Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за Panasonic Lumix DMC-FZ30
Автор: vlado123456789   
Дата:   04-02-15 16:58

Здравейте!
Начинаещ съм въпреки, че на младини бях запален по фотографията и доста реактиви съм забъркал, но с дигиталната фотография съм на вие. Обмислям да купя втора ръка един Panasonic Lumix DMC-FZ30 трета ръка от която първата май е на професионалист и търся мнения от хора с опит струва ли си да се хабят пари за такава антика или по-добре да се вземе нещо чисто ново от т.н. клас Bridge от порядъка на около 300-400 лв? Имам няколко т.н. сапунерки от ниския клас Kodak, Sony, Samsung които вършат някаква работа от 7 до 16 MPx от които Самсунга наистина прави впечатляващо видео, но ми се иска нещо което да ми върне усещането да "твориш" снимки, да си поиграеш с фокуса, блендата, затвора, ISO-то ... Естествено с този бюджет няма смисъл да се целя в космоса, не мога да мечтая за DSLR или свястна матрица и процесор за добро видео, но пък не искам да вадя и стария TTL. Мислите ли, че подобен апарат си струва да се дават пари за него или си е просто една антика, която за същите пари би могла да бъде заместена с нещо по съвременно? Говорим за цена около 220-250 лв.
Ще се радвам на обосновани мнения, а не на подигравки от сорта ние сме прекалено велики за да ни занимаваш с глупостите си.
Благодаря на отзовалите се!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Panasonic Lumix DMC-FZ30
Автор: Simbon4o   
Дата:   04-02-15 18:21

200лв за FZ30/50 вече си е набутвация... Това е хубава камера - за времето си.[smilie5]
От турбосапунерките(камера с несменяем обектив с повече зуум и ръчни настройки) за мен канон и панасоник са добрите избори с някои несполучливи модели, но все пак по-добри от на останалите играчи.

Ако обаче искаш да се ръчкаш - ДСЛР или безогледалка. Лично аз предпочитам второто понеже ДСЛР за тия пари ще е ужасен.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Panasonic Lumix DMC-FZ30
Автор: vlado123456789   
Дата:   10-02-15 18:56

Да, и аз така си мисля, че за тези пари прилично работещ ДСЛР няма да се намери. Колебая се и за един Sony DSC-R1 втора ръка, но цената 350-400 лв ми е пряко сили и ако се окаже мъртвец няма да го преглътна. А и зуума ми се вижда слабичък. Ако ще се набутам с някакъв мъртвец втора ръка по-добре да е по-евтин си мисля.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Panasonic Lumix DMC-FZ30
Автор: daniil-k   
Дата:   10-02-15 22:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Panasonic Lumix DMC-FZ30
Автор: daniil-k   
Дата:   10-02-15 23:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Panasonic Lumix DMC-FZ30
Автор: vlado123456789   
Дата:   11-02-15 11:05

Мдаа, вече започнах да се обърквам. Явно материята е много сложна, не бях забелязал че Sony-то няма стабилизация, но Оlympus-а до колкото разбрах стабилизацията му не е в обективите а в корпуса. Дали е достатъчно ефективна? Нямам намерение да му купувам още оптика, понеже тази ме устройва. Всяко предложение си има своите + и -. Въпроса е кои са най-важните? Между трите модела кой според вас има най-много + за един любител фотограф, който няма да работи със статив, има известна култура на снимане, търси както пейзажи така всекидневни сюжети, ще иска да постига разни ефекти в някои ситуации, но не обича да носи със себе си обемисти чанти със приспособления и обективи? Знам ще кажете няма All in one, но всекидневен апарат с най-много плюсове които го правят полупрофесионален.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Panasonic Lumix DMC-FZ30
Автор: vlado123456789   
Дата:   11-02-15 11:27

И имам следния въпрос понеже намирам противоречива информация, каква в действителност е матрицата на Olimpus E-520, CCD или CMOS?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Panasonic Lumix DMC-FZ30
Автор: h_bio   
Дата:   11-02-15 11:31

NMOS

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Panasonic Lumix DMC-FZ30
Автор: daniil-k   
Дата:   11-02-15 14:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Panasonic Lumix DMC-FZ30
Автор: vlado123456789   
Дата:   11-02-15 14:44

Благодаря! Мисля, че бяхте изчерпателни. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Panasonic Lumix DMC-FZ30
Автор: Simbon4o   
Дата:   11-02-15 20:30

Teзи олимпуси са безперспективни. Обективи за тях се намират трудно, често са скъпи ако са хубави, нови тела няма да излизат, нови обективи също няма да излизат. Това е умряла система.

Като ще е бюджетно по-добре да е с някои жив байонет на който ще има път за развитие.

Аз лично в тия пари мога да се вместя и със ръчнофокусен почти фул фрейм :). Сони некс 5 се намира по 150-200лв, митакон ленс турбо нов от ибей струва 250лв(новата версия 2) и един хелиос 44 от някоя маза безплатен или за до 20лв и е готова джобна фул фрейм камера за портрети и общо снимане до колкото позволява хелиоса.

Втора идея - пак сони некс 5 за 150-200лв или в комплект с 18-55 китака за 250-300лв и ето камера с много по-нова и добра матрица от олимпусите на 4/3(НЕ м4/3) и дори от сони R1. Обектива за начало става... отново компактна система. С останалите 100-150лв може да се вземе преходник и обектив по избор за портрети и др.

Три - Ако се търси универсална камера и портретите не са приоритет в базара излизат разни панасоници като FZ38 който е по-нов от FZ30 и макар по-малка матрицата му е по-добра и като цяло камерата е по-бърза и модерна.
Не само влиза в бюджета ами и ще останат пари.

Четвърти вариант - други байонети, които са живи и има евтини камери на тях. Пентакс и Сони - не са лоши като избор, но в последствие при тъесене на АФ обективи може да е кофти с пентакс(скъпи или няма читави обективи), а сони имат огледало през което се снима и от там и пада перформънса на камерите сравнени с другите марки ползващи същите матрици. Никон не е лош избор, моя Д5000 го взех за 700лв преди доста време с 18-105, но в момента трябва да може да се купи и по-евтин с този или 18-55VR, камерата не е никак лоша. АФ е основното предимство - предпочитам го пред други много по-скъпи камери на други марки, просто работи много добре както и повечето евтини никони - АФ е бетон. Обективи има доста и липсата на мотор в тялото не е никакъв минус.

Общо взето... това е, според желанията и финансите пътища много.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Panasonic Lumix DMC-FZ30
Автор: ogogogo   
Дата:   11-02-15 21:12

От кога NEX 5 е фулфрейм???


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Panasonic Lumix DMC-FZ30
Автор: Simbon4o   
Дата:   11-02-15 21:36

Писах почти фул фрейм и обясних как става - посредством Lens Turbo II адаптер. Ползвам същия на некс 6цата ми и е перфектно...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Panasonic Lumix DMC-FZ30
Автор: ogogogo   
Дата:   11-02-15 22:06

Аха, значи мога да поставя и на моя и ставам с фуллфрейм.
Излишно е да събирам пари за фуллфрейм.
И понеже темата е за Панасоник фз 30 да кажа че по гадна камера от него и фуджи с 4400 не съм ползвал никога. Толкова шум нямат дори сапунерките от 100 лв.Язък за оптиката на Лейка.
Най-добре да си вземе колегата нещо безогледално според мен напоследък, им паднаха цените втора ръка на Олимпусите и на панасониците. Може и някоя НЕКС 3- ка да огледа.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Panasonic Lumix DMC-FZ30
Автор: Simbon4o   
Дата:   11-02-15 23:01

За времето си FZ30 си беше върха. Аз си бях доволен от моя.
Некс 3 има доста скопени неща(няма дистанционно и никаква опция за такова примерно) и обикновенно върви на парите на 5цата. Последно купих некс 5 в перфектно състояние с китака за 250лв, повече от 300 макс 350 не си струва да се дават за такъв комплект, нищо че има оптимисти да му искат по 500-550... Първата 5ца е и доста по-добре сглобена от следващите.



Публикацията е редактирана (11-02-15 23:46)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »