Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Лас Сервиз София - не ходете. Мошеници са.
Автор: J0R0   
Дата:   03-02-15 21:27

Накратко историята:

Повреди се студийното Сони. Рингът за смяна на настройките (бленда, скорост) отказа.
Сменя 1-2 позиции, после връща на началната настройка.

Реших да бъда обикновен потребител, да не занимавам приятелите ми в Сони с глупости. Написах в Гугъл "Сервиз Сони" и така попаднах в Лас Сервиз, жк. Стрелбище бл.1

Нося им апарата, описвам проблема.
Казват ОК, трябва да сменим предния ринг и платката, ще струва около 100 лева. Сега ще платите 25 за отварянето, после ще ги приспаднем от общата сума за ремонта.
Плащам 25 лева без да се пазаря и оставям апарата за ремонт.

След 5 дни ми се обаждат да си взема апарата.
Отивам - не е поправен.
Сони не в момента предлагали като резервна част тази платка.

Добре, викам, защо са тия тарикатщини на дребно?
Защо приемате за ремонт модел за който знаете че я няма резервната част?

Ами те не знаели че резервната част я няма, но отварянето струвало 25 лева.
(Дали да взема и аз да си направя един сервиз за всякаква техника, ще вземам по 25 за отваряне, после ще връщам техниката поради липса на части)

Както и да е, не постигнахме съгласие. Взех от тях протокол за свършената "услуга" и го приложих заедно с касовата бележка към жалба до КЗП.

Апаратът обявих за продажба в базара, като развален.
Един колега снощи го пожела и тази вечер ми се обажда по телефона, казва мерси, апаратът е ОК, отворих го, имаше един пръст мръсотия под ринга, почистих я и функциите му тръгнаха.

Знам че като съм оставил апарата, съм приел че отварянето струва 25 лева. Знам че КЗП едва ли ще ги санкционират, защото са действали в рамките на закона и на правомощията си.

Но ако пиша всичко това, то не е заради 25 лева, а заради твърдото ми убеждение, че подобна наглост и тарикатщина на дребно не бива да се толерират, дори и да са изцяло в рамките на закона.

А на приятелите ми от Сони ще се обадя специално с молба да преразгледат отношенията си с този сервиз.

[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Не ходете в Лас Сервиз София. Мошеници са.
Автор: batsali   
Дата:   03-02-15 21:49

Некадърна работа, но не мислиш ли, че не е коректно да използваш връзките си в Сони по този начин?

Отговори на това съобщение
 Re: Не ходете в Лас Сервиз София. Мошеници са.
Автор: stoikovv666   
Дата:   03-02-15 21:51

J0R0, най правилното е, че споделяш проблема,а т'ва с жалбата вятър ги вее...[smilie24]

Аз имах почти същия проблем на А77, но се оправи с повече раздвижване на този ринг. И аз предполагам че е от пот на ръцете и прах, мръсотии...

Отговори на това съобщение
 Re: Не ходете в Лас Сервиз София. Мошеници са.
Автор: chepkata   
Дата:   03-02-15 21:57

batsali, а кое е коректно? По законовия път, сервиза не е нарушител и няма да бъдат санкционирани. А тяхното отношение към Жоро и, може би, към други клиенти по-коректно ли е? Още колко души трябва да пострадат? Ако можех и аз бих ги "натопил".

Отговори на това съобщение
 Re: Не ходете в Лас Сервиз София. Мошеници са.
Автор: batsali   
Дата:   03-02-15 22:03

Ако можех и аз бих ги "натопил".

Нали точно този род мръсни номерца е накарал Жоро да се възмути във форума? Ако е ок, така да се топи чрез връзки, то е ок, да ти вземат 25лв по горния начин. Иначе съм съгласен, че е добре да се знае кой какви ги върши. Дали това е изолиран случай обаче не се знае. Може от невнимание да са го отворили преди да проверят имат ли части. В този случай е коректно да не ти вземат пари.



Публикацията е редактирана (03-02-15 22:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Не ходете в Лас Сервиз София. Мошеници са.
Автор: chepkata   
Дата:   03-02-15 22:10

Това е някакво ответно действие. А какво би трябвало да се направи в подобен случай?

В България, сервизите са недосегаеми. Всяко тяхно становище трябва да приемаме на доверие, а такова не са изградили! Имам подобни случки със сервизи за друга електроника, но не е това мястото.

Може и да не съм прав, но некоректното отношение не бива да се премълчава!


Редактирал си се докато пиша!
Ако не бяха взели ненужно парите, нямаше да има тема! Нищо, че сумата е малка. А и тялото не е отваряно, иначе щяха да открият и отстранят проблема.



Публикацията е редактирана (03-02-15 22:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Не ходете в Лас Сервиз София. Мошеници са.
Автор: batsali   
Дата:   03-02-15 22:18

Тема нека да има. Иначе може и да запалим сервиза, ако ни измамят, нали трябва ответно действие [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Не ходете в Лас Сервиз София. Мошеници са.
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   03-02-15 22:23

Сервиз за сони апарати е един и се казва Стемарк.

Отговори на това съобщение
 Re: Не ходете в Лас Сервиз София. Мошеници са.
Автор: aliengg   
Дата:   03-02-15 22:26

Аз изобщо не съм доволен от Sony.
Преди 4-ри години купих последен модел Bravia - 40 и кусур инча, хай дифинишъни, ултра незнам си какво - една торба пари дадох за него. 2 години гаранция. На втората година и 5 минути по целия екран от долу нагоре тръгнаха черти. В същия сервиз за смяна на монитора поискаха повече пари от същия модел нов телевизор. Естествено, телевизорът сега е някъде у дома с чертите си. Купих LG - в пъти по-добър от Сони-то във всяко отношение.
Зарекох се - повече никога Сони.

Ама миналата година - по гореща препоръка на познат, купих електронна книга на Сони - пак последен модел и дъра-бъра... След 5 мин. ползване (образно казано), само "от гледане", както се казва, от едно от копчетата се отчупи парченце. Хайде пак в същия сервиз - добре, оставете го, гаранционен е. След един месец чакане се обаждат - съжаляваме, това не се поддържа от гаранцията. Добре, сменете ми го извън гаранцията. Добре, ще ви го сменим. Колко ще струва? Не знаем, ще питаме и ще ви се обадим. След още един месец чакане, аз им звъня да ги питам какво става? Ами не се сменят тези копчета.
Честито!

Пари не ми взеха, обаче.
Обаче и аз пари на Sony повече няма да дам...
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Не ходете в Лас Сервиз София. Мошеници са.
Автор: chepkata   
Дата:   03-02-15 22:28

Подобна саморазправа не съм предлагал.[smilie11] А и тя не води до нищо.
Но когато един човек/сервиз го мързи да работи, не може да му правим реклама, нали? Ако някой ти "убие" колата, ще го препоръчаш ли на приятел? Нека не стоим вечно безучастни!

Отговори на това съобщение
 Re: Не ходете в Лас Сервиз София. Мошеници са.
Автор: Saxon   
Дата:   03-02-15 22:37

Аз мисля, че основния проблем, за който Жоро се възмущава , е че те не са отворили апарата и че апарата въобще не е бил повреден, а е имал нужда от почистване.
Това е всъщност основния проблем!!!
А, че ще се обади в Сони България - това може да го направи всеки от нас и да се оплаче, не виждам за какви връзки се говори.

ЛАС сервиз се е олял тотялно в тоя случай и гарантирано апаратът не е отварян.

Отговори на това съобщение
 Re: Не ходете в Лас Сервиз София. Мошеници са.
Автор: hotsnail   
Дата:   03-02-15 22:37

Жоро....как можа да идеш в Лас Сервиз???? Какъв е тоя гугъл....

Сериза за Сони е железен обаче не се казва Лас. Лас са мошеници както сам си разбрал.

Ето това е сервиза.

http://stemark.net


Стемарк. Човкеа дето поне на мен ми е помагал е Стефан. Невероятен пич, супер кадърен, адски точен и внимателен. Учудва ме че точно ти не го познаваш лично.

Ето тука темата за отзиви във Алфафорума....

http://www.alphaforum.net/forum/viewtopic.php?f=27&t=947


11 страници ръкопляскане....


това е основната ми причина да купувам Сони....


ПП Не знам защо Сони България търпят Лас Сервиз....въпросните мошеници и други марки поддържаха т.е. награбиха правомощия да ремонтират разни марки и в общи линии добра дума не съм чувал за тях [smilie23] [smilie23] Най-тъпото е че подобни мошеници унищожават добрите сервизи.

ППП На некс-7 не си ли сменял гумите? Може би твоя е по-късна бройка и не е имало нужда....

ПППП aliengg харесвай си каквато марка искаш, но Специално Сони заради сервиза само си заслужава да се купува в България.



Публикацията е редактирана (03-02-15 22:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Не ходете в Лас Сервиз София. Мошеници са.
Автор: victory13   
Дата:   03-02-15 23:02

Жоро, разбирам те напълно [smilie24] .
Първия ми ДСЛР беше Сони, а това беше сервизът, който ме отказа от марката завинаги [smilie23] .
И беше единствения оторизиран... Преди всякакви представителства, и други магазини и сервизи...

Отговори на това съобщение
 Re: Не ходете в Лас Сервиз София. Мошеници са.
Автор: marves   
Дата:   03-02-15 23:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не ходете в Лас Сервиз София. Мошеници са.
Автор: h_bio   
Дата:   04-02-15 00:31

Е, Жоро, нищо не са ти направили. Можеше да отворят апарата, да почистят мръсотитята (както е направил колегата, който го е купил по-късно от теб) и да ти кажат, че са сменили врътката и платката и да те чарджят 100 кинта [smilie5] + мито и ддс за частите от Япония.

Отговори на това съобщение
 Re: Не ходете в Лас Сервиз София. Мошеници са.
Автор: Петрос   
Дата:   04-02-15 00:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не ходете в Лас Сервиз София. Мошеници са.
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   04-02-15 00:39

А фактура за частите от Япония +митото и ДДС-то :)
Тия от Лас са толкова прости,че никога не биха се сетили за подобна схема.И аз съм патил от тяй преди години.Разходиха апарата ми до Франция без да ме питат.Чаках ги близо два месеца за тая разходка,обявиха ми някаква невероятна цена,заради която отказах ремонта,но си платих разходката на апарата до Франция и обратно,за която не ме попитаха.80 кинта ме изръсиха за това :)
После обаче открих Стемарк и всичко си дойде по местата.Там са направо професори,Стефан е голям пич,много отзивчив и компетентен.

Отговори на това съобщение
 Re: Не ходете в Лас Сервиз София. Мошеници са.
Автор: nyamago   
Дата:   04-02-15 01:19

> ".. КЗП едва ли ще ги санкционират, защото са действали в рамките на закона и на правомощията си..."

?? [smilie10] [smilie11]

В рамките на закона ли е да ЛЪЖАТ, че има повредена платка, която изобщо не са проверявали - и после е доказано, че всъщност не е повредена?

В правомощията им ли е да взимат пари за отваряне на апарат, който най-вероятно изобщо не са отваряли?

Защото всеки добросъвестен техник - като отвори нещо и види замърсяване, първо ще го почисти, преди да опитва друго. Дори ако е скромен по квалификация и сложна диагностика не му е по силите - ключовата дума е ДОБРОСЪВЕСТЕН и всеки такъв може, знае как и най-важното - има вътрешна потребност и съвест да забърше мръсотиите, да смаже (ако е механично, или да пръсне с де-оксидиращ спрей ако са контакти) - и да пробва има ли промяна в работата.

Или изобщо не са отваряли, или не са добросъвестни - и в двата слуюая не е нито законно, нито 'в правоощията им' да взимат пари за неизвършена или лошо извършена работа. За лъгането, че било платка няма какво да говорим - 'законно и в правомощията' [smilie9]

Ако КЗП не ги санкционират за (доказана!) лъжа и неправомерно вземане на пари за лошо свършена (или несвършена) работа - не търси друг сервиз, а друга КЗП...

[beer]



Публикацията е редактирана (04-02-15 01:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Не ходете в Лас Сервиз София. Мошеници са.
Автор: hotsnail   
Дата:   04-02-15 01:22

@nyamago дълго си живял в Европа...тука е дивия Изток. Единствено че не носим пищови да се стреляме на дуели по улиците ако някой обиди приятелката ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Не ходете в Лас Сервиз София. Мошеници са.
Автор: bpavlov   
Дата:   04-02-15 01:33


за Сони има една такава особеност, че им се купува техниката само във върховия клас. Прави се в друга колиба

Отговори на това съобщение
 Re: Не ходете в Лас Сервиз София. Мошеници са.
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   04-02-15 02:20

Последния пост нещо не го разбрах.

То, Киро,това ни е от основните проблеми,че не можем да носим пищови.Ако можехме,всички щяха да са много по-любезни и възпитани,въобще,мисля,че можеше и цял един мутренски период да си спестим :)

Отговори на това съобщение
 Re: Не ходете в Лас Сервиз София. Мошеници са.
Автор: vkk1   
Дата:   04-02-15 07:43

Ако КЗП не ги санкционират за (доказана!) лъжа и неправомерно вземане на пари за лошо свършена (или несвършена) работа - не търси друг сервиз, а друга КЗП...

Услугите на КЗП съм ползвал два пъти:
- първия път за отказ за монтаж на климатик от фирма подизпълнител, закупен от Практикер;
- втория път срещу Техномаркет за неработещ продукт, закупен онлайн и върнат в рамките на срока. Чаках 36 дни да ми върнат парите. С 6 повече от регламентирания срок.
И в двата случая - ефект - 0. Климатика монтира друга фирма, платих си отново, гаранция нямам. Втория случай - КЗП казаха, че проблем няма.
Двата ми допира с тази институция ме карат еднозначно да мисля, че получават "стимулация" от търговците, за да се разрешават споровете в техен интерес. Нищо в отношението им към мен не ме накара и за секунда да си помисля, че имат желание да защитават правата на клиента.
За Пловдив това.

Отговори на това съобщение
 Re: Не ходете в Лас Сервиз София. Мошеници са.
Автор: fotorafi   
Дата:   04-02-15 09:28

Всеки изминал ден скърбя за Наско. Доказа се, че има незаменими хора. Един приятел беше в Истанбул на екскурзия. Изведнъж му се разваля Никона Д-90. Намира специализиран сервиз, оставя го за ремонт. Казват: Довечера в 19 часа ще бъде готов. Плащате сменената част + труда 40 евро.
В 18,30 часа отива, поправен апарат, мотора на AF сменен, повредения в пликче от новия,касова бележка за труда 45 евро + цената на мотора с лепенка на пликчето от поръчка в И бей....
При такива мърлячи от този сервиз Сони, сега надали някой от нас би стъпил.

Имам доказан, перфектен техник на филмови апарати:
ГДР-Практики и др. без Пентакон и СССР-Зенит, Зоркии, ФЕД и др,
Срок за поправяне на апарат 2-3-4 дена максимум
Виолета..0889-752-133[smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Не ходете в Лас Сервиз София. Мошеници са.
Автор: Vanquished   
Дата:   04-02-15 10:06

Аз пък съм си носил камера и обективи в ЛАС сервиз за калибрация и всичко беше 6. 80лв калибрацията независимо дали носиш тялото с един или с пет обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Не ходете в Лас Сервиз София. Мошеници са.
Автор: aliengg   
Дата:   04-02-15 11:24

hotsnail написа:

> ПППП aliengg харесвай си каквато
> марка искаш, но Специално Сони
> заради сервиза само си заслужава
> да се купува в България.


hotsnail, не си ме прочел внимателно - повече никога няма да си купя Сони, защото:
1. Върхов модел телевизор се развали 5 мин. след като му бе изтекла гаранцията. Това е недопустимо за уважаваща себе си марка. Не може да дадеш няколко хиляди лева за телевизор последен модел и той да изтрае само 2 години.

2. На последен модел четец му се чупи копче след 5 минутно боравене (от жена, четейки си у дома на дивана) и това да не се признава от гаранцията.

И в двата случай сервизът няма никаква вина, освен, че ми държаха четеца сума ти време.

Изводът - за мен Sony са калпава марка, бързо повреждаща се и лесно чупеща се и вече не бих купил нищо тяхно.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »