Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на статив
Автор: slavi_biserov   
Дата:   09-05-15 21:39

Здравейте, колеги

Какъв статив може да ми предложите за бюджет 150 - 200 лв ? Тялото, което ще сложа на него е Canon eos 1100D + няколко обектива.Ще ми трябва нещо стабилно и с възможност за снимане почти от земята. Ако може да ми препоръчате някакъв, който влиза в мойте изисквания? Спрял съм се на тези модели на Benro - http://dynaphos.com/product.php?c=14&sc=30&id=1619, http://dynaphos.com/product.php?c=14&sc=30&id=1616 и http://dynaphos.com/product/14/186/2179_benro_tripod_with_ball_head_a350fn0. Всеки съвет ще ми бъде в полза. Ще го използвам за портрети, пейзажни снимки и някоя по-дълга експозиция, както и макро. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: axlastro   
Дата:   09-05-15 21:45

Ще го носиш ли надалеч? За тези пари няма нищо кой-знае колко добро. Тия бенро-та са с доста смотани глави.

http://dynaphos.com/product/14/186/2357_cullmann_nanomax_450_rw20_aluminium_tripod_kit

В момента продавам такъв, но е запазен. Ако не го вземат в понеделник ще ти пиша.

Ако имаш търпение следи в Ebay за Manfrotto Befree на търг и се надявай да спечелиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: slavi_biserov   
Дата:   09-05-15 22:50

Имам малък проблем, на 15 години съм и искам за 30 юни за рождения ден да си взема статив. Снимам вече година и нещо и реших, че ми трябва статив. Млад съм още, не знам дали ще се занимавам професионално с фотография, но пък ми е хоби.[shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: PhotoBo   
Дата:   09-05-15 22:53

До сега лошо мнение за споменатото Befree май не съм чук/прочел. Даже и аз като се колебах бая народ ми препоръча него, в това число и близък приятел, който реално го има. Аз пасувах и взех Benro iTrip IT25 и не мога да кажа, че съм разочарован. Спестих си малко пари всъщност, за сега не мисля, че съм се подвел. Върши ми чудесна работа [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: Cornelius   
Дата:   09-05-15 23:19

Извинявам се, че ще питам на човека в темата. Това Befree ще ли е подходящо за Никон F4s с 24/2.8 Д и за Броника etrsi със 75/2.8?



Публикацията е редактирана (09-05-15 23:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: Serbezov   
Дата:   10-05-15 00:36

Понеже си малък,апарата също ти е нисък клас,за мен не си заслужава 200 лева за статив,отиваш в технополис или някъде другаде където има хама купуваш един,около 60 лева са ,и ще ти останат пари и да почерпиш приятелите[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: Twingo   
Дата:   10-05-15 00:40

Скоро си взех такъв . Сравнително лек, стабилен, с удобна чанта. Не вярвам да ти излезе повече от 85 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: slavi_biserov   
Дата:   10-05-15 09:51

@Serbezov, знам, че това са много пари за моя нисък клас апарат, но по-добре мисля да вложа повече пари отколкото за ментак. Засега не мисля да ъпгрейдна апарата тъй като още не смятам, че съм готов за мечтаното 70D. Идва ми малко над бюджета споменатото Bennro от @PhotoBbo и от ebay малко трудно ще поръчам Befree без да го видя на място. Благодаря за мненията, очаквам още предложения![shtrak]
Също така не мисля, че е нужно да има товаримост 6kg, eдни 3-4 kg ще са напълно достатъчни ...



Публикацията е редактирана (10-05-15 10:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: kvakioh   
Дата:   10-05-15 10:10

Velbon Sherpa някой вариант, например Sherpa 4430D. BENRO iTrip IT25, въпреки че е 240лв близо, според мен си заслужава човек малко да се насили за тези пари.
Vanguard 203AB, бих отличил също за бюджета.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: axlastro   
Дата:   10-05-15 10:16

Не си взимай евтин. Правилно си решил.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: kvakioh   
Дата:   10-05-15 10:18

KoЛкото по-евтин, толкова по-голям е шанса да се купи след това (всичко се случва) втори, трети и дори пети статив.
ДА се премисли всичко- точни условия на ползване, тегло, височина максимална, минимална, екстри като чанта, обръщане на колоната, закопчаването на краката как е.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: slavi_biserov   
Дата:   10-05-15 10:28

Да не смятам да бързам, ще обмисля всички предложени от вас варианти, тъй като вие сте хора с много повече опит от мен и знание. Задължително искам да се обръща колоната, за да мога да снимам макро. Височината мисля, че не ми е проблем. Висок съм 170-175 см някъде, тъй че не се безпокоя за нея. Теглото ще е от изключително важно значение, тъй като не искам да влача с мене 2-3 обектива, апарат и на всичко отгоре тежък статив. Както казах в началото, аз снимам почти всичко, което ми набие фотографското око. [smilie5]
След размисли се спрях на това Benro A250FN0 - http://dynaphos.com/product/14/186/1619_benro_aluminum_tripod__a250fn0. Има кука, N0 глава, за която прочетох доста добри неща и най-вече е компактен. Трябва да ходя на място да го пробвам. [shtrak]



Публикацията е редактирана (10-05-15 10:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: PhotoBo   
Дата:   10-05-15 12:12

Заради теглото и цената избрах iTrip IT25, сравни ги двата като идеш на място, ако искаш.



Публикацията е редактирана (10-05-15 12:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: slavi_biserov   
Дата:   01-07-15 22:05

Днес отидох до магазина и си купих Benro A500FN1, тествах го и си го взех. Харесва ми и дано правя хубави снимки с него. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »