Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Избор на обектив?
Автор: bestlap   
Дата:   05-04-15 11:08

Здравейте :) намислил съм да закупвам 3-то обективче имам 35мм G1.8f и 70-300 обаче 35мм ми идва тесен доста пъти.Искам някакво хубаво и бюджетно варио примерно 14-24 17-35 или нещо подобно ако може дайте някакви съвети на какво да се спра искам да е и колкото се може по-светлосилен.Ще го слагам на д3200

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: pdimitrov   
Дата:   05-04-15 11:20

17-50mm f/2.8, а в зависимост от бюджета 18-35 на Sigma може би. Посочи сума, че "бюджетно" за всеки е различно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: Pavlov   
Дата:   05-04-15 20:34

"искам да е и колкото се може по-светлосилен"

Значи - Sigma 18-35/1.8, от него по-светлосилно варио няма [smile] .

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: Qze   
Дата:   05-04-15 20:57

Привет,
Реално 35мм са ти 52.5 заради кроп фактора 1,5, за това ти се вижда тесен.
Аз ползвам Д3200 и съм със:
17-70 Ф/2,8 сигма (25,5мм - 105мм еквивалент)
10 Ф2,8 самянг (15мм еквивалент, достатъчно светъл и широк, когато ми трябва голям ъгъл).

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: bestlap   
Дата:   06-04-15 01:51

Благодаря за съветите :)
относно цена мога да отделя до 400 лв за 2-ра ръка обектив на 2.8 ме устройва [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: PhotoBo   
Дата:   06-04-15 04:33

В такъв случай остава Tamron 17-50/2.8 втора ръка и си готов. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: GTR   
Дата:   06-04-15 10:07

Тъй като и мен ме интересува подобен обектив, бих ли могъл да попитам, какво мислите за този Тамрон (без стабилизация):
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=17&cat=65&product=1248&show=additional

Струва ли си в сравнение с Никор 18-105?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: PhotoBo   
Дата:   06-04-15 10:44

За същия Тамрон говорим и да, струва си!
За мен това ще си остане най-приятното стъкло на разумна цена за всекидневен, а в базара се намира под 500лв. спокойно без напрежение [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: pdimitrov   
Дата:   06-04-15 11:46

Я и аз да питам, че сигурно и аз ще си купя един такъв :) Сигма или Тамрон да гледам? Във форума имаше дискусия по темата и доколкото разбрах, при Сигмата може да има проблем с бек/фронтфокус, а при Тамрона - с фокусната равнина. Та не ми е много ясно кое е по-малкото зло. За D90 става въпрос, съответно нямам фина настройка на фокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: rx   
Дата:   06-04-15 12:11

Тамрона по картинка бие сигмата стократно - просто не са в една категория! Проблема с фокусната равнина е по-изразен при стабилизираната версия и се проявява видимо единствено при снимане на пейзажи на широко, където когато знаеш как да фокусираш - по периферията на кадъра, проблема изчезва напълно.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: kvakioh   
Дата:   06-04-15 12:12

При Д90 особено трябва да се гледа. Това е тялото на Никон с най-много проблеми и нужди от настройки със Сигми, Тамрони, дори Токина обективи. И има доста странни случаи в които се налага доста калибрация и човек като си купи например 17-50 Тамрон и някоя яка Сигма като 30/1.4 и може да се наложи единия да не го ползва, защото имат различни настройки и само в сервиз.
От първото мнение на автора на темата- 18-105 е най-близо като идея, Тамрон 17-50 след това.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: Rusinov   
Дата:   06-04-15 12:21

Имал съм Тамрон 17-50 2,8 и съм го ползвал точно на Д90. Няма какво лошо да кажа за обектива, само позитивно мнение мога да дам. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: kvakioh   
Дата:   06-04-15 12:34

Tук са най-големите щастливци с Тамрона 17-50. Или късметлий, или ужасно позитивно търпеливи.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: rx   
Дата:   06-04-15 13:06

kvakioh кажи си мъката, дай да видим една снимка в която е отразен проблема ти, и ще ти помогнем [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: Pavlov   
Дата:   06-04-15 13:21

Може ли аз? :) >>>КЛИК<<< .

Tamron 17-50/2.8 без VC, Canon 550D, 21 мм, бленда 7.1 . Центърът е на фокус, краищата - размазани.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: rx   
Дата:   06-04-15 13:31

[smilie24] Пробвай да фокусираш някоя точка по периферията на кадъра - най-добре в лайв вю в някой от ъглите. Пробвай обаче с нещо по-отдалечено и равно - при тебе май има и друг проблем освен фокусната равнина [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: PhotoBo   
Дата:   06-04-15 13:33

Аз лично не виждам смисъл от подобни препирни. Човека пита - хората си изказват мнението. Едни доволни, други не - нормално е и подобни спорове да излишни. Имам десетки постове за точно тоя обектив, сравнен със стабилизираната версия, с 16-85, 18-105 - всички на база собствен опит и убеждения и ще взема да ги събера и селектирам в един общ отговор, та като някой пита за 17-50/2.8 да му дам всички мои впечатления на куп. Разбира се няма да претендирам за експертно мнение, а за лично такова. За мен Tamron 17-50/2.8 нестабилизирания (че и безмоторен, ако че е стар) ще остане най-сполучливия избор за всекидневен, светлосилен, изккючително остър и със страхотно цветопредаване, достъпен обектив за кроп. От там нататък всеки си решава според бюджета, изискванията си за светлосила, обхват, марка и др. Успех на търсещите [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: Pavlov   
Дата:   06-04-15 14:11

rx, нали си наясно, че имам същата снимка, правена с 18-105VR? [smile] при нея няма такива проблеми. Ако много настояваш, ще я изровя от архива.
Не ме устройва идеята да композирам един кадър, и след това да търся крайна фокусна точка, само и само да не е размазано. Това би ме отказало от обектива. Всъщност, на практика точно такива снимки ме накараха да го продам.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: rx   
Дата:   06-04-15 14:18

"Търсенето на крайна фокусна точка" е занятие, отнемащо около 5 секунди. Някак си съм успял да го преживея. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: Pavlov   
Дата:   06-04-15 14:24

Значи този Tamron е точно като за теб [beer] .
Аз някакси не чувствам нужда от него, с 18-105 и 35/1.8G съм успявал да снимам всичко, което съм поискал.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: pdimitrov   
Дата:   06-04-15 14:37

Щом това е положението, скоро ще поръчам един нестабилизиран Tamron, ще го пробвам и ако има проблем - връщам и събирам за 18-35 1.8, пък 18-105 ще си ми остане за щракане :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: prisonbreak   
Дата:   06-04-15 14:41

Какъв тъп спор.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: rx   
Дата:   06-04-15 15:02

Pavlov разбира се - просто по-горе попита сам за решение на въпросния проблем, и решение ти бе дадено, а ти продължи да спориш :) Истината е, че първото стъкло, което задминава тамрона по качество осезаемо струва 2 пъти повече пари от него и е само за EF-S



Публикацията е редактирана (06-04-15 15:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: Pavlov   
Дата:   06-04-15 15:21

Не съм питал за решение, а само показах снимка на проблема [smile] .

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: PhotoBo   
Дата:   06-04-15 15:27

Всъщност в този форум съм видял само 2-3 негативни мнения за въпросния Тамрон, колегата Павлов, който уважавам е един от тях, но никога не пропуска възможността да сподели, колко неудовлетворен е бил от обектива. Няма лошо, за това е форума, но не знам защо обаче се пренебрегва факта, че някои негативни впечатления може да са създадени от използването на кофти бройка или сработването и с точно тяхното тяло. Проблем, който може да възникне с различни производители. Аз също от всичките 5 или 6 такива стъкла съм имал едно проблемно, като проблема се изразяваше в меренето (винаги преекспонираше и трябваше да компенсирам), а при останалите - от бройка до бройка имаше пакнразличия в остротата също. Въпреки това, това е обектива, който е оставил у мен най-добри впечатления (от този клас и диапазон), че ако бях още на кроп сигурно бих казал, че е моя фаворит евър. В комбинация с твърд светлосилен става неизменима величина за парите си. Ако трябва да обобщя Tamron 17-50/2.8 нестабилизиран, без вграден мотор в него, made in Japan - е най-добрата бройка, която съм имал. Сега колега и приятел от форума го ползва като бекъп на моето старо тяло Д7000, като въобще няма намерение да се разделя с него, въпреки, че има Никкор 24-70 на Д750, ама то май най-добре и той да си каже мнението в темата ако реши [smilie3]



Публикацията е редактирана (06-04-15 21:08)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »