Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: J0R0   
Дата:   09-03-15 10:38

Но в следствие на това, че полицаите задържали трима фотографи за 45 минути, съдът в Лос Анджелис постановил да им бъде изплатено обезщетение от $ 50 000.

И не само това.
След решението на съда градската управа на Лос Анджелис постановява да се осигури обучение за полицията по темата "Взаимодействаме с фотографи или граждани, които правят снимки на обществени места".
На всички полицейски патрули е раздаден бюлетин, в който се казва да не пречат, заплашват или блокират работата на хората, които снимат.
Фотографите имат право да снимат служители, докато те изпълняват своите задължения, фотографите имат право да присъстват на публични събития, се казва в обучението.
На полицията се забранява да искат от хората да показват или изтриват снимките си.

ФОТОГРАФИЯТА НЕ Е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ! се казва в решението на съда.

цялата статия


Как ще ги стигнем...

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: ecobo   
Дата:   09-03-15 10:48

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: compur   
Дата:   09-03-15 10:49

не "негър в Алабама", "фотограф в ЛА" [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: deerstalker   
Дата:   09-03-15 11:02

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: aroot   
Дата:   09-03-15 11:04

Как ще ги стигнем... [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: juslen   
Дата:   09-03-15 11:07

Има ли арестуван фотограф затова, че е снимал на обществено място досега у нас че да трябва да ги стигаме?

Аз досега проблем с полиция за снимане не съм имал никога и никъде, докато в САЩ и в други държави полицаите много обичат да си надвишават правомощията и затова е пълно и с клипове в тубата за конфронтации между полицаи и фотографи.

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: gbdesign   
Дата:   09-03-15 11:15

juslen, имаше един много скандален случай, касаещ слабичък фоторепортер, който беше отнел доста бой от полицията, по време на протестите срещу Орешко Тъпото.

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: J0R0   
Дата:   09-03-15 11:18

За арестуван не знам. За пребити от полицията - колкото щеш.
Ей тия колеги не си правят снимка за спомен пред МВР, събрали са се на протест по повод фоторепортер пребит от полицията.



Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: PhotoBo   
Дата:   09-03-15 11:23

В нашата Държава обратното законово постановление очаквам [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: E.Stanev   
Дата:   09-03-15 11:24

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: Alice   
Дата:   09-03-15 11:24

фотографът снимал спящи полицаи е привикан на разпит

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: Emil   
Дата:   09-03-15 11:35

У нас е обратното Не снимайте полицаи. Ще ви арестуват

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: chrisnoch   
Дата:   09-03-15 11:39

В Париж, близо до Триумфалната арка, някакво скучаещо полицайче на пост пред посолството на Катар се опита да ми вземе фотоапарата, за да провери дали не съм го снимал. Отказах, разбира се. Полицайчето се опита да ми издърпа камерата от ръцете. Стана голяма патардия. За има-няма минута около нас се насъбра тълпа. Отнякъде се появиха още трима полицаи, които след дълъг спор с постовия (не успях да схвана същината, защото говореха много бързо на френски, който владея слабо) успяха да го убедят, че не може да има претенции към мен. Полицайчето с неудоволствие се върна поста си. Държа да подчертая, че през цялото време се намирах на 50-ина метра от въпросното посолство, пред което той "дремеше". Не е като да съм му заврял фотоапарата в лицето!
В България не съм имал подобни инциденти.

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: rx   
Дата:   09-03-15 11:45

В едната статия единия е бивш затворник, който е вгорчил живота в следващите месеци на двама служители, които, се оказва, просто дремят в обедната си почивка, в другата - човека е решил да се "ебава" явно с полицаите. И в двата случая са били без лична карта, което подлежи на действията, които са направени. Един вид - като показвате треската в нечие око, първо трябва да огледате дали нямате греда в своето. И аз да бях полицай и някакъв келеш да ми подсвирква, "че много филми гледам", с кеф ще го закача да повиси на "тролея". Не само в България, но и по света "превишаването на правата" на полицаите обикновено се случва след очевадна и умишлена провокация от страна на "жертвата". Като допълнение ще кажа, че в България полицията е особено толерантна към гражданите - дори ТВЪРДЕ толерантна, в сравнение с останалите страни. Така, че внимавайте кого си пожелавате да "стигнеме". [smile]



Публикацията е редактирана (09-03-15 11:54)

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: lamerko   
Дата:   09-03-15 11:56

Има обекти, които са забранени да се снимат - дори от разстояние. Обикновенно се стига до изтриване на картата (действие, което е обратимо, ако полицая не е много в час), но може да се стигне и до арест. Общо взето американците са малко докачливи, когато става на въпрос до национална сигурност и официално наложените мерки във връзка с нея :)

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: J0R0   
Дата:   09-03-15 12:06

Не бих казал че е така.
В България по принцип хората са изключително нетолерантни към фотографите. Така че всякакви служители, в това число и полицаите, няма как да правят изключение.
Тук всичко е "забранено" да се снима - банки, църкви, манастири, магазини, молове, заведения, гари, концерти... абе каквото се сетиш.
В края на миналата година бях в Тайланд и Лаос, там е рай за фотографа.
Нямаше човек когото да снимам и да ми се намръщи. Всеки ти се радва, усмихва.
Снимаше се без никакви проблеми навсякъде - летища, граници, училища, молове, храмове, военни, полицаи, стюардеси, монаси, учители, търговци - всичко и всеки.
Изобщо не може да става сравнение с България.

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: rx   
Дата:   09-03-15 12:16

Жоро - за хората и манталитета им ли говорим последно или за полицаите и законите в дадена държава?

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: muzicantini   
Дата:   09-03-15 12:18

Второто е функция на първото.

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: rx   
Дата:   09-03-15 12:22

Именно. Иначе няма лошо да даваме примери с разни добри порядки от разни знайни и незнайни страни, но без да сме наясно с цялостната им ситуация, тая стратегия да вземаме на парче и да копираме тук не се получава.

Искам да припомня на Жоро и, че в страната на неограничените възможности полицаите въобще нямат скрупули да стрелят на месо(нещо, което и тук трябва да е така!!!) и съвсем случайно може, виждайки с периферно зрение в изнервена ситуация, че някой вади "нещо" и го насочва към тях, да не се сетят, че може да е фотоапарат и тогава няма да го топли факта, че на близките му ще платят някаква сума, а той ще гледа цветята откъм корена.

И като говорим за манталитет и хора, искам да попитам Жоро дали ако докато снима на улицата дойда и го помоля да изтрие кадъра, в който по някаква случайност съм и аз, ще го направи и ще се извини, или ще почне да ми обяснява как имал право и т.н.? [beer]



Публикацията е редактирана (09-03-15 12:27)

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: boni   
Дата:   09-03-15 12:28

Вече има толкова много възможности за снимане с различни видове скрити камери и фотоапарати, че забраната за снимане на обществени места с цел "сигурност" е пълна глупост. Всеки, който желае да заснеме нещо с лоши помисли, може да го направи и никой няма да разбере.

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   09-03-15 12:29

Глупости, законите нямат общо с манталитета и никога не са имали. Виж за интереса на някого с правят закони. Но интереси има във всяка държава. Защо там те не са свързани с манталитета? И какво знаете вие за манталитета изобщо? Или за всяко неправилно нещо е най лесно да се каже политиците и манталитета са виновни, като че ли вие не сте същите ... ебаси лицемерите човек ...

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: rx   
Дата:   09-03-15 12:33

Ми същите сме разбира се. Ако теб те сложим на мястото на Бойко или Гойко, и ти ще правиш абсолютно същото, което те. Да не са дошли от космоса нашите политици, адвокати, полицаи... фотографи... :)

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: gbdesign   
Дата:   09-03-15 13:00

Boni, май си забравил за този случай

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   09-03-15 13:42

rx не точно ;) такива като мене не стигат подобни постове иначе ще се препълнят затворите, а половината администрация ще остане безработна ;)
Иска ми се ченге да пробва да ми вземе апарата и аз да изкарам от държата някой лев най-накрая ...

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: ecobo   
Дата:   09-03-15 13:45

boni написа:

> Вече има толкова много
> възможности за снимане с различни
> видове скрити камери и
> фотоапарати, че забраната за
> снимане на обществени места с цел
> "сигурност" е пълна глупост. Всеки,
> който желае да заснеме нещо с лоши
> помисли, може да го направи и никой
> няма да разбере.


[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »