Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: поръчка от ибей uk
Автор: lamerko   
Дата:   05-02-15 11:49

imitev: транзакцията може да излезе и след седмица. Затова ти казах, да погледнеш справка "картови ауторизации" - там излиза на секундата :)

Отговори на това съобщение
 Re: поръчка от ибей uk
Автор: imitev   
Дата:   05-02-15 12:04

Моята карта е Visa Classic в пощенска банка.

Аз зор нямам за сроковете, просто обсъждаме действителността...

Отговори на това съобщение
 Re: поръчка от ибей uk
Автор: pachok   
Дата:   05-02-15 16:49

Поне 4-5 дена ми отне регистрацията в пейпал, най-много чаках да ми се появи кода на транзакцията от 2€, за потвърждение на картата. Това беше преди 3-4 години. Към Първа инвестиционна съм с дебитна карта Visa Electron. Maestro картите не са подходящи за подобна търговия. Иначе с плащанията всичко става много бързо, последно си взех от UK стока за 2 бона. Хубаво е през Пейпал да се плаща, защото има защита на потребителя, а директно през картата незнам дали ще ти върнат парите ако стане нещо. В британския ибей е винаги по-скъпо отколкото в американския, но пък не плащаш мито и ддс.

Отговори на това съобщение
 Re: поръчка от ибей uk
Автор: asahi   
Дата:   05-02-15 18:32

В аудиоклуба един човек пострада от Габко. Копирам постовете му тук:

"Некоректно отношение на GabCo.org
Колеги, днес в крайна сметка и след многжество разговори се оказа, че въпросната фирма GabCo не е особено коректна. Очевидно Бг бизнесът си е Бг бизнес.

На кратко поръчка на стойност от 400лв се оказа "липсваща". При многократните ми разговори с крайно нелюбезен служител на фирмата се оказва, че редовно пратките на хората се приемат ОТ ПОРТИЕРА. Това освобождава от отговорност фирмата тъй като той не работи в GabCo.

В прав текст ми беше обяснено, че фирмата няма да носи отговорност за моята пратка. Това, въпреки че тракинг информацията потвърждава, че пратката е доставена на техен адрес и приета... ОТ ПОРТИЕРА.

До сега не съм имал проблеми с тях, но се оказва, че при проблем, реално оставате сами да се оправяте и вашата пратка отива някъде в небитието.

За незапознатите, фирма GabCo е доставчик на стоки закупени от UK/DE. Въпреки достъпните цени, оказва се, че евтиното излиза скъпо..."

"Въпреки че им предоставих всички доказателства, че пратката е получена на адреса, резултат нулев.

Продавачът е резервирал куриерска услуга през Parcel Moneky, които изпращат куриер на фирма DX. И Parcel Monkey и DX потвърждават доставката чрез проследяващите номера. Вижда се кой е подписал - Mr. Shelford Като питах в GabCo там ми казаха, че това е портиерът, който винаги приема поръчките, ако идват след 17 часа или в почивни дни.

Застраховка има, но фяйда няма, защото реално доставката е извършена.

От DX и от Parcel Moneky ми отговориха, че има снимка на сградата, при доставка, както и сканирано копие от разписката с подписа. За съжаление, могат да ги предоставят само на подателя. Т.е. сега чакам продавача да изиска тия снимки и да ми ги прати. Ако пак Gabco откажат да поемат отговорност, ще ги дам на съд, не заради парите, а за да имат едно на ум.

Иначе покупката е през ebay, но не искам все още да прибягвам до buyer protection-а. Като се разбере, че не съм аз реалния получател, въпреки че пише моето име, няма да видя ни пари, ни помощ от продавача "

"Малко добри новини (за сега). Оказа се, че на курсът който пътува сега има три пратки седяли седмица(да не е и повече) на рецепцията на склада. Дано една от тия да е моята

Продавачът в UK също помага. Каза, че ще изиска и предостави снимка, направена от куриера при доставката, както и сканирано копие на манифеста(разписката).

Като цяло, искам да съм максимално коректен с продавача и да не го занимавам да инициира разследване и да иска пари от застраховката. Просто вина намят нито той, нито куриерите! А знам, колко е гадно да продаваш в eBay и да имаш проблеми с получаването. Малко се пържи човек на бавен огън"

"Дори и да ми разрешат проблема, ще спра да ги ползвам, само заради отношението което получих по телефона. То е, меко казано, недопустимо. Работя с клиенти от години и знам какво означава ОБСЛУЖВАНЕ!"

"Както се очакваше... И в този курс пратката я няма. Съобщиха ми, че ще "разседват" заедно с управителя на склада.

Като цяло, не мисля повече да губя време, а да предприема някои мерки.

Извод - не ползвайте GabCo, защото при такива проблеми, просто няма да получите нищо освен увъртания по телефона и "ще проверим"..."

Оригиналът е в http://bgaudioclub.org/, раздел Акорди Извън Клавиатурата, заглавие "Некоректно отношение на GabCo.org". Достъпно е след регистрация.


Отговори на това съобщение
 Re: поръчка от ибей uk
Автор: Mogila   
Дата:   05-02-15 18:38

Лошото е, че въз основа на такива мнения не трябва да ползваме никакви фирми. Аз дори и с Пейпал съм имал много големи проблеми и като купувач и като продавач.

Отговори на това съобщение
 Re: поръчка от ибей uk
Автор: marrio31   
Дата:   05-02-15 19:03

Габко не са перфектни,но нямаме много избор,лошо впечатление ми прави ,че не искат никакъв документ при взимане на пратката в България.Доста бавно им идват нещата,имал съм случаи от китай да идва по бързо от колкото от габко в Англия[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: поръчка от ибей uk
Автор: exobexo   
Дата:   05-02-15 20:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: поръчка от ибей uk
Автор: lamerko   
Дата:   05-02-15 20:26

При тоя курс на долара - по-добре паунда :)

Отговори на това съобщение
 Re: поръчка от ибей uk
Автор: asahi   
Дата:   06-02-15 17:49

В рублата е истината [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »