Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: Omnia   
Дата:   21-02-15 11:52

Вчера имах прозвъняване за рожден ден. След кратък разговор се разбирам с даденото лице "АТАНАС" да снимам рожден ден на детето му. Разбрахме се за адреса, адреса се намира на 5 мин. от нас пеша. По принцип нямам кола и винаги пътувам с такси, на отивана и на връщане. Звъня на телефона от който ми се обади АТАНАС и му казвам, че съм пред входа. Докато чакам маскиран ме нападна и ме ограби. Открадна ми чантата с 5д марк3 + канон 24-70/2.8 2 и светкавица 430х2 канонска, + айфон 5с. Призовавам всички да бъдат много внимателни, защото още съм пред дилема дали ще продължа да снимам..

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: pstoev   
Дата:   21-02-15 11:56

ЦЦЦ доста подъл номер! От милицията какво казаха?

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: красис   
Дата:   21-02-15 11:57

Отвратително ми тръгвай веднага по него и в същото време звъни на полицията,от ръцете ли ти я издърпа или какво?

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: nikton1954   
Дата:   21-02-15 12:01

Отивай в полицията.По телефона
ще ги хванат, а и номера от който са се обадили е проследим и поименен.


[smilie11]



Публикацията е редактирана (21-02-15 12:01)

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: Slivenski   
Дата:   21-02-15 12:02

баси, тва не е истина просто... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: vektormen   
Дата:   21-02-15 12:03

[smilie9] Кофти работа[smilie9] на всеки може да се случи

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: Giorgio.K   
Дата:   21-02-15 12:05

... вече освирепяват

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: мара   
Дата:   21-02-15 12:08

а, не.
просто имат едно такова съвсем закономерно усещане за безнаказаност...
ся ще трябва да доказваш, че не си трамвай, а кат нищо ще излезеш и виновен/на
щото тука е така.
ТУКА Е ТАКА.

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: kaci   
Дата:   21-02-15 12:24

Отвратителна работа [smilie10]
Дано поне техниката се намери.


Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: hose   
Дата:   21-02-15 12:28

мдам… следили са те
ш… работа

наскоро щях да извадя старати ми тема за джебчиите, защото бяха отново "на линия", но нали накрая и там мен ме изкараха клеветник…


Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: PhotoBo   
Дата:   21-02-15 12:49

Още си спомнян темата и видеото на hose. В тая държава нищо не е такова, каквото трябва да бъде, е**си!!!
Omnia, не губи кураж и желание да правиш, това, което обичаш! Дано случката завърши с благополучен край за теб, крадеца-нападател да бъде заловен, а ти да получиш техниката си обратно! С теб сме!!!

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: GOSPODIN   
Дата:   21-02-15 12:55

По метода на дедукцията има няколко варианта за случилото се.

1. Нов хитър метод за набавяне на няколко К лева.На теб се гледа , като на кесия с пари, защото със сигурност знаят, че ще дойдеш с чаната с техника.
2. Отмъщаване от конкуренция - колега , който ти завижда или има зъб ти прави постановка, като вика местен наркоман-разбойник да те "оправи", или даже "колега", който си набавя техника по този начин.
3.Случайно съвпадение, когато си дошъл пред адреса да е бил там и разбойника и да е действал импулсивно, защото е видял фотографската чанта и телефона в ръкатата ти.

Оттук следват въпросите :

От къде е разбрал за теб, че си фотограф този "АТАНАС"? От сайт, обява, приятел? Каза ли ти точен адрес вход, апартамент, етаж? Направи ли опит да намериш този "АТАНАС" след случката?
Най-малко е вероятна 3 точка, но все пак всичко е възможно.

Рутинно обиколи заложните къщи наоколо, провери обявите за Марк3 и обектив в български сайтове, както и в Ибей от български продавач. Ако знаеш серийните номера е добре да ги напишеш тук.

Успех и дано имаш късмет.

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: Slivenski   
Дата:   21-02-15 13:02

Аз бих посъветвал всички, да не си описват техниката в профилите по разни сайтове, включително и тук.

И ако ходят с техника за по десет бона и нагоре по адреси, да си водят асистент и да имат пълните данни на клиента - три имена, адрес, ЕГН... което ще рече - договор.

Може и да е случайно нападение, но в конкретния случай по-скоро не е...

[beer] [beer]



Публикацията е редактирана (21-02-15 13:04)

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: imitev   
Дата:   21-02-15 13:11

Първо се отива в полицията за да се подаде жалба... После се прави всичко останало.

Просто за да са уредени процесуално нещата.

Полицията има механизми за проследяване на телефона и всичко останало. Ще е добре да се намерят връзки (че знаем как работят родните милиционери без мотивация)

100% съм убеден, че Атанас не живее на въпросният адрес, даден е за да може жертвата да е на конкретно място в точен час. Даже като си му звъннал нищо чудно да е дошъл лично... За какво са му съучастници?

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: Slivenski   
Дата:   21-02-15 13:19

Предварително посещение на адреса /без техниката на гърба/, също не би било излишно - не само от гледна точка на безопасността, но и за да се уточнят условията, при които ще се снима, както и изискванията на клиента.

Това е съвсем нормално оправдание всеки фотограф да изиска среща на място с клиента преди самото снимане, особено ако е частен адрес. В ресторант или хотел е по-малко вероятно да ти се случи нещо, но и там е добре да се отиде предварително.

[beer] [beer]



Публикацията е редактирана (21-02-15 13:19)

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: imitev   
Дата:   21-02-15 13:30


Важно е че схемата е известна в бранша, за да може всеки да вземе мерки своевременно...

Примерно да отиде с винкел и празна чанта и "наско" да изгори...

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: GOSPODIN   
Дата:   21-02-15 13:37

Отделно, ако не е бил с пистолет или нож е трябвало да се окаже максимална съпротива. Как така ще ти вземе чантата и телефона от джоба?
Най-важното в такива случаи е да се вика , колкото може по-силно, защото само след секунди започват да се отварят прозорци и да надничат съседи, както да се привлече внимание на преминаваши по улицата.

Ето 2 случая, на единия съм свидетел:

Преди доста години колежка се прибира сама през нощта и в една градинка пред блока я напада накакъв тип с цел обир/изнасилване. Тя се шашка , но се сеща, че трябва да вика и в паниката почва да вика "Ура-а-а", като нападателя явно шашнат я пуска и избягва. Звучи комично, но по нейния разказ това я е спасило.[smile]

Преди около 10 години на връх Нова година , около 00:30, когато все още се догърмяваха последните запаси от римски свещи и пиратки чувам неистово пищене на жена/момиче, показвам се на балкона и виждам, как пред блока двама търкалят едно момиче по земята(после се оказа комшийско дете на 16 години) и се опитват да го напъхат насила в една кола. Развиках се , че сега ще слезна(на втория етаж съм) , а същото напрви и един комшия пак от втори етаж, като почна да гърми с газов патлак. Слезнахме за секунди , а онея я бяха раздърпали , но избягаха- видяхме само колата, как замина с мръсна газ. Детето си остана с уплахата и калта по дрехите.

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: pmartinov   
Дата:   21-02-15 13:37

За мен "Атанас" е схема в която си влязал по чуждо желание...

Не бързай с решенията все още,изчакай да осмислиш напълно нещата.

Струва ми се че темата за личното оръжие ще става все по-актуална .

С оглед на предстоящото...


Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: deerstalker   
Дата:   21-02-15 13:40

Дано да откриете злосторника.



Публикацията е редактирана (21-02-15 18:51)

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: h_bio   
Дата:   21-02-15 13:57

В колко часа става това? Посред бял ден или вечер по тъмно?

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: ghostbuster   
Дата:   21-02-15 14:00

След грабежа звъня ли пак на номера?
Доколкото разбирам нямаш сайт иначе можеше оттам да се види кое е IP-то на предполагаемия крадец.

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: marchello   
Дата:   21-02-15 14:08

[smilie8] много долна схема .... пазете се!

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: xm_style   
Дата:   21-02-15 18:17

Гадна работа. Дано се намери.

Прилича на обмислена работа. Вероятно "приятел" те е "препоръчал".
Толкова лицемерие има при хората на изкуството че няма на къде повече.
Пък и много фотографи има много нещо.

Тези с безумните идеи не мога да ги разбера.
Да се срещат предварително на мястото за снимане - сериозно ли?
За 50-60 лв. договор да му искаш на човека с ЕГН и всички данни верно ли?
Колко от "фотографите" имат фирми е друг въпрос и къде да се видят да подписват договор на пейка в парка или в кафето в мола?! Хайде по-сериозно.

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: Петрос   
Дата:   21-02-15 18:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: sherbit   
Дата:   21-02-15 18:33

А-МОРАЛ - Ограбиха Ни

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »