Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 NEX 5T vs Olympus E PL7, а накрая Х-М1
Автор: ivjordan   
Дата:   30-04-15 21:50

Да кажем, е трябва да избирате между тези две камери с основна задача - ежедневно ползване (заради компактността) и поради съизмеримата (и дори по-ниска) цена в сравнение с топ-сапунерките. Без идея за развитие на система, само с китовите обективи.
Кой бихте предпочели?
Моля, не обръщайте темата в поредната кавга!

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 5T vs Olympus E PL7
Автор: victory13   
Дата:   30-04-15 21:57

сонито [smilie24] ... успех [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 5T vs Olympus E PL7
Автор: GenaDP   
Дата:   30-04-15 22:06

Olympus E PL7

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 5T vs Olympus E PL7
Автор: SoftImage   
Дата:   30-04-15 22:15

птикаптика
Olympus E-PL7! За м43 има доста оптика на разумни цени. Освен камера си трябва и стъкла!!! Sony акцентират в момента само на FE серията. E PL7 има и стабилизация! Най-добре е все пак да тестваш и двата модела преди да решиш!!!
Ако ти трябва ел.визьор погледни OMD Е-М10



Публикацията е редактирана (30-04-15 22:19)

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 5T vs Olympus E PL7
Автор: marves   
Дата:   30-04-15 22:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 5T vs Olympus E PL7
Автор: dashikov   
Дата:   30-04-15 22:29

Аз се чудех също между тези двата и накрая взех друг олимпус.
Отиди и пробвай двата апарата. Аз лично Сонито изобщо не го харесах като управление. Е-ПЛ7 беше значително по-добре, по мое мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 5T vs Olympus E PL7
Автор: rapesco   
Дата:   30-04-15 22:34

marves,
има се предвид NEX-5T, който е Август 2013г. не че има значение това.
Иначе от няколко дни съм с този Некс и оттогава не съм докосвал D3100. Не усещам разлика, дори мисля, че Сонито повече ми допада като картинка от Никона. За Олимпус не мога да кажа нищо, но предпочитам APS-C матрица пред м43. Адски бързо се свиква с Некс-а и поне за мен приказките за това, че бил труден за настройки са повече на противници на марката, отколкото на хора които са хващали някога Некс.

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 5T vs Olympus E PL7
Автор: ivjordan   
Дата:   30-04-15 22:35

Ами, и аз не знам защо се спрях на тези двата. Цена, компактност. Днес цял ден се ровя за компактен апарат, но имам ограничение в парите и във всички все нещо не ми харесва. Един няма това, друг - онова. Система няма да се развива, защото си имам Никонска. Това ще е ежедневно апаратче, както и за случаи, когато не мога да нося ДСЛР по някаква причина.
Реално, на Сони цените в БГ са тотално идиотски, като значително надвишават европата (за щатите изобщо не говорим), затова се спрях на този стар модел - цената е що-годе добре. Олимпус са доста по-адекватни в това отношение и от предлаганото на устройваща ме цена, това е най-високо като клас. Фуджи не са компактни. Панасоник са ОК, но не прочетох нищо хубаво за моделите им до 1000 лв. Самсунг - като Панасоник, но за капак ги няма налични в БГ.
Това е общо взето.

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 5T vs Olympus E PL7
Автор: rapesco   
Дата:   30-04-15 22:41

Некс 5Т в БГ вече не се продава. Последно в Технополис имаше останали бройки по витрините и то само в София. Да добавя при 5Т е хибридна фокусната система - фаза + контраст. В тъмното просто не пропуска. За Олимпус някой който го има да каже как е.

https://www.youtube.com/watch?v=IrQyhYKPMkU




Публикацията е редактирана (30-04-15 22:46)

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 5T vs Olympus E PL7
Автор: ivjordan   
Дата:   30-04-15 22:51

Ами, пише в сайтовете на технополис и техномаркет, че още го имат. Може и да лъжат, знам ли. Утре мога да проверя.
Олито е ново и го има в магазините и особено ме влече с компактния обектив, но пък идва малко по-скъпо.
Четох разни неща за сони а5000 и останах с впечатление, че макар и по-нов, а по-зле от 5Т. За а5100 не мога да реша как е положението, но той е много скъп тук (както и а5000). Ако избеа от тях, ще трябва да поръчвам от чужбина с всички недостатъци на това.
Двата Панасоника - GF7 и GM1 също са в ценовия диапазон и са компактни, но нещо не ги харесах според разни ревюта. Може и да греша, а и ревютата често са рекламни, та знам ли.

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 5T vs Olympus E PL7
Автор: ghost4o   
Дата:   30-04-15 22:58

А5100 е с по добър сензор от 5Т, най добре а6000 :), но 5100 взимаи пред 5Т

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 5T vs Olympus E PL7
Автор: rapesco   
Дата:   30-04-15 22:59

Вземи си карта памет и щракни снимка, която после провери у вас. Ще се изненадаш с едни 3000+ кадри. Но за тези пари си е супер при условие, че наследника му а5100 е 1300лв (а5000 си е NEX-3).
Тези двата също влизат в бюджета ти:
https://www.photopavilion.bg/?page=catalog&catalog=2&cat=229&product=14331&show=additional

https://www.photopavilion.bg/?page=catalog&catalog=2&cat=229&product=12553&show=additional

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 5T vs Olympus E PL7
Автор: ivjordan   
Дата:   30-04-15 23:06

^В смисъл, имаш предвид, че тези нексове по витрините са над 3К кадъра?
При това положение ще отпаднат.
Фуджитата много ме радват, но не са компактни. Обективите им са доста големи и се губи идеята. Вероятно са доста по-добри, но аз искам да е малък, да се събира в джоб, а при тях не става.

П.П. Всъщност, най-бих се зарадвал на сапунерка, но сапунерите с големи сензори струват повече от безогледалните, така че...



Публикацията е редактирана (30-04-15 23:10)

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 5T vs Olympus E PL7
Автор: Emoxide   
Дата:   30-04-15 23:12

китовия към NEX-5T е прословутия с меките си краища на кадъра китов 16-50 на SONY.

NEX-5T е клонинг на предходния NEX-5r, какъвто аз имах, реално е роден технологично през 2011г.
Разликата - 5Т има NFC, нещо което според мен е почти излишно.
NEX-5r вървеше окомплектован с оптически по-добрия 18-55 китов обектив на SONY, който за жалост, вече не предлагат.

Според мен, ако се избира между PEN E-PL7 и NEX-5r, най-добре е да се избере Olympus E-PL6 Pen kit 14-42mm II R + 40-150mm ED R ! който е под 900лв.

Побързай, докато все още го има!
Матрицата и качеството на изображението са идентични на E-PL7.
Това да имаш два обектива е предимство! Още повече, стандартния зум отговаря едва на 75мм при SONY и 84при OLY. Бързо ще ти окъсее.

Успех!



Публикацията е редактирана (30-04-15 23:14)

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 5T vs Olympus E PL7
Автор: h_bio   
Дата:   30-04-15 23:13

Трицифрените и четирицифрените модели на Samsung NX с китовия 16-50 са доста компактни. 20-50мм също е компактен (макар и не колкото 16-50) и доста остър. Лично аз не съм виждал по добър китов зуум. Освен в случауте, в които с тялото идва 24-105L на канон, разбира се[smile].


Като тяло в момента nx300 e оферта в една от фотоверигите (нещо като 890 лв. с китов обектив). За цената си дава много.



Публикацията е редактирана (30-04-15 23:16)

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 5T vs Olympus E PL7
Автор: rapesco   
Дата:   30-04-15 23:16

Проверката е най-висша степен на доверие. Все пак витрините са заключени и ги вадят само при интерес. Но кадрите си се трупат, макар пък че 2К не е кой знае колко за такава техника, а и си имаш 2 години гаранция.
Ако търсиш нещо за в джоба, то тогава избора пада върху обективите, а после вече марки и модели. Май само китака на Сони влиза в джоб.

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 5T vs Olympus E PL7
Автор: Emoxide   
Дата:   30-04-15 23:17

NX300 го няма наличен. А и няма да се внася повече в BG.

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 5T vs Olympus E PL7
Автор: h_bio   
Дата:   30-04-15 23:20

Пише, че очакват доставка.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 5T vs Olympus E PL7
Автор: rapesco   
Дата:   30-04-15 23:25

Още нещо, китовия 16-50 на Сони не е механичен, а се отваря и затваря като на сапунерка и зуум-а е електронен с бутон отстрани или от гривната отпред. Така, че може и да не ти допадне щом си свикнал с Никонска система.

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 5T vs Olympus E PL7
Автор: mirrorless   
Дата:   30-04-15 23:26

Emoxide [smilie24]

h_bio: ЛИчно аз не съм виждал по добър китов зуум.

- тогава вземи който и да е фуджак и китакът 16-50 и ще видиш [smilie5]

Към автора на темата - и все пак избираш м/у стандартен кроп и 4/3. Допада ли ти полуквадратната картинка? Ако да, тогава вземи по-новото Оли. Аз лично бих се напъвал повече, но бих взел Сони А6000 щом ще е с китака и вероятно с преходник ще позлваш Никкорите, но пък в този случай не виждам кое в компактността на всяко едно Фуджи толкова те претиснява [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 5T vs Olympus E PL7
Автор: h_bio   
Дата:   30-04-15 23:32

На фуджи китовия им обектив струва колкто самсунгския с тялото към него.

Като каза сапунерка на тази какво не и харесваш?

Ако е цената виж и тази

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 5T vs Olympus E PL7
Автор: ivjordan   
Дата:   30-04-15 23:34

Да, всички изброени по-горе аргументи съм ги взел предвид и затова съм изключил като възможност Фуджи и Сони с 18-55. Самсунг просто няма на пазара (визирам NX300, а по-малките модели ми изглеждат много компромисни). NX300 го има по чужбината на добри цени, но пак е с 18-55 и съответно е много голям. Оли E PL-6 не се предлага с компактния 14-42 EZ май се води. Ако онзи двоен кит беше с него, да съм го взел вече.
Реално, на изискването ми за размер отговарят Сони с 16-50, Оли с 14-42 EZ, Панасоник с 12-32 и Самсунг с 16-50.
От тези, като филтрираме и по цена и не остава много голям избор.

Не съм се замислял за "полуквадратната" картинка, може и да не ми хареса, знам ли...
Иначе, едва ли ще ползвам налични обективи с преход, щото всички са ми G - без ринг за бленда :(



Публикацията е редактирана (30-04-15 23:38)

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 5T vs Olympus E PL7
Автор: iliyanb   
Дата:   30-04-15 23:36

Авторът, трудно ще побереш коя да е от изброените камери в джоб, освен ако не говориш за много голям джоб на много зимно палто. В този смисъл минималните разлики в размерите и на телата и на обективите са незначителни.

И бас хващам, че няма да си останеш с китов обектив само.



Публикацията е редактирана (30-04-15 23:38)

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 5T vs Olympus E PL7
Автор: ivjordan   
Дата:   30-04-15 23:39

Добре де, не джоб на джинси или риза, но поне в чантичка, тип "хюмнетка", в която си нося документи, телефони и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 5T vs Olympus E PL7
Автор: rapesco   
Дата:   30-04-15 23:47

По този критерии, въртиш, сучиш, все до тези два модела ще стигнеш.
Погледни ги утре и ако се прежалиш с кадрите си вземи 5Т. Аз го крия в джоба на шушляковото си яке.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »