Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Въпрос за Сони А7р
Автор: rx   
Дата:   24-02-15 12:19

Напоследък ме навяват едни мисли... [smilie5] срам не срам, ще питам - хората, които имат такава джаджа, доколко са съвместими канонски обективи с тялото? Работи ли си всичко - автофокуси, стабилизация, теле екстендери?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Сони А7р
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-02-15 12:59

С подходящ преходник блендата, автофокусът и стабилизацията работят без проблеми. Не виждам причина екстендерите да не работят, но нямам конкретни данни.



Публикацията е редактирана (24-02-15 13:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Сони А7р
Автор: ZENON   
Дата:   24-02-15 13:37

Гледах из ибей преходниците с фокус-мокус. На някои има таблици с обективите, които работят или какво им работи и какво не. Провери направо там.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Сони А7р
Автор: a4o90   
Дата:   24-02-15 13:48

Управление на бленда и стабилизация си работят супер, но от това което съм виждал фокусът определено е бавен..

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Сони А7р
Автор: pmartinov   
Дата:   24-02-15 13:49

rx

Ти винаги си имал слабост към телеметричните камери .

Защо сега е нужна тази перверзия ? :)

И без това не си от болните фенове на червената лентичка .

За разлика от много други добре знаеш,че когато имаш едни предимства е за сметка на други недостатъци.

Хем знаеш,че шпагата между две системи винаги е за сметка на безкраен компромис.



Публикацията е редактирана (24-02-15 13:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Сони А7р
Автор: kvakioh   
Дата:   24-02-15 14:35

ТЕлата 7 на Сонито са направени според адапторите. Има ги купища, на всякакви цени и варианти. Точно най-много с Канонски обективи съм ги виждал или за телеметрични камери като Лайка. ВСичко работи според каквото се плати. Естествено, щом е някакъв вид наставяне, има и грешки и недотам премислени неща от китайчетата.
Работи всичко, стига да има желание. Това доколко картинката е ОК, дали само не е добре за видео и някакви висоти на ISO-то, това е друга тема. Неземна работа казват за сензорчетата, само дотук обаче, явно малцина са извънземни тук и могат и са се насладили на такова нещо като Сони безогледалка ФФ. Телата са консуматив, обективите са важни. Въпреки, че теоретиците тук са малко, нещата могат да се синтезират дори лаишки в 2-3-5 изречения за техниката като цяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Сони А7р
Автор: rx   
Дата:   24-02-15 14:46

Ееее не се карайте де :D То е ясно, че тема за въпросната марка винаги предизвиква емоции, но се опитах максимално технично да задам въпроса [smile] По принцип не понасям марката Сони - да подчертая дебело и с черно мастило [smile] Но не мога да си кривя душата, че а7цата вади страшна картинка. Друг е въпроса, че в момента идеята е на ... фаза идея, но определено не бих си цанил обективите, които имам в момента, т.к. от страна на Сони няма никакви аналози, а каквото има е безразсъдно скъпо. Затова и питам какви са компромисите - явно главния компромис е с автофокуса, но то така или иначе безогледалка и бърз автофокус не могат да бъдат в едно изречение. Благодаря на отзовалите се и инфото, което дадоха :) Продължавам разузнаването...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Сони А7р
Автор: pmartinov   
Дата:   24-02-15 14:54

rx

На този етап може да се каже,че Сони имат избор от тела.

Но същото не може да се каже за обективите.

Така че доста трябва да втаса идеята...

Имам няколко познати вече с телата в ръце но обективи като избор нямат.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Сони А7р
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-02-15 14:55

rx,
Това, че не "понасяш" марката Сони може би е свързано с необяснимите ти емоции, но няма връзка със здравия разум. Сони са най-голямата компания в този бранш, произвеждат най-много (над 60% от общото световно количество) и най-качествените сензори за дигитални изображения и т.н. Неслучайно сензори на Сони се използват от Никон, Пентакс, Олимпус, Панасоник, Фуджи ... На практика от всички - без Канон. Това комай ще се промени, защото се появиха сериозни слухове, че новият 50 МП ФФ сензор на Канон всъщност е произведен от Сони.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Сони А7р
Автор: satansho   
Дата:   24-02-15 15:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Сони А7р
Автор: rx   
Дата:   24-02-15 15:10

chrisnoch самия им корпоративен модел е отвратителен. Всъщност не мога да намеря достатъчно силна дума да го подчертая :) Така, че не се притеснявай, не влагам емоция.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Сони А7р
Автор: marves   
Дата:   24-02-15 15:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Сони А7р
Автор: rimohit   
Дата:   24-02-15 15:13

В ДП то имаше анонс за няколко обектива за А7 ците. Изглеждат много на място , обаче аз лично се стреснах от размера има и много се замислих нужно ли ми е това.В крайна сметка де да знам..Като имаш канонски стъкла + преходник + ....какво се печели от това , че е безогледалка (т.е. компактно с голям буркан).

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Сони А7р
Автор: satansho   
Дата:   24-02-15 15:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Сони А7р
Автор: rx   
Дата:   24-02-15 15:17

Е фулфрейм е все пак... няма как да минеш с джобен обектив :) Ама и не е целта на занятието - при 25кг раница на планината, 600г разлика между дслр и безогледалка не са нещо, за което бих мрънкал - не съм метросексуален я! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Сони А7р
Автор: mugen   
Дата:   24-02-15 15:19

Автор: satansho

А7 понася ли се с други презряни системи. Например Никон, със ръчните обективи как е положението? Поносимо зле или изключително зле и малко още....



Всъщност няма причини да е зле [smilie11]
Точно обратното, едва ли тия Никонски MF обективи могат да се ползват по-ползотворно на нещо друго, както на a7/r/s [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Сони А7р
Автор: satansho   
Дата:   24-02-15 15:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Сони А7р
Автор: rimohit   
Дата:   24-02-15 15:22

Да...като за мен лично я оправдавам само за ръчки, Там , поне са по прибрани нещата а и , като за планина са добър вариант .

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Сони А7р
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-02-15 15:39

rx,
"самия им корпоративен модел е отвратителен"

Бъркаш! "Корпоративният" модел на Канон е още по-отвратителен. Безогледалките на Сони предлагат най-отворената система (качествени преходници за всички байонети, поддръжка на всички функции за стъкла от всички производители), което далеч не може да се каже за Канон или която и да било друга компания.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Сони А7р
Автор: nyamago   
Дата:   24-02-15 16:01

Като каза "корпоративен модел" - какво точно имаш предвид?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Сони А7р
Автор: rx   
Дата:   24-02-15 16:30

nyamago имам предвид ценовата им политика, политиката им да не са съвместими със стандарти(освен с техните) и т.н. неща, с които съм се сблъсквал при продуктите на тази компания :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Сони А7р
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-02-15 16:41

rx,
Ценовата политика на Сони е доста по-приемлива от тази на Канон. Не разбирам, какво имаш предвид под "политиката им да не са съвместими със стандарти (освен с техните)"??? Във фотографията единственият "несъвместим стандарт" беше "нестандартната" обувка на Минолта за светкавици, но и това е вече минало.

fraction,
Каквато и хронология да следи, nyamago е прав! А ти само мъчиш клавиатурата! [smilie23]



Публикацията е редактирана (25-02-15 00:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Сони А7р
Автор: rx   
Дата:   24-02-15 16:44

chrisnoch какво ще кажеш за формата, в който записват видео, например? Тей наречената измишльотина mts. Значи, теб те знаем, че си им заклет фен, и не ми е целта да ти променям мнението. Ама не се опитвай да си наложиш вярата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Сони А7р
Автор: ZENON   
Дата:   24-02-15 17:00

Аз съм пред смяна на... двете системи в полза на А7II, но чакам средата на годината ноите светли стъкла. Точно защото мъкненето си има граници. Иначе за ръчни обективи Е маунт няма ограничения. Какъвто преходник сложиш, с такъя ще снима. Единствено както по-горе писах, с автофокуса нещата са куци, пък и аз не бих се занимавал.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Сони А7р
Автор: rx   
Дата:   24-02-15 17:07

Говори се, уж, че канон щели да ползват матрици на Сони. Ако направят кютук с картинката на а7, го вземам одма...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »