Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за макро обектив
Автор: vili_anastasova   
Дата:   24-02-15 13:52

Здравейте, имам следния въпрос.
Снимам с Никон Д 80, решила съм да си вземам следния макро обектив Nikon 40mm f/2.8G AF-S DX Micro-Nikkor. Въпросът ми е такъв – хубав ли е този обектив за макро снимки?
Как се справя с автофокуса и ръчния фокус, въобще заслужава ли си да си купя този обектив? Нямам възможност за по-скъп макро обектив, затова се колебая за този, дали си струва покупката му?
Благодаря предварително на всички, които ще се включат в темата по същество!!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за макро обектив
Автор: pmartinov   
Дата:   24-02-15 13:57

Nikon Nikkor 40mm f/2.8G AF-S

За тези които знаят как да го ползват е чудесен [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за макро обектив
Автор: Pac   
Дата:   24-02-15 14:03

Без да имам личен опит, от това което съм чел (а бая съм прочел за макро обективи, понеже и аз искам да си купя), 40мм идва малко неудобно като дължина, много трябва да се приближаваш до обектите. Като много удобна дължина е 105мм-вото макро. Знам, че никонските са доста скъпи, но има една много хубава Токина 100мм, която е добра почти колкото никона и доста по-евтина. Ако имах мотор в тялото на апарата, нямаше да се колебая и щях да взема нея.
Гледам в базара има една в момента:
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=50716




Публикацията е редактирана (24-02-15 14:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за макро обектив
Автор: ZENON   
Дата:   24-02-15 14:03

Встрани от темата.
40мм може да ти дойдат къси за макро. Разбира се много зависи какво искаш да снимаш. Ако са разни буби ще е къс (ако са живи и си вървят по пътя имам предвид).

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за макро обектив
Автор: Pac   
Дата:   24-02-15 14:05

Снимки с Токината: http://www.flickriver.com/lenses/tokina/atxm100afprod/

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за макро обектив
Автор: fraction   
Дата:   24-02-15 14:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за макро обектив
Автор: realnoncho   
Дата:   24-02-15 14:06

Ако снимаш само неподвижни неща 40мм може да е ОК, иначе поне 60мм.

P.S. Тази Токина 100 макро се разтяга като фокусира и аберира доста, аз не бих си я взел.



Публикацията е редактирана (24-02-15 14:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за макро обектив
Автор: pmartinov   
Дата:   24-02-15 14:07

Нямам възможност за по-скъп макро обектив, затова се колебая за този, дали си струва покупката му?



Да, струва си [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за макро обектив
Автор: vili_anastasova   
Дата:   24-02-15 14:42

Благодаря на всички Вас за мненията! Наистина нямам възможност за по-скъп обектив, спряла съм се на този, затова исках да разузная що за обектив е. Едва ли ще снимам движещи се буболечки, ако мога някоя пеперуда, която стои на едно място,[smile] [smile] ако ли не, здраве да е, по-скоро ми се снимат треви и цветя...
До сега не съм снимала с вмакро обектив, та затова бяха въпросите ми! Благодаря ви още веднъж![smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за макро обектив
Автор: Pac   
Дата:   24-02-15 15:03

Не знам как точно си представяш снимането на пеперуди от 10см. Трябва да са доста застреляни. :) Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за макро обектив
Автор: addi999   
Дата:   24-02-15 16:28

Като притежател на 2 макрообектива аф -60мм и 105мм и ръчен 105мм,бих те посъветвала да потърсиш поне 60мм ,за да се насладиш наистина на макрото -бубулечки ,пеперуди ,калинки .С 40мм ще ги плашиш,а само за цветенца бързо ще ти омръзне .Ако не ти е проблем ръчното фокусиране ,потърси си някой ръчен с макро като начало ,намират се евтино.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за макро обектив
Автор: vili_anastasova   
Дата:   24-02-15 20:55

addi999: Благодаря за мнението![smile] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за макро обектив
Автор: simbon4o   
Дата:   24-02-15 20:57

Аз за сериозно макро не виждам смисъл от АФ обектив пък изобщо! По-скоро проблем ще е лошата матрица на Д80 и липсата на лайфвю.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »