Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Как да закупим Nikon D750 без flare issue?
Автор: PhotoBo   
Дата:   23-03-15 22:34

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да закупим Nikon D750 без flare issue?
Автор: PhotoBo   
Дата:   23-03-15 22:34

Някой може ли да даде малко повече инфо какво точно да гледаме при покупка на Д750 и как да избегнем закупуването на тяло с неотстранен проблем? За черната точка - разбрах, но тя касае вече сервизирани или проверени тела, нали така? В магазинната мрежа по света предполагам има и тела, които не са посещавали сервиз, не са с точка, но въпреки това са без въпросния проблем. Как да разберем когато тялото е такова и то преди да го купим? Има ли конкретни серийни номера за които се знае, че със сигурност нямат флеър проблем? Да кажем например "номера след 222555 са без проблем". От Никон предлагат човек лесно да направи проверка, като въведе серийния номер на тялото, но това обикновенно може да стане след като човек го е закупил. А отгоре на всичко, ако да кажем при проверка на номера излезе, че тялото е с въпросния проблем - то това пак не е много сигурно, защото ако е пропуснал да види или пита дали тялото има сервизна точка, то пък може да се окаже вече оправено, нищо че в сайта излиза с проблем [smilie8]
Нещо много объркано взе да става, та реших да направя справка и с вас, а и правя услуга на приятел, който даже сега май тества лично за проблема :)
Как да процедираме когато пазаруваме онлайн...от чужбина например? Съвети/препоръки как да си вземем безпроблемно тяло без да сме го виждали, за какво да следим и как?

Отговори на това съобщение
 Re: Как да закупим Nikon D750 без flare issue?
Автор: victory13   
Дата:   24-03-15 03:49

Купуваш с точка.
Ако няма, е на късмет. Както и при производството. Никон си поизплакнаха ръцете, като обявиха всички от даден момент назад за "афектирани". Няма зависимост в сериен номер, или друго. Просто тайванските китайци работят и в понеделник, и в петък...

Отговори на това съобщение
 Re: Как да закупим Nikon D750 без flare issue?
Автор: satansho   
Дата:   24-03-15 06:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да закупим Nikon D750 без flare issue?
Автор: PhotoBo   
Дата:   24-03-15 09:22

Става въпрос за покупка онлайн най-вече. В магазина е трудно, но сигурно е вариант...става въпрос за дистанционно пазаруване!

Отговори на това съобщение
 Re: Как да закупим Nikon D750 без flare issue?
Автор: PhotoBo   
Дата:   24-03-15 11:45

Иначе ето тук: https://support.nikonusa.com/app/D750/sn
човек може да си провери серийния номер, но след дъжд качулка, както и може да е вече качулка след дъжд [smilie21]


http://petapixel.com/assets/uploads/2015/01/d750.jpg



Aз пък съм решил точно въпросното тяло да не прескоча, просто искам да се уверя, че ще взема такова без проблем [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да закупим Nikon D750 без flare issue?
Автор: Петрос   
Дата:   24-03-15 14:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да закупим Nikon D750 без flare issue?
Автор: cvetanvas   
Дата:   26-03-15 14:45

Здравейте,

Ако това ще внесе "някаква" яснота,моя е без черната точка,и според сайта е от "проблемните"
Проблем обаче със тялото нямам никакъв,явно е малко превантивна мярката,не казвам че е лошо.
Моя номер е 8800861[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да закупим Nikon D750 без flare issue?
Автор: pmartinov   
Дата:   26-03-15 15:14


Моята камера я взех от Ибей USA.
Toчно я купих и проблема стана известен.
Накарах моя приятел който ми я купи да я тества с около 30 кадъра в силен контражур.

Не видяхме проблем с флаера!

Многократно съм се опитвал да видя проблема чрез различни обективи и различен ъгъл на насрещната светлина .

Според номера 8503845 камерата е с проблем и няма маркирана черна точка.

Но за мен по-важното е,че такъв не съм видял до сега.

Според мен черна точка е поставена на тези камери които са преминали през допълнителен оглед след изтегляне от търговската мрежа което Никон направиха след като признаха официално за проблема.

Тази тема трябва да се коментира единствено от хора които лично са се сблъскали с него!

Всичко останало са словесни спекулации на недобронамерени хора с различна мотивация.


Отговори на това съобщение
 Re: Как да закупим Nikon D750 без flare issue?
Автор: satansho   
Дата:   26-03-15 19:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да закупим Nikon D750 без flare issue?
Автор: PhotoBo   
Дата:   26-03-15 21:13

И понеже търся усърдно до сега наблюденията ми са, че няма някаква последоателност при номерата и след или преди някой сериен номер да се направи заключението - има/няма дефет. Опитах неколкократно с различни номера (такива публикувани от търговци или предоставени от такива) и констатиран проблем от сайта не открих при нито едно тяло. Също така установих, че всички мои познати (трима на брой) + по-горното мнение притежават тела без точка, но и без констатиран проблем при проверка на серийния номер. Сега вече имаме и тялото на колегата Мартинов, където дори при констатиран проблем от сайта на Никон, то такъв не се забелязва при реални условия. Все повече се успокоявам и се обнадеждавам за покупката на тялото, още повече, че намерих и селъри, които гарантират, че нямат флеър проблем или отховарят така при запитване. Хубавото при онлайн търговията, че ако човек вземе "проблемно" тяло ще може да го върне по тази причина в чужбина, че дори и в България, вместо да се съгласява проблема да бъде сервизно отсраняван [smilie3]
М/у другото нашите магазини предлагат тялото без проблем, което си е голям плюс!

ПП: Колегата Петрос изгоря по друга причина - сравниха се магазините и не се казаха добри думи за единия ...ама това са излишни подробности. Яд ме само, защото често беше полезен в темите тук, но правилата са си правила...

Отговори на това съобщение
 Re: Как да закупим Nikon D750 без flare issue?
Автор: pmartinov   
Дата:   26-03-15 21:28

Nikon направиха всичко каквото зависи от тях още в началото на януари да изтеглят за минимално кратко време всички тела на D750 и след това да задържат проблемните като вероятността някъде на пазара да е останало тяло с проблем е по-скоро теоретична.За много кратък период нямаше налични тела в магазините .Телата с проблем са отсервизирани и отново са поели към пазара.


Отговори на това съобщение
 Re: Как да закупим Nikon D750 без flare issue?
Автор: PhotoBo   
Дата:   26-03-15 21:46

Дано да е така, иначе и аз забелязах, че тялото липсваше за период от около месец във всички големи магазини в Англия. Най-вероятно обаче са изтегляли само проблемните бройки, защото на безпроблемните не са слагани сервизни черни точки, което ме навежда на мисълта, че въобще не са посещавали сервиз за проверка. Проветката е била само по сериен номер и след това - върнати в обръщение.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да закупим Nikon D750 без flare issue?
Автор: pumabg   
Дата:   26-03-15 21:56

Аз съм може би един от първите собственици на това тяло и въпреки усилията ми не успях нито един път да възпроизведа този ефект-"дефект"...
Мога да отида в сервиза, но не виждам смисъл при условие, че проблем няма...
А за тези които се чудят Д750 е 100% удоволствие...
Аз не бих го заменил в момента с нищо друго... Дори с Д4!
[beer] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да закупим Nikon D750 без flare issue?
Автор: victory13   
Дата:   26-03-15 23:18

Моя също го взех началото на ноември, когато нямаше точки още.
При проверка в посочения сайт дава "проблемен", но след всякакви тестове и обективи проблем не съм забелязал.
Петрос се изказа за единия от магазините, и то точно този, от където взех тялото, като изцяло се базираше на фактът, че нямат точка предлаганите там тела. Както се подразбира, липсата на този знак изобщо не значи проблемна камера! Никон се застраховаха, като обявиха всички камери преди да се обърне внимание на проблема, за "афектирани", всъщност по-точно е "възможно афектирани". Но можеше да влязат в разни спорове с потребители по дефиницията, и си го спестиха...

Иначе трябва да се съглася с пумата, камерата е трепач [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да закупим Nikon D750 без flare issue?
Автор: demiman   
Дата:   01-04-15 16:15

"Аз не бих го заменил в момента с нищо друго... Дори с Д4! "


[smilie9] [smilie22] [smilie10] [smilie5] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да закупим Nikon D750 без flare issue?
Автор: PhotoBo   
Дата:   09-04-15 11:26

Какво направих аз:

Свързах се с продавача и го питах за потвърждение на 100% ли фотоапаратите, които предлага са без въпросния проблем. След като получих потвърждението, което очаквах направих поръчка, като установих, че компанията предлага телата предназначени за американския пазар в Европа. С тялото получих 3-годишна международна гаранция важаща след регистрация на сайта на американската компания. Веднага проверих за точка и тъй като такава нямаше - проверих серийния номер на сайта посочен по-горе. Резултатът: Your camera is unaffected. Repair not necessary. [smilie24]
Серийният номер започва с 980****, ако има някакво значение. От тук нататък не ми остава друго, освен да [shtrak][shtrak][shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да закупим Nikon D750 без flare issue?
Автор: borko-Gb   
Дата:   10-06-15 20:41

Та , като стана на въпрос , къде е тази черна точка ?

Отговори на това съобщение
 Re: Как да закупим Nikon D750 без flare issue?
Автор: m.djorov   
Дата:   10-06-15 22:13

Виж на снимката по-горе.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да закупим Nikon D750 без flare issue?
Автор: asahi   
Дата:   10-06-15 22:50

Още един закупчик.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да закупим Nikon D750 без flare issue?
Автор: alext   
Дата:   14-07-17 20:01

http://www.nikon.com.hk/en_HK/service/service_advisory/d750-shutter-issue


Нови проблемни бройки, този път затворът. "any D750 manufactured from July 2014 to September 2016 is eligible for inspection and repair of its shutter "

Отговори на това съобщение
 Re: Как да закупим Nikon D750 без flare issue?
Автор: zbonev   
Дата:   14-07-17 22:34

Проверка за проблема със затвора по сериен номер

Отговори на това съобщение
 Re: Как да закупим Nikon D750 без flare issue?
Автор: dorascal18   
Дата:   14-07-17 22:35

Пак се проверява в онзи сайт. Аз днес се обадих на един магазин и ги помолих да пуснат серийния номер на един 750 в сайта на Никон ,за да видим дали има проблем...и се оказа,че бяха от бройките с проблем. Така,че купува ли се-задължително трябва да се провери в сайта на Никон!

Отговори на това съобщение
 Re: Как да закупим Nikon D750 без flare issue?
Автор: colorphoto   
Дата:   15-07-17 07:08

Има ли още будали дето да купуват Никони ?

Отговори на това съобщение
 Re: Как да закупим Nikon D750 без flare issue?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   15-07-17 12:59

Винаги ми е било интересно, каква е причината, да пропускате първия коментар и да пишете "същественото" във втория?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »