Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Фото студио
Автор: WhiteDove   
Дата:   14-02-15 18:36

Здравейте!Планирам да си направя фото студио за бебешка и детска фотография.Решила съм да взема комплект осветление от dynaphos среден клас с два софтбокса.Сега търся помещение, обиколих няколко офиса ,но искам да чуя вашето мнение - колко трябва да е голямо помещението ,като имате в предвид,че ще снимам само деца.Колко трябва да е високо и това от значение ли е,защото последния офис, който харесах е 2.20 ?Също важно ли е да има паркоместа пред студиото или хората са свикнали да си търсят [smile] ?И приемам всякакви съвети ,каквото друго ви хрумне [smilie3]

Благодаря.


Отговори на това съобщение
 Re: Фото студио
Автор: Божидар58   
Дата:   14-02-15 19:02

Аз имам малко фотостудио, което е разположено в собствен гараж. Дължината е 5м, ширината е 3.80м и височината е 2.50. В някои случай при снимки в цял ръст тези 5м са недостатъчни. Вътре снимам с 35/1.8G , 50/1.8G и 85/1.G, като първия обектив ползвам за цял ръст, втория за снимки до кръста и третия за снимки за документи. Според мен, ако дължината беше 6м и височината над 2.80м щеше да е идеално. Снимам с Никон D300S.


Отговори на това съобщение
 Re: Фото студио
Автор: pepi34   
Дата:   14-02-15 19:59

Удивлявам се на въпросите, които задават във форума хора правещи пари от фотографията. Да се надяваме, че няма да стигнат до бъдещите ви клиенти :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото студио
Автор: WhiteDove   
Дата:   14-02-15 20:21

pepi34 все се започва от някъде, нали?А този форум мисля, че е и за взаимопомощ, така че не виждам какво против имаш?И пари не съм тръгнала да изкарвам все още.Щом не искаш да говориш по темата е излишно да пишеш в нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото студио
Автор: axlastro   
Дата:   14-02-15 21:28

Преди да тръгнете да трошите пари, наемете студио за 1-2 часа с някой ваш приятел или пък дете на някой близък. Преди това трябва или да прочетете малко литература или статии в интернет или да посетите курс по студийна фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото студио
Автор: CaracolStudio   
Дата:   15-02-15 00:11

Ами всеки който си купи апарат и почва да снима пуска оферта в Грабо с големи букви "СПЕЦИАЛНА ПРОМОЦИЯ 10 обработени кадъра само за 7,50 вместо 150 ле "
А сега по темата незнам защо ,но не съм доволен от dynaphos хем ги ползвам рядко хем вече ги ремонтирам както стативите им така и лампите .Доста хора са доволни явно аз съм попаднал на кофти партида .Ако можеш поръчай си от Ибей като ще са боклуци то поне да са по-евтини

Отговори на това съобщение
 Re: Фото студио
Автор: Mogila   
Дата:   15-02-15 03:01

Да ползвам темата да питам за студийни светкавици. Някой да сподели мнение за Jinbei, Walimex и ефтината серия на Elinchrom D Lite?

Отговори на това съобщение
 Re: Фото студио
Автор: paolo_n1   
Дата:   15-02-15 08:39

Аз търся студио за оправяне на майки на бебета и деца ,може да се комбинираме и да предлагаме комплексна услуга ;)


Отговори на това съобщение
 Re: Фото студио
Автор: Petri   
Дата:   15-02-15 09:30

WhiteDove, таван 2,20 е много нисък. Имай предвид, че докато снимаш децата ще се налага да направиш кадри и на цялото семейство или поне на майката и то в цял ръст. Но помещенията с високи тавани е друга тема. Затова гледай за помещение, което ще ти даде повече възможности. Dynaphos е много добър вариант цена качество и не се занимавай с ибей, както те съветват, защото тук в БГ и цената и качеството ще е по-добро. Плюс това имат сервиз тук и могат да ремонтират всичко.
Паркоместата за клиентите са винаги страхотен плюс, както и WC :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото студио
Автор: pepi34   
Дата:   15-02-15 09:54

pepi34 написа:

> Удивлявам се на въпросите, които
> задават във форума хора правещи
> пари от фотографията. Да се
> надяваме, че няма да стигнат до
> бъдещите ви клиенти :)


НИЩО лично към автора на темата, и аз съм започнал отнякъде естествено. НО........... ти още в началото си говориш за пари и за клиенти, а се вижда, че ти липсват доста познания по темата. Те хората са ти обяснили - наемаш студия различни, поснимаш малко докато се отракаш и чак тогава е нормално да създадеш твое. Питай колкото си искаш, но да знаеш че всичко е относително , а експериментирането не излиза ефтинко :) Студия под наем има много, цени от 10-15 лв на час, колкото щеш. Сто пъти по-рентабилно ще ти излезе да поснимаш така известно време и ЧАК тогава, когато се отракаш и събереш малко опит и портфолио да направиш свое студио. Тогава ще ти е ясно какво точно ти трябва, за какво ще ти платят клиентите, фатално ли е мястото на студиото (респективно паркомястото) и още много други. Съответно изключваш риска да метнеш едни пари за ремонт и оборудване и после да установиш че е точно това и че вместо в Бояна, студиото ти е трябвало да е в Симеоново (примерно). Да не говорим как прилично ще се набуташ с наема и като няма какво да снимаш ще цъфнеш в Грабо моментално със фотосесия за 5лв :). Просто след 12 г работа истината е една. Има един път, който трябва да извървиш. Прескачането му е нещо като да вземеш диплома от училище без да си влизала в час :) Мисля, че повече по темата няма какво да ти кажа , наистина :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото студио
Автор: Tenebrus   
Дата:   15-02-15 10:16

Що бе, то за снимане на деца нищо сложно няма. 1:1 съотношение на стробите, едно светло варио (даже и китак ще стане, щото ще се снима на f11 нагоре) и после един контейнер с играчки и фонове и готово...парата е готова. [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото студио
Автор: HIT   
Дата:   15-02-15 10:28

pepi34 , според мен ти нещо се обърка...
WhiteDove не е споменавала за пари и клиенти, ти защо реши, че ще се снима комерсиално?
Нали форума не е само за хора, които си вадят хляба със снимане, има и такива, които снимат за удоволствие?
...вие веднага - Грабо, клиентите, цената на фотосесията ....[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Фото студио
Автор: Mogila   
Дата:   15-02-15 13:38

Някой нещо по моя въпрос?

Отговори на това съобщение
 Re: Фото студио
Автор: hristov2256   
Дата:   15-02-15 15:25

WhiteDove, намери ме във Фейсбук Kaloyan Hristov (черно бяла снимка) и ще ти обясня каквото трябва и искаш да чуеш :)

Другите, дръжте си здраво твърдите обективи и намалете всезнанията си, че човек като ви види снимките в профилите и отчаяните ви опити да изградите уебсайт и да си покажете нещата - лошо ми става.
Язък за годините професионализъм и житейския опит дето имате, като не може да ги споделите с по-невежите и младите [cool]



Публикацията е редактирана (15-02-15 15:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото студио
Автор: qavkata   
Дата:   15-02-15 15:40

моя съвет е следния: ясно е, че за да останат клиентите доволни трябва много опит, но няма да закачам тази тема, затова ще карам направо. Студиото е препоръчително да е поне 30-40кв. и повече за да имаш поле за действие при семейните снимки, тъй като много често майката и таткото идват за снимка на малкото, но в последствие искат и семейна. Височината поне 3м. Трябват много фонове и всякакви декори. Хубаво е да имаш цели сетове за сесиите, примерно, коледни, винтидж, пролетни, осмо мартенски и т.н. Тъй като работа с деца е може би една от най-сложните във фотографията, се изисква много търпение, усмихнати и приятелско настроени хора. добре е детето преди сесията да има час два за опознаване с фотографа и обстановката, във формата на игра, лакомства и т.н. Защото имай предвид, че децата не те познават и риска да бъде изплашено от теб, камера и всичката техника е много голям, затова е добре да свикне с техниката и камерата. Затова е добре ако може да поседнете за по едно кафе с родителите и детето, да ги "щракнеш" просто така, все едно сте си приятели, за да може когато започнеш снимките то да не се стресне. Хубаво е в студиото да има любимите неща за едно дете, като играчки, балони, сокчета, бонбонки и всичко за което можеш да се сетиш със сигурност няма да навреди. Важното е не карай децата да правят всичко, както ти искаш, все пак те не са възрастни. трябва да можеш да вземеш ти максимума от детето,, а не то да ти го дава. Вслушвай се в критиките и съветите на клиентите, те ще те подобряват и винаги ги питай за мнения и желания.
Успех ти пожелавам.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото студио
Автор: prisonbreak   
Дата:   16-02-15 08:39

Автор: Mogila

Не си вземай такива светки. Нямат много добро(а е скъпа) поддръжка.
И мисля че не са със Bowners баьонет. И аксесоарите им са скъпи. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото студио
Автор: GenaDP   
Дата:   16-02-15 10:17

Автор: Mogila

Да ползвам темата да питам за студийни светкавици. Някой да сподели мнение за Jinbei, Walimex и ефтината серия на Elinchrom D Lite?


Преди да пуснеш още 5-6 такива теми и да наспамиш още чужди, вземи си купи един правописен речник. Ще ти е от полза.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото студио
Автор: prisonbreak   
Дата:   16-02-15 10:31

Минимална широчина на помещението: 4м.
Минамална височина на помещението: 3м.
Минамална дължина на помещението: 5м.

Всичко друго е компромис.
В момента аз се мъча в една стая да си снимам за собствен кеф дъщеричката.
ВхШхД = 3х3.20х4 . доста ми е трудно.

Фоновете са по 2.70 без системата. като разпънеш и стативите за светките със софтбосковете....

Гомляма теснотия.


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото студио
Автор: axlastro   
Дата:   16-02-15 10:43

Вчера снимах на локация и височината беше около 2 см - много се измъчих. У нас е 250 см и пак ми е ниско понякога.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото студио
Автор: Pac   
Дата:   16-02-15 11:25

Когато начинаещ тръгне да пита нещо, старите кучета лаят, че някой ще им пипне кокала. Чак е смешно понякога.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото студио
Автор: Mogila   
Дата:   16-02-15 11:28

Смешно та чак жалко...

Отговори на това съобщение
 Re: Фото студио
Автор: rx   
Дата:   16-02-15 11:30

Ми като са беззъби и не могат да държат здраво кокала с качество, а с надежда, че няма други кучета наоколо, страх лозе пази [smilie5] То цялата ни работа е такава

Отговори на това съобщение
 Re: Фото студио
Автор: prisonbreak   
Дата:   16-02-15 12:47

Нито съм старо куче, нито пазя кокал. Споделям моите мъки и дерзания. Но никой не чете коментарите.

Mogila... Понеже видях че не искаш спам в темата ти. Ако си някъде в чужбина, купувай си от техмите марки(които си изброил).
Ако си от БГ си купувай техника която е масовка тук.
Това е моят съвет....

[beer]

Към Автор: WhiteDove . Бебета не се снимат лесно. Деца, още по-трудно! От личен опит го казват. За фото сесията на деца, ти трябва широка стена, където да трупаш "кича". Това иска бг майката. Всички бягат от изчистения и стилен дизайн. И 2 гардероба с дрехи ти трябват.
Иначе не можеш да излезеш на пазара с ваучерите.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото студио
Автор: rx   
Дата:   16-02-15 13:33

prisonbreak не е лично към теб, приятелю [beer] Но все пак, когато викна майстор вкъщи да ми нареди плочки в банята, очаквам да не ми натяква, че "една истинска баня, за да е баня, трябва да е поне 50 квадрата" :) Това има момичето, пита как да стане [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото студио
Автор: Mogila   
Дата:   16-02-15 13:39

prisonbreak аз не визирам теб. В чужбина съм (Хамбург), за това не съм посочил вариантите, които има в БГ. Поради това и съм се насочил към марки, които имат по-добро сервизно обслужване тук.

Иначе май няма смисъл да се задават каквито и да е по-сериозни въпроси в БГ форумите. В немските форуми процента на заяждане по мои наблюдения е 0.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »