Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Дилема за ФФ
Автор: superretards   
Дата:   13-05-15 20:57

Здравейте отново! След доста размишления и лишения успях да събера пари за втора ръка Фул фрейм, но както винаги има едно "но" :D.. Не мога да избера между 5D Mark II и 6D, тъй като нямам досег до тях. Търсих във форума сравнение между тях, но намирам само между 5D markIII и 6D. Тялото ще го използвам предимно за работа - сватби и балове. Ще снимам често на високо iso. Обективи още за ФФ нямам освен един 40 2.8, но до лятото ще събера пари и за някоя Л-ка като за начало. Благодаря на всеки изказал мнение! [beer] ю

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за ФФ
Автор: kvakioh   
Дата:   13-05-15 21:00

6D

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за ФФ
Автор: Simbon4o   
Дата:   13-05-15 21:07

6D, но все пак помисли и трябва ли ти изобщо фул фрейм...

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за ФФ
Автор: e-design   
Дата:   13-05-15 21:07

6D

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за ФФ
Автор: superretards   
Дата:   13-05-15 21:08

Имам нужда, защото доста често вдигам iso-то и от шума от кропката ми е ужасен ..

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за ФФ
Автор: axlastro   
Дата:   13-05-15 21:33

Какво снимаш? 6D иначе...

Сега видях - за сватби и балове било.



Публикацията е редактирана (13-05-15 21:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за ФФ
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   13-05-15 21:45

Не искам да спамя темата на колегата, но тъй като и аз съм пред същата дилема искам да попитам защо с такава категоричност всички казвате 6D. За исо-то ми е ясно - там е цар, но не отстъпва ли във всяко друго отношение на практика от доказания боец марко 2-ри?

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за ФФ
Автор: superretards   
Дата:   13-05-15 21:48

Добри не спамиш, даже ми помагаш :) !! благодаря на всеки изказал мнение до тук, но ще съм два пъти по-благодарен, ако се аргументирате [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за ФФ
Автор: gbdesign   
Дата:   13-05-15 21:58

Марк двойката е прекалено стара, за да е адекватна за профи работа към днешна дата. А и като се гони бюджетен ФФ, по-добро съотношение цена/качество дават Никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за ФФ
Автор: Mogila   
Дата:   13-05-15 22:04

Абе не знам не ви ли притеснява малко ефтиния звук на затвора на 6Дто? То чак гадно...

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за ФФ
Автор: tbby   
Дата:   13-05-15 22:06

Погледнах набързо в dpreview двата апарата един до друг.
Единственото в което 5DII е по-добре е 1/8000 към 1/4000 скорост.
Всичко друро е в полза на 6D.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за ФФ
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   13-05-15 22:38

Според мен хората не трябва да копуват 6Д, че с тоя евтин звук на затвора никви кадри не стават.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за ФФ
Автор: kvakioh   
Дата:   13-05-15 22:47

Напомня ми това за затвора и как щрака, че преди срещнах хора, които си купуваха апарата от определена марка само по звука...
6Д си е развито тяло, има си всичко. Само малко е притеснително това за малкия брой обективи налични, и да стават на ФФ. Но пълноразмерната матрица и тяло са си плюс голям.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за ФФ
Автор: Борисов   
Дата:   13-05-15 23:29

И на двамата питащи бих препоръчал да сменят системата и в частност - Nikon D750, щом се търсят добри резултати на високо исо и лоши светлинни условия. За сватби го хвалят много по про- ревютата! И без това единия питащ има само един обектив, който също може да иде спокойно в базара, няма да е някаква фатална загуба. ... И не, не искам да предизвиквам поредния дебат Канон срещу Никон, просто това е мнението ми и смятам, че това е тялото с приоритет в случая и търсеното неизвестно! Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за ФФ
Автор: bleki1   
Дата:   13-05-15 23:49

Извинявам се че спамя темата на колегата, но имам чувството че ако снимахте поне толкова, колкото четете ревюта и сте подготвени теоретици-можеше да станете и фотографи.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за ФФ
Автор: Борисов   
Дата:   13-05-15 23:50

bleki1 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за ФФ
Автор: GOSPODIN   
Дата:   14-05-15 01:32

Борисов, колко време си снимал с 5Дм2 и 6Д? Човека пита за избор между тях и мисли да си купи някой Л обектив. Ако наскачат Сони и Пентакс феновете, какво ще стане?

Сега по темата - в случая е по добре 6Д. Разбира се не е стабилен и масивен, като 5Дм2 и няма скорости до 1/8000, но е по нов с повече възможности. За обективи бих препоръчал твърд 85/1.8 и евтината сватбарска Л-ка 24-105/4 на първо време.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за ФФ
Автор: Simbon4o   
Дата:   14-05-15 01:51

Може и вместо 24-105 един тамрон 28-75 2.8, още по-евтин е и не е по-лош. Като изключим липсата на стабилизация.

1/4000 и 1/8000 верно ли? Как досега не съм усетил нужда от 1/8000 пък все на 1.2 до 1.8 снимам на слънце [smilie5] Сериозно това не е проблем никакъв, както и евтиния звук на затвора...

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за ФФ
Автор: superretards   
Дата:   14-05-15 06:05

bleki1 благодаря за мнението, но ще се придържам към канон, защото не мисля още да си продавам кроп-а. Имам 1 обектив, който става за ФФ, но имам и няколко за кроп. Благодаря и на всички други :) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за ФФ
Автор: pmartinov   
Дата:   14-05-15 06:47

Дилема между 6D и D750 няма!

Категорично!

Сравнете им лично автофокусите на ниско осветление с 50/1,4 и сами ще разберете защо няма дилема.

Всичко останало в камерите няма драстична разлика.

Когато избирате система един от основните фактори е в какви условия ще я ползвате.

Никон предлага по-бърз автофокус на по-ниска цена.

Канон по-голям избор от обективи.

Всичко останало опира да вашите възможности което в най-голяма степен предопределя крайния резултат независимо от системата.

В този форум са водени много безмислени спорове и дискусии коя система е по-по-най.

И най-добрата система попаднала в неграмотни и неопитни ръце дава много тъжни и жалки резултати.

Всяка система има своите предимства и недостатъци като всички взети заедно взаимно се допълват.



Публикацията е редактирана (14-05-15 07:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за ФФ
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   14-05-15 09:25

bleki1 написа:

> Извинявам се че спамя темата на
> колегата, но имам чувството че ако
> снимахте поне толкова, колкото
> четете ревюта и сте подготвени
> теоретици-можеше да станете и
> фотографи.

Аз също се извинявам, но (мога да говоря само за себе си, все пак) целта ми никога не е била да ставам фотограф - хобито се използва за намаляване на стреса от ежедневието и напрегната сфера, в която работя. Като количество снимам толкова, колкото мога, пък и някак си не вярвам, че с количеството ще дойде и качеството. Не снимам професионално, но това не пречи някои неща в кроп тялото, което ползвам, да ме дразнят и да искам да отида на ФФ - не използвам бързия и точен АФ модул МК3500ДХ в моя апарат, не използвам 8к./сек., но пък използвам ИСО 800+ и там резултатът е пълна трагедия. Прекадрирам при постобработка и тогава 12 МП си казват своето. За 5D II ме кара да се замислям 100% магнезиевото тяло, подозирам по-коравата механика - като живот на затвора и т.н. и идеята,че все пак е замислян като топ ФФ навремето, докато 6D e бюджетният ФФ на Канон и не знам дали компромисът е направен само с материалите или и с механиката на тялото. Може да е глупава чуденката ми, но това вълнува един пишман-фотограф-теоретик-ревю-любител - за мен да се похарчат 3000 лв. за тяло + обектив са си сума, когато става въпрос само за хоби.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за ФФ
Автор: bleki1   
Дата:   14-05-15 09:43

Точно това исках да кажа...нека съвет дават само тези, които имат опит с дадено тяло, а не такива които по цял ден четат статии, ревюта и клюки.
Не съм снимал, не съм и пипал дори 6D, така че не мога да кажа и дума за него. Няма да тръгна да давам съвет на автора на темата за нещо което само съм чел за него.
5DMII имам от 5 години. Тялото е на над 300 хиляди кадъра. Фокусът не е това което ми се иска, но от нищо друго не мога да се оплача. Фоторепортер съм така че ако Марк2 можеше да говори...няколко тома щяха да бъдат изписани. Дъжд, сняг, прах, удари...работи си засега да ми е жив и здрав.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за ФФ
Автор: Тед   
Дата:   14-05-15 09:44

DPReview:
Относно АФ на 6Д: копи/пейст[smilie25]
"While not every 6D owner will find themselves regularly out shooting before dawn, there's no denying the benefits of solid AF performance in low-light indoor scenarios. The photograph below was shot in a dimly-lit lounge and focus was consistently fast and reliable, even using an outer AF point. "

25600 ИСО тест:
http://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-6d/samples/performance/aflowlight02.jpg



Тия сега заблуждават ли ни? Верно ли е?
Само можем да гадаем и да четем обратните мнения[smilie21]

ПС. Примерът е на АФ точка лява крайна странична.[beer]



Публикацията е редактирана (14-05-15 09:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за ФФ
Автор: Mogila   
Дата:   14-05-15 09:50

Simbon4o за теб тези неща може да не са проблем, за други може да са. Ако снимаш по няколко стотин кадъра на ден ефтиния звук на затвора може да ти стане проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за ФФ
Автор: chukov   
Дата:   14-05-15 10:04

Сега да ти кажа аз
Изснимал съм над 200 000 кадъра с 3 тела 5Д марк2
и около 60 000 със 6Д
всичките - основно по сватби

5д2 е по-масивно и здраво като конструкция тяло - и до тук (естествено разликата 1/8000 1/4000, която не представлява съществен фактор при избора на тяло за такава работа)

6Д-то има по-добра картинка (дибидюс 1:1 с 5Дмарк3 щото имам и такъв с над 70 000 кадъра)
Фокусира перфектно по централна автофокусна точка

Най-тъпото нещо е липсата наизнесено копче за белия баланс и липсата на джойстик за бърза смяна на автофокуснатса точка
Но това е въпрос на навик


Тоест докато другите четат тестове из нета някои на собствен гъз разбираме истината такава, каквато е в действителност

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »