Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 неоригинален грип за D7100
Автор: HIT   
Дата:   26-02-15 18:12

Здравейте!
Моля снимащите с Д7100 и ползващите неоригинален грип да споделят мнение - от коя марка са доволни и нямат оплаквания.
По принцип съм привърженик на правилото - за Никон - Никор и Никон, но от досегашния ми опит с 3-4 модела камери и оригинални грипове съм леко недоволен от практиката на Никон да сменят модела на грипа дори и за една и съща серия камери.
Д80 и Д90 например работят с един и същи модел грип, а Д7000 и д7100 - не.
Затова съм се насочил към неоригинален.
Phottix, Meike, Travor?


Отговори на това съобщение
 Re: неоригинален грип за D7100
Автор: красис   
Дата:   26-02-15 19:54

Meike [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: неоригинален грип за D7100
Автор: satansho   
Дата:   26-02-15 20:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: неоригинален грип за D7100
Автор: HIT   
Дата:   27-02-15 09:02

Да разбирам ли, че Meike няма проблем с батериите и пасва добре?
Някой със впечатления от Phottix,че го има в Павильона и може и гаранция да има....


Отговори на това съобщение
 Re: неоригинален грип за D7100
Автор: satansho   
Дата:   27-02-15 10:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: неоригинален грип за D7100
Автор: jivkojj   
Дата:   27-02-15 10:08

Имах Phottix Premium Series на д90. Работеше си нормлно, и според очакванията. Прилепваше като оригинален.
Имаше обаче 2 проблема:
- дрейнваше батерията осезаемо. За по-малко от месец се стопяваше пълна батерия до 0%. Тоя проблем обаче май го имат повечето менте-грипове.
- текстурата на грипа, която създава грапавост в същност не е отлята, а е просо изпръскана с боя. Та тая боя доста бързо падна и грипа стана лъскав.

Междодругото аз моя грип почти не го ползвах. Апарата ставаше действително голям и аз, тъй като не съм с големи ръце в действителност повече ми пречеше. Ама на, трябваше да пробвам какво е [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: неоригинален грип за D7100
Автор: satansho   
Дата:   27-02-15 10:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: неоригинален грип за D7100
Автор: da.fo   
Дата:   27-02-15 13:52

Имах такъв случай с изтощаване на батерията от грипа за няколко дена. Снимах дисплея първия ден когато батерията беше на 100% и след два дена на 50% 0 кадъра и изпратих снимките на китайците. Подмениха ми грипа.


Отговори на това съобщение
 Re: неоригинален грип за D7100
Автор: trouble_sl   
Дата:   27-02-15 15:29

Имам Фотикс на Д5100. Първата бройка не правеше контакт с тялото, върнах я и ми пратиха друга. Прилепва добре, апарата се захваща добре. Моя Фотикс беше с кабел за шутър бутона (не знам има ли без кабели) и се скъса много бързо. Батерията не пада по-различно от това ако е във самия фотоапарат. На мен много ми допадна. Яд ме е само за кабела...някой да има?

Отговори на това съобщение
 Re: неоригинален грип за D7100
Автор: virosh   
Дата:   27-02-15 16:11

Имах MB-D80 за D90-та ми. Страшен грип, независимо че го бях взел втора ръка от колега от форума. Беше доста запазен макар и гумите да бяха износени вече и си личеше че е ползван и то много. Аз мога да кажа че и аз не съм го жалил, но никога не съм имал проблеми с него.
Откакто съм с D7100 се каня да си взема грип и за него защото свикнах и сега ми е доста неудобно като го нямам. Проблема е с цената на Никонския, но аз лично предпочитам да ги дам отколкото после да се ядосвам когато неоригиналният почне да прави проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: неоригинален грип за D7100
Автор: HIT   
Дата:   27-02-15 18:13

И аз съм склонен да дам парите за оригиналния и да си спестя проблемите, но като реша да ъпгрейдна тялото - цената на грипа паднала до неузнаваемост и новия модел - с нов грип, въпреки че батерията същата ...


Отговори на това съобщение
 Re: неоригинален грип за D7100
Автор: virosh   
Дата:   27-02-15 18:29

@HIT, знам. Това една от причините за момента все още да карам без него. Това подменяне на аксесоарите с всеки следващ модел е...

Отговори на това съобщение
 Re: неоригинален грип за D7100
Автор: iavorianev   
Дата:   27-02-15 23:25

Meike,вече 2 години на д7000 не е мръднал

Отговори на това съобщение
 Re: неоригинален грип за D7100
Автор: virosh   
Дата:   28-02-15 10:26

@HIT, ако вземеш Meike - дай после впечатления, че сега и мен ме заразихте. Хем в момента въобще нямам излишни кинти за харчене. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: неоригинален грип за D7100
Автор: goldstar   
Дата:   28-02-15 15:48

В момента ползвам Meike и да ви кача повече от доволен съм. Ръцете ми са лапи и ми пасва идеално. Единствения недостатък и минус така да го нарека е изработката на материалите както един от колегите е споделил в по-горните постове. Смело купувай ! [beer] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »