Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Цифров среден формат?
Автор: jey6   
Дата:   23-03-15 14:50

ilcoin, познати са ми тия неща, не се притеснявай.
Jorro_Z, разлики има, но не са особено големи. Въпроса е струват ли си 2-на или 3-ната цена? И то за най-евтиния дигитален среден формат.
rx,
ти от личен опит ли говориш или? И моето мнение беше такова преди.

И от 2-та инструмента, крайният продукт е снимка. Въпроса е настигат ли full frame ДСЛР-ите Средния формат? Повечето цифрови средно-форматни камери са със сензори 33х44, което не е дори 6х4.5.
И двете камери ти дават висока резолюция, голям динамичен обхват и детайл. Едната малко повече от другата. Струва ли тази разлика 2-3-4-на цена на тяло и обективи?

Мисля си, че 645з си заслужава. Страхотна оферта, тяло със CMOS сензора на Сони за тази цена, обаче разликите с Канона не ми изглеждат толкова значими или може би са?

Някой който разбира повече, да каже.

Гледах цените на тела втора ръка H3d 39mp първата версия - между 10-12 хил. лв тяло с 80мм. Отделните гърбове на Phase и Leaf са дори по-скъпи от тялото с гърба и обектива.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Цифров среден формат?
Автор: rx   
Дата:   23-03-15 15:04

Преди какво? Оставяйки чисто оптическите разлики между средноформатна и ФФ система, помисли в/у следното - 50МП на ФФ долу горе съответстват на 25МП кропка. В момента има много, много малко обективи, които успяват да са остри и на 20МП кропка. И то в центъра. Сега си представи доколко тези обективи биха били използваеми на 50МП ФФ, ако всичко освен в центъра е пълна мазня. Броенето на пиксели не е единствената разлика между ФФ и среден формат - не напразно не само телата, а и обективите за тях са цифра.

Отговори на това съобщение
 Re: Цифров среден формат?
Автор: jey6   
Дата:   23-03-15 15:23

Къде съм казал, че пикселите са единствената разлика? Всъщност не ми пука за тях.
Интересуват ме тоналните преходи, цветовете и рисунъка на обективите.

Отговори на това съобщение
 Re: Цифров среден формат?
Автор: rx   
Дата:   23-03-15 15:42

В третия ти критерий разликата е драматична, ама наистина МНОГО драматична. Общо взето "спорът" е същия като този за ФФ срещу кропка.

Отговори на това съобщение
 Re: Цифров среден формат?
Автор: tzl   
Дата:   23-03-15 18:42

Някъде имаше тема за интериорна фотография, където масово се показваха "еталони" с широки обективи, а истината е че там се снима с широк сензор. Има много фотоапаратчета вече с добър динамичен обхват с малки сензори. Големината на сензора никой не може да я бие като физическа характеристика (за някои — предимство, за други — недостатък).

Но ако големината на сензора не ви интересува, а ви интересуват само пиксели и динамичен обхват и особено за картинки в ниска резолюция няма смисъл от по-големия сензор.

Отговори на това съобщение
 Re: Цифров среден формат?
Автор: jey6   
Дата:   23-03-15 21:11

Широк сензор? Това не го разбрах.

Отговори на това съобщение
 Re: Цифров среден формат?
Автор: s_l   
Дата:   23-03-15 21:41

Винаги се стремя да използвам колкото мога по-голям формат. Все пак понякога просто не е ефективно да се използва, но си е удоволствие. Качвам една картинка тук, от стар шутинг да има в темата. Снимал съм я с 60мп гръб на PhaseOne и тяло Contax с 80мм, което се равнява на нормален за формата 6x4.5

http://bliss.bg/work/test/Pride1725.jpg



Внимание, линка съдържа голям файл.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »