Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Отстъпка във фотомагазините?
Автор: PhotoBo   
Дата:   17-03-15 21:37

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: PhotoBo   
Дата:   17-03-15 21:38

Здравейте,
Харесал съм си едно сравнително ново обективче, без много ползватели и поддръжници в днешни дни, за над 1.3-1.4К лв. Въпросът ми е има ли някакъв вариант да го закупя с отстъпка, щото жената ще ме изхвърли вече от нас! Вече номера със "струва само 100лв." не върви при нея [smilie3]
Нямам фирма, не мога да си върна ддс или някакви такива схеми. Питам от името на любител-фотограф, който иска да си вземе още едно стъкло от наш магазин с нормална гаранция. Знам, че мога да го намеря навън по-евтино, но както казах - искам да е от наш магазин (този път). Знам, че и представители на магазини влизат, четат и пишат тук, така, че нямам нищо против предложение на лично съобщение за отстъпка, съгласен съм след това да изразя и изразявам искреното си мнение и препоръки за въпросния обектив стига да се окаже това, което очаквам. Всякакви съвети и предложения ще са ми от полза. Въпросът ми е сериозен, не търся и няма да толелирам подигравки и тъпотии, моля въздържайте се от такива! Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: GenaDP   
Дата:   17-03-15 21:46

Само за 300-400лв. отстъпка ли се бориш? Бъди по-смел, искай да ти го подарят.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: iliyanb   
Дата:   17-03-15 21:50





Публикацията е редактирана (17-03-15 21:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: djfroggy   
Дата:   17-03-15 22:09

И Фотосинтезис и Фотопавилион дават отстъпка 5-10% при поискване. Сони Център също.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: mravunko   
Дата:   17-03-15 22:25

10% отстъпка за обектив е доста оптимистично, по-скоро около 5%. За други неща, например филтри и аксесоари може и да стигне 10%...

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: deerstalker   
Дата:   17-03-15 22:39

За обектив 5% отстъпка, повече не съм чувал да правят на частни лица. Ако имаш интерес към това, пиши ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   17-03-15 22:47

Основната ти грешка, е че търсиш въпросния обектив от магазин в България. Дори да го вземеш с максималните 10%, ще спестиш сто и 3-40 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: mihajlov2   
Дата:   17-03-15 23:21

Отстъпката може да стигне и до 8 процента. Поне по мои наблюдения. Но с отстъпка или без, цената почти няма да се промени. Пак ще трябва да приготвиш едни 1300-1400 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: atrifonov   
Дата:   17-03-15 23:30

за тяло или обектив няма как да имат големи отстъпки, защото нашите фотомагазини печелят малко от тях.

Най- голямата далавера в нашите големи фотомагазини са т. нар. консумативи и аксесоари- там могат да ти направят не 10% , не 20-50%, ами цели 100% отстъпка и пак ще са на голяма далавера[smilie21]

Не може да продават например раница за 270 лв, а аз да я купя онлайн за 90 лв- сам пресметни колко процента надбавка правят
Не може почистващи кърпички да стуват 8-10-15 лв, а в ebay да са по долар два

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: radomarinov   
Дата:   17-03-15 23:57

Заведи жената на екскурзия до Ню Йорк- сигурен съм, че ще си затвори очите за "лек шопинг" в B&H
[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-03-15 01:47

Най голямата печалба на фото магазините се образува от аксесоарите, не е тайна, няма и спор по въпроса.
Мен ме интересува конкретно за въпросните 5-8-10% как се стига? Трябва да съм бил редовен и постоянен клиент, натрупал определен минимален оборот или става въпрос за мрънкане и пазарен в самия магазин, като на битака? Защото ако е второто нямам никакъв шанс - въобще не съм по пазаренето [smilie2] Ако е първия вариант - очаквам повече предложения на ЛС от такива добронамерени потребители с желание да помогнат. [smilie24]



Публикацията е редактирана (18-03-15 01:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: kukumichin   
Дата:   18-03-15 06:52

И аз имам интерес да разбера, колко могат да дадат като отстъпка?
Избрал съм 2×2к или 1×2,5к! Ако някой представител от магазините сподели дори и на лични ще съм благодарен! А каксе вземат 5% с искане - договорка?

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: джъмбо   
Дата:   18-03-15 09:37

вчера в била вземам едно уиски нещо празнично ми беше... та вика айде ща са пУчерпЪ та си харесах едно бутилче ефтинко за 60 кинта нейде и на касата викам: абе всеки ден тук пазарувам ама нещо жената ме гледа накриво като си домъкна шишетУ та... някаква отстъпчица... че вече не вярва че това усики е 5 кинта... ммммм

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

като гледам как смело разказвате за процентите на магазините направо все едно сте собственици

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: compur   
Дата:   18-03-15 09:41

"Не може да продават например раница за 270 лв, а аз да я купя онлайн за 90 лв - сам пресметни колко процента надбавка правят"

atrifonov, виж темата за раницата, дето пропуска вода... и си направи сам извода за цената... а че магазините работят с печалба е ясно на всеки. тя покрива разни разходи, предполагам! [beer]



Публикацията е редактирана (18-03-15 10:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: bg2014   
Дата:   18-03-15 09:59


Все имаш някой роднина с ДДС и по роднински да ти ги прихване тези 20% ДДС и си готов. Това си е услуга. Единствено това, че ще се води на името на фирмата гаранцията е някакъв недостатък.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: atrifonov   
Дата:   18-03-15 10:27

compur аз говоря за един и същ модел, на една и съща фирма

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: compur   
Дата:   18-03-15 10:31

моделите еднакви - изработката различна. на Илиянци също има "маркови" стоки на известни фирми... но ние си ги купуваме от и-бей. що ли?

много зависи и от съответния доставчик за страната.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: fraction   
Дата:   18-03-15 10:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: burningice   
Дата:   18-03-15 10:48

Все едно от вчера купуваме техника, та не знаем за надценките как и колко са и от къде е по-евтино. Продавача не го интересува клиента с колко труд/как е изкарал парите, точно толкова и клиента го вълнува за разходите на продавача. Всеки си гледа "изгодата".

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: kvakioh   
Дата:   18-03-15 11:58

С вдигането постоянно на американската валута нещата отиват на 0 далавера, дори с намаленийца и промоцийки.
От Бг магазин ново или втора употреба- доста рядко купувам, освен ако няма голям зор или нещо е належащо в момента. Не ги оправдавам, не ги обвинявам, такъв ни е пазара и мисленето.
Продавам лично аз доста неща втора употреба и/или нови без изгода, винаги.
Най-добре чрез познат/лично/с пратки от чужбина. Малко по-голям риск, но цените- човешки.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: Mogila   
Дата:   18-03-15 12:09

Не знам защо делите нещата на чужбина и БГ. По скоро трябва да се делят на от магазин и онлайн. В чужбина в магазините също продават скъпо, а онлайн е по-ефтино. Един брутален пример, с който скоро се сблъсках( Германия): един литър масло за колата ми онлайн 8 евро, в магазините между 22 и 28 евро...

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: kvakioh   
Дата:   18-03-15 12:26

Хайде да не са скъпи нещата в чужбина, за фототехника и техника като цяло, маслата са за друг форум (не знам защо редовно се правят странни и неподходящи аналози с коли / ядене / маси / противогази / къщи / сапун /ядки / сирене / зъболекар като се говори за фототехника). Ако пък са от Америка и не се плаща за доставки, т.е някой ги донесе безплатно или с минимална сума, нещата стават доста изгодни, дори както се казва "далавера".
В Англия, Германия, Белгия и донякъде в Холандия може да се намерят в магазини неща на цени, недостижими никъде. Нещата естествено изискват време и средства, за да се намерят и да се точно във времето уцелят, но са много, дори премного изгодни. ЗА втора употреба дори са неземни цените там, дори наживо. През ебей не пазарувам, но виждам редовно пък цени направо във вселената невиждани.
Онлайн винаги имаме вариант за загубване на пратки, дори и най-скъпите тарифи, застраховки и др.
Примери мога да дам поне 1000203223232894829820 за техника с големи разлики тук и извън Бг. Най-фрапантния е последния, в който филм 35мм, струващ под 1 британски паунд и може да дойде до Бг с увеличение до 2.15 паунда/бройка, в Бг е 8-10 до 17лв!!!!!!!
Всичкото идва от това, че доста трудно може в БГ човек със заплата до 1500-2000лв месечно да отдели добро количество пари, за да може и да направи едно хоби истинско и пълно. А доста често фототехниката не търпи компромиси, и от това следват ограничения. Който има-купува, който не- наглася или чака.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   18-03-15 12:56

Хората с 500 кинта се мъчат на месец бре kvakioh :) За това има базара, тези с по 2-3к на месец, като се отекчат от разни тела и стъкла налазваме ние ха ха ха :D

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: m.djorov   
Дата:   18-03-15 13:13

В павилиона имат едни клиентски карти, които при направен някакъв оборот почват да дават отстъпки. Може някой колегите да има такава с натрупан над минимума и да ти каже колко %-са. Имам спомени за над 2К лв почваха първите отстъпки. Аз не съм стигнал още тази цифра, та не мога да услужа, но и % ще е по-малък от този на някой "голям батко" :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »