Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Въпрос
Автор: marto325   
Дата:   09-03-15 22:21

Здравейте, предстои ми да снимам два бала на приятели. Разполагам с CANON 1100D както и разбира се с 18-55. Искам да си взема портретен обектив втора упортеба с бюджет около 350 лв. Може ли да ми препоръчате нещо?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: sherbit   
Дата:   09-03-15 22:24

Нова петдесятка.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: Шанс   
Дата:   09-03-15 22:41

Canon EF 50 1.8

ще ти останат и за ръчна светкавица. можеш да я ползваш за запълване (fill flash) на сенките и отразяване (bounce) от стени и тавани в помещения.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: lamerko   
Дата:   10-03-15 01:47

Ама добре я тествай тая 50-ка на отворена бленда как фокусира, че май всеки втори вади 80% брак, а за поет аганжимент не е добре да се случи това :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: iasen2   
Дата:   10-03-15 08:07

Трябва да го вземеш обезателно поне месец преди бала , за да се научиш да снимаш с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: marto325   
Дата:   10-03-15 10:51

И аз мислех за Canon EF 50 1.8 но след като прочетох темата за лошия автофокус ме хвана страх да не съсипя събтието на хората. Другият вариант Canon EF 50 1.4 до сега втора употреба го виждам най-евтино за около 500 лв. Някой ако е пробвал комбинацията 1100D и 50 1.8 може ли да сподели мнение има ли много брак с автофокуса?


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: imitev   
Дата:   10-03-15 10:57

Вземи си външна светкавица...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: Pavlov   
Дата:   10-03-15 11:04

Вземи си някоя ръчнофокусна 50-ка от базара с преходник, сложи си Magic Lantern на апарата, и ще имаш по-точен фокус и по-хубави снимки, отколкото с Canon EF 50/1.8 II :) . И ще ти останат пари за светкавица, че и за още нещо полезно (резервна батерия например).

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: kvakioh   
Дата:   10-03-15 11:14

Или външна светкавица и един комплект готини зареждаеми батерии или някой обектив. Като обектива да не е 50/1.8. Може например 40/2.8 STM, макар че му е тих фокуса е малко бавничък, но е много по-добре от 50/1.8. 40/2.8 STM за повече от 250-270лв втора ръка е чиста спекула, да добавя.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: BXMarkov   
Дата:   10-03-15 11:31

Е как всички решихте че 50/1.8 не става? Става си чудесно, но трябва да се научи да снима с него, ако идеята е да има и ползва 1.8. Pavlov, ръчно фокусен обектив за отговорно събитие без голям опит крие много трудности и риск от провал. 40/2.8 STM става,в базара има чудесен 35/2 за 400 лв. 50/2.5 макро за 350 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: mixmike   
Дата:   10-03-15 11:42

40/2.8 е решението. Достатъчно остър е на 2.8 още. В комбинация с 1600 исо ще е напълно достатъчен. Плюс една ръчна светкавичка за 50-100лв и си решава грижата. Ръчната настроена да експонира нормално в диапазона 2-3 метра и снимане на RAW. След това при обработката на RAW-a корекция в рамките на 1EV няма да се забележи

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: Pavlov   
Дата:   10-03-15 11:43

Имал съм го, затова реших, че не става.
Опитът на фотографа с ръчнофокусен и с 50/1.8 II е еднакъв. Но във втория случай има по-голяма опасност да бъде подведен от обектива, тъй като ще се доверява на автофокуса. А той не е достатъчно надежден, особено на това тяло. От друга страна, с Magic Lantern ще има екстрите за фокусиране на безогледалка. И тъй като това няма да му е единствения обектив, и няма да снима динамични сцени, мисля, че ще се справи.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: kvakioh   
Дата:   10-03-15 11:45

ТРябва явно като се каже, че нещо не е добре като техника да му се отваря отделна тема и да пишем колко и как е зле. 100% съм сигурен, че поне 20 потребителя ще изкажат негативно мнение за 50/1.8 Канонския пластмасовия.
Авторът може да намери и по-стария 50/1.8 с металния байонет, там нещата може да се получат по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: lamerko   
Дата:   10-03-15 11:50

Предполагам, че основния фактор дали един обектив е добър или не са потребителските отзиви за него, а не разните ревюта. И след като 50/1.8 е водещ в класацията за оплаквания - явно има нещо гнило. Естествено, че има и сполучливи бройки/комбинации (в противен случай този продукт въобще нямаше да е на пазара), но... лично аз нямам такъв обектив, но един познат има - дори веднъж (на маса) залагахме къде точно ще попадне фокуса [smilie18]

За мен 40-ката в случая е по-дория избор. При ръчнофокусните стъкла ще трябва практика - сякаш не е добра идея. За тия балове не се изисква кой-знае какво - може да дойде малко тесен в помещения, но автора си има и 18-55. Но ще трябва и светкавица - добре е да се вземе колкото се може по-рано, че и за нея трябва практика :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: chrisnoch   
Дата:   10-03-15 11:52

Откога баловете не предполагат динамични сцени?!
Откога стъклата в диапазона 40-50 мм са портретни обективи?!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: kvakioh   
Дата:   10-03-15 11:55

Май никой не каза, че 40-50мм са портретни обективи. Такова обозначение "портретен", "пейзажен" дори "макро" в доста случаи наистина неправилно се използва и дава като определение.
40/2.8 STM се предлага като най-изгоден и подходящ като светлосила и мм. Може и портрети да изкара добри.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: lamerko   
Дата:   10-03-15 11:58

Говорим за съвсем бюджетно решение...

А и каква динамика ще търсиш при наредени 20-на наквасени маймуни пред обектива :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: RHCP   
Дата:   10-03-15 12:04

Помисли за варианта да продадеш китовия 18-55 и да си купиш вместо него тамрон 17-50мм с бленда 2.8

-> това ще ти е идеалния обектив за бал, фокуса на 2.8 няма да е проблем, а се намира за около 400 лева (пък и е ъпгрей, който си заслужава)

с твърди обективи се снима... трудно, но ако все пак държиш да е твърд (макар че тамронът е толкова остър колкото 50мм 1.8) то най-добрият вариант е 50мм 1.8 и да го използваш на бленда 2.8, за да има контраст в снимките и острота(а не да изглеждат супер изтощени)



Публикацията е редактирана (10-03-15 12:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: Thimotty   
Дата:   10-03-15 12:10

Абе какво му е на китака, че да трябва нов обектив за балове да купува.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: RHCP   
Дата:   10-03-15 12:14

мога да кажа какво не му е на китака: няма фиксирана бленда 2.8, няма микроконтраст, остротата е средна работа...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: imitev   
Дата:   10-03-15 12:24


Как ще снима бал с твърд 50 мм репортажно се чудя язе...

Ако ще 50ката е с марсианска технология...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: leo34   
Дата:   10-03-15 12:30

Според мен варианта, който предлага RHCP е подходящ. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: chrisnoch   
Дата:   10-03-15 12:43

kvakioh,
Колегата търси "портретен обектив втора упортеба с бюджет около 350 лв." Предлагате му 40-50 мм. Съвсем адекватно, а? Хайде, 50 мм по-мога да "преглътна", но 40 мм съвсем не са в портретния диапазон!

RHCP,
[smilie24] за Тамрон 17-50. Смислен ъпгрейд, върши чудесна работа в много ситуации.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: kvakioh   
Дата:   10-03-15 12:46

Aз да си кажа, че точно заради 1100/1200Д не ми харесва Тамрон 17-50/2.8. Това ми е и първото разочарование. 5 бройки, без и със стабилизация, никакъв фокус като хората, нови обективи. Последва връщане и смяна със Сигма 17-50/2.8 ОС. Да не описвам следващите подобни случаи. Не е хич сигурно, че ще попадне на добрата бройка. И после ще има чудене.
Не го отричам обектива, изказвам лични срещи и случки с него.
Всичко зависи от ситуациите в баловете. Какво ще се снима и къде.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: chrisnoch   
Дата:   10-03-15 12:59

Нищо му няма на Тамрон 17-50/2.8. Понякога се случват децентрирани бройки (и аз имах такава), но пак е в пъти по-добре от 18-55, при който качеството също варира в доста широки граници.
Канон 1100/1200Д са орязани тела с калпава АФ система и не са никакъв критерий за характеристиките на който и да е обектив.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »