Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Снимане през определен интервал от време.
Автор: Monov   
Дата:   07-02-15 13:34

Искам да заснема растежа на растение около 2-3м. Или тези 3м. да ги синтезирам в порядъка на една минута. С камера или фотоапарат, ако приема да е около 10кадара в сек. ще ми трябват 600снимки или за 3м.да се правят снимки през 3,6часа. Нещо подобно и как може да стане?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане през определен интервал от време.
Автор: h_bio   
Дата:   07-02-15 13:41

3м. какво е - 3 метра или 3 месеца или 3 минути?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане през определен интервал от време.
Автор: Monov   
Дата:   07-02-15 13:49

Извинявам се, разбира се че ще е за месеци няма как да е за минути камо ли за метри става въпрос за растеж.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане през определен интервал от време.
Автор: Marconi   
Дата:   07-02-15 14:39

Монов..я пак [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане през определен интервал от време.
Автор: шанс   
Дата:   07-02-15 14:51

човека иска да заснеме нещо подобно:
https://www.youtube.com/watch?v=DzxM4E5l_sc

google it "plant time lapse video" or smth.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане през определен интервал от време.
Автор: niki777   
Дата:   07-02-15 14:53

апарат на статив на М-режим, някаква лампа и програмируем дистанционен спусък. ако си дисциплиниран, може и обикновено дистанционно плюс аларма на телефон. [smile]

за инфо, търси timelapse по интернета. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане през определен интервал от време.
Автор: шанс   
Дата:   07-02-15 15:01

има фенове на тема plant time laps

http://sciencephotography.com/FAQ/Ch5-plants/ch5plants.html
http://www.naturefootage.com/stock-video/plant-timelapse-video.htm
https://planttimelapse.wordpress.com/page/2/

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане през определен интервал от време.
Автор: tzl   
Дата:   07-02-15 15:16

Най-големият проблем са батериите в такава задача. Снимането на time lapse в продължение на няколко часа е много по-различно от снимането в продължение на няколко месеца. Същото се отнася за time lapse при снимане в студено време — батериите.

Затова, освен че фотоапаратът трябва да е на статив, трябва да сменяш батериите много внимателно, за да не разместиш кадъра. Растението трябва да е осветено по време на снимката. Не съм сигурен дали е добра идея (за растението) да е осветено от лампа през цялото време. Ако имаш възможност на всеки 3-4 часа да щракваш по една снимка ръчно, без дистанционно, ти е най-евтиният вариант. Дали снимката ще е на 3 или 4 часа не е от толкова голямо значение, но трябва 3 месеца да спиш в режим събуждане поне веднъж.

По-новите телефони (за мен са "по-новите", но за други са "стари") имат приложения за това да работят като дистанционно към разни модели камери. Ако имаш такъв телефон, може да го ползваш за дистанционно, но е ясно, че ако не си покрай фотоапарата винаги, трябва да оставиш телефона там. Другото е да имаш нормално дистанционно за фотоапарата, което да настроиш. Някои модели фотоапарати имат вградена функция за снимане през интервал, но не знам какво е ограничението в диапазона на интервала.

Още по-евтиният вариант е да снимаш ръчно 6 месеца на всеки 8 часа.

А другото е да да бързорастящ процес, което ще изисква друго растение, по-малък интервал и може и батериите да не свършат за снимането му.



Публикацията е редактирана (07-02-15 15:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане през определен интервал от време.
Автор: andonov_b   
Дата:   07-02-15 15:20

Трябва да осигуриш едно и също осветление при всеки кадър. Външната светлина при всяка снимка ще е различна. Ако имаш ролетни щори е перфектно.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане през определен интервал от време.
Автор: rx   
Дата:   07-02-15 15:21

Добре де в рамките на един пиксел едно растение колко "мърда"?! Предполагам надали повече от кадър на час има смисъл - така ще имаш 24 кадъра на ден или за няколко месеца - няколко хиляди кадъра, което при 30к/с ще си е едно нормално дълго видео... освен ако не искаш да минеш по новата норвежка мода за "slow tv" :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане през определен интервал от време.
Автор: Monov   
Дата:   07-02-15 16:26

Marconi как пък всички ме разбраха само ти не???
Шанс точно това имам в предвид с фотоапарат едва ли би станало тъй като до колкото разбрах не са пригодени за продължителна работа, насочиха ме с охранителна камера и някакъв софт за тази цел. Определено съм и съгласен с статив и фотоапарат и да речем през 3-4 часа щтрак снимчици, но има и много въпросителни светлина няма как де не мръднеш фотоапарата. Не съм запознат с тези технологии за това питам, извинявам се и ако въпросите и моите коментари Ви се струват лаишки.
Или по скоро камера която да има някаква опция за снимане през интервал от време.



Публикацията е редактирана (07-02-15 16:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане през определен интервал от време.
Автор: kvakioh   
Дата:   07-02-15 18:57

Камера с външно зарядно, студийно например. ЗА Канон 1Д серията знам, че в повечето варианти имат стандартно в пакета. И това, ако не се мърда камерата изобщо за цялото време.
Имаше преди един уникален кадър тук, сниман точно и готино през 4-те сезона. Беше нещо невероятно. ЗА това се изискват доста усилия и опит.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане през определен интервал от време.
Автор: batsali   
Дата:   07-02-15 20:13

Камерата закачена към тока, не я пипаш. Автофокус изключен. По възможност еднакво осветление по време на снимане. За каква камера става въпрос? На някои може да се инсталира хакнат firmware и да си прави снимки сама през определен период.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане през определен интервал от време.
Автор: Marconi   
Дата:   07-02-15 21:15

Монов, разбрах те много добре - имам достатъчно въобрежение, за да се сетя за смисъла на едно кратко, но за това пък неграмотно написано изречение [smilie18]

Ако искаш адекватни отговори, не е лошо да демонстрираш ужажение към потенциалните си читатели, част от което е познаването и използването на граматиката на родния ти език [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане през определен интервал от време.
Автор: batsali   
Дата:   07-02-15 21:20

въобрЕжение
уЖажение

читателите си...родния ти


Хубаво е да си грамотен. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане през определен интервал от време.
Автор: Marconi   
Дата:   07-02-15 21:28

хахахах хубаво е да [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане през определен интервал от време.
Автор: b0bb0   
Дата:   07-02-15 22:04

Искам да похваля една българска програмка, която по принцип е правена за астрофотография, но би могла да послужи и в този случай, ако поддържа твоя апарат: Astro Photography Tool. Може да се настройват различни режими на снимане и почивка и т.н. Вярно, че пълнофункционалната версия е платена, но пък е за стотинки.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане през определен интервал от време.
Автор: jingov   
Дата:   07-02-15 22:44

Преди всичко бих си направил труда да науча за това растение , а именно как и с колко расте . Оттам сметките са приблизително ясни, това го пиша във връзка с кадрирането и очаквано запълване на кадъра.
Да си поставя точна цел- три месеца с очакван цъфтеж или четири сезона или нещо друго , като ако е в цъфтеж, ще се наложи да се снима по често.
Да си осигуря външно захранване на апарата , което бих могъл да сменям, ако е батерия, без риск от мърдане на апарата. През останалото време може и да не работи, но за това ще се иска дистанционен спусък или смартфон с подфодящо проверено приложение.
Да направя няколко пробни снимки с подходяща експонация и да реша коя е най подходящата, за да мога да осигуря приблизително едно и също количество светлина. После е ясно...
Предполагам, че растението ще е стайно, което облекчава работата.
Относно програмите-всички програми за стакване ще свършат работа.Напримар Стартрейл, върши работа и при всички марки и модели.
Примерно ако се правят по 2 кадъра дневно за 90дни -180 кадъра,а в период на цъфтеж по три или четири дневно/10 дни по 4-6 кадъра/, в случая може да се снима и в джипег и не на макс. качество което за един съвременен комп няма да е проблем.
Пожелавам на автора успех и да покаже резултата.


Отговори на това съобщение
 Re: Снимане през определен интервал от време.
Автор: Monov   
Дата:   08-02-15 13:04

Ееех Marconi предполагам имаш ”въобрежение” пише се въображение, аз лично имам ”ужажение” към всички вас включително и теб.
Благодаря ви за предложенията.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане през определен интервал от време.
Автор: mihalo   
Дата:   09-02-15 19:04

Обърни внимание на това, което е написал andonov_b

"Трябва да осигуриш едно и също осветление при всеки кадър. Външната светлина при всяка снимка ще е различна. Ако имаш ролетни щори е перфектно."


Подсещам те за външни светкавици отразени в бели повърхности. Дори с една в тавана можеш да получиш доста приличен резултат, а можеш да комбинираш и с нощни лампи. Ако, използваш нещо енергоспестяващо внимавай, че мига със 100Hz! По-ниска скорост на затвора.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »