Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Моля препоръчайте ми евридей зум за NIKON FX
Автор: baron_barbaron   
Дата:   07-02-15 19:19

Напоследък се оказа, че ми се налага да ползвам фокусни разстопния около 30-70мм. Бих се радвал ако ми препоръчате автофокусен зум около тези милиметри, като не държа да е светлосилен, но много държа да е остър! На марка също не държа. Лично аз освен с никор имам опит единствено с праймове на самянг и цайс и съм очарован от тях. Преди два три дни също щракнах няколко кадъра с един тамрон 28-75 мисля беше, но определено не е това което търся. Имам и един евридей 28-300 никор, но и той не ми е от любимите.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми евридей зум за NIKON FX
Автор: kvakioh   
Дата:   07-02-15 19:31

Сигма 20-40/2.8, всекидневен за Никон ФФ, кроп и с адаптор за Фуджи. Острота, прав и страхотен. Рядък, здрав и стабилен. Ако не- твърд 35/50мм

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми евридей зум за NIKON FX
Автор: baron_barbaron   
Дата:   07-02-15 20:28

Благодаря за предложението. Поразгледах някои кадри правени с такава сигма и мисля, че и този не е това което търся...
По скоро нещо което да покрива 30-70мм И пак казвам не ми е нужна светлосила, може и ф4,5 да е.. По ми е важно да е остър и с хубав рисунък..

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми евридей зум за NIKON FX
Автор: mihail_radkov   
Дата:   07-02-15 20:31





Публикацията е редактирана (07-02-15 20:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми евридей зум за NIKON FX
Автор: jingov   
Дата:   07-02-15 22:49

Тамрон 24-70, Сигма 24-105, Никор 24-70 , Никор 35-70 /евтинджос, но остър с хубав рисунък и не светлосилен е доста субективно и клони към ненамиране.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми евридей зум за NIKON FX
Автор: PhotoBo   
Дата:   07-02-15 23:01

Тъкмо щях да питам защо не класиката в жанра 24-70/2.8, било то Никон или Тамрон...но jingov ме е изпреварил. Светлосилата е само предимство, недостатък би била цената само и не виждам друга причина да се търси тъмен обектив [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми евридей зум за NIKON FX
Автор: victory13   
Дата:   07-02-15 23:22

Nikkor 28-105/3.5-4.5 [cool]
Както и споменатия вече 35-70...

Успех [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми евридей зум за NIKON FX
Автор: kvakioh   
Дата:   07-02-15 23:26

Tokina 28-70/2.6-2.8, добре е като за ФФ, по-добре от Тамрон 28-75. Метален, як и с добра механика и готина оптика. Евтин, малко по-скъп е от Тамрона.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми евридей зум за NIKON FX
Автор: hotsnail   
Дата:   08-02-15 00:53

PhotoBo написа:

> Тъкмо щях да питам защо не
> класиката в жанра 24-70/2.8, било то
> Никон или Тамрон...но jingov ме е
> изпреварил. Светлосилата е само
> предимство, недостатък би била
> цената само и не виждам друга
> причина да се търси тъмен обектив
> [smilie11]


Ако планираш 12 часова разходка...24-70/4 е доста по-добра идея [beer]

24-120 май е никонския обектив спестяващ пари и тегло

А дори китака на Д600 24-85 май е доста приличен обектив щом светлосилата не е от значение...

тампони мигми и други недоразумения като се изчерпят опциите на марката или ако трябва повече да се спестява. Много рядко да не кажа никога не са на нивото дето си вижда по известните сайтове за тестове.



Публикацията е редактирана (08-02-15 00:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми евридей зум за NIKON FX
Автор: baron_barbaron   
Дата:   08-02-15 01:38

Ами за разходките, аз там имам някакъв психически проблем :P Мъкна всичката стъклария, до скоро мъкнех дори и 200/2,8 цайс, скоро го замених с 70-200/2,8 VRII, които тежи долу горе пак толкова.. Но това са си мои извращения. Както са казали хората "като ми е слаб умът, да ми е як гарбът"... Но теглото му не ме плаши.

Да, няма причина да не е ф2,8 даречем, просто не ми е задължително условие. Приоритет ми е единствено остротата и то по конкретно в по широкия край и да е AF. Една от причините за въпроса ми е липсата ми на лични впечатления от обективите в този диапазон, като изключим 28-75 на тамрон. Повечето ми стъкла са никор, но не защото не вярвам в качествата на другите :) Именно заради това ми е питанката. А като споменах този тамрон 28-75/2,8 не ми хареса, но също не знам при този модел дали нещата не опират до конкретната бройка.

Като че ли вече имам заподозрян обектив.. Ама утре ще прегледам снимки с предложенията ви и ще мисля :)
Благодаря ви! За предложените стъкла.. Това ми трябваше, препоръки от колеги, не от търговци :)

Hotsnail "тампони мигми и други недоразумения като се изчерпят опциите на марката или ако трябва повече да се спестява. Много рядко да не кажа никога не са на нивото дето си вижда по известните сайтове за тестове."

Напълно съм съгласен ! Резултатите напрактика, често са различни ;)

[beer]



Публикацията е редактирана (08-02-15 01:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми евридей зум за NIKON FX
Автор: bpavlov   
Дата:   08-02-15 02:11


Не искам да те разочаровам, но в този диапазон няма нищо, което макар и малко, да се доближава до kачеството на 70-200 II, като острота, ако си му свикнал. Иначе, този от картинката по-горе, е единствения, който си заслужава и все още няма заместител

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми евридей зум за NIKON FX
Автор: photoninja   
Дата:   08-02-15 02:40

Моя Тамрон 24-70/2.8 си е прилично остър и не бих го сменил сякаш с друга евридейка. Който не му харесва ползването на трети марки си плаща дебело и се кефи на ... същото качество, но пък пише Никон [smilie3]

ПП: Преди да купиш, вземи и тествай един Тамрон 24-70/2.8 със стабилизация да видиш какво ще ти даде и дали ще ти хареса като цяло. То вярно, че ако ще взимаш Тамрон трябва задължително да тестваш де, но поне се докосни до него да видиш дали ще се харесате! [smilie24]



Публикацията е редактирана (08-02-15 02:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми евридей зум за NIKON FX
Автор: kvakioh   
Дата:   08-02-15 09:27

Доста странен диапазон е намерен. Но има варианти.
Тук е форум, в който по някаква дефиниция и замисъл влизат хора да споделят по-скоро лични впечатления, мнения, идеи и др. Не толкова да се предъвкват, циклят, мислят и префасонират, дори преиначават като думи (има хора, които не знаят английски) според някакви си сайтове за тест, цифрички, пикселоброячници и др. Точките понякога не дават нищо лично, само голи факти. Ако разчитаме само на тези плоски неща, само прайм обективи, топ като цени ще да купуваме. И 1 път на високосна година, заради цената.
Да, наистина марковите обективи, от светлосила 2.8 и надолу са по-подходящи, но има алтернативи, които са приятни най-малкото като цена. А и са в добро съглашение, особено с ФФ тела.
СПоред мен Токината 28-70/2.6- 2.8 е ок, твърди някои като дори макро обективи от 50, 60, 70мм може да задоволят изискванията. Сигма 20-40/2.8 е топ като обектив, въпреки острата му липса.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми евридей зум за NIKON FX
Автор: Iordanov   
Дата:   08-02-15 11:56

AF Nikon 35-70/2,8D, около 400 лв., мисля, че мярнах такъв при Деков.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми евридей зум за NIKON FX
Автор: GNikolov   
Дата:   08-02-15 13:31

Никон 24-120/4 е обективът, който търсите!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми евридей зум за NIKON FX
Автор: anastas   
Дата:   08-02-15 19:17

Още един глас за този обектив от картинката горе.Ползвам го вече близо 2 години и съм доволен макар в широкия край да е доста по рязък от дългият.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми евридей зум за NIKON FX
Автор: Петрос   
Дата:   08-02-15 19:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми евридей зум за NIKON FX
Автор: baron_barbaron   
Дата:   08-02-15 20:31

Ами впечатленията ми са такива, че от разстояние ~ 70cm на 50мм правя снимка на таблица за калибровка на обектив и реално той няма детайл в никой от краищата на таблицата. Така опитах на различни дължини и бленди и от различни разстояния ефекта, все такъв. С две думи тази бройка която тествах имаше кошмарно ниска разделителна способност. Огледах, не беше мръсен или запотен. Сравнявам с 28-300 на никон.

И да както каза колегата по горе, ми се иска да се доближи поне малко до 70-200, ама знам че няма как да стане [smilie8]

За сега стесних кръга на заподозрените до 28-70/2.8Д, 24-70/2,8Г и 24-70/2,8 тамрон..

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми евридей зум за NIKON FX
Автор: pmartinov   
Дата:   08-02-15 20:51

Nikon AF-S 28-70 2.8 D ED

24-70/2,8 тамрон


Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми евридей зум за NIKON FX
Автор: Петрос   
Дата:   08-02-15 21:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми евридей зум за NIKON FX
Автор: gbdesign   
Дата:   08-02-15 21:32

Tamron 28-75/2.8 си е до бройка. Аз съм виждал такива, в които няма нищо на фокус при отворено до край, но съм виждал и притежавал изключително остра бройка. В момента съм с Nikkor 24-70/2.8 и смея да твърдя че на 2.8 му отстъпва по острота. До колкото имам опит с Nikon и доста обективи от различни марки, имам леки съмнение, че в софтуер на камерите е заложено при някакви ситуации обективите от други производители да се дънят, проявявайки пълната невъзможност за точен фокус или тотално сбъркано мерене. Nikkor-ите имат смазващо предимство, най-вече при силно контражурно осветление. Тъй-като повечето проблеми с обективи от трети производители се проявяват именно в такива ситуации, възможно е просто да не могат да овладеят вътрешните отражения до нивото, което са постигнали в Никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми евридей зум за NIKON FX
Автор: Петрос   
Дата:   08-02-15 21:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми евридей зум за NIKON FX
Автор: baron_barbaron   
Дата:   09-02-15 00:04

А не, той не беше мой :) На мой приятел е, но не е споменавал за продаване.. Просто му го поисках за проба, защото бях се замислил за такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми евридей зум за NIKON FX
Автор: hotsnail   
Дата:   09-02-15 00:36

gbdesign написа:

> Nikkor-ите
> имат смазващо предимство, най-вече
> при силно контражурно осветление.
> Тъй-като повечето проблеми с
> обективи от трети производители
> се проявяват именно в такива
> ситуации, възможно е просто да не
> могат да овладеят вътрешните
> отражения до нивото, което са
> постигнали в Никон.

При Сони е идентично. Просто другите марки обективите им вадят едни леко измити изображения, дето трябва малко да ги насилиш в лайтрум за дима черно и бяло. Със тия на марката си обективите контраста е супер.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми евридей зум за NIKON FX
Автор: MauMyHa   
Дата:   09-02-15 07:03

[smilie5]



Публикацията е редактирана (09-02-15 07:04)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »