Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Открадната техника
Автор: gpi72   
Дата:   24-03-15 16:06

Откраднаха на един познат фотоапарата - Sony A55 с обективи и чантичка. Спрял на бул. Христо Ботев №36 в София, като го оставил така, че да не се вижда от вън. По негова молба пускам темата. Надявам се като се опитат да го продават и някой попадне на фотоапарата да се обади. На снимките се вижда серийния номер. Вероятно ще се опитват да го продадат.



https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1427205605_57.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1427205582_57.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: rx   
Дата:   24-03-15 16:42

Както мой познат следовател казва "Спрял ..., като го оставил така" означава, че не е откраднат, а подарен... и преди някой да е зачекнал България - навсякъде хората даже по летищата и магазините пишат - не оставяйте ценни вещи без надзор... ала-бала. Аз даже като свалям раницата на земята из някой град, си промушвам крака през презрамките, за да не може някой да я дръпне. Да я оставя в кола - невър!

Успех все пак - да преслушва редовно оказионите.



Публикацията е редактирана (24-03-15 16:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: batsali   
Дата:   24-03-15 19:33

И да ги преслушва какво? "Тая камера е моя, дайте си ми я!" Същото и с продажбата в интернет. Ако се яви някъде техниката пак не може да си я върне. Дори да им покаже примерно гаранционна карта, в която има серийния номер, никой не може да му я даде ей така. В тази ситуация трябва той да доказва, че му е открадната, а това няма как да стане.

Жалко за загубата, но шанс за връщане на техниката няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: rx   
Дата:   24-03-15 19:50

Е, ако е обявил в полицията случката, има гърба на закона. Ако не - студения кран на чешмътъ

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: deerstalker   
Дата:   24-03-15 19:51

Да имаш документи за техниката, а техниката да е обявена за продажба в интернет от трето лице с IP адрес намиращ се на територията на страната, и след писмен сигнал в най близкото РПУ от собственика на техниката - дилемата ще се разреши много бързо до няколко часа.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: batsali   
Дата:   24-03-15 19:58

Сигурно.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: esc   
Дата:   24-03-15 21:00

rx, пише се "чушмътъ"...
сори за спама...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: satansho   
Дата:   24-03-15 21:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: deerstalker   
Дата:   24-03-15 22:06

от където и да е пусната обявата - няма скриване (гаранция ти давам)
Дано да си намерят техниката - това е по важно.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: batsali   
Дата:   24-03-15 23:11

Как ще намериш кой е правил нещо в интернет, ако го е правил през някоя безплатна wifi мрежа в парка примерно? Ако не е писал лични данни става дума... Особено, ако се е свързал отдалече и няма кой да го види на камери в парка или заведението, откъдето струи мрежата. IP-то, което се вижда отвън е това на wifi рутера. Ако рутера си води бележки за MAC адресите на клиентите и ги пази дълго време пак няма проблем, тоя адрес може да си го смениш лесно, не че има добър начин да бъде свързан с конкретно лице, но нека бъдем максимално параноични. Може да направиш прясна инсталация на ОС-а или да пуснеш някоя live линукс дистрибуция на лаптоп без харддиск и да си свършиш каквото имаш да вършиш без да те е страх, че браузъра може да изръси нещо за тебе. Ако не се омажеш без да искаш и да пуснеш нещо, което може да подскаже кой си и за какво си бориш, няма намиране (гаранция ти давам) [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: deerstalker   
Дата:   24-03-15 23:15

много филми гледаш,

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: batsali   
Дата:   24-03-15 23:23

Кажи да гледам и тоя, в който показват как ще намериш човека в горната ситуация.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: ivjordan   
Дата:   25-03-15 00:21

Абе, сички се филмирахте яко.
Кви обяви, кви АйПи-та, кви 5 лева?
Техниката заминава веднага на трето лице за 1 лев. То ясно, че не е трето лице, а е доверен човек, но пред закона е добросъвестен приобретател на движима вещ, което по смисъла на чл. 78, ал. 1 от Закона за собствеността го прави собственик. И този нов добросъвестен собственик пуска обява в продавалника.
Ми, нека заповядат куките, къф е проблема. Аз съм собственик и като такъв продавам, никой не може да ме пипне. Имам свидетели, че съм го купил на битака, не познавам и не мога да разпозная продавача.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: lorddemonic   
Дата:   25-03-15 06:31

Хора не помагате с простотиите си. Ако случайно ви попадне потърсете човека и толкоз.


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: batsali   
Дата:   25-03-15 08:50

Помагаме. Държим темата видима.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: bg2014   
Дата:   25-03-15 09:38

ivjordan НАПИСА:............
Ми, нека заповядат куките, къф е проблема. Аз съм собственик и като такъв продавам, никой не може да ме пипне. Имам свидетели, че съм го купил на битака, не познавам и не мога да разпозная продавача.



Личи си, че не си попадал в подобна ситуация.
Тази техника е " обект на престъпление" и от това произтичат различни от тук предложените развои на събитията.
До изясняване на собствеността и престъплението "обектът на престъпление" се задържа на правилното място.
Не ми се пише повече.
Всеки собственик с документ за собственост може да докаже собствеността си върху този обект. И може по цитирания 78 член да изиска да му бъде върнат този обект в срок от 3 години.
Повдигнахме ли полезно темата?



Публикацията е редактирана (25-03-15 09:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: MauMyHa   
Дата:   25-03-15 11:30

Лошо, аз не бих оставил колата си на бул. Христо Ботев пълна с техника без надзор. Незнам дали ме разбирате[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: batsali   
Дата:   25-03-15 18:47

Ако продам нещо, но без документация, мога ли после да ида в полицията да си искам обратно стоката, щото имам документи и следователно съм собственик?

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: bg2014   
Дата:   25-03-15 21:54

Защо не? Можеш.
Обаче има дума срещу дума и ще трябва оторизиран орган да реши кой крив, кой прав.
И, АКО се окаже, че ти мамиш отиваш в друг филм.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: MauMyHa   
Дата:   26-03-15 08:03

по темата с документите, взех преди 3 години Д300 но не съобразих да искам документите и кутиите. Най-интерестното е че, ако някой ползва моя снимка правена с този модел Д300 ще е трудно да докажа собственост. Моля госпожата дето ми продаде никона Д300 на дондуков 51, случайно ако е попаднала на тези редове. Да се свържем и да оправим този казус[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: gpi72   
Дата:   26-03-15 10:24

Оценавам, че държите темата ногоре :)

Крадците явно се били високо технологинчи. Намерили са начин да блокират дистанционния ключ на колата да не може да се заключи. Аз отначало предположих че са изкопирали сигнала, но не е било точно така изглежда.
Полицията не е дала големи надежди. Все пак силно се надявам да ги хванат. Ако има голяма разкриваемост на подобен вид престъпления всички ще живеем в един по-добър свят.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: rx   
Дата:   26-03-15 10:27

Т.е. ти не се увери, че колата ти е била заключена след като си тръгнал? В този случай дори техниката ти да беше застрахована, гориш.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-03-15 10:31

rx много тролиш!
Дали е била заключена или не- няма никакво значение, пък и никой застраховател не може да го докаже. Като вземете да ги дрънкате от типа: "Сам си си виновен, че си ги оставил в колата! Я съм хитрец и нищо не оставям в колата." Няма разлика, дали ще ти го откраднат от вкъщи или от багажника на колата, неприятно е, но собственикът не е виновен, че е оставил нещо свое в собствената си собственост и е бил обран!

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: rx   
Дата:   26-03-15 10:34

fast_eyebrow откога фактите са тролене? Изтегли си който и да е договор за застраховане и виж какво се случва ако си застраховаш примерно апартамента, и след като ти го бомбят, не можеш да докажеш взлом. Това са фактите. Бъркаш и ролите на нещата - на застрахователя не му трябва да доказва нищо - ти си човека, който трябва да доказва настъпване на застрахователно събитие, а те - да те опровергаят. И са много добри... [beer]



Публикацията е редактирана (26-03-15 10:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-03-15 10:41

Откога фактите били за тролене! Ти следовател ли си някакъв? Човекът има проблем, обръща се за помощ, вие почвате с обичайните си глупости!
Тия неща са на късмет- да попадне на читав дознател, който да намери техниката или да попадне на коректен (или познат) застраховател с добри практики.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »