Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Размисли и страсти за Абитуриентски Албуми/Букове
Автор: Yonko_Rusev   
Дата:   22-02-15 22:16

През последните две седмици рязко се увеличиха запитванията при мен за Изработка на Абитуриентски Албуми или по Новому -Фото Букове

И аз си оферирам , сключвам си Договори и т.н......но реших да си сверя Часовника с изработващите тук такива неща и да попитам на какви цени ги изработвате тези Букове ?

Размера в готов вид е 15/20 , твърда корица / еднаква за целия клас или випуск/, вътре едно дете на страница с до три кадъра , фотохимичен печат/минилаб/ , клас от около 25 деца и всички искат !

Цената на която работя е 100 лв . на дете ! Сключвам договор на тази цена ! Авансово плащат половината и остатъка се плаща до 10 май ! Такива са условията ми !
Смятате ли тази цена за адекватна ? Ако ДА ...защо .....и ако НЕ защо ?




Ще замоля в темата да коментират само колеги които са изрядни платци на Републиката ни,имат си фирма, касов апарат, счетоводител,осигуряват се и т.н....... плащат си всичко и на всички !

От "колеги" които седят на Сянка .....и чакат новия Канон или Никон да залее пазара смятам че темата е неуместна !

Благодаря на всички предварително !

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти за Абитуриентски Албуми/Букове
Автор: джъмбо   
Дата:   22-02-15 22:18

не знам от къде е дошло това фото букове за абитЮрентитье...

бук е портфолиото на професионален модел... това на жаргон... щот иначе на нашенски си е чист фото албум...

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти за Абитуриентски Албуми/Букове
Автор: HP   
Дата:   22-02-15 22:27

Цената е трудно да се охарактеризира дали е адекватна, щом има сделка на тази цена , значи е ОК.
Почти винаги съм имал проблеми със събираемостта на останалите 50%, така че, за мен лично цената е адекватна, стига да има събираемост.
С оглед на лош опит , моята оферта е 100% от цената предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти за Абитуриентски Албуми/Букове
Автор: novi4ok   
Дата:   22-02-15 22:35

Според мен цената ти е като на кувертите за ресторантите покрай баловете. Щом има кой да се върже... Дай боже всекиму.
[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти за Абитуриентски Албуми/Букове
Автор: grafarena   
Дата:   22-02-15 23:02

novi4ok - Темата май не е за теб . Дай Боже и ти да имаш свой бизнес , и да си плащаш данаците , и на печалба да си !

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти за Абитуриентски Албуми/Букове
Автор: novi4ok   
Дата:   23-02-15 13:05

grafarenna, а защо темата да не е за мен? Аз също снимам балове и правя албуми и понеже колегата иска да свери часовника си, аз изказах мнението си. Чудя се ти защо пишеш в нея след като нямаш мнение...


Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти за Абитуриентски Албуми/Букове
Автор: HIT   
Дата:   23-02-15 13:54

За такъв размер албум 100 лв е много добра цена за този, който е приел поръчката. Тази цена е още по-добра ако този, който е приел поръчката е затворил цикъла от всички стъпки до крайният продукт. Но и да не е - има хляб за отделни подизпълнители.
А щом има "рязко увеличаване на запитванията" и "сключени договори", значи цената е реална.
Със сигурност има и по-ниски цени за тази услуга, а вероятно има и по-високи. Щом си калкулирал всичко и се е получила тази цена и клиента подписва договор - значи всичко е наред!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти за Абитуриентски Албуми/Букове
Автор: victory13   
Дата:   23-02-15 13:58

Трудно ми е да преценя цената без да съм видял продукта.
Иначе е ясно, че най-бързата калкулация я направиха всички [smilie18] .
Ако и двете страни са доволни, значи са направили идеалната сделка.

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти за Абитуриентски Албуми/Букове
Автор: 798099   
Дата:   23-02-15 14:09

off/
Справедлива пазарна стойност (СПС) - стойността, на която и двете страни са готови да сключат сделката. Почти винаги по пътя на взаимни компромиси, наричани по народному "пазарлък"
Много често, СПС няма пълно съответствие с калкулацията на стоката/услугата... И на теория, и на практика.


Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти за Абитуриентски Албуми/Букове
Автор: tzl   
Дата:   23-02-15 14:14

Начинът на мислене, че "снимки за абитуриенти" е нещо, което правят Х човека и цените им трябва да са съизмерими е начин на мислене на търговец, а не на производител. Търговецът гледа какви цени има конкуренцията и гледа да е в крак с тях, защото предлага стока, която всеки друг може да купи от производителя. Производителят дърпа конците основно. Търговците само им играят по свирката.

Ако снимате едни и същи неща, които всеки друг може да снима, тогава е ОК да се мисли като търговец, щото всички правят едно и също. Но ако предлагате различни неща, тогава може да слагате каквато си искате цена без значение колегите ви как се оценяват, стига да ви покриват разходите и да имате печалба, която да ви поддържа бизнеса.

Запитайте се защо ви наемат — заради това, че сте фотограф (един от всички,който има най-изгодна цена) или заради това, че харесват точно вашия начин на снимане. Продавате услугата фотография или продавате уменията си като конкретен фотограф.

Дали цената е ОК може да каже само колегата, който пита. Ясно е, че ако фото книгата струва 95лв 100лв е твърде малко, но ако му покрива разходите и има печалба, която му стига да си плати данък печалба, счетоводство, осигуровки, амортизация и остава, тогава преценката е напълно лична.



Публикацията е редактирана (23-02-15 15:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти за Абитуриентски Албуми/Букове
Автор: grafarena   
Дата:   23-02-15 16:36

novi4ok , мнението ми е , че след като и двете страни са удовлетворени има сделка . Търсенето определя предлагането . Реагирах на поста ти "...Щом има кой да се върже..." , който според мен издава леека завист , защото автора си е създал клиенти , има си умения ,които са явно оценени от клиентите му и си плаща всички данъци , което в нашата родина не е без значение. А ти като снимаш балове и извършваш търговска дейност плащаш ли данъци ? И последно - нищо лично към теб , само си мисля кога ще почнем да повишаваме качеството на уменията си , а не да гледаме в паницата на съседа си .

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти за Абитуриентски Албуми/Букове
Автор: ecobo   
Дата:   23-02-15 16:54

victory13 написа:

> Ако и двете страни са доволни,
> значи са направили идеалната
> сделка.

Имахме един доцент по "Търговия и посредничество", той казваше така:
"Добра сделка е тази, при която и двете страни са недоволни.
Ако единия е доволен а другия не, това е сделка между мошеник и наивник.
Ако и двете страни са доволни, това е сделка между пълни идиоти."

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти за Абитуриентски Албуми/Букове
Автор: victory13   
Дата:   23-02-15 16:57

Как ли е спал До Цента? /така им викаше един колега, взимат ти парите "до цент"[smilie18] /

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти за Абитуриентски Албуми/Букове
Автор: tzl   
Дата:   23-02-15 17:34

Ако всички успешни компании (иновативни) се влияеха от максимата, че търсенето определя предлагането, тогава нямаше да има никаква иновация досега.

Търсенето определя предлагането е отново търговски похват, а не похват на занаятчия или производител.

Затова няма производство в България, защото мисленето е търговско.

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти за Абитуриентски Албуми/Букове
Автор: xm_style   
Дата:   23-02-15 18:25

Интересно е с кого сключваш договор? С всеки ученик по отделно? Изобщо какъв е смисъла от договор? Ще съдиш дете което не си е платило албума?

По тази причина и аз исках 100% авансово плащане.
Като се занимавах с това ги продавах на доста по-ниска цена и с много добра печалба. Разбира се сигурно изработката е различна. Освен това не съм имал клас в който всички да си поръчат албуми.

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти за Абитуриентски Албуми/Букове
Автор: rx   
Дата:   23-02-15 19:26

Смисъла на договора е административното документиране на услугата, за да може, както е казал човека, впоследствие да декларира дохода от този договор, да си плати данъците и да е изряден към държавата. Може да се сключи с един ученик(отговорник), или със съдружие. И за какво "дете" става въпрос над 18 години, ако не е изпълниЛ условията на договора? Но хората дето работят "на сянка" тези работи не ги вълнуват де :)

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти за Абитуриентски Албуми/Букове
Автор: iliyanb   
Дата:   23-02-15 19:35

Поздравления за автора за начина по който работи. Иначе тук във всяка тема вода от девет кладенеца може да се докара, обикновено с измекярски сметки. Ако авторът е добър - цената е добра. Всички други сметки са безсмислени. За всеки влак си има пътници. Далеч по-смешни са теми от сорта "дайте съвети как да оборудвам детско фото-студио" от хора без грам покритие, да не говорим за собствен сайт. Та от такива "професионалисти" после цени като на автора изглеждат солени.

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти за Абитуриентски Албуми/Букове
Автор: didesignbg   
Дата:   23-02-15 20:08

100 лева си е добра цена, за която трябва всичко да е на едно добро ниво.
20 лева струва принта на добър албум.
Нормално е още 20 лева да получи дизайнера.
20 лева за фотографа.
20 лева за меринджея.
и 20 лева за държавата.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »