За във Варна е бил предния месец. Там единственото място където са го давали наскоро е Фестивалния и Конгресен център.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: тьма   
Дата:   08-07-15 23:18

[smilie2]


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »