Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Карта Lexar - от къде?!
Автор: iioorrddaann   
Дата:   15-05-15 13:22

Здравейте,
търсия си още една CF карта и се спрях на Лексар 16гб 800х, но за съжаление единственият сайт, в който я намерих, в България, е sofiacomputers, но там нито я имат налична, нито могат да я поръчат. За SanDisk съм прочел много негативни мнения и съм леко предубеден . Transcend 16gb 400x, се съсипа след година и половина ползване и не мисля да повторя. Имам Kingston 16gb 266x( но я ползвам вече година и мисля да я оставя за по- маловажните снимки) и ако не намеря друго решение май ще взема още една такава.

Предложения за карти, които ползвате от доста време и не са дали грешки?

Отговори на това съобщение
 Re: Карта Lexar - от къде?!
Автор: Тед   
Дата:   15-05-15 13:40

Чувал ли си за сайта EBAY ?
Lexar 16gb 800x

Отговори на това съобщение
 Re: Карта Lexar - от къде?!
Автор: m.djorov   
Дата:   15-05-15 14:03

От амазон - 32гб - < 40 паунда
цък - Англия

цък - Германия за 52 евро



Публикацията е редактирана (15-05-15 14:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Карта Lexar - от къде?!
Автор: GOSPODIN   
Дата:   15-05-15 14:10

Много странно - досега си снимал с боклуците, а сега се назландисваш на Сандиск. [smilie8]
4 карти повече от 5 години , пране в пералня изпускане в морето и нямам проблем със Сандиск. Лексар също са класни и много добри карти, но по нашите ширини трудно се намират. И Сандиск и Лексар имат много ментета, та се пази. Понеже ползвам Сандиск към всяка истинска карта на опаковката има възможност за регистрация на сайта и сваляне на програмката RescuePRO за възстановяване на изтрити записи. Отделно ментетата се познават по още няколко признака. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Карта Lexar - от къде?!
Автор: Тед   
Дата:   15-05-15 14:42

Понеже не правя слепи копи/пейст:

магазина от линка на иБей - Германски продавач:
Сериозен магазин

Изключвам менте. Цената е 38 Евро, ако имаш германски адрес или 75 лв.
Ако искаш да ти праща до РБ - още 10 евро.
Перфектна сделка.
Той иска супер бърза карта 800х, сигурно има висока клас апарат.
Иначе и високия клас четци с USB3.0 ще те отрежат около 100 -110 мб/с , и то ако хвърляш
на машина с бързите SSD, i7.

Sandisk, Samsung имат здрави ментетата. Една от най-проблемните стоки в иБей.
Или от оторизиран магазин с гаранции, или не пишете веднага feedback на продавача. 5-6 дена я побъркайте отвсякъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Карта Lexar - от къде?!
Автор: iioorrddaann   
Дата:   15-05-15 17:15

@Тед 80% от нещата са ми от ебау(апарат, 3-4 обектива), но ми трябваше сравнително бързо- 1 седмица. А, и главната причина поради която не искам да пазарувам от там са ментетата. С вързани очи лепят стикерчета Трансценд/Сандиск и т.н. Една идея по- сигурно е от тук. Знам, че се сещам късно. Благодаря за линка във вторият пост. Апарата снима със 7к/с, но не ми трябват. Бързата карта я търся, защото нали уж колкото по бърза/скъпа- по- хубава и издръжлива.

@Gospodin не гледах на картите, като толкова важно нещо, но от както се скапа трансценд-а искам да работя с по- висок клас техника/ карти. Преди месец купих бързо(точно след като се скапа тр.) една SanDisk 8gb, но не мога да кажа нищо за нея. Решил съм вече, че на 2 години ще сменям картите и за това гледам да са добре от към цена - качество. Какъв модел са картите ти?


[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Карта Lexar - от къде?!
Автор: m.djorov   
Дата:   15-05-15 17:29

Ми от немския амазон през габко - ще дойдде за около 7до 10 дена. 2-3 от амазон до офиса им, и от там за около седмица до тук.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »