Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Открадната техника
Автор: gpi72   
Дата:   26-03-15 10:46

Не съм експерт и искрено се надявам да не ми се налага да ставам. Пострадалия обаче е юрист и е много на ясно, така че не се притеснявам за таза чест от нещата. Важно е да ги хванат тия гадове, така риска и за мен а и за всички вас да се налага да ставаме ескперти ще е по-малък.

На един колега по подобен начин му откраднаха лаптопа на паркинга на Кауфланд в Плевен. Заключил си мерцедеса, връща се и той отключен а лаптопа от багажника го няма. Айде върви доказвай взлом...
Вярно е че най-добре да влачиш всичката техника с теб но понякога не е удобно и за съжаление стават такива неща. Не е това светът в който избирам да живея и за това се боря както мога. Да пишем за тези проблеми е един от начините.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: rx   
Дата:   26-03-15 10:46

Ако попадне на читав дознател, ще му набие канчето за същите неща, за да не става лесна жертва на кварталните келеши втори път. Ако не попадне на читав дознател, просто ще получи след 6 месеца писмо, че "всички възможни действия са извършени" и "няма открит извършител". А застраховател с добри практики звучи като педофил в детска градина [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-03-15 10:50

"Ако не попадне на читав дознател, просто ще получи след 6 месеца писмо, че "всички възможни действия са извършени" и "няма открит извършител". А застраховател с добри практики звучи като педофил в детска градина "

За това съм съгласен.

За първото, ако си знае правата, той трябва да набива канчето на дознателя. Все пак той му плаща заплатата на дознателя.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: rx   
Дата:   26-03-15 10:58

gpi72 и ние сме изгаряли преди по този начин - за щастие само с радиото на колата. От запознати с "бранша" мога да ти обясня накратко каква е цаката с алармите - голяма част от кварталните гаражи дето слагат аларми направо са си комбина с джамбазите. Евтините китайски аларми пък е достатъчна съвсем проста джаджа, която да запише и излъчи сигнала на отключване/заключване - нито имат кодиране, нито нищо. Скъпи коли обикновено се отварят само ако ще се краде самата кола и там техниките са по-сложни и скъпи - наскоро даже някакви наши джамбази се оказаха, че са ментори на английски джамбази как се отварят скъпи коли. Изобщо, крадците никак не са прости. Достатъчно е някой келеш на близката пейка да е видял, че човека е тръгнал без да е видял дали е заключена колата и да се е пробвал. Човек трябва да е яко нащрек даже едно разминаване със "случайно" блъсване по тротоара и портфейла ти го няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: gpi72   
Дата:   30-03-15 12:46

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: Frenchev   
Дата:   30-03-15 13:05

Тъпа история и наистина много жалко, че в България няма начин да си застраховаш техниката. Съжалявам, но няма как да не си оставям техниката в колата. Радвам се, че застраховката ми покрива кражба и щети не само в Германия ами и навсякъде по света - изключение са горещи точки с война и подобни.

Снимам предимно архитектура, интериор, въздушна фотография и прочее. Често като тръгна на снимки се връщам късно вечерта или след 2 - 3 дена. Нали по пътя трябва да спра, да хапна, да си почина, да отида до тоалетна, да се срещна с клиент. Не мога всеки път да вадя 3 куфара с техника да ги мъкна с мен.

Мислил съм си за допълнително скрито заключване на багажника. Някое скрито чопче, резе, райбер - нещо независимо от нормалното заключване на колата. Нещо което ако джамбаза не го знае да няма как да отвори багажника. С малко по инженерна мисъл според мен може да се имисли нещо подобно.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: rx   
Дата:   30-03-15 13:22

Frenchev ако никой не види/знае/предполага, че имаш нещо скъпо в невзрачно изглеждащата си кола, надали ще се пробва. Наскоро бях попаднал на интервю с един известен фотограф, който съветваше доста интересни работи - примерно да си смениш ремъка на апарата, така, че да не се вижда от 100 метра, че снимаш с Канон 5д3, да си намацаш надписа Канон с черен маркер, да не ти личи, че раницата ти е магазин за фототехника - общо взето - колкото повече се сливаш с тълпата, толкова по-добре за теб. Същото съветват и полицаи когато става въпрос за апартаменти - една обикновена талашитена врата с мръсна табелка "Иванови" не привлича толкова внимание колкото луксозна тежка врата с 5 лепенки на сотаджии, всекидневно изхвърляне на кашони от технополис в контейнера пред блока и лъскав мерцедес, който, след като паркира, случайно във въпросния апартамент светва лампата. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: Frenchev   
Дата:   30-03-15 13:30

Ясно е, че е добре колата ти да не бие на очи. Карам BMW петица на 18 години с ръжда и прочее и не мисля, че някой би предположил, че вътре имам техника за над 20 пъти стойността на колата, но има толкова много отчаяни наркомани и прочее, които и за радио за 20 лева ще ти строшат стъклото.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: falcon   
Дата:   30-03-15 13:55

Дано се намери техниката. Винаги проверявам дали съм заключил колата, вече и когато съм вътре я заключвам, на някое кръстовище някой да не вдигне техника от задната седалка например. Може да е смешно, но човек трябва да внимава.



Публикацията е редактирана (30-03-15 13:56)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »