Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на монитор
Автор: koceto82   
Дата:   19-04-15 19:38

Здравейте съфорумци.
Трябва ми помощ при избора на монитор, който ще се ползва предимно за Web-Design/Web development. Няма да се ползва за принт, така че абсолютно точни цветове не са задължителни. По-скоро близки до тези на MAC.
Pезолюция 2560х1440 и размер максимум 27" или по-малък (дори препочитам по-малък). Някаква алтернатива на Apple ThundeboltDisplay.


Бюджета ми е окло 1000лв.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор
Автор: ilcoin   
Дата:   19-04-15 20:31

Не се нахвърляй на скъпотии. Щом като няма да гониш цвят няма смисъл да влагаш много пари. Още повече, че нормалните хора не браузват с монитор за 1000лв ...

2х24 инча е оптималният вариант за уеб-разработки според мен. Може и по-малки, ама да са два, че на един телевизор само сменяш прозорци насам-натам и е по-кофти. Марката си я харесай, има доста избор на пазара в момента.

Аз лично съм с дърт Филипс, ама нямам оплаквания от качеството на кода заради монитора [smilie5]



Публикацията е редактирана (19-04-15 20:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор
Автор: koceto82   
Дата:   19-04-15 20:50

Служебния в офица ми е Apple ThundeboltDisplay но ми е скъп за момента. А търся нещо подобно защото съм ползвал по скапани монитори и знам каква е разликата след няколко часа пред екрана.
А отностно 2-т мониторса, пробвал съм този вариант и лично за мен по малко уморяващо за очите е 1 по голям вместо да се въртя между два [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор
Автор: koceto82   
Дата:   20-04-15 12:02

Някакви предложения?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор
Автор: compur   
Дата:   20-04-15 12:21

ето ти нещо качествено и евтино:
Dell UltraSharp U2410 24”

и алтернатива:
NEC MultiSync EA241WM

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор
Автор: Daniel_P   
Дата:   20-04-15 12:29

Dell UltraSharp U2415 е добър избор също, аз имам такъв от 5 месеца и съм много доволен, но аз го ползвам основано за обработка на снимки :) 1920х1200 (16:10)
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор
Автор: koceto82   
Дата:   20-04-15 12:56

На мен ми трябва повече резолюция, (трябва да виждам кода и браузер едновреммено)
Мислех си за нещо такова: Acer
В момента мога да заделя около 1000лв за монитор

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор
Автор: compur   
Дата:   20-04-15 13:29

1000 лв. бюджет! баровец!

сайтът, който си дал е в щатско... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор
Автор: s_dyakov   
Дата:   20-04-15 14:05

Някаква алтернатива са корейските примерно Yamakasi - те са и със същите панели.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор
Автор: koceto82   
Дата:   20-04-15 14:25

Просто не намерих същия монитор в бг саит затова дадох от USA.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор
Автор: ilcoin   
Дата:   20-04-15 19:18

Точно за да виждаш кода и браузъра едновременно ти трябват два монитора. 2560 /2 = 1280, което е малко тясно за двете според мен. Тоест, ако си съвсем сигурен, че искаш точно един монитор, помисли за нещо по-широко.

Има един друг момент обаче, и това е размерът на пиксела. Не знам дали е технически точен термина, но на големите монитори "пикселите" са по-дребни и това ще ти товари очите, или ще трябва да увеличаваш размера, което на практика обезсмисля нещата.

Работех в за една компания по едно време и мониторите бяха точно Dell UltraSharp U2410 - 2 броя. Има място за всичко доволно, а телевизорите са достатъчно качествени за тази работа. Така че, ако се спреш на това решение аз лично ти препоръчвам тия двата [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор
Автор: sibirska   
Дата:   20-04-15 19:53

То май и за разработка на уеб сайт пак трябват точни цветове.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор
Автор: koceto82   
Дата:   20-04-15 20:16

Както вече казах по-горе в момента работя на 27" Apple Display 2560х1440 (служебен в офиса), и това за мен е идеалното решение, просто Apple-а ми е много скъп за момента и търся заместител за в къщи с подобни параметри.
А за 2-та монитора, пробвал съм, не ми е удобно натоварват ми се очите да се въртя постоянно

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор
Автор: ilcoin   
Дата:   20-04-15 20:37

[smilie24] Ти си знаеш ...

Деловете и въобще мониторите от този клас са достатъчно добри в повечето случаи за продължителна работа и осигуряват адекватното цветопредаване за работа в уеб. Вече за размерът - там не знам как ще станат нещата но дано да стане работата.

Успех [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор
Автор: kondenz   
Дата:   21-04-15 23:31

Здравей,

аз също се занимавам с уеб и графичен и да ти кажа съм на мнение, че наистина е най-добре монитора да е 2560х ... моя е х1600 Samsung 305t (s-pva).

Лично аз съм гледал TN, IPS и S-PVA матрици. Личното ми мнение е, че най-добрата матрица е от типа VA, S-PVA, a сега излезе малко по-нова технология AHVA. Тези VA матрици имат по-хубаво черно и нямат, за мен абсурдния, IPS glow ефект. Според мен сериозно трябва да се замислиш за IPS глоу ефекта. Аз бях купил един DELL с IPS матрица, която дори на 24" проявяваше ужасни ефекти от типа: виждаш сиво "светене" под дори фронтални ъгли, а черното по краищата се мени от сивеене до лилавеене. Щом този ефект го видях аз на 24", то според мен ще е още по-изразен на по-голям монитор.
При S-PVA, няма такива глупости с черното, което е всъщност много важен цвят за картината на монитора.
Като препоръка, може да разгледаш този монитор:
http://us.acer.com/ac/en/US/content/model/UM.HX2AA.001

той е 2560х1440 с новата VA технология на AUO - AHVA. Цената се вмества в бюджета ти, като мисля, че го бях видял някъде за около 600лв. Недостатък е стойката, която няма много подвижност.

Също така е добре да гледаш как монитора регулира осветеността си. Доста монитори ползват PWM управление, което ще рече, че осветеността на монитора се управлява с импулси. Тези импулси създават микро трептене на монитора, което при продължително ползване, изморява очите. Някои производители се заеха да се справят с този проблем и вече пускат монитори без трептене. Benq например вече пускат дисплеи без трептене, но и другите марки вече се съобразяват с тези неща. Трябва да търсиш специфично за всеки модел дали има трептене или не. Ако не знаеш за какво говоря, може да потърсиш PWM flicker test.

Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор
Автор: koceto82   
Дата:   22-04-15 10:06

Автор: kondenz [smilie24]
Благодаря много за подробния отговор доста полезно ще го имам в предвид.
В момента имам една оферта за 27" Apple който е още в гаранция та може и него да взема. Ако не ще потърся acer-а

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »