Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фотоапарата не се зарежда
Автор: RoseBozh   
Дата:   24-03-15 16:12

Здравейте, отскоро имам фотоапарат НИКОН куулпикс п530, заредих го 3 пъти от пълно зареждане до пълно разреждане. Сега отново го пуснах да се зарежда, но не ми позволява изписва ми само "Батерията е изтощена." ще се радвам, ако ме посъветвате, какво да направя! Благодаря Ви предварително! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарата не се зарежда
Автор: h_bio   
Дата:   24-03-15 16:17

Батериите не е хубаво да се изтощават до край. Във вашия случай, ако проблема не е свързан със зарядното устройство (което може да се провери като се замери дали има напрежение на узводите му), вероятно се касае за падане на напрежението на батерията под критичния минимум. При това положение тя трябва да се възбуди с малко по-високо напрежение от стандартното за зареждане. Всичко това, щом камерата е нова, е най-добре да се случи в гаранционния сервиз.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарата не се зарежда
Автор: RoseBozh   
Дата:   24-03-15 16:23

Благодаря! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарата не се зарежда
Автор: rx   
Дата:   24-03-15 16:37

Тази мантра с пълното разреждане още колко десетилетия ще се повтаря?! Ама давайте - циклете литиево йонни батерии, оризовите жълтури трябва и те да ядат...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарата не се зарежда
Автор: uzsree   
Дата:   24-03-15 16:45

Остави го за 5-10 минути на зарядното, ще тръгне.
При много разредена батерия се случва това.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарата не се зарежда
Автор: m.djorov   
Дата:   24-03-15 16:45

Искаш да кажеш, че не трябва да се разреждат докрай първите 2-3 пъти?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарата не се зарежда
Автор: unikalen88   
Дата:   24-03-15 16:50

литиевите батериии могат по всяко време да се зареждат,дори да не са изтощени няма проблем

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарата не се зарежда
Автор: uzsree   
Дата:   24-03-15 16:51

Литиевите и Ли-йон батерии не трябва да се разреждат докрай. Желателно е да не падат под 20% (най-грубо).

Преждевременното им зареждане, примерно ако е на 50% батерията и се сложи да се зарежда - не съкращава живота на батерията.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарата не се зарежда
Автор: rx   
Дата:   24-03-15 18:10

Всички li-ion батерии почват да деградират в момента, в който бъдат произведени. Всеки пълен цикъл допълнително им скъсява живота.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарата не се зарежда
Автор: ZENON   
Дата:   24-03-15 18:12

На литиевите батерии им няма нищо от пълен цикъл, но им има, когато непрекъснато се дозареждат. Има им и ако се раредят напълно, но това е възможно само с елементи без контролер.

Не ми се пише, но да стопанисваш Литиево-едикакваси батерия не е толкова просто, колкото пише из нета, а и тук в темата.

RoseBozh, остави я в зарядното и ще се зареди. Изтощавай я винаги докато не откаже да пали и няма да сбъркаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарата не се зарежда
Автор: guciguci   
Дата:   24-03-15 18:23

Ами аз пък както го разбирам,щом изпипсва "Батерията е изтощена.",значи зарядното не ти работи просто. Или контактът ,в който го включваш. Да не се окаже някой такъв глупав проблем. И поправи поне заглавието да е "фотоапаратът"

И виж Google как помага:
https://nikoneurope-bg.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/56278




Публикацията е редактирана (24-03-15 18:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарата не се зарежда
Автор: Джъмбо   
Дата:   24-03-15 20:58

занеси го в сервиза на Профайлд ще се оправи проблема за няколко минути

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарата не се зарежда
Автор: m.djorov   
Дата:   25-03-15 10:49

rx написа:

> Всички li-ion батерии почват да
> деградират в момента, в който
> бъдат произведени. Всеки пълен
> цикъл допълнително им скъсява
> живота.
Ами миналата или по миналата година казаха, че са разбрали какво точно става и защо почват да работят с по-малък капацитет. При работа по катодите/анодите вътре в клетките се образувало някакво съединение, което започва да пречи на преноса на ток. Та дали е пълен или не цикъла според мен няма значение. Просто употребата постепенно ги прецаква. Чакаме да намерят решението на проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарата не се зарежда
Автор: rx   
Дата:   25-03-15 10:57

m.djorov ключовата дума е топлина - когато разреждаш/зареждаш на малки интервали - примерно изхабиш 20% и я заредиш с 20%, няма време да се загрее самата батерия. Когато изциклиш цялата батерия и я ръгнеш на зарядното, понякога даже става гореща на допир. Топлината ускорява доста този процес, за който говориш. Сега уж има разни нови разработки, които трябва да елиминират тия проблеми, ама ще видим какво ще се получи :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »