Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Обектив или ново тяло ?
Автор: Ahmi   
Дата:   27-04-15 18:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив или ново тяло ?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-04-15 18:55

17-55 2.8 няма да ти помогне толкова за пейзажи, които така или иначе се снимат предимно на затворени бленди.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив или ново тяло ?
Автор: ioana-foto   
Дата:   27-04-15 19:13

Извинявай че се намесвам но имам конкретно предложение за теб
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=53180
Мисля че ако купиш това апаратче за пейзажи , никона ще остане без работа.
Нека хора имали този апарат се изкажат.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив или ново тяло ?
Автор: vkk1   
Дата:   27-04-15 19:17

За пейзажи не е ли по-логично да се насочиш към нещо от рода на tokina 11-16?
На мен нещо ми бяга идеята да замениш 18-105 със 17-55.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив или ново тяло ?
Автор: Ahmi   
Дата:   27-04-15 20:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив или ново тяло ?
Автор: mihail_radkov   
Дата:   27-04-15 20:18

Зависи от теб. В подходящите ръце този обектив може да е много остър. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив или ново тяло ?
Автор: Slivenski   
Дата:   27-04-15 20:20

[smilie7]



Публикацията е редактирана (27-04-15 21:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив или ново тяло ?
Автор: Ahmi   
Дата:   27-04-15 21:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив или ново тяло ?
Автор: hemilio   
Дата:   27-04-15 21:09

Д90,е достатъчно добро тяло,доказало се с годините.
инвестирай единствено и само в хубави стъкла!!!
16-85 също е алтернатива на твоето търсене [smilie3]
Но истински доброто качество идва от твърдите обективи!

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив или ново тяло ?
Автор: kvakioh   
Дата:   27-04-15 21:12

Tokina 11-16, Tokina 12-24, Samyang 14/2.8 това са. ЗА последния ако се ползват филтри ще излезнат по-скъпи. И трите са широки, достатъчно остри.
Д90 е лично за мен, а и не само силно противоречиво тяло. А и вече леко изостава. Но има какво да се направи доста с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив или ново тяло ?
Автор: Ahmi   
Дата:   27-04-15 21:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив или ново тяло ?
Автор: izabela   
Дата:   27-04-15 21:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив или ново тяло ?
Автор: kvakioh   
Дата:   27-04-15 21:30

16-35 или Токината. По-скоро 16-35...

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив или ново тяло ?
Автор: vangata   
Дата:   27-04-15 21:52

Токина11-16 естрахотен обектив,но не може само с него
дори и за пойзажи.Тка че за мен варянта е оставяш си18-105
и допълваш с токина D90 си е екстра

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив или ново тяло ?
Автор: kvakioh   
Дата:   27-04-15 21:54

Широкият ще е допълнение към 18-105, да.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив или ново тяло ?
Автор: Ahmi   
Дата:   27-04-15 22:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив или ново тяло ?
Автор: kvakioh   
Дата:   27-04-15 22:19

Ако стриктно ще е само пейзажно снимането, стига. Иначе за по-общо приложение ако може така да се каже е добре да се запази 18-105.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив или ново тяло ?
Автор: smithee   
Дата:   27-04-15 22:28

Щом можеш да си позволиш 17-55mm - вземи си го и ще видиш че ще забравиш за 18-105mm.
Много по - универсален от Токина.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив или ново тяло ?
Автор: ivjordan   
Дата:   27-04-15 22:30

16 мм е доста широко и понякога и при пейзаж е прекалено, а Д90 е с малко пиксели и не може да се кропва безкрайно. Ще ти трябва и другия за "по-дълги" нужди. Аз снимам с Д90 и имам 10-20 на Сигма и не мисля, че бих минал само с нея. Просто понякога си трябват 30-50-100 мм, а при широкия просто ги няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив или ново тяло ?
Автор: Daniel_P   
Дата:   28-04-15 00:42

За целите който си посочил и според мен Токина 11-16 ще ти пасне най-добре и да си оставиш 18-105!А защо да го оставяш, защото както казаха и по горе 11-16 не е подходящ за всичко, при снимане на хора примерно ще дава сериозни изкривявания и хората няма да изглеждат така добре, а все някога ще се сабереш с приятели, семейство и ще ти се прииска да ги щракнеш. 16-85VR е хубав обектив но в случая 11-16 ще ти даде доста повече! Докато с 16-85VR няма да видиш огромна разлика, аз до скоро го имах и за пейзажи съм доста доволен от него но 11-16 определено ще е по добре! 17-55 също според мен не ти трябва след като няма да му използваш светлосилата което му е едно от най големите предимства но за друг тип фотография!16-35 си е класика, доказан топ пейзажен обектив,но незнам как се държи на ДХ и дали си струва инвестицията, а и трябва да се има на в предвид, че е и много тежък!Та 11-16 + 18-105 е добра комбинация! Другия вариант ако 16-35 е отличен и на дх и ти се мъкне може да се заложи и само на него, той ще става и за по разнобразно снимане вкл и хора предполагам но трябва да се по разровиш и да го проучиш добре за дх :) Успех![beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив или ново тяло ?
Автор: Ahmi   
Дата:   28-04-15 00:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив или ново тяло ?
Автор: ivjordan   
Дата:   28-04-15 00:54

За мен, единственият разумен ъпгрейд на Д90 в кроп формата е новото Д7200, но е много скъпо. Нищо от по-старите не предлага достатъчно, че да "скочиш". И остават обективите.
Нагоре се каза доста, но пак да повторя: вземи си нещо широко за някои типове пейзаж - 11-16 на Токина, 10-20 на Сигма, и двете са много добри, но имай предвид, че предназначението на тези обективи е да имаш силен преден план. Ако просто ще снимаш поле или планина, 18-105 ти е напълно достатъчен. За широките ти трябва силен акцент в предния план, за да им се подчертае силата, т.е. те са доста ограничени като приложение.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив или ново тяло ?
Автор: Ahmi   
Дата:   28-04-15 12:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив или ново тяло ?
Автор: 2metraninja   
Дата:   28-04-15 12:46

Токината 12-24 направо реже от остро. Пробвал съм на никонски кроп и на канонски фулфрейм (малко шпионка на най- широкото разбира се при ФФ), но пикселите са чак болезнено остри :)

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив или ново тяло ?
Автор: iavorianev   
Дата:   28-04-15 13:30

10-24 на Никон,става за снимане и на хора в диапазона около 24мм. Много добро коригиране на изкривяванията още в апарата. С токината разликата между 11 и 16мм е толкова малка че се чудиш има ли я изобщо. И ленс флаърите са отврат при токината

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »