Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: strawmerry   
Дата:   05-03-15 19:13

Здравейте !
Много ще ви бъда благодарна ако ме посъветвате какъв фотоапарат да си купя !
Искам да бъде около 350лв./може до 500, ако е нещо изключително/, да прави страхотни снимки и да се доближава до професионален фотоапарат /знам, че звучи наивно/, тоест да става за полу-професионални фотосесии, хубавата светкавица ми е особено важна.

Абсолютно нищо не разбирам от фотоапарати, затова ако ми препоръчате нещо с обяснения като за деца, няма да се разсърдя ! [smile]
Благодаря !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: Петрос   
Дата:   05-03-15 19:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: h_bio   
Дата:   05-03-15 19:20

Бюджета е ограничен. техника втора употреба вариант ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: realnoncho   
Дата:   05-03-15 19:21

Тези пари ще стигнат само за хубава светкавица от исканото...

Иначе и гол апарат може да се вземе, ама хубави фотосесии стават със знаене, можене и хубави обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: h_bio   
Дата:   05-03-15 19:28

Момчета, не забравяйте, че критериите на питащия вероятно са различни от нашите. Т.е. това, което е прилично качество на снимкте за него, за нас да е брак.
В този смисъл мисля, че в конкретния случай ентри левъл DSLR с китовия обектив ще свърши работа. Също така подозирам, че се има предвид вградената светкавица да е добра, а не да се търси външна такава. За бюджета има чудесни предложения в базара за употребявани камери от посочения клас фототехника. Между другото, някоя безогледалка също може да е вариант. Прости си мисля, че се търси нещо, което е по-добро и по-истинско от компактен апарт.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   05-03-15 19:34

Масово турбо-сапунерките се възприемат за полу-професионални... предполагам, че за такава е питанката [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: imitev   
Дата:   05-03-15 19:35

М'че да даде примери на необходимият резултат... [smilie21]

Аз се хващам на бас, че под "хубавата светкавица" се има предвид вградената [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: bg2014   
Дата:   05-03-15 20:23

Обаждаш се на някой колега от твоя град. Пробваш неговия апарат от среден клас и търсиш нещо подобно.
И съвети ще получи, и опит ще натрупаш, и впечатления "какво търся" ще придобиеш.
Скоро имах дилемата какъв апарат да си купя.
Купих чисто нов Никон 5100 и след месец вече разбирам какво търся - хубави обективи и хубаво време.
Така ще е и със теб. Каквото и да купиш винаги ще има по-високо ниво.
Просто в зависимост от финансите купуваш нещо за старт, но скоро след това започваш истинското бягане.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: strawmerry   
Дата:   05-03-15 21:37

Много благодаря на всички за отговорите !
Да, имах предвид вградена светкавица. Просто искам нещо на прилична цена, което да прави хубави снимки. Много обичам да снимам, но това ще си остане хоби. Затова до 500лв.
Техника втора употреба не купувам.
Обърнах се към вас, защото не съм наясно кое точно е важно за фотоапаратите, какво да гледам. Ясно е, че ще е 20 мегапиксела, но оттам нататък... Как да разбера коя светкавица е хубава и т.н.
В Техномаркет сигурно няма да ми дадат да пробвам. Трябва да знам какво търся. Имала съм Канон и се развали, от Сонито съм много по-доволна, но вече искам нещо по-професионално.



Публикацията е редактирана (05-03-15 21:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: strawmerry   
Дата:   05-03-15 21:42

h_bio, мерси ! Точно това имах предвид, но китов обектив и безогледалка нищо не ми говорят.. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: Петрос   
Дата:   05-03-15 21:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: tzl   
Дата:   05-03-15 22:03

Мегапикселите не правят картинките. Те просто ти дават размера на картинката. Дали ще е голяма лоша картинка или малка, няма значение. Примерно погледни защо Nikon D4 e само 16 мегапиксела, а е един от най-скъпите им модели.

Всички вградени светкавици са еднакво "хубави". С тях ще правиш снимка, която ще изглежда като от телефон, сапунерка и фотоапарат за 10 хиляди лева.

Фотоапаратът просто записва това, към което го насочиш. Като светкавицата светне директно човека, ще получиш човек с директно светната светлина. Фотоапаратът няма да промени нищо вълшебно. Ако човекът е застанал облещен, ще излезе облещен. Ако е дебел, ще излезе дебел. Ако е слаб, ще излезе слаб. Ако е хубав, ще излезе хубав, ако е грозен, ще излезе грозен. Ако е усмихнат, ще излезе усмихнат. Ако е намръщен не смятай, че ще му оправи изражението.

Надявам се тези съвети да те накарат да стъпиш на земята.

Каквото и да вземеш като DSLR ще е все едно независимо дали купуваш за 10 000лв или за 500лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: mmjm   
Дата:   05-03-15 22:22

https://photo-forum.net/ebook/start.htm

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: h_bio   
Дата:   05-03-15 23:06

Вариант 1

Вариант 2

Вариант 3

вариант 4


Можеш да пазаруваш и от различни от посочените магазини.



Публикацията е редактирана (05-03-15 23:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: h_bio   
Дата:   05-03-15 23:10

Вариант 5

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: deerstalker   
Дата:   05-03-15 23:17

За тези пари[smilie5]



Публикацията е редактирана (06-03-15 22:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: Петрос   
Дата:   05-03-15 23:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: realnoncho   
Дата:   05-03-15 23:29

Panasonic LZ40

Отговаря на всички изисквания - 20мп, полупрофесионален турбозуум, светкавица и изглежда хубав само за 429лв [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: radi_nrj   
Дата:   06-03-15 00:03

Съжалявам, че ще те разочаровам, но всичко от телефоните с що годе по-добри камери и апаратите, които са до 500лв нови в магазина са със сравнително еднаква картина. Светкавиците са им са еднакви и просто имат различен набор от функции и различно оптично приближение.

Иначе може да погледнеш темата "Снимки с телефони". Виж колегите какви чудеса правят с тях и се надявам да се убедиш, че не апарата парави снимката [smilie3]

Сега е трудно да ти препоръчам апарат защото ти не знаеш какво точно искаш или искаш нещо невъзможно.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: axlastro   
Дата:   06-03-15 01:56

това . Няма вградена светкавица май, но ще си вземеш външна.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: Петрос   
Дата:   06-03-15 02:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: burningice   
Дата:   06-03-15 08:04

По мое мнение, хубави полу-професионални апарати са канонските 6Д или никонските Д7100, но не се вместват в бюджета.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   06-03-15 08:17

А кафе трябва ли да може да прави ?

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: pmartinov   
Дата:   06-03-15 08:29

Апарата има светкавица.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: axlastro   
Дата:   06-03-15 09:13

Да взима Олимпуса щом има вградена тогава.
burningice [smilie24] И аз си мислех за 6D, но реших че е прекалено иронично.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »