Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Отстъпка във фотомагазините?
Автор: PhotoBo   
Дата:   17-03-15 21:37

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: PhotoBo   
Дата:   17-03-15 21:38

Здравейте,
Харесал съм си едно сравнително ново обективче, без много ползватели и поддръжници в днешни дни, за над 1.3-1.4К лв. Въпросът ми е има ли някакъв вариант да го закупя с отстъпка, щото жената ще ме изхвърли вече от нас! Вече номера със "струва само 100лв." не върви при нея [smilie3]
Нямам фирма, не мога да си върна ддс или някакви такива схеми. Питам от името на любител-фотограф, който иска да си вземе още едно стъкло от наш магазин с нормална гаранция. Знам, че мога да го намеря навън по-евтино, но както казах - искам да е от наш магазин (този път). Знам, че и представители на магазини влизат, четат и пишат тук, така, че нямам нищо против предложение на лично съобщение за отстъпка, съгласен съм след това да изразя и изразявам искреното си мнение и препоръки за въпросния обектив стига да се окаже това, което очаквам. Всякакви съвети и предложения ще са ми от полза. Въпросът ми е сериозен, не търся и няма да толелирам подигравки и тъпотии, моля въздържайте се от такива! Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: GenaDP   
Дата:   17-03-15 21:46

Само за 300-400лв. отстъпка ли се бориш? Бъди по-смел, искай да ти го подарят.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: iliyanb   
Дата:   17-03-15 21:50





Публикацията е редактирана (17-03-15 21:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: djfroggy   
Дата:   17-03-15 22:09

И Фотосинтезис и Фотопавилион дават отстъпка 5-10% при поискване. Сони Център също.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: mravunko   
Дата:   17-03-15 22:25

10% отстъпка за обектив е доста оптимистично, по-скоро около 5%. За други неща, например филтри и аксесоари може и да стигне 10%...

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: deerstalker   
Дата:   17-03-15 22:39

За обектив 5% отстъпка, повече не съм чувал да правят на частни лица. Ако имаш интерес към това, пиши ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   17-03-15 22:47

Основната ти грешка, е че търсиш въпросния обектив от магазин в България. Дори да го вземеш с максималните 10%, ще спестиш сто и 3-40 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: mihajlov2   
Дата:   17-03-15 23:21

Отстъпката може да стигне и до 8 процента. Поне по мои наблюдения. Но с отстъпка или без, цената почти няма да се промени. Пак ще трябва да приготвиш едни 1300-1400 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: atrifonov   
Дата:   17-03-15 23:30

за тяло или обектив няма как да имат големи отстъпки, защото нашите фотомагазини печелят малко от тях.

Най- голямата далавера в нашите големи фотомагазини са т. нар. консумативи и аксесоари- там могат да ти направят не 10% , не 20-50%, ами цели 100% отстъпка и пак ще са на голяма далавера[smilie21]

Не може да продават например раница за 270 лв, а аз да я купя онлайн за 90 лв- сам пресметни колко процента надбавка правят
Не може почистващи кърпички да стуват 8-10-15 лв, а в ebay да са по долар два

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: radomarinov   
Дата:   17-03-15 23:57

Заведи жената на екскурзия до Ню Йорк- сигурен съм, че ще си затвори очите за "лек шопинг" в B&H
[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-03-15 01:47

Най голямата печалба на фото магазините се образува от аксесоарите, не е тайна, няма и спор по въпроса.
Мен ме интересува конкретно за въпросните 5-8-10% как се стига? Трябва да съм бил редовен и постоянен клиент, натрупал определен минимален оборот или става въпрос за мрънкане и пазарен в самия магазин, като на битака? Защото ако е второто нямам никакъв шанс - въобще не съм по пазаренето [smilie2] Ако е първия вариант - очаквам повече предложения на ЛС от такива добронамерени потребители с желание да помогнат. [smilie24]



Публикацията е редактирана (18-03-15 01:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: kukumichin   
Дата:   18-03-15 06:52

И аз имам интерес да разбера, колко могат да дадат като отстъпка?
Избрал съм 2×2к или 1×2,5к! Ако някой представител от магазините сподели дори и на лични ще съм благодарен! А каксе вземат 5% с искане - договорка?

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: джъмбо   
Дата:   18-03-15 09:37

вчера в била вземам едно уиски нещо празнично ми беше... та вика айде ща са пУчерпЪ та си харесах едно бутилче ефтинко за 60 кинта нейде и на касата викам: абе всеки ден тук пазарувам ама нещо жената ме гледа накриво като си домъкна шишетУ та... някаква отстъпчица... че вече не вярва че това усики е 5 кинта... ммммм

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

като гледам как смело разказвате за процентите на магазините направо все едно сте собственици

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: compur   
Дата:   18-03-15 09:41

"Не може да продават например раница за 270 лв, а аз да я купя онлайн за 90 лв - сам пресметни колко процента надбавка правят"

atrifonov, виж темата за раницата, дето пропуска вода... и си направи сам извода за цената... а че магазините работят с печалба е ясно на всеки. тя покрива разни разходи, предполагам! [beer]



Публикацията е редактирана (18-03-15 10:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: bg2014   
Дата:   18-03-15 09:59


Все имаш някой роднина с ДДС и по роднински да ти ги прихване тези 20% ДДС и си готов. Това си е услуга. Единствено това, че ще се води на името на фирмата гаранцията е някакъв недостатък.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: atrifonov   
Дата:   18-03-15 10:27

compur аз говоря за един и същ модел, на една и съща фирма

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: compur   
Дата:   18-03-15 10:31

моделите еднакви - изработката различна. на Илиянци също има "маркови" стоки на известни фирми... но ние си ги купуваме от и-бей. що ли?

много зависи и от съответния доставчик за страната.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: fraction   
Дата:   18-03-15 10:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: burningice   
Дата:   18-03-15 10:48

Все едно от вчера купуваме техника, та не знаем за надценките как и колко са и от къде е по-евтино. Продавача не го интересува клиента с колко труд/как е изкарал парите, точно толкова и клиента го вълнува за разходите на продавача. Всеки си гледа "изгодата".

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: kvakioh   
Дата:   18-03-15 11:58

С вдигането постоянно на американската валута нещата отиват на 0 далавера, дори с намаленийца и промоцийки.
От Бг магазин ново или втора употреба- доста рядко купувам, освен ако няма голям зор или нещо е належащо в момента. Не ги оправдавам, не ги обвинявам, такъв ни е пазара и мисленето.
Продавам лично аз доста неща втора употреба и/или нови без изгода, винаги.
Най-добре чрез познат/лично/с пратки от чужбина. Малко по-голям риск, но цените- човешки.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: Mogila   
Дата:   18-03-15 12:09

Не знам защо делите нещата на чужбина и БГ. По скоро трябва да се делят на от магазин и онлайн. В чужбина в магазините също продават скъпо, а онлайн е по-ефтино. Един брутален пример, с който скоро се сблъсках( Германия): един литър масло за колата ми онлайн 8 евро, в магазините между 22 и 28 евро...

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: kvakioh   
Дата:   18-03-15 12:26

Хайде да не са скъпи нещата в чужбина, за фототехника и техника като цяло, маслата са за друг форум (не знам защо редовно се правят странни и неподходящи аналози с коли / ядене / маси / противогази / къщи / сапун /ядки / сирене / зъболекар като се говори за фототехника). Ако пък са от Америка и не се плаща за доставки, т.е някой ги донесе безплатно или с минимална сума, нещата стават доста изгодни, дори както се казва "далавера".
В Англия, Германия, Белгия и донякъде в Холандия може да се намерят в магазини неща на цени, недостижими никъде. Нещата естествено изискват време и средства, за да се намерят и да се точно във времето уцелят, но са много, дори премного изгодни. ЗА втора употреба дори са неземни цените там, дори наживо. През ебей не пазарувам, но виждам редовно пък цени направо във вселената невиждани.
Онлайн винаги имаме вариант за загубване на пратки, дори и най-скъпите тарифи, застраховки и др.
Примери мога да дам поне 1000203223232894829820 за техника с големи разлики тук и извън Бг. Най-фрапантния е последния, в който филм 35мм, струващ под 1 британски паунд и може да дойде до Бг с увеличение до 2.15 паунда/бройка, в Бг е 8-10 до 17лв!!!!!!!
Всичкото идва от това, че доста трудно може в БГ човек със заплата до 1500-2000лв месечно да отдели добро количество пари, за да може и да направи едно хоби истинско и пълно. А доста често фототехниката не търпи компромиси, и от това следват ограничения. Който има-купува, който не- наглася или чака.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   18-03-15 12:56

Хората с 500 кинта се мъчат на месец бре kvakioh :) За това има базара, тези с по 2-3к на месец, като се отекчат от разни тела и стъкла налазваме ние ха ха ха :D

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: m.djorov   
Дата:   18-03-15 13:13

В павилиона имат едни клиентски карти, които при направен някакъв оборот почват да дават отстъпки. Може някой колегите да има такава с натрупан над минимума и да ти каже колко %-са. Имам спомени за над 2К лв почваха първите отстъпки. Аз не съм стигнал още тази цифра, та не мога да услужа, но и % ще е по-малък от този на някой "голям батко" :)

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: imitev   
Дата:   18-03-15 13:29

Като няма паре - купува се употребявано или се отказваш.

За отстъпката - кажи им на продавачите че съм разрешил 30% да ти направят [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Ако не питаш на място няма как да стане работата...

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: unikalen88   
Дата:   18-03-15 13:32

те хората с 1500-2000 лева заплата не са много,може би в софия да,но тук около пловдив заплатите са 400-500-600 и по добрите 700-800.Затова има апарати за 2к има и за 500 за да може кои колкото възможност има,и затова се дразна някои като каже това тяло било орязано,или с еди ква си матрица,така е ма то е лесно вадиш 5 бона 2 за апрат ,два за обективи и 1к за аксесоари и няма да е урязано.ето аз сега си взех апарат,нямам чанта за него и се чудя как да го транспортирам,роди ми се детенце и малко е трудно да отделя 50-100 лева за чанта

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: imitev   
Дата:   18-03-15 13:34

В базара има чанти и по 20 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-03-15 13:46

Благодаря за отговорите до момента. Обектива, който съм харесал е нов, няма го в базара иначе нямам нищо против да го за купя от там. Благодаря и за разяснението за клиентските карти, остава само някой да ми съдейства напълно и още в понеделник съм готов за покупката. Нямам роднини с фирми, които да си върнат ддс-то, макар и 20% (ддс) отстъпка би били приказно.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: kvakioh   
Дата:   18-03-15 13:50

Ама естествено е, че някои ще се захванат точно за цифрата 1500 или 2000...Отново присадено от пикселоманиаците и мегапикселизацията. А за сравнението на кола с фотоапарат или пожарогасител, което изобщо няма дума е естествено.
Говорех образно за 1500-2000лв. Имам предобра представа колко може и как се изкарват и 500лв. Видял и виждам това всеки ден.
Трудно е това с купуването тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: fraction   
Дата:   18-03-15 14:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: lamerko   
Дата:   18-03-15 14:13

Е, фотографията е скъпо хоби, каквото и да си говорим. Но интересно е как винаги телата са с предимство пред стъклата:

вадиш 5 бона 2 за апрат ,два за обективи и 1к за аксесоари и няма да е урязано

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: Mogila   
Дата:   18-03-15 14:23

kvakioh , ясно ми беше, че ще има някой, който да се заяде, че давам пример с масло. Просто този е най-фрапантния, на който съм попадал напоследък.
А това, че не пазаруваш в ибей е очевидно, след като мислиш, че има много и супер изгодни цени. От време на време ставам свидетел на търгове в ибей, при които цената на употребявана стока надминава цената в магазина. Аз лично купувам и продавам много в ибей и да речем, че от 200 търга в които участвам, успявам да купя едно или две неща на много добра цена. При хубави обективи или друга фото техника, много добра цена е почти невъзможна. Да, понятието "много добра цена" е относително.



Публикацията е редактирана (18-03-15 14:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: kvakioh   
Дата:   18-03-15 14:39

Sigma Art 30/1.4 в БГ преди година- 1200-1400лв. Официален магазин в Англия/Белгия- 1050лв, пак по същото време.
Магазинче в Англия, третия мисля най-голям в Манчестър на място- 785лв. Достатъчно ясен пример. Еднакви условия на закупуване (опаковки, и др.) и гаранция.
Дори и в ебей няма каквото търся, хубавите неща никой не си ги продава...ЗАтова не купувам оттам, за продажби не ми се занимава да опаковам и пращам извън БГ.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: Mogila   
Дата:   18-03-15 14:45

Англия да. Останалите ЕУ страни- не за съжаление.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: kvakioh   
Дата:   18-03-15 14:46

Това беше само един от многото примери. В Германия, Холандия и Белгия с упорито търсене видях подобни неща. Местата трябва да се търсят и преценяват. Не е лесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: marves   
Дата:   18-03-15 15:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: imitev   
Дата:   18-03-15 15:04


За 20-30 лева на 1500 лева ли правим пазарлък? [smilie11]

Сериозно?

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: m.djorov   
Дата:   18-03-15 15:19

10% на 1400лв са си 140лв, 5% 75 лв. За някой са нищо, за някой са си сума.
Пък като може, защо не?

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: imitev   
Дата:   18-03-15 15:21

На 1500 лева 100 лева са пазарлък...

..., а 20 лева са излагация ...

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: axlastro   
Дата:   18-03-15 15:26

Според мен отиди в магазина и евентуално при вносителя. Обясни им, че смяташ да им станеш редовен и лоялен клиент занапред (т.е. да си пазаруваш основно от тях). Това можеш да го говориш с управителя на магазина - продавачите надали ще са много от помощ. Отиваш, казваш какво искаш и носиш парите с теб. Като стане време за покупка казваш искам да говоря с управителя и си говорите. Ако го няма питаш кога може да дойдеш и си говорите. Щом имаш 1500 лв. за обектив, а ясно че имаш достатъчно сериозно мозъчно разстройство известно като "любител фотограф" и съответно е много вероятно да се върнеш при тях след време. Повече от 5% при първа покупка не очаквай, но разбира се кажи че искаш 10%. Наистина не са им високи печалбите от обективи и фотоапарати, с някои изключения - просто понякога има неща, които са значително по-скъпи от реалната им цена в чуждестранните онлайн магазини. Има обаче и някои, които са си добре, но човек трябва да гледа, да сравнява и да си прави сметката.

Какво точно ще купуваш?

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-03-15 15:30

Не, грешката е в сметката. 10% са 150лв., при 5% е 75лв. Един филтър си е това сякаш?!

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: kukumichin   
Дата:   18-03-15 15:30

20 лева излагация imitev....... imitev. Парите се печелят. 20 лева са пари като всички останали, кое му е излагацията, да искаш отстъпка. От Англия съм пазарил доста, но артикули за големи суми не съм си позволявал.
20 лева излагация... гаси му богаташите дет сме в този форум.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: imitev   
Дата:   18-03-15 15:39

Ако пазаруваш за 100 лева за 1 лев ли ще се пазариш?

Тръшкаш 1500 леа за обектив за любителско снимане и искаш 10 лева отстъпка.

Поръчваш си реклама за ателието за 200 лева и искаш 2 лева отстъпка.

Големи спестители...

Евтини на брашното, скъпи на триците...

Аз за дребни суми не се пазаря. Пазаря се за цифри, които си струват.

Заради такава клиентела търговците слагат 20 лева отгоре и като се "спазариш" идва на тяхната цена.

Тези 20 лева обикновено търговеца предлага сам да ги свали.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: fraction   
Дата:   18-03-15 15:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-03-15 15:52

Аз пак казвам грешките са в калкулацията. Приемам мнението на imitev, но повече тежест щеше да има в темата за цените на мобилните оператори, където хората се радват, а не обръщат внимание на цените на горивата, тока, лекарствата и храните. И все пак намалението си е намаление, а в днешно време всяко такова ласкае и радва този, който ги няма или знае как ги е изкарал![smilie3]



Публикацията е редактирана (18-03-15 15:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: Daniel_P   
Дата:   18-03-15 15:58

Хора не говорете на изуст, много от Никонската техника от високия клас в момента в големите и реномирани магазини в Англия за някой неща е в пъти по скъпа от България! Има си и неща който са малко по евтини но повечето скъпа техника е по скъпа!Друг е въпросът вече че в йбеи и други сайтове някой неща могат да се поръчат доста по евтино! Но и това си има недостатъци, тази техника е от сивия сектор и трябва да се внимава с продавача много и др....! Ако знаете колегата как да си докара някоя отстъпка споделете това се пита в задачата [smilie3]



Публикацията е редактирана (18-03-15 16:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: kvakioh   
Дата:   18-03-15 17:04

Мойте изказвания и споделяне на личен опит и впечатления напълно може да ги игнорирате, ако се мисли че говоря наизуст. И сега да отида някъде из Англия, големи градове, все ще се намери нещо на изгодна цена. ЗА втората ръка съм видял доста, и даже 2 пъти ходих миналата година до разни забутани градчета наживо да видя малки магазинчета за техника и имаше бол неща.
КАто пример мога да дам, макар и скромен- визьор за безогледалка Фуджи купих, в магазина беше без опаковка картонена, само пликче, но нов, за 27 паунда, като в амазони и други е по 119. Мисля, че имаше смисъл.
ДА не споменавам колко изпуснах като Никонски 70-180 макро със леко затъркана кутия, кой знае къде е стоял, но нов и чистичък и гаранционен за около 1250-1300лв.
Пример милиони, дано да дадат поне малко отстъпка за автора на темата. Ако е нещо странно и не толкова масово, може и да стане по-изгодно наистина.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: GenaDP   
Дата:   18-03-15 17:37

Най-евтино е да се открадне. Само гледайте после да не ви хванат...

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: Hman   
Дата:   19-03-15 01:05

Някой ако може да обясни следния феномен. Търся светкавица Godox Ving V850 в Ebay.co.uk отварям обявите една след друга и гледам на едната продавача - "dynaphos photo video". Смятам цената спрямо курса на лирата 221лв. мисля си, ще си я поръчам от София. Влизам в сайта им в БГ и гледам същата с цена 317лв.

п.п. Ebay.co.uk е Английският Ebay, Англия е в ЕU както повечето знаят, няма мито има си ддс.



Публикацията е редактирана (19-03-15 17:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: Джъмбо   
Дата:   19-03-15 09:46

плати си ддс мита и гаранционно обслужване и ето ти цената...

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: satansho   
Дата:   19-03-15 09:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: fraction   
Дата:   19-03-15 10:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: GenaDP   
Дата:   19-03-15 11:08

Автор: Hman

Някой ако може да обясни следния феномен. Търся светкавица Godox Ving V850 в Ebay отварям обявите една след друга и гледам на едната продавача - "dynaphos photo video". Смятам цената спрямо курса на лирата 221лв. мисля си, ще си я поръчам от София. Влизам в сайта им в БГ и гледам същата с цена 317лв.


Поръчай си я през ибей до БГ адреса.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: satansho   
Дата:   19-03-15 13:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: Hman   
Дата:   19-03-15 18:17

Джъмбо
"плати си ддс мита и гаранционно обслужване и ето ти цената..."

Когато са внесени от dynaphos, от Китай най вероятно, би трябвало да са им платили мито и ДДС.
Светкавицата се изпраща от България значи и за тази на нашия пазар и за тази в ebay.co.uk са платени всички такси. Работата е там че ние в България сме "патрони" затова е нормално всичко да ни е по скъпо.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: burningice   
Дата:   19-03-15 18:27

От UK се плаща по три пъти мито и по два пъти ДДС, защото карат от другата страна [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: juslen   
Дата:   19-03-15 18:39

Докато манталитета на БГ търгаша е да вземе нещо за 5лв и да иска да го препродаде за 25лв само ще си мечтае за успеха на големите търговски вериги по света и жално ще гледа зад витрините как потенциалните купувачи само зяпат и после вкъщи цъкат ''Buy It Now'' [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: rx   
Дата:   19-03-15 19:32

Айде скъпите неща - иди-доди, ама като ми искаха в синтеза 20лв за филтърен преходник дето от ебей е 0.99 с доставката... трудно запазих благоприличие [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: BOZO   
Дата:   20-03-15 03:52

Харесах си раничка... тук в известен фотомагазин - 539лв...
Проверих на прима виста в Аmazon.uk - 305лв. с доставката. За разлика от 234лв. си заслужава да я почакам 10 дни [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: PhotoBo   
Дата:   22-03-15 21:41

За много от аксесоарите сигурно е така, но с не всички обективи цената тук е по-висока от цената в Западна Европа или дори САЩ! Поне такива са моите наблюдения в последно време, след покачването на британската лира и американския долар. За да завърша темата с добро ще кажа, че вече закупих въпросния обектив, без отстъпка, макар, че питах за такава. Намерих го в един от магазините наличен, става въпрос за новия Nikkor 20/1.8G. Пиша от комшията, защото жената ме изгони да спя навън, като разбра цената [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: kvakioh   
Дата:   22-03-15 21:45

При условие, че има поне 3 варианта и доста по-евтини за същите мм, един твърд на 1.8 и два зуум на 2.8 светлосила...Този 20 може да отпадне. А ако е за кроп апарат има 5 варианта. Но решението е според желанието.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: PhotoBo   
Дата:   22-03-15 21:57

За ФФ е. Нали не става въпрос за Сигма 20-40 ;) Един път го задрасках от опциите, бях писал, че е супер, ама за кроп и навсякъде го дават такъв, ама пак за кроп. Кои са другите?

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: kvakioh   
Дата:   22-03-15 22:04

Сигма 20/1.8, Сигма 20-40/2.8 (не го отписвам, макар че скоро няма да мога да покажа колко е добър на ФФ, само на кроп, Д610 има малко още време докато дойде), Никонския 20/2.8 старичкия. Е, да новият 20 Г е наистина добро стъкло, но като се търси по-изгодното или както казах ще е от чужбина или нещо друго.
Не го намерих сега като гледам личните източници на различна от нов цена. Явно малко се купува и само нов и не искат да се разделят с него.
Мога да дам моя 20-40/2.8 за проба, подбрана бройка е. Сигмата 20/1.8 съм я ползвал на Канон, доста остра и нелоша като кривене и цветове.
ДАже Zeiss 21mm f/2.8 съм виждал по-евтин от този Никон, макар и втора ръка. С кутия беше и като нов.



Публикацията е редактирана (22-03-15 22:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: PhotoBo   
Дата:   23-03-15 00:11

И на мен ми похвалиха (дори в магазина) Сигма-та 20/1.8, стария Никкор 20/2.8 си е по-тъмен, дори да беше също така остър светлосилата в случая е скъпата и не е същото. Аз просто си заплюх този Nikkor 20/1.8G още като излезе и гледах първите ревюта в нета. Даже май бях първия, който пусна тема за обектива, но тук във форума много не го отразиха...сигурно отново заради цената.
В интерес на истината отидох и сравних 20-та с 18-35G, защото се колебаех между тези двата (16-35,17-35,14-24 ми идваха много скъпи) и направих няколко тестови кадъра на различни бленди и дължини. Впечатли ме остротата на 20-та, дори на 1.8 и централна точка. Така и взех окончателното решение.

Идеята ми като цяло беше друга - исках да кажа, че въпросния обектив в момента излиза с 200-400 лева по-евтино закупен от БГ, отколкото от Англия. Вярно е това, че не го продават масово онлайн, ново стъкло е и втора ръка го няма още, подобно е положението и тук...само дето е по-евтино. Аз за това го взех от тук. С 18-35G положението е сходно, но има и други примери, където техниката не винаги излиза по-евтина отвън... колкото и да съм се клел в това преди [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: ops5   
Дата:   28-03-15 06:13

Здравейте, ако си купя обектив от друга страна, няма да имам гаранция? Има ли наблюдения какъв е процента на проблемната техника в тези случаи?

И какво става, ако обектва е кофти - дали има някакви сервизи освен официалните на съответните марки?

Питам, за да си преценя риска за купуването на обективи.

Благодаря на всички предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: m.djorov   
Дата:   28-03-15 10:23

Зависи от къде купуваш предполагам. Би трябвало да има гаранция, но ще трябва да го пращаш в страната на продавача. Аз например имах проблем с един рутер от амазон - веднага ми пратиха нов, само им пратих по пощата стария. Но те Амазон към рекламациите са на друго ниво.
Някои неща са с международна гаранция и трябва просто да ги занесеш в съответния представител на марката в страната, други ще трябва както ти писах да ги пращаш до продавача. Остава да си прецениш дали си струва или не.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-03-15 10:35

Аз миналата седмица, като взех 20/1.8 от наш магазин ме увериха, че гаранцията важи и в чужбина! Не виждам защо обратното да не е в сила...или има двоен стандарт? Всъщност гаранцията отвън е два вида - осигурена от производителя/официалния вносител или такава от търговеца. Обикновенно продуктите с гаранция от търговеца са по-евтини от останалите по тази причина, а при проблем е необходимо да се свърже човек с тях, а те обикновенно имат поддръжка и сервиз само в страната, в която е закупен дадения продукт. Поправте ме, ако греша, моля!

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: Rand   
Дата:   28-03-15 11:26

Да взема да отворя един магазин за фототехника.[smilie11] Четейки темата излиза, че продавайки на нормални, а не на търгашки цени, ще ударя конкуренцията в България в земята.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: ops5   
Дата:   28-03-15 11:57

Като се замисля, въпроса важи и за базара. Има ли наблюдения какво е качеството на техниката в базара? Какъв е риска да попаднеш там на кофти обектив?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: mmjm   
Дата:   28-03-15 15:22

Баазарът ни
е много по-добър
от баазарът им
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: victory13   
Дата:   28-03-15 15:34

Моментът е добър да се сдобиете с фото-продукти на цени, по-ниски от тези, по които подсмърчахме преди година.
Трябва да се има в предвид, че това са неща, поизостанали от това време.
Вече ми обявяват цени за продукти, които са изчерпани, на съвсем друго ценово ниво... Няма да се хареса, и не искам да коментирам, но всеки може да изтества, ако поръча нещо неналично в момента...

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: GenaDP   
Дата:   28-03-15 19:50

Автор: Rand
Да взема да отворя един магазин за фототехника.[smilie11] Четейки темата излиза, че продавайки на нормални, а не на търгашки цени, ще ударя конкуренцията в България в земята.[cool]


Шо само един? Отвори 5-6 направо, че да избиеш рибата по-бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: imitev   
Дата:   28-03-15 19:53

Типично бг мислене - не съм се хванал, не съм го направил. Другите са абдали...

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: satansho   
Дата:   28-03-15 20:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: BOZO   
Дата:   28-03-15 21:29

Rand,
Ако продаваш само онлайн, без да поддържаш персонал, да плащаш наеми и прочее може да си позволиш да продаваш на по-ниски цени.
Относно базара - малко са офертите с реална стойност - повечето неща са безценни. Скоро пристигна от Ирландия D700 на 23 000 к + батериен грип + 2 батерии и две карти памет - неразличим от нов, 760eвро с доставката :D

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: rosku   
Дата:   28-03-15 23:02

Свържи се с фирмата вносител и го купи от тях

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: imitev   
Дата:   29-03-15 06:35

Направете си магазини и продавайте по-ниско, пък печелете повече от сегашните...

Много спецове у бегето сме се събрале[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: peerless   
Дата:   31-03-15 15:56

Не знам дали заплатите са ни ниски, но не е нормално в Германия да е по-евтино от тук. Да, пазара е голям, но в днешно време ако си търговец и знаеш, че всичко става с един клик - трябва да се съобразяваш.

Днес се оглеждам за Canon 100мм 2.8L Macro и виждам, че в amazon.de обектива е на промоция от 919 евро на 839.99. Отделно от това Canon.de (и Canon.co.uk) имат Macro CashBack акция със 100 евро при въпросния обектив.

Като сложиш чертата, всичко с доставката излиза:
747 * 1.95 = 1456лв срещу цена в родните магазини от 1879лв.

Е как да платя 423лв повече? Щото съм по-богат от швабата или англичанчето?

Ами до като е така, хората ще правят точно "Buy it Now", а нашите убавци ще викат... баси смотания пазар сме!!!



Публикацията е редактирана (31-03-15 16:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: 798099   
Дата:   31-03-15 16:05

Да де, аз така направих "Buy it now" с един рибарски директен телескоп. Много го бяха похвалили във форума (не този), а и като чета спецификациите: 7 метра, 230 грама собствено тегло - супер!!! Само дето се оказа 530 грама...[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Това у нас, от чужбина не съм купувал.


Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: satansho   
Дата:   31-03-15 16:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: peerless   
Дата:   01-04-15 15:56

Днес Canon 100mm 2.8L Macro е на още по-ниска цена в амазон.де.

Ако някой мисли да купува, сега е момента:
http://www.amazon.de/gp/product/B002NEFLD2/ref=gno_cart_title_0?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF


Като се вземе кеш бека и излиза по-евтино от втора употреба.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »