Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос относно Magic Lantern
Автор: zvezdo   
Дата:   30-04-15 19:03

Извинявам се за може би тъпия въпрос, но не съм наясно.
Сложих си magiclantern-Nightly.2015Apr28.5D2212, но не ми е ясно защо някои функции така и не спряха да ми сивеят. Сякаш са неактивни. Пуснах всички модули и пак същото. Идеята ми е да снимам RAW видео, но очевидно не мога да го активирам. Ще се радвам на някакви съвети.
Ползвам Canon 5D mark 2.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно Magic Lantern
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   30-04-15 19:35

Врътни врътката на видео :D и стават активни ...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно Magic Lantern
Автор: stef7   
Дата:   30-04-15 21:50

т.е. пусни Life View и ще светнат :)


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно Magic Lantern
Автор: stef7   
Дата:   30-04-15 21:55

В началото е объркващо но има добри ръководства как се работи
с Magic Lantern, особено настройките за RAW видео.
Добре е да ги прочетеш предварително, имам линкове, ще ги постна ако досега не си намерил нищо


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно Magic Lantern
Автор: zvezdo   
Дата:   30-04-15 22:43

Постни.
Намерих ама не са ми много полезни.
Възможно ли е ако ми е бавна картата да не ми дава да снимам в RAW видео?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно Magic Lantern
Автор: Petri   
Дата:   30-04-15 23:07

Да, възможно е! Всъщност е задължително да вземеш много бърза карта за снимане на РОУ видео. Каква е твоята?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно Magic Lantern
Автор: stef7   
Дата:   01-05-15 09:32

Ето един

и още един

Имай предвид че са от преди година и нещата по менютата малко може да са се променили, но основните настройки са там. Ти си се справил с по-трудната задача - инсталацията, така че и с другото ще се оправиш. Основните настройки са в едно меню - видео. Май че имаше една две и в другите менюта, но те не са определящи. Довечера може да ти постна едно към едно както са при мен, ако това ще ти помогне.

Картата е важно да е бърза, но тук съм на различно мнение от колегата. Дори и да е бавна няма да те спре да записваш. Това което ще стане с бавната карта е че ще запише няколко секунди и ще спре. Ако разбира се си настроил висока резолюция - 1820х960 примерно, както има смисъл. На ниска резолюция примерно 720р ще си записва и на значително по-бавна карта неограничено време.

Картите които стават се броят на пръстите на едната ръка. В България може да си купиш Transcend CF 1000x, 64Gb или 128Gb но са скъпи. Работят без проблем на най-висока резолюция за 5D Mark II и Mark III. На почти двойно по-ниска цена обаче може да се вземе KomputerBay CF 1000х 64Gb или 128Gb от Amazon Германия. 128Gb ми излезе около 210 лева. Transcend CF 1000x 128Gb е около 570лв в България. KomputerBay е много изгодно като цена и работи също без проблем на най-висока резолюция за 5D Mark II. С KomputerBay трябва много да внимаваш кой модел точно вземаш, защото някои имат несъвместимости с по-стария контролер на 5D Mark II. Имат модели 1200х, 1050х, които чувам имат проблеми с Mark II, но пък работели ОК с Mark III. KomputerBay CF 1000х гарантирано работи. Навсякъде пишат, че за KomputerBay най-сигурни са 64Гб моделите и осигуряват най-висока скорост на запис, но пу-пу засега 128Gb при мен се държи отлично и не ми е правил проблем.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »