Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с Nikon D3200
Автор: Ardentika   
Дата:   29-03-15 23:37

Здравейте, наскоро си закупих този модел и още от самото начало започнах да усещам леко забавяне или по-скоро забиване на интерфейса след заснемане на продължителни кадри. Имам усещането, че става все по-зле, забива по-често и за по-дълго време, на много пъти изпуснах хубави кадри точно заради това забиване. Става въпрос когато екрана стане черен и светва малката зелена лампичка. На няколко пъти ми го направи и докато исках да сменя настройките от Info бутона. За мен това не е нормално за чисто нов закупен фотоапарат на няма и 2 месеца. Да не говорим, че отвреме на време без причина ми показва грешка в картата, или изписва ,че е повредена и не може да се използва. След като я извадя и сложа пак няма проблеми.
Това проблем в интерфейса ли е или самия фотоапарат е дефектен? Все още е гаранционен, има ли нужда да го връщам?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D3200
Автор: kvakioh   
Дата:   29-03-15 23:45

Ами най-вероятно картата памет е бавна и/или повредена.
Има буфер на кадрите, т.е колко може да запише максимално в серия и след това почва да му трябва време, за да запише брой кадри, за да освободи буфера. Ако стимате в NEF, още по-бавно може да стане.
ДА се пробва с друга, бърза карта, ако не е от това, ще се каже следващо решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D3200
Автор: desmes   
Дата:   29-03-15 23:46

Каква е скоростта на запис на SD картата ви ?
Има програма , с която можете да установите това .

CrystalDiskMark

Пробвали ли сте да снимате с друга ?


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D3200
Автор: Ardentika   
Дата:   29-03-15 23:58

SD картата ми е SanDisk Ultra 40mb/s, class 10 16gb

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D3200
Автор: chrisnoch   
Дата:   30-03-15 00:08

Откъде е купена? Има доста фалшиви карти.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D3200
Автор: desmes   
Дата:   30-03-15 00:12

Проверете скоростта й с програмата , която ви посочих по-горе, за да се разбере дали има проблем със скоростта.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D3200
Автор: Ardentika   
Дата:   30-03-15 00:17

Закупена е от Плесио от където е и фотоапарата. Както казах на моменти забива и когато просто се опитам да променя настройките и си забива стабилно за около 7-10 сек. Това как е свързано с картата? Иначе ще прпверя само ми кажете името на програмата. Благодаря за бързите отзиви :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D3200
Автор: niki777   
Дата:   30-03-15 00:20

Силно се съмнявам да има някакъв проблем. Това са възможностите на апаратчето. За NEF (RAW) + JPEG fine3 буфера ти е 10 кадъра. След това палиш цигара и чакаш.

Note that buffer capacity drops at ISO sensitivity of 1600 or higher and drops when noise reduction or auto distortion control is on.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D3200
Автор: Ardentika   
Дата:   30-03-15 00:24

Първо тояа предположих и аз, но при положение, че снимам редовно на не по-високо ISO от 400 и то по-често на 100,какво толкова се бави в перформънса на noise reduction.. разбирам че е нормално да има забавяне, за 700 лева толкова, но все пак не е нормално да забвиа толкова често и толкова много.. буквално ми се е случвано като натисна до половина шътъра за да ми покаже настройките на дисплея пак да забие..

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D3200
Автор: kvakioh   
Дата:   30-03-15 00:29

Може би по-бърза карта ще "поправи" нещата донякъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D3200
Автор: niki777   
Дата:   30-03-15 00:30

зависи какво имаш предвид под забиване. нормално е да не ти дава да правиш нищо след снимане в серия, докато обработва заснетите снимки. ако при други обстоятелства пак прави проблеми, възможно е и да има някакъв проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D3200
Автор: Ardentika   
Дата:   30-03-15 00:32

Ами да, това казвам, че разбирам за дългата серия от снимки, но не и забиване без дори да стм снимала. За това искам да разбера, защото поне ми е гаранционен още.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D3200
Автор: marves   
Дата:   30-03-15 00:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D3200
Автор: uri64   
Дата:   30-03-15 00:41

Щом апарата е гаранционен най добре е да се занесе в сервиза на Никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D3200
Автор: Pavlov   
Дата:   30-03-15 08:11

Първо подробно и старателно да се прочете упътването!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D3200
Автор: unikalen88   
Дата:   31-03-15 00:15

ако е от картата може да забива след като е направена вече снимката когато я записва,но щом забива още като е натиснат бутона да фокусира 100 процента е от апарата.даи му фабрични настроики и ако не се оправи отиди в магазина

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D3200
Автор: bvsmp   
Дата:   31-03-15 08:53

.



Публикацията е редактирана (21-04-15 16:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D3200
Автор: mesko26   
Дата:   31-03-15 09:56

Имах Nikon D3200 със същия проблем , смених картата със по-скъпа и се беше решил проблема.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D3200
Автор: Ardentika   
Дата:   31-03-15 21:24

Ами аз обясних, явно не сте прочели добре :) споменах че понякога забива при полунатискане на шътъра, за да излязат настройките.. но мерси все пак на всички за помощта. Най-добре ще ида на място ,за да установят дали е от картата или фотоапарата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D3200
Автор: Ivanpg   
Дата:   31-03-15 21:40

Имам същия апарат и АБСОЛЮТНО същия проблем. Какво съм забелязал аз:

- когато апарата е без карта не забива така никога, ама никога.
- когато си седя в стаята или в затворено помещение и си снимам и се уча и изпробвам някакви неща никога не ми е възниквал този проблем, на 90% съм сигурен.
- Става този проблем масово като съм навън и при ниски температури (скоро не съм снимал и при по високи температури не знам как е)
- иначе да като натисна шътъра на 50% често е забивало и седи така по 1-2 мин понякога. Под забива имам предвид, че екрана става черен и се появява един пясъчен часовник.
- понякога дори в това положение(когато е така забил) могат да се правят снимки, и после тези снимки се запеметяват (повечето пъти)

Картата, която ползвам, е SD HC Highe Speed 8GB клас 10

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »