Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Филм
Автор: Millenkov   
Дата:   09-05-15 19:30

Здравейте приятели. Искам да ви попитам от къде мога да купя филм освен от обикновените фото студиа. Питам, защото съм студент и не ми се дават по 10 лева за един филм когато ми се снима черно-бяло. Някой знае ли някакъв източник от където мога да купя ленти на едро или може би с леко изтекъл срок на годност? От къде купувате вие?

Отговори на това съобщение
 Re: Филм
Автор: kvakioh   
Дата:   09-05-15 20:01

Все по-трудна работа е да се намерят изгодни. И 35мм, още по-малко пък рол филми. Хубавото е, че се продава химия и всеки лесно може да си проявява в домашни условия поне черно-бели ленти.
КАто цяло е наистина добра идеята да се купи на едро, примерно 20 ленти, но е трудно да се достави с някаква прилична гаранция, че ще са читави. А пък цените ще са подобни като изказаните.
Лично аз преди година отидох в Англия и по случайност намерих евтини ленти, купих си 25бр различни и ги приключих.
ЗА тези с изтекъл срок няма голяма гаранция, че няма да са държани на топло или в недобри условия. А и цените им също са относително високи.

Отговори на това съобщение
 Re: Филм
Автор: pstoev   
Дата:   09-05-15 20:03

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=55225


https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=55022


https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=26648



Отговори на това съобщение
 Re: Филм
Автор: Prakticar   
Дата:   09-05-15 20:26

Нй-добре си поръчай оттук:
http://www.macodirect.de/35mm-films-c-746_750_760.html

Отговори на това съобщение
 Re: Филм
Автор: 3DF   
Дата:   10-05-15 16:58

И от макодирект да поръчаш пак ще е същото. Цената не се променя много. Като сметнеш цената на филма. Разходи за превод. Други разни разходи. КАто направиш малка поръчка ще ти сложат и транспорт и пак излиза горе долу същото.

Вече няма такова място. Вместо 10 лв в магазин да идеш в склад на едро и да го вземеш за 3 лв.

А и като вземеш скъп филм всеки кадър ще го премисляш по 10 пъти.

И аз така. Купих филм за 10 лв 12 кадъра. Всеки кадър го мислих по 10 пъти. На края се оказа, че апарата не пренавива лентата, както трябва.....

Отговори на това съобщение
 Re: Филм
Автор: rapesco   
Дата:   10-05-15 17:11

сигурно ще е гот да се поснима на филм.[shtrak]



Публикацията е редактирана (10-05-15 17:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Филм
Автор: Stoychev   
Дата:   10-05-15 17:19

Какво значи да премисляш? Това да не би да е точна наука. Винаги е добре да имаш достатъчно много кадри на разположение, за да не се налага да се спираш тъкмо на кулминацията на творческото изригване. И - да не мислиш много много! [smilie24] Разбира се, ако си на такова ниво, че тези наистина нужни премисляния ги извършваш съвсем спонтанно и автоматично, без да отнемат време. А пък за фотографите в ранен етап на обучение е от още по-голяма нужда да правят по много снимки, да експериментират свободно и да не се тревожат за "изхабени" кадри. Няма изхабени кадри! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Филм
Автор: tbby   
Дата:   10-05-15 17:22

Филма си е с къпо удоволствие.
Вчера си дадох първата лента за проявяване и скан в синтезиса.
Kodak Portra 160 + прояваване + скан = 31 лв!

Амин.

Отговори на това съобщение
 Re: Филм
Автор: chovecheto   
Дата:   10-05-15 18:10

Има и други места в София, където не излиза 31 лв. удоволствието. Ама щом те кефи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Филм
Автор: tbby   
Дата:   10-05-15 20:29

Ами сподели де :)

Отговори на това съобщение
 Re: Филм
Автор: kvakioh   
Дата:   10-05-15 20:38

Сканирането е с превишени и спекулативни цени, ненормални. ЗА изказаното място с 31лв, понеже знам цените, сканирането е към 20лв. Само проявявам там.
От чужбина само ударно по някое залежали бройки ленти, има места, но доста далеч. Преди известно време на битака в София някакси се бяха появили 3-4 големи кашона цветни ленти в срок и набързо целия град масово в магазините имаше все едни и същи ленти исо 200 цветни.

Отговори на това съобщение
 Re: Филм
Автор: tbby   
Дата:   11-05-15 18:12

Само Portra-та струва 16 лв.
10 лв е проявяването и 5 лв за скан.

Отговори на това съобщение
 Re: Филм
Автор: kvakioh   
Дата:   11-05-15 19:25

Да, преди малко разбрах, че първия път като съм питал за сканиране са сбъркали цената като ми казаха 18лв. Иска ми се да ми сканират по 1-2 кадъра от 6 рол филма, но не ставало така...

Отговори на това съобщение
 Re: Филм
Автор: osis359   
Дата:   11-05-15 22:09

А бе не си чак толкова скъпо занимание. За 5 години яко снимане не съм дал парите, които щях да дам за една читава дигитална камера. Най-скъпата ми инвестиция е скенера - 400-500лв. , вече не помня, камерата + средно читав обектив за 110лв. + един Olympus XA за 80лв. ,проявявам за 1,50лв. в Пловдив като редовен клиент,черно-бялото сам, ама него го снимам рядко, снимки вадя само тия за спомен, събрах няколко албума междувременно, като цяло кефа е пълен и накрая като му тегля чертата за 5 години и 1000лв. не съм дал - кво му е скъпото? Просто маниера със снимането на 2000000 кадъра на едно и също нещо не трябва да се пренася на филма, ама Аз с филм си почнах и на филм си останах и като осера някой кадър, супер много ме е яд и малко по малко се уча да внимавам повече.

[beer] [shtrak] [cool] undefined



Публикацията е редактирана (11-05-15 22:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Филм
Автор: kvakioh   
Дата:   11-05-15 22:12

35mm винаги ще е по-изгодно от рол.

Отговори на това съобщение
 Re: Филм
Автор: lamerko   
Дата:   11-05-15 23:13

Все още има 30 метрови ролки с изтекъл срок (обикновео след 2000-та) - пускат ги на търгове в ибей и трябва да се дебне :)

Отговори на това съобщение
 Re: Филм
Автор: tbby   
Дата:   11-05-15 23:52

osis359 [smilie24]
И аз откак щракам лекинко на филм всеки кадър го мисля и няма разхищения.
Много си прав за безразборното щракане с дигиталните.

Отговори на това съобщение
 Re: Филм
Автор: my.point.of.view   
Дата:   13-05-15 21:35

Аз си цъкам на филм.
Или с телефона : )
15 лв за филм с проявяване, сканирам си сам... та това са две кафета с тортичка... а със сигурност ще има 1 читав кадър.
Като тегля чертата - 15 лв за читав кадър... ми идеално е.
Един ден, като умра, ако има едни 30 кадъра, успех ще е.
Нямам желание да правя по 36788 кадъра от излет на Витоша.

Отговори на това съобщение
 Re: Филм
Автор: Neuromancer42   
Дата:   13-05-15 23:54

Да ама щом можеш да правиш 4214141 от излет на Витоша, що да не го правиш? За мен лентовата фотография е за чисто удоволствие и кеф. Премерваш си внимателно кадрите, носиш си едно по-леко фотоапаратче в чантичката, после удоволствието и усещането като изкараш филма е съвсем различно. Но при наличието на дигиталните фотоапарати - за нещо по-сериозно и професионално, да снимаш на лента, ми се струва безсмислено.

Отговори на това съобщение
 Re: Филм
Автор: uri64   
Дата:   14-05-15 00:34

на мен пък ми е кеф да отряскам няколко филма от един излет на Витоша и туй-то [cool] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »