Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Nikon D5100 Mirror Lock-up затруднение.
Автор: theshadowman   
Дата:   26-03-15 09:46

Здравейте,

Четох мнения, че Nikon D5100 в Live View "заключва" огледалото с цел намаляване на вибрациите при движението на огледалото нагоре и надолу при снимане. При мен лично не се получава.Правя опит в режим М, без светкавица и single shot. Моля ако някой се е збъсквал с това да помогне.
Четох и за друг вариант, който е като резервен. Настройва се фотоапарата със закъснение да снима. Вдига огледалото и след около 1сек. снима.

Благодаря.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5100 Mirror Lock-up затруднение.
Автор: kvakioh   
Дата:   26-03-15 09:57

LiveView като цяло дава най-реална представа след настройки как би изглеждал кадъра. Ако се снима и в RAW (NEF).
Все пак мисля, че има Mirror Lockup от менюто, където дори и в нормален режим, без liveview при специфични кадри има заключване на огледалото горе. Може все пак да се пусне и на самоснимачка 10сек или 2сек (това ако 5100 го поддържа за 2сек)
Дистанционното (с oпция закъснение) за 15 до 100лв също помага.
Aко разбирате английски, ето едно видео и обяснение за LiveView:
текст
Като цяло е мит и легенда, че огледалото хлопа, шумно е, и пречи при кадри, като създава вибрации. Освен ако не се снима някакво макро, специфично, но е пренебрежимо усещането и отрицателния ефект върху кадрите.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5100 Mirror Lock-up затруднение.
Автор: milen4040   
Дата:   26-03-15 11:16

D5100 няма Mirror Lockup.
Има Exposure Delay.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5100 Mirror Lock-up затруднение.
Автор: alext   
Дата:   26-03-15 11:30

Да, D5100 няма Mirror lock up. Използвай Exposure dalay- в менюто d4:Exposure Delay Mode- вдига огледалото и забавя отварянето на затвора с 1 секунда, дори е по- удобно от Mirror lock up-а, за да не натискаш 2 пъти спусъка. За live view не си разбрал правилно. Там огледалото си е вдигнато попринцип, за да е възможно гледането на кадъра през дисплея.[beer]

П.С kvakioh изобщо не е мит и легенда, иначе нямаше да ги има тези опции. Особено на статив и без статив на скорости 1 до 1/100 си хлопа и маже по кадъра яко, пробвано е [smilie24] Със забавянето доста се вдига остротата. Самоснимачката премахва вибрациите от натискането, но не помага за огледалото.



Публикацията е редактирана (26-03-15 17:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5100 Mirror Lock-up затруднение.
Автор: jingov   
Дата:   26-03-15 11:49

Мисля, че е време да се създаде секция: "Въпроси и Отогвори" на и за недочелите и непрочелите книжките на апаратите си!



п.п. Нищо лично към автора на темата !

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5100 Mirror Lock-up затруднение.
Автор: BOZO   
Дата:   26-03-15 14:12

RTFM

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5100 Mirror Lock-up затруднение.
Автор: satyno   
Дата:   26-03-15 15:11

Същата тема D90 mirror lock up work around? във photo.net. Чувствате ли разликата? Браво на alext!


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5100 Mirror Lock-up затруднение.
Автор: kvakioh   
Дата:   27-03-15 05:11

Лоша работа това че няма заключване,объркал съм се.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5100 Mirror Lock-up затруднение.
Автор: theshadowman   
Дата:   27-03-15 13:11

Благодаря за бързите и изчерпателни отговори!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5100 Mirror Lock-up затруднение.
Автор: victory13   
Дата:   27-03-15 13:20

Интересно, от какво се пораждаха проблемите при снимане на посочените по-горе скорости, основно при безогледалните олита, но и не само при тях [smilie5] . Там огледало няма... и май малко незаслужено отнася критиките.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5100 Mirror Lock-up затруднение.
Автор: alext   
Дата:   28-03-15 21:06

victory13 бях чел за нещо подобно при A7, явно от механизма на затвора около 1/100 има такава вибрация с определена честота, която се усещала текст Колко е вярно не знам, а и оптичната стабилизация и електронния затвор трябва да сведат тези неща до 0%, но явно го има това нещо при безогледалките също [cool]

(shutter shock го водят по чуждоезичните форуми, някой безогледалец може да сподели опит [smilie25] )



Публикацията е редактирана (28-03-15 21:10)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »