Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за Sony, hot shoe и светкавица.
Автор: petrov88   
Дата:   26-03-15 11:38

Здравейте, имам един бърз и конкретен въпрос. Обмислям да закупя евтина външна светкавица за А58 (новата универсална обувка). Тъй като съм бая назад по въпроса със светкавиците реших да разпитам малко първо и ме посъветваха да търся TTL такава и така опциите ми за тези евтините модели на Dynaphos oтпаднаха, и започнах да гледам базовите ТТЛ на никон, и канон, защото на Sony не са ми в бюджета.

Да но сега чета, че въпреки, чe без значение дали избера никонска или канонска, няма да мога да ползвам въпроснито мерене, а само ръчно (тук ме поправете ако греша)

А същината на въпроса е, колко изобщо ще ми трябва TTL? ТТL- само с auto mode-a на снимане ли е свързан, или ще ми е полезно и при АP, Manual и другите режими?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sony, hot shoe и светкавица.
Автор: jivkojj   
Дата:   26-03-15 12:01

TTL само с фирмена светкавица или на някой от производителите на светкавици. Канон, Никон - само в ръчен режим.


Сега гледам, че тоя апарат е с MI обуквка т.е. трябва да търсиш светкавица с MI интерфейс. Аз имам Nissin i40, която е с такава обувка, поддържа TTL, има ръчен режим и светлина за видео. Даже писах една тема с малко впечатления, може да я изровиш ако ти е интересно. Струва към 140 Евро.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sony, hot shoe и светкавица.
Автор: petrov88   
Дата:   26-03-15 12:43

ТТL за M.I ще е ок, но ще е извън бюджета. Номера е да е нова, по възможност под 200лв и от магазин с фактура и прочее, че да я зачислим тука по един проект.
Затова и се интересувам дали ТТL ще ми е полезеn, когато апарата не е на Auto. Иначе виждам, че в този бюджет по нашите магазини трябва да се огранича до метз или дайнъфос.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sony, hot shoe и светкавица.
Автор: jivkojj   
Дата:   26-03-15 13:00

TTL работи и в останалите режими. А дали на тебе ще ти е необходим, то това си е лична преценка.

Само дето под 200лв автоматична светкавица с MI не знам дали ще намериш.
Ако си съгласен на ръчна светкавица - Yongnuo YN-560 iii е чудесен избор, който ти е по бюджета.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sony, hot shoe и светкавица.
Автор: 798099   
Дата:   26-03-15 13:33

"Хубаво, евтино и на вересия, ако може да не се плати" - стара народна мъдрост![cool]

За толкова пари, при това с фактура от магазин?![smilie10] Ако намериш, моля сподели, да си накупим и ние!


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sony, hot shoe и светкавица.
Автор: petrov88   
Дата:   26-03-15 14:04

Jivko, още преди да седна да пиша ми беше ясно че за тези пари няма да намеря TTL с този интерфейс, затова и зададох въпроса дали светкавица предназначена за друга марка с такъв ще го подкара и на моя апарат.

Тук вече получих отговор.

Получих отговор и на друго, което ме интересуваше, а именно, че TTL работи и с останалите режими.

Само не съм получил отговор на това колко ще ми е полезно това мерене при въпросните останали режими.


7980... Не съм писал, че търся хубаво и евтино ,а базово.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sony, hot shoe и светкавица.
Автор: 798099   
Дата:   26-03-15 14:13

Абе човек, ти чувство за хумор нямаш ли?[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sony, hot shoe и светкавица.
Автор: jivkojj   
Дата:   26-03-15 14:46

Само не съм получил отговор на това колко ще ми е полезно това мерене при въпросните останали режими.

При А и S режимите TTL си мери и експонира съвсем както при автоматичен режим.

При М не съм пробвал, но би трябвало също да има префлаш и светкавицата да компенсира светлината, освен естествено И самата светкавица ако не е пусната в ръчен режим. Тогава вече всичко ще ти е напълно ръчно.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »